Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 443
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 18 497
Не знам "каква да ще е тая", а и не ме интересува.
Виждам, че е пълно с успешни връзки, в които има деца от предишни партньори. Явно едни могат, други - не, нормално.

# 946
  • Мнения: X
Не знам "каква да ще е тая", а и не ме интересува.
Виждам, че е пълно с успешни връзки, в които има деца от предишни партньори. Явно едни могат, други - не, нормално.

Факт е че има такива. Според мен се събират за да си омешат и решават заедно проблемите.
От моя гледна точка жена с чужди проблеми не искам, мога да си направя свои...

# 947
  • София
  • Мнения: 24 839


Преди не вярвам да си бил по-различен, възрастта не променя чак толкова личността.
з

Всъщност, променя я- виждаш колко малко зависи от теб всичко, което не се отнася лично до теб.
Не можеш да влияеш на никого, ставаш си по- самодостатъчен и ако се прежалиш да си с някого, ще бъде с минимум компромиси.
Аз Скуба го разбирам- да имаш отгледано и хванало пътя си дете и да се натискаш да отглеждаш чуждо, с всичките ангажименти и тежести, трябва нагласа, която дори не мога да си обясня.
На 50 е време да поживееш за себе си.

Е, вярно че ако си достатъчно нерационален и се хващаш с 30 годишни, само ще те цицат, ама който каквото си направи и Господ не може. Simple Smile

# 948
  • Мнения: 5 242
И да живееш за себе си е равносилно на това да спиш с наборки на детето ти ли?

# 949
  • Мнения: 18 963
А бе, хем спряга някаква издръжка от 100 лева, за която жената трябва да драпа, за да я получи, хем си гледал неговото дете и затова чужди не гледал. Егати гледането с издръжката от 100 лева, която толкова му бърка в здравето. По-добре хич да не беше правил деца.

# 950
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Виждам, че е пълно с успешни връзки, в които има деца от предишни партньори. Явно едни могат, други - не, нормално.

А децата къде са в тази връзка? Не мога и да си представя майка ми да завърже връзка с мъж и той да ми се прави на баща. Виж, баща ми да има връзки е ОК. По тази логика и аз самата не бих подложила децата си на нови мои връзки. Дете от друг мъж е абсурд да родя. При евентуална втора раздяла става още по-сложно. На една почивка няма да можем да идем заедно. Ще трябва да съобразявам почивката с отпуските на двама или трима бащи. Единият да направи сечено, че не иска детето му да ходи еди къде си, сме загубени.

Моите деца си имат баща. Баща, който ги е искал, обича ги и се грижи за тях. Даже сега е в България с тях, без мене. Те никога няма да приемат друг мъж да се прави на баща. Така както на мене няма да ми е приятно някоя жена да се прави на майка на децата ми, сигурно и на мъжа ми няма да му е приятно друг мъж да си играе на баща.

Как да допусна чужд мъж да живее в един дом с 14-15 годишната ми дъщеря, която със сигурност е в пъти по-апетитна от моята застаряваща особа? Баща и няма да го позволи и с право.

Не обичам усложнения а връзките с деца са доста сложни.

кукумицинка, от друга тема научих, че минималната издръжка за дете била 120лв

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 23:27 от Nevena Virolan

# 951
  • Мнения: X
Невенка, 100-те евро и 100-те лева са нарицателно но кукумицинка не ме разбра.
100 лв за шише уиски не стигат а кукумицинка смята че си ,,гледам,, детето с тях Simple Smile
Всъщност кукумицинке издръжката ми определена от съда е 80 лв

# 952
  • Мнения: 18 497
Виждам, че е пълно с успешни връзки, в които има деца от предишни партньори. Явно едни могат, други - не, нормално.

А децата къде са в тази връзка?

Децата се адаптират, те са гъвкави, при нормални обстоятелства и ако няма някой да ги настройва срещу новия партньор на майката или бащата, приемат случващото се съвсем нормално. Преди малко разхождахме кучетата със съсед, който е женен за жена с дете - син, от първия й брак, от втория имат дъщеря. Ами живеят си хората, семейство като семейство.

# 953
  • Мнения: X
Ема, сама го каза - разхожда кучето. Е, затова и е взел жена с дете.
Ако кучето му тичаше в двора на къщата му докат си пуши пурата до барбекюто жена му нямаше да е с дете от първия брак а щяха си гледат своето
Те точно това се опитвам да обясня

# 954
  • Мнения: 18 963
Невенка, 100-те евро и 100-те лева са нарицателно но кукумицинка не ме разбра.
100 лв за шише уиски не стигат а кукумицинка смята че си ,,гледам,, детето с тях Simple Smile
Всъщност кукумицинке издръжката ми определена от съда е 80 лв

Щом се налага жена едва ли не да се моли на колене за издръжка, която в края на краищата е за твоето дете, все едно колко ти струва уискито. И Злодеидка може да се похвали с такива заможни, изкарващи за по няколко бутилки уиски дневно, но неплащащи задължителната минимална издръжка.

# 955
  • Мнения: 18 497
Ема, сама го каза - разхожда кучето. Е, затова и е взел жена с дете.
Ако кучето му тичаше в двора на къщата му докат си пуши пурата до барбекюто жена му нямаше да е с дете от първия брак а щяха си гледат своето
Те точно това се опитвам да обясня

Ако мислиш, че дворните кучета не ги разхождат...
Бях права за недоимъка, трудно ще се откъснеш.
Но няма да разбереш какво ти казвам.

# 956
  • София
  • Мнения: 24 839
А около мен е пълно с подобни и много успешни примери.
И повечето са мъж, взел жена с дете, от колкото жената да го е взела него с детето.

Успешен може да е примера, ако са заедно и след 10- 15 години.
Особено ако не създадат общо дете.

А, че масово жените не искат разведен с дете, дори и то да е при майката, две мнения няма.

# 957
  • Мнения: X
А около мен е пълно с подобни и много успешни примери.
И повечето са мъж, взел жена с дете, от колкото жената да го е взела него с детето.

Успешен може да е примера, ако са заедно и след 10- 15 години.
Особено ако не създадат общо дете.

А, че масово жените не искат разведен с дете, дори и то да е при майката, две мнения няма.

АбсурТ, е то излезе че моето становище се покрива с това на повечето жени...
Или пак опираме до двойния стандарт - що пък мъжа да не вземе разведена със все детето но разведен без детето жените са в правото си да не го щат

# 958
  • Мнения: 3 510


Стига, де. Сериозно ли има някаква вероятност голям, пълнолетен човек никога не е виждал, чувал или срещал "ергени", оженили се за жени с деца? Или моми - с мъже с деца? Изкарвате го едва ли не събитие, по-рядко случващо се от преминаването на Халеевата комета. Вярно, че всеки принципно иска партньор без деца, ама се случват и такива работи. Като под "принципно" имам предвид, че без да имаш предвид някой конкретен човек, ти се иска евентуалният примерно да няма деца, да не е плешив, да не е беден, да не е от друга раса...
Ами всъщност сега се сетих за дъщерята на една приятелка на моята майка. Той я взе с дете, после си направиха и тяхно общо, но и те се разделиха. Всъщност там съмненията бяха, че той просто я е използвал, за да и направи дете и след това да и го вземе, защото всъщност сега дететенцето е при него.
Иначе се сещам за няколко такива, които и мъжът, и жената имат деца и партньори и просто са "тайни" любовници за които целия квартал всъщност знае, но те май попадат в друга категория.

# 959
  • София
  • Мнения: 24 839
АбсурТ, е то излезе че моето становище се покрива с това на повечето жени...
Или пак опираме до двойния стандарт - що пък мъжа да не вземе разведена със все детето но разведен без детето жените са в правото си да не го щат


Разбира се, че е двоен стандарта, но пък някои се опитват да го аргументират, че да се приеме за норма. Simple Smile

Мен лично, ме изумява увереността им в правотата на разсъжденията, но това е положението.
Ергенът е длъжен да приеме детето като свое, щото " кравата върви с телето". Joy
Само че, без правото да му се скара, да го застави да изпълни нещо, което трябва и т. н.

ПП. Помня, как приятелят на майка ми, а се опиташе нещо да даде акъл или да изиска, заставахме със сестра ми в отбранителна позиция, нищо че общо- взето, не беше кофти тип.

Общи условия

Активация на акаунт