Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 382
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 780
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Аз чета темата и един огромен въпрос ми се поражда, на база коментарите. Защо очаквате и изисквате (тези от вас, които го правят) партньорът ви да е толкова всеотдаен, колкото би следвало да е биологичният родител? Не следва ли тази всеотдайност да я очаквате само от биологичния родител на детето ви? Ако я има - добре дошла, но иначе...

Това и аз не го разбирам. Аз самата не бих гледала чужди деца, не бих вложила средства, усилия, време във възпитанието им. Да очаквам от мъж, който не е баща на децата ми да прави за тях това, което прави баща им е, според мене, направо нахално. А някои жени очакват от новия да влага повече, отколкото влага баща им. И някои мъже също.

Не се виждам в брак или съжителство с мъж, който не е баща на детето/децата ми. По-неангажираща връзка без живот заедно, разбира се, може. Според мене е унизително да карам чужд мъж да води децата ми на спорт или кръжоци, да играе с тях или редовно да учавствува в отглеждането им. Това ми прилича на детегледаческа работа.

# 781
  • Мнения: 31
Крайно несъгласна съм. Щом двама души с дете/деца от предишен брак да се взели, значи трябва да я има и масълта за отговорност не само към новия партньор, но и към детето/децата му. Къде в по-горния сценарий виждате идеята за истински семейни отношения - ако няма взаимност, грижа и всеотдайност към всеки един в новата картинка, особено към децата, то това е просто сметкаджийство и някакви отношения колкото да не е без хич. И защо е този страх и/или нежелание към детето/децата на новия парньор? Та те са просто деца, които след стреса от разбитото им семейство имат нужда само от обич и грижа. Да, трудно е, когато майката на детето на новия ти го навива постоянно срещу теб, когато говори на детето си, че баща му обича само децата на новата си жена и т.н. И точно тези трудности отказват възрастните - лошите отношения с бившите, негативите от които отнасят самите деца и новият партньор, а не децата като такива. Защото да кажеш, че едно дете ти пречи - ами това е егоизъм. Какво толкова трудно има да заобичаш детето, след като си заобичал баща му/майка му?!?

# 782
  • Мнения: 2 760
Съгласна съм с Невена, че е унизително да караш мъж да се грижи за децата ти. Затова ако трябва "да карам" някого да прави нещо за тях, то просто няма да съм с него, това не е моят човек. Респективно ако някой трябва да ме "кара" да правя нещо за неговите деца, по-добре да не се мъчим взаимно.
Вторият брак с наличие на деца от предишни връзки трябва да е осъзната  и доброволно поета отговорност. Иначе най-потърпевши ще са децата и как бих могла да съм щастлива, ако децата ми се усещат като бреме на врата на някого?
В моя случай вторият татко се грижи за децата по-добре от родния, познава децата ми, интересите им, играе с тях и ги учи на нови неща. Ако това по някаква причина се промени, с болка и съжаление бих си тръгнала от тази връзка, но ще си тръгна.

# 783
  • Мнения: 14 966
На мен приятел стар  ерген  ми сподели, че си е "взел" жена с дете, защото въпреки дългогодишните си опити с моми / ох, как звучи Laughing/, не е успял да създаде успешна връзка. Той е и доста претенциозен, де.
Та жената с дете го беше " заковала" за кратък период от време . Сподели ми, че тя е точно това, което винаги е търсил- отговорна, грижовна, огранизирана, реализирана професионално  и добра  домакиня. Може това да е частен случай, не обобщавам. Но и аз съм на мнение, че майчинството тотално променя жената откъм приоритети и начин на мислене. Зависи кой каква връзка търси с жена.

# 784
  • София
  • Мнения: 3 050
Мисля, че съм го писала по-напред в темата, но бившия ми мъж, който категорично каза, че не иска деца, след 6 години брак и 5 опита ин витро, в момента е с жена с три деца. Била му сбъднатата сексуална мечта, иначе нямали много общо. Joy  Та приоритети.

# 785
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Това последното изби рибата  Crazy

# 786
  • Мнения: 18 878
Мисля, че съм го писала по-напред в темата, но бившия ми мъж, който категорично каза, че не иска деца, след 6 години брак и 5 опита ин витро, в момента е с жена с три деца. Била му сбъднатата сексуална мечта, иначе нямали много общо. Joy  Та приоритети.

Кога е казал категорично, че не иска деца? Преди, по време или след опитите инвитро? Ако не е след, си е доста унизително, макар че явно се случва. Имаше една потребителка, която много напъваше мъжа си да правят инвитро с негов материал и донорски яйцеклетки, макар че нещата между тях не вървяха и той не искаше да правят подобни опити, тя плащаше за процедурите, защото тя го искала. Логично е, че се разделиха.

# 787
  • София
  • Мнения: 3 050
Ами той никога не бил искал, но ми го каза след 5 тия опит. Оженил се за мен, защото съм с репродуктивни проблеми и се надявал да нямаме деца, ама много късно ми сподели информацията.

# 788
  • Мнения: 18 878
Ами той никога не бил искал, но ми го каза след 5 тия опит. Оженил се за мен, защото съм с репродуктивни проблеми и се надявал да нямаме деца, ама много късно ми сподели информацията.

Сама ли си плащаше за опитите или и той наравно с теб? Логично, че ако е оставял само теб да плащаш, му е било най-малкото безразлично дали ще ви се сбъдне твоето желание за дете.

# 789
  • Мнения: X
Имал съм връзка с жена с дете, никога повече. Ще опитам да обясня от моя, мъжка гледна точка:
1. Наглите опити да лансира своето дете за сметка на моето, което не живее с мен. Моето още живееше в един мой апартамент предоставен на майка му до навършване на пълнолетие. Ето и аргументите й:
- майката върви с детето, щом искаш мен ще се грижиш за детето ми - добре де, аз искам майката, не детето по дяволите. С нея имам връзка, не с детето
- твоето е присъдено на майка му, тя да си намери мъж да се грижи за твоето, ти плащаш само издръжка, с това приключват ангажиментите към сина ти
- даваш толкова много на бившата и сина си, вече си разведен, ще се грижиш за нас
2. Неистово желание за подпис в гражданското, милата, не знаеше че нямам нищо на мое име
- гледа да си осигури детето без да съм му баща, опит да ми се вмени отговорност, която не усещам като моя
Че кой нормален мъж ще иска да се жени след развод???
3. Сина ми вече е самостоятелен, т.е. свободен съм. Нормално е да искам връзка с жена без деца, все още мога сам да си ги направя
4. Жал ми е за деца, чиито майки им търсят бащи - едно дете винаги ще гледа с подозрение мъж, който не му е баща. Мъжа пък гледа такова дете като тежест в отношенията му с майката. Той си играе неговата игра, тя своите сметки си прави, нищо не излиза накрая

Disclaimer: Горенаписаното изразява единствено и само моето лично мнение и усещане от връзка с жена с дете

# 790
  • София
  • Мнения: 3 050
В началото от общия бюджет, после неусетно някак си, сама. Ама сега си давам сметка. Защото уж беше до мен. След пълните упойки си ме караше до вкъщи, висеше часове наред в клиниката.  Не е дал много индикации, че не иска. Даже накрая трябваше да инициирам нарочен, сериозен разговор по темата, та чак тогава си призна.

# 791
  • Мнения: 15 619
Горе написаното отразява единственото твоето светоусещане и твоят личен опит с една жена.

# 792
  • Мнения: 18 476
Скрит текст:
Имал съм връзка с жена с дете, никога повече. Ще опитам да обясня от моя, мъжка гледна точка:
1. Наглите опити да лансира своето дете за сметка на моето, което не живее с мен. Моето още живееше в един мой апартамент предоставен на майка му до навършване на пълнолетие. Ето и аргументите й:
- майката върви с детето, щом искаш мен ще се грижиш за детето ми - добре де, аз искам майката, не детето по дяволите. С нея имам връзка, не с детето
- твоето е присъдено на майка му, тя да си намери мъж да се грижи за твоето, ти плащаш само издръжка, с това приключват ангажиментите към сина ти
- даваш толкова много на бившата и сина си, вече си разведен, ще се грижиш за нас
2. Неистово желание за подпис в гражданското, милата, не знаеше че нямам нищо на мое име
- гледа да си осигури детето без да съм му баща, опит да ми се вмени отговорност, която не усещам като моя
Че кой нормален мъж ще иска да се жени след развод???
Скрит текст:
3. Сина ми вече е самостоятелен, т.е. свободен съм. Нормално е да искам връзка с жена без деца, все още мога сам да си ги направя
4. Жал ми е за деца, чиито майки им търсят бащи - едно дете винаги ще гледа с подозрение мъж, който не му е баща. Мъжа пък гледа такова дете като тежест в отношенията му с майката. Той си играе неговата игра, тя своите сметки си прави, нищо не излиза накрая

Disclaimer: Горенаписаното изразява единствено и само моето лично мнение и усещане от връзка с жена с дете

Доста са, ще се изненадаш.
Както и да е. Не сте имали съвпадаща представа за семейство, логично е да се разделите.

# 793
  • Мнения: X
Скуба, жената, която си описал, няма да е цвете за мирисане и без деца.

# 794
  • Мнения: X
Скуба, жената, която си описал, няма да е цвете за мирисане и без деца.

Да права си, но сега на 33 много се е променила и то към по-добро. Тогава беше на 27
Научи се да не чака ,,издръжката,, от 130 лв, изискванията й са само за точност на уговореното време. Няма вече ,,искам,,. Ако не бях срещнал преди година жената до мен, естествено без деца, бих я взел въпреки че е с дете

Общи условия

Активация на акаунт