Ин Витро център Стефанов - тема 10

  • 68 342
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 175
Друг вариант, ако ти свършат 4 опита от ЦАР и ще се самофинансирате е Турция. Успеваемостта им е добра. И има добри отзиви в темите за тях.

# 346
  • Мнения: 85
Друг вариант, ако ти свършат 4 опита от ЦАР и ще се самофинансирате е Турция. Успеваемостта им е добра. И има добри отзиви в темите за тях.
Незнам как ще съм здравословно. След 2 процедура бях зле. Сега пък цял ден ме болят бъбреците. Тези инжекции ще ни довършат. Ще правя и 4 опит и приключвам. Миналата година след 2 инвитро подадохме документи за осиновяване и се надявам скоро да се обадят за детенце.

# 347
  • Мнения: 45
mikimiki82 съжалявам много за неуспеха ти. Аз миналата година преживях същото за мен беше четвърти опит, първи при Стефанов, бях много отчаяна, не знаех вече по кой път да тръгна, къде бъркат докторите ли, аз ли чувството е ужасно наистина. Но ако искам да постигна нещо знам че не трябва да се отказвам поне докато съм здрава. И така изчаках си часа за коментар при док. той ми предложи няколко нови неща да приложим и може би май месец ще повторя процедурата при него. Така че сега ако ти се плаче поплачи си , изчакай болката да мине и ще събереш сили да вземеш правилното решение и каквото и да е то от сърце желая успех Hug

# 348
  • Мнения: 85
mikimiki82 съжалявам много за неуспеха ти. Аз миналата година преживях същото за мен беше четвърти опит, първи при Стефанов, бях много отчаяна, не знаех вече по кой път да тръгна, къде бъркат докторите ли, аз ли чувството е ужасно наистина. Но ако искам да постигна нещо знам че не трябва да се отказвам поне докато съм здрава. И така изчаках си часа за коментар при док. той ми предложи няколко нови неща да приложим и може би май месец ще повторя процедурата при него. Така че сега ако ти се плаче поплачи си , изчакай болката да мине и ще събереш сили да вземеш правилното решение и каквото и да е то от сърце желая успех Hug
Благодаря. Поплаках си днес. Дано доктора предложи някакви нови изследвания ли незнам вече. Ходих на моя глава да пускам генетични, имунологични, тромбофилия и т. н. Цял шкаф с документи за 9 год и се чудя какво още трябва. Каквото прочета и ходя и пускам. Викам на Стефанов че искам изследване за тромбофилия. Той ми казва че го пуска при доказана бременност и че е 160 лв. Викам му Пускайте аз май само това не съм изследвала и той се смее.

# 349
  • Мнения: 1 191
mikimiki82, съжалявам! Много се надявах да имаш добри новини. Аз имам три опита в друга клиника, свършваха с биохимична и това ми даваше надежда да не се откажа. Първия опит при д-р Стефанов беше пълна 0...изпаднах в ужас, вместо да вървим напред, то още по-назад. Но реших да му се доверя, за втори опит, иначе щеше да е ново обикаляне, ново опознаване, нови експерименти и опиване на почвата. Втория път се получи и ти желая същото и на теб!

# 350
  • Мнения: 1 406
Мики, пусни си изследвания за тромбофилията ПРЕДИ следващия опит. Не е толкова скъпо на база останалите изследвания. Ако не си правила консултация с имунолог - направи задължително.
И при мен Стефанов се опитваше да ме убеди да не правя изследване за тромбофилията, пари на вятъра, но аз си го направих и се оказа, че имам мутация, но на гена за усвояване на фолиевата к-на. Въпреки че приемах метилирана ми я увеличиха 3х2 ( не Стефанов). Направих си и консултация с имунолог, ендокринолог, ММ с андролог и поради други причини и проблеми при мен ми препоръчаха да не приемам аспирин протекта, а за фраксипарина схемата беше друга, вит Д въпреки, че беше в норми също започнах прием на вигантол. И въпреки това 12 седмица прокървих, имаше голям хематом и отлепяне на плодния сак. АГ-то, което ме следеше рязко ми спря всичко и назначи вит К. Със Стефанов се посрещнахме малко за тези ми желания и консултации с други специалисти
Ако не сте изследвали вит Д също го виж.
Общо взето търси причините за неуспеха/ите и се опитайте да ги намерите. Не се подлагай на следваща процедура/стимулация без да си ги намерила ( дори и да са психологически).
Всяка една стимулация сериозно уврежда здравето на жената. Не си го причинявайте момичета. Ако докторът не иска да търси причина за неуспеха го сменете.
 Последствията излизат наяве по-късно. Аз вече си патя и си плащам със здравето от три стимулации и четири опита ...
Успех ти желая, ако решиш за следващ опит и ако ви одобрят за осиновяването не се отказвайте в опитите за свое детенце. Много мои познати са имали успех след осиновяване на дете. Било то с ин витро процедура или спонтанно забременяване.

# 351
  • Мнения: 85
Мики, пусни си изследвания за тромбофилията ПРЕДИ следващия опит. Не е толкова скъпо на база останалите изследвания. Ако не си правила консултация с имунолог - направи задължително.
И при мен Стефанов се опитваше да ме убеди да не правя изследване за тромбофилията, пари на вятъра, но аз си го направих и се оказа, че имам мутация, но на гена за усвояване на фолиевата к-на. Въпреки че приемах метилирана ми я увеличиха 3х2 ( не Стефанов). Направих си и консултация с имунолог, ендокринолог, ММ с андролог и поради други причини и проблеми при мен ми препоръчаха да не приемам аспирин протекта, а за фраксипарина схемата беше друга, вит Д въпреки, че беше в норми също започнах прием на вигантол. И въпреки това 12 седмица прокървих, имаше голям хематом и отлепяне на плодния сак. АГ-то, което ме следеше рязко ми спря всичко и назначи вит К. Със Стефанов се посрещнахме малко за тези ми желания и консултации с други специалисти
Ако не сте изследвали вит Д също го виж.
Общо взето търси причините за неуспеха/ите и се опитайте да ги намерите. Не се подлагай на следваща процедура/стимулация без да си ги намерила ( дори и да са психологически).
Всяка една стимулация сериозно уврежда здравето на жената. Не си го причинявайте момичета. Ако докторът не иска да търси причина за неуспеха го сменете.
 Последствията излизат наяве по-късно. Аз вече си патя и си плащам със здравето от три стимулации и четири опита ...
Успех ти желая, ако решиш за следващ опит и ако ви одобрят за осиновяването не се отказвайте в опитите за свое детенце. Много мои познати са имали успех след осиновяване на дете. Било то с ин витро процедура или спонтанно забременяване.


първите 2 опита не ми бяха изследвали вит Д. Като ми го изследва доктор Стефанов излезе под нормата. Започнах прием на лекарства и го дигнах. Тромбофилия изследвах и всичко е ок. Само незнам преди следващ опит пак ли да пусна или стига това че сега нямам проблем. Променят ли се там нещата с времето. Мисля да го питам за имунолог. То е дълга историята там. След 2 неуспешен опит в друга клиника ми пуснаха изсл на НК клетки. Оказаха се над нормата но с малко. Направиха ми едно вливане но незнам с какво-тъй като в тази клиника не са много приказливи. Оказа се че клетките са се дигнали с 3 пъти. На последния опит вече в другата клиника го споделих това с доктора. Показах и изследванията. Той ми обясни с медицински термини от което нищо не разбрах и каза че няма проблем. Вляха ми 30 ампули имуновенин и интралипид. Яд ме е че не си пуснах изследване да видя дали са се по качили НК клетките след вливките. Незнам и 3 процедури са неуспешни - първите 2 без никакви вливки и сега с вливка. Незнам да търся ли имунолог.

# 352
  • Мнения: 1 191
mikimiki82, за тромбофилията не ти трябва ново изследване, те са за цял живот. Единствено някой по-разширен пакет, освен петте основни, ако доктора са усъмни в някоя по рядка мутация. При НК клетките, нещата се менят постоянно, затова и някой отричат ефекта от вливките. При мен само на успешния опит имах вливки на имуновенин и интралипид след положителния тест. Да ти кажа какво забелязах при мен, в старата клиника ми изписваха бромокриптин за сваляне на пролактина, въпреки беше висок, но не над референтните стойности и тогава стигах до БХ (оказах се с тромбофилия, изследвана след третата БХ и отдадоха неуспехите на нея). Първия опит при д-р Стефанов не пих нищо за пролактина и беше 0, на следващия настоях да ми включи и бромокриптин, може и да е съвпадение, но се хванах за него, като удавник за сламка.

Последна редакция: сб, 06 апр 2019, 21:16 от Salilinda

# 353
  • Мнения: 45
Salilinda иамш ли някакъв спомен колко ти беше пролактина и каква доза бромокриптин пи?

# 354
  • Мнения: 1 191
Сега погледнах изследванията, на първата процедура в първата клиника ми е бил завишен при референтни стойности 70-480, моя е бил 660. После с бромокриптина е влязъл в норма, 420. На първия опит при д-р Стефанов не намирам изследването, но помня, че пак беше около горната граница. При успешната процедура съм го изследвала сама, месец преди началото бил е 24 при норма 1,39-24,20. На своя глава започнах да пия бромокриптин, обсъдих го и с доктора не беше много съгласен, но склони и при старта ми е бил 153,9, при норма 102-496. В различни лаборатории е пускан, затова и нормата пиша да се ориентираш. Доктора много държеше да го подсетя, че го пия за да ми каже кога да го спра и след трансфера ми каза да го спирам. По 1/2 таблетка пиех, веднъж на ден.

# 355
  • Мнения: 45
Salilinda
Много ти благодаря и моя е на горна граница, при референтни 23.5 моя е 24.3 попитах док. да пия ли нещо той каза категорично не, Пила съм преди време и може би май пак трябва да започна. Благодаря ти отново Сали винаги си много отзивчива 😉

# 356
  • Мнения: 1 406
По принцип не е добре да си играете с хормоните на хипофизата. Все пак тя е главната жлеза с вътрешна секреция и контролира останалите.  Не бих си самоназначила точно тези лекарства, предвид че и аз си имам проблеми с пролактина - откриха ми микроаденом на хипофизата и преди 11 години пиех бромокриптин. Със Стефанов коментирахме проблема и той искаше да пия достинекс, но аз отказах. Предпочитах бромокриптин, колкото и зле да го понасям. След втория неуспешен опит, при уж нормални стойности на пролактина преди старта док искаше да пия профилактично инхибитори ( бромокриптин или достинекс). Реших, че няма да си бърникам излишно в здравето и се консултирах с репродуктивен ендокринолог. Той беше категоричен, че щом пролактина е в норми от 7 години да не пия нищо. Ако все пак се вдигне да му се обадя с резилтати и да ми сметне той дозата, но бромокриптин. Колкото и да е изчистен достинекс, колкото и леко да се понася не го препоръчваше при бременност, инвитро или нераждали жени. Същото нещо ми бяха казали и в клиниката по ендокринология, където ходих за ямр и второ мнение, когато ми откриха микроаденома.

# 357
  • Мнения: 1 191
Разбира се, че не агитирам никой, сам да си самоназначава лекарства и лечение. Но както сама казваш “Общо взето търси причините за неуспеха/ите и се опитайте да ги намерите. Не се подлагай на следваща процедура/стимулация без да си ги намерила ( дори и да са психологически). ”  търсех, търсех и това ми се наби на очи, при мен. Три опита с имплантация и свален пролактин, неуспешни заради тромбофилия, четвърти опит, без терапия на пролактина, но с терапия на тромбофилията, неуспешен и без имплантация. Пак казвам може да е съвпадение, може дори само на психиката ми да е помогнало, но се чувствах длъжна да опитам по този начин. След толкова опити започваме да познаваме телата си и как реагират, затова вярвам, че когато обсъждаме с доктора, как и какво чувстваме, той трябва да ни се довери и да ги вземе предвид, ако са адекватни разбира се, нищо не трябва да е на всяка цена!

# 358
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Здравейте момичета за първи път пиша тук. Искам да питам има ли някоя от вас с донорска яйцеклетка при д-р Стефанов?

# 359
  • Мнения: 92
Момичета сигурно ставам досадна, но да си ви боляли бъбреци, не остра болка, а пробождания, след като започнахте да пиете хапчетата от бланката?

Общи условия

Активация на акаунт