Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 362
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 4 577
Скуба, жената, която си описал, няма да е цвете за мирисане и без деца.

Да права си, но сега на 33 много се е променила и то към по-добро. Тогава беше на 27
Научи се да не чака ,,издръжката,, от 130 лв, изискванията й са само за точност на уговореното време. Няма вече ,,искам,,. Ако не бях срещнал преди година жената до мен, естествено без деца, бих я взел въпреки че е с дете
Ако всичко, което можеш да изпиташ към детето й е безразличие,  по-добре, че не си се събрал с нея. Самата дума "взел" звучи все едно услуга й правиш. Ако бащата дори не плаща мижавата издръжка, е нормално да му се дразни. Нейните претенции за отношението към твоето дете, обаче, също са егоистични. И двамата не сте подходящи за връзка с партньор с деца.

# 796
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Ами той никога не бил искал, но ми го каза след 5 тия опит. Оженил се за мен, защото съм с репродуктивни проблеми и се надявал да нямаме деца, ама много късно ми сподели информацията.

Този мъж явно не иска собствени деца по някаква причина. Може би не е имал щастливо детство, видял е, че детето изисква много грижа, вложения, внимание и време и пречи на личностното развитие и разваля кефа (моят случай), мисли, че няма да може да се справи финансово или емоционално, че ще загуби връзка с детето ако се раздели с майката и подобни. Много мъже, които са нямали контакт с бащите не искат дете, защото мислят, че ако майката си тръгне, което не е рядкост в днешно време, ще останат с едното задължение за издръжката. Затова се ориентират към стари жени, жени с голям брой деца, жени, които не могат да имат деца Итн.

Жената с трите деца е идеална, защото четвърто едва ли ще иска. Децата и са си неин проблем. Ако връзката не тръгне може да си вдигне чукалата и да си иде без да плаща издръжки и да трябва да гледа деца. Явно е направил компромис за единия секс. Ако същият мъж беше по-качествен физически, финансово и социално щеше да може да си намира партньорки без деца по неговия вкус.

# 797
  • Мнения: X
ТаfTaf, опитвал съм. Е не мога и не мога да гледам чуждо дете. Не занимавам никоя с моето, не искам да ме занимава с нейното. Тук си оказва влияние и възрастта - на 50 съм станал страшен егоист.
Странното е че харесвах детето на въпросната жена преди да започне с ,,изискванията,, и претенциите. Не заради нея а защото беше много гушлива а пък аз много обичах да я гушкам и да си бъбрим, малка любопитка беше и обичаше да спорим за какво ли не. И ако майка й не беше избързала и така нагло претендирала можеше и да се получи.

# 798
  • Мнения: 18 476
По-добре е, че сте се изяснили бързо кой чие дете не иска в живота си. Такива неща трябва да се знаят още в началото на връзката, за да няма после "ама как така издръжката му е сто лева, като само лекарствата този месец са сто и петдесет."
Ето бившият на Елдорадо - не си казал в началото, че не иска деца, мълчал си, надявал се да нямат, и в края на краищата й загубил едни пет години.

# 799
  • Мнения: 917
Голям проблем тез деца, голямо нещо !
А ако си вземете куче и за него ли ще смятате стотинките и затова ще му давате само сух хляб. Нима няма да се привържете към него и да го обикнете, нима ще мислите, че баща му е някой друг. Защо вие да трябва да се грижите за него ?

# 800
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Голям проблем тез деца, голямо нещо !
А ако си вземете куче и за него ли ще смятате стотинките и затова ще му давате само сух хляб. Нима няма да се привържете към него и да го обикнете, нима ще мислите, че баща му е някой друг. Защо вие да трябва да се грижите за него ?

Примерът не е уместен. Куче и дете на гадже са различно нещо. Когато човек взема куче знае, че иска и може да се грижи за него и иска куче. Друг е въпросът, че много хора наритват кучетата си, защото се оказва, че не могат да ги гледат.

Детето на половинката от предишна връзка новият партньор не го е искал. То върви в тандем с новата тръпка. Защо да бавя, уча, храня и гледам човече, което никога не съм искала? То, за разлика от кучето, не може да бъде оставено само докато е малко, не може да спи свито на килима, не може да не бъде къпано и ресано ежедневно. Ако куче се напикава, то е защото е старо или болно. Малко хора вземат болно и старо куче. Кучето не е наследник за разлика от детето от предишната връзка.

Разбира се, че е възможно привързването към чуждо дете. Ако се получи е прекрасно. В много случаи не се получава. Лошо е, когато възрастните лицемерничим и заради някаква изгода от партньора се правим, че харесваме или даже обичаме децата му, които не са наши. Децата го усещат.

За мене е жалко някой батко или даже чичко да си играе с детето и да му се мазни с единствената цел да топне чушлето. За много мъже самотната майка е единствената жена, която би им пускала. Тя и без това не може да излиза всяка вечер, и без това трябва да готви всеки ден и да пере също. Чифта му чорапи и гащетата и потника не пречат в препълнената машина. Само тя може да търпи някой сухар, смотан, неосигурен или просто не особено привлекателен. Мома трудно би приела да живее с такъв.

Ето бившият на Елдорадо - не си казал в началото, че не иска деца, мълчал си, надявал се да нямат, и в края на краищата й загубил едни пет години.

Защо да и е загубил 5 години? Нали са се обичали и им е било приятно заедно. Както не е искал деца и на ин витро ходел с нея. Мисля, че мъжът не е лош, но е имал някакви резерви и страхове от деца, каквито много мъже имат.

# 801
  • Мнения: 5 240
Аз като съм самотна майка трябва да търпя грозен мухъл без пари, не харесващ детето ми искащ да изхвърли кучето ми  и сигурно с малък пенис ли? Пълни глупости. Майките са много по взискателни от момите и много по-лесно разбираме кой си струва и кой не.
Едит - щото пък семейните майки можете да излизате вечер ...

# 802
  • Мнения: 917
ами много си е уместно сравнението с кучето и то не е от вас драги господа, ама ще трябва да го решите , да го водите по разходки и какво ли не, ако заминете на почивка ще  трябва да търсите и кой да ви го гледа....
Аз като съм самотна майка да не мислиш, че готвя или се спуквам от чистене в голяма грешка сте. Ако обичаш майката и се съберете, детето не би било проблем.
По вашата логика, за какво и е на самотната майка още едно хлапе да му готви, да му пере, да му чисти и да го задоволява. Защото точно това искате и очаквате от нея, само вие да вземате. По същата тази логика и свободна да си вземете няма да ви бъде, ако тръгвате с нагласата за сметкаджийство.
И да добавя, че доста двойки си вземат първо куче за да разберат какви родители биха били.

# 803
  • Мнения: X
Черна орхидея, защо да разхождам чуждото при положение че мога да разхождам своето???
Аз не съм искал чуждо дете че покрай него да намажа чушлето с майката
Мъже на моите години предпочитат млада жена без деца защото децата ни от предна връзка са вече големи и самостоятелни. И ако жената без деца вижда що за бащи сме били и си прави сметка за общи деца то разведената с дете първо гледа как се отнасяме с чуждото.
Някак си сравняваме несравними неща - мъж с пораснало дете е в по-изгодна позиция от жена с малко дете. Жената с по-голямо дете обикновено е над 40 и е извън потенциалния контингент на мъжа с пораснало дете

# 804
  • Мнения: 1 121

Един път и аз да се съглася с Невена.
Който не вижда разлика между дете и куче, по-добре да си гледа кучето. Или котката.
За мен проблема е във авторитетите при възпитанието.
На чуждо дете никога не бих си позволил да правя забележки или да давам съвети. Да го обичам - да, като дете, аз по принцип обичам децата. Но даже в това има задръжки. Разправяйте каквото си щете, кръвната връзка си е кръвна връзка.
Леко видоизменен психо-тест. Представете си , че сте двойка с 2 деца, едното нейно, другото ваше. Трагична ситуация, в която вие сте единствен спасител и можете да спасите само едно от двете? Е?

# 805
  • Мнения: 2 353
Жената с по-голямо дете обикновено е над 40 и е извън потенциалния контингент на мъжа с пораснало дете
  Интересно какъв е потенциалният контингент на мъж, прехвърлил 50--те?

# 806
  • Мнения: 18 876
Жената с по-голямо дете обикновено е над 40 и е извън потенциалния контингент на мъжа с пораснало дете
  Интересно какъв е потенциалният контингент на мъж, прехвърлил 50--те?

Да бе, и аз това си помислих - мъже на 50-60 г., ама е проблем, ако жената е над 40.  Joy

# 807
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Е, ако имат достатъчно пари, контингентът е какъвто си поискат. Ако нямат, какъвто е масовият случай, контингент няма никакъв, всички жени са меркантилни кучки, а претенциите са чак до небесата, без да си дават сметка те самите какво предлагат Simple Smile

# 808
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Аз като съм самотна майка трябва да търпя грозен мухъл без пари, не харесващ детето ми искащ да изхвърли кучето ми  и сигурно с малък пенис ли? Пълни глупости. Майките са много по взискателни от момите и много по-лесно разбираме кой си струва и кой не.
Едит - щото пък семейните майки можете да излизате вечер ...

Семейните можем да излизаме вечер без проблем когато мъжете ни са у дома. Редовно приспивах децата и излизах.

Не съм казала, че самотната майка трябва да търпи мухъл. Честно да ти кажа, не разбирам усилията на вече майки да градят нови семейства. Аз не бих могла  Казвам, че самотната майка с малко дете може да има връзка само с определен тип мъже, които са доста на брой, но не са идеални. Повечето здрави, красиви и богати мъже с големи пишки искат свободни жени, а не майки. Повечето пиша. Ясно е, че има изключения, но не са много

Един мъж вече писа, че на 50, с голямо дете иска млада жена без деца. Младата жена без деца винаги ще има повече възможности и по-интересни връзки.

Мъжете инстинктивно търсят младост. Има и такива, които не могат или мислят, че не могат да имат връзка с млада и свободна жена. Те налитат на стари, самотни майки, дебели Итн. Успелите мъже са най-често с млади, красиви и даже бездетни жени. Може да имат връзка с жена с деца, но  само ако те самите имат и не искат други. Въпрос на удобство, удоволствие и престиж. И пари.

# 809
  • Мнения: X
За мен проблема е във авторитетите при възпитанието.
На чуждо дете никога не бих си позволил да правя забележки или да давам съвети. Да го обичам - да, като дете, аз по принцип обичам децата. Но даже в това има задръжки. Разправяйте каквото си щете, кръвната връзка си е кръвна връзка.

Леко видоизменен психо-тест. Представете си , че сте двойка с 2 деца, едното нейно, другото ваше. Трагична ситуация, в която вие сте единствен спасител и можете да спасите само едно от двете? Е?

Съвършено съгласна съм с болднатото. Но какво правим, ако и двете деца в трагичната ситуация са наши? Близнаци. Кое спасяваме? Предлагам да не научаваме отговора.

Общи условия

Активация на акаунт