Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 446
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 31
И аз си зададох същия въпрос. И не мога да отговоря. Имам две деца. Задавах си го и когато се грижех и за детето на бившия. И тотава не можех да отговоря. Ако баща му не беше прецакал нещата съм сигурна, че трите деца щяха да си живеят много добре заедно, много се обичаха... Аз имам любов за всички, стига да ми е позволено да я давам... И децата си съм възпитала да са обичливи... Но след шамара, който и те изядоха от този господин - милите ми и те се затвориха в себе си, особено голямата. Малкият май и не разбра какво точно и защо се случи...

# 811
  • Мнения: 18 497
Скрит текст:
Голям проблем тез деца, голямо нещо !
А ако си вземете куче и за него ли ще смятате стотинките и затова ще му давате само сух хляб. Нима няма да се привържете към него и да го обикнете, нима ще мислите, че баща му е някой друг. Защо вие да трябва да се грижите за него ?

Примерът не е уместен. Куче и дете на гадже са различно нещо. Когато човек взема куче знае, че иска и може да се грижи за него и иска куче. Друг е въпросът, че много хора наритват кучетата си, защото се оказва, че не могат да ги гледат.

Детето на половинката от предишна връзка новият партньор не го е искал. То върви в тандем с новата тръпка. Защо да бавя, уча, храня и гледам човече, което никога не съм искала? То, за разлика от кучето, не може да бъде оставено само докато е малко, не може да спи свито на килима, не може да не бъде къпано и ресано ежедневно. Ако куче се напикава, то е защото е старо или болно. Малко хора вземат болно и старо куче. Кучето не е наследник за разлика от детето от предишната връзка.

Разбира се, че е възможно привързването към чуждо дете. Ако се получи е прекрасно. В много случаи не се получава. Лошо е, когато възрастните лицемерничим и заради някаква изгода от партньора се правим, че харесваме или даже обичаме децата му, които не са наши. Децата го усещат.

За мене е жалко някой батко или даже чичко да си играе с детето и да му се мазни с единствената цел да топне чушлето. За много мъже самотната майка е единствената жена, която би им пускала. Тя и без това не може да излиза всяка вечер, и без това трябва да готви всеки ден и да пере също. Чифта му чорапи и гащетата и потника не пречат в препълнената машина. Само тя може да търпи някой сухар, смотан, неосигурен или просто не особено привлекателен. Мома трудно би приела да живее с такъв.

Ето бившият на Елдорадо - не си казал в началото, че не иска деца, мълчал си, надявал се да нямат, и в края на краищата й загубил едни пет години.
Защо да и е загубил 5 години? Нали са се обичали и им е било приятно заедно. Както не е искал деца и на ин витро ходел с нея. Мисля, че мъжът не е лош, но е имал някакви резерви и страхове от деца, каквито много мъже имат.

Защото през това време е можела да бъде с някой с по-качествен... материал. Тя има проблем, но не се знае как е при него.
Представяш ли си организъм, който е преживял пет стимулации за пет години. И накрая мосю казал "абе, аз всъщност не исках".

# 812
  • Мнения: 3 510
Аз като съм самотна майка трябва да търпя грозен мухъл без пари, не харесващ детето ми искащ да изхвърли кучето ми  и сигурно с малък пенис ли? Пълни глупости. Майките са много по взискателни от момите и много по-лесно разбираме кой си струва и кой не.
Едит - щото пък семейните майки можете да излизате вечер ...

Точно обратното. "Момите" имат доста повече избор, така че майките не трябва да са толкова взискателни, а да взимат каквото им се дава.

# 813
  • Мнения: 2 617

Точно обратното. "Момите" имат доста повече избор, така че майките не трябва да са толкова взискателни, а да взимат каквото им се дава.
Майките са взискателни заради децата си, които при тях са факт. При една "мома" може и никога да не станат.

# 814
  • Мнения: 30 802
Ами не, не е нужно да взимаш каквото ти се дава, ако не ти харесва.

Аз пък се чудя защо мъже, които уж не искат жени с деца, изобщо стигат до втора среща с такива, а после се почват преговори, че той искал само жената, ама без детето. Това е все едно да си вземеш кола, ама да се жалваш, че трябва да плащаш гражданска и бензин и ремонти, щото ти си искал само да си я караш и да се кефиш, не си искал проблемите.

Едното върви с другото, ако не може да се справиш с дете, си преглъщаш отхвърлянето. Майките с дете не са длъжни да правят мост, за да се кефи някой - път широк, моми много, който иска.

# 815
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Скрит текст:
Аз като съм самотна майка трябва да търпя грозен мухъл без пари, не харесващ детето ми искащ да изхвърли кучето ми  и сигурно с малък пенис ли? Пълни глупости. Майките са много по взискателни от момите и много по-лесно разбираме кой си струва и кой не.
Едит - щото пък семейните майки можете да излизате вечер ...
Точно обратното. "Момите" имат доста повече избор, така че майките не трябва да са толкова взискателни, а да взимат каквото им се дава.
И откъде-накъде?😂
Всеки взима, това което иска и ако може.

# 816
  • Мнения: X

Точно обратното. "Момите" имат доста повече избор, така че майките не трябва да са толкова взискателни, а да взимат каквото им се дава.
Майките са взискателни заради децата си, които при тях са факт. При една "мома" може и никога да не станат.

Последно какво искат? Мъж или баща на детето от друг мъж? Пък ако става може и на него да му родят...

# 817
  • Мнения: 2 617
От "моми" до "моми" също има разлика. "Мома" може и да е жена на 45-50-60 и т.н. години. Гледайки мои близки, които си останаха неомъжени, защото от много избор, така и не се намери достоен за тях екземпляр, изглеждат повече отчаяни, отколкото такива, които не могат да решат, какво да изберат.

# 818
  • Мнения: 2 760
Joy

Да вземаме каквото ни се дава, казваш... Joy

Може и като мома да съм имала по-голям избор като бройка ухажори, но сега имам опита и изискванията да избера подходящия за мен. Каква ми е била ползата да имам примерно 20 кандидата, като не ми е стигнала зрелостта да се събера с подходящ за мен човек, както и на него не му е стигал опитът да разбере, че не съм за него.
Браво на онези, които са успели от раз, но  все пак далеч не всички са така.

# 819
  • Мнения: 2 617

Последно какво искат? Мъж или баща на детето от друг мъж? Пък ако става може и на него да му родят...
Скууба, мисля си, че жена с деца, която приема нова връзка, е съгласна да има деца и новия си партньор (обратното е по-скоро изключение). Но не се наемам да говоря от име на друг, защото поначало не мога да разбера  обвързване на всяка цена, особено ако цената са децата (не твърдя, че при всички е така, но изглежда, че малко хора се научават да живеят със себе си и държат да споделят тази си невъзможност с друг.

# 820
  • Мнения: 3 510
Ами аз като една "мома"  съм доста взискателна. Външен вид, професия, материално положение, положение в обществото, характер, маниери и т.н. Естествено, че едно добре изглеждащо момиче на 20+ има много по-голям избор от една добре изглеждаща жена с деца на 30+. Нормално е, който има по-голям избор, да има повече изисквания.

# 821
  • Мнения: 5 244
Хахахах в пълно затъмнение са някой потребители тук. Аз съм на почти 32 с дете днес навършващо 10. Наборките ми моми не могат да ми се намажат на малкия пръст нито по брой кандидати, нито по външен вид а камоли по характер. Моми на 35. Айде бе, че тя ако е била стока до сега някой да я е взел. Съучениците ми от мъжки пол които още не са бракувани се оправдават с това, че свестните вече били взети, а момите които останали не били стока.

# 822
  • Мнения: X
Злодеида, честит рожден ден на детенцето ти Flowers Hibiscus
Да ти е живо и здраво и много щастливо.
И много да те радва

Има доста истина в поста ти. Но има и начин за отсяване на момите - на 35 ако е просперираща адвокатка например ясно е защо не са я взели, наблягала е на кариерата

Обаче след кат мъжо се подпише всички сте едни и същи усойници Sunglasses
Затова никакъв подпис...

# 823
  • Мнения: 2 617
Ами аз като една "мома"  съм доста взискателна. Външен вид, професия, материално положение, положение в обществото, характер, маниери и т.н. Естествено, че едно добре изглеждащо момиче на 20+ има много по-голям избор от една добре изглеждаща жена с деца на 30+. Нормално е, който има по-голям избор, да има повече изисквания.
Не знам, какво разбираш под "характер", но често той е по-важен и от материалното положение, а ако имаш "положение в обществото", кандидатите няма да са особено широк кръг и със сигурност, вече ще си с някой, който също като теб има такова "положение". Разбира се, говоря за сериозни намерения и отношения, а не за широк кръг кандидати за една нощ (или подобно).

Не съм съгласна, Скъъба, с последното изречение. Не намесвай "личния опит" (колко и да е личен, ако дори и не си се женил или само веднъж или два), ако си попадал само на такива или си чувал за такива.

# 824
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами аз като една "мома"  съм доста взискателна. Външен вид, професия, материално положение, положение в обществото, характер, маниери и т.н. Естествено, че едно добре изглеждащо момиче на 20+ има много по-голям избор от една добре изглеждаща жена с деца на 30+. Нормално е, който има по-голям избор, да има повече изисквания.
Аз пък като една жена на 32 имам образование, професия, работа, собствен дом и още куп възможности. Защо да се задоволявам с каквото ми се дава, като мога да си взема каквото аз искам?
На 20 никой няма бръчки - и от едните, и от другите. Очевидно и да си съвсем гладък е доста неприятно и свива възможностите.😉

Общи условия

Активация на акаунт