Ин Витро център Стефанов - тема 10

  • 68 356
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, препоръчайте ми нещо за Витамид Д, че се оказа че е доста нисък. 12ng, при норма 30-50. Какво изписва д-р Стефанов или нещо от което ств доволни? Имам час чак на 21.03 и не ми се чака до тогава. Или на всеки е различно?

И при мен витамин Д беше под нормата-43.47 nmol/l    при норма  50-120 nmol/l. Д-р Стефанов ми изписа по 1 хапче на ден ОЙЛЕСЕН. Каза ми след 40 дена да го изследвам пак. Резултата декември 2018 г. беше 71.11. Каза ми да продължавам да го пия и средата на този месец пак да го изследвам.

# 271
  • Мнения: 4
Здравейте, има ли момичета, които са били на замразен трансфер с декапептил и лепенки Климара?
Колко лепенки изписва доктора за да направи лигавицата достатъчно плътна за трансфер?

# 272
  • Мнения: 2
Аз като правих опита също бях с нисък витамин Д, изписва вигантол 4- 5 капки

# 273
  • Мнения: 175
Здравейте момичета, препоръчайте ми нещо за Витамид Д, че се оказа че е доста нисък. 12ng, при норма 30-50. Какво изписва д-р Стефанов или нещо от което ств доволни? Имам час чак на 21.03 и не ми се чака до тогава. Или на всеки е различно?
Защо не пишеш един e-mail, на мен досега са ми отговаряли. Аз също сега ще го изследвам и ще го изпратя за да ми каже какво да пия, че часът ни е далече, той ми предложи този вариант.

# 274
  • Мнения: 63
Здравейте! Имам запазен час при др Стефанов месяц юли. С два неуспешни опита в друга клиника. Въпроса ми дали веднага започват процедурата? Ако ще дойда на първи ден от мц. Благодаря!

# 275
  • Мнения: 1 406
Здравейте! Имам запазен час при др Стефанов месяц юли. С два неуспешни опита в друга клиника. Въпроса ми дали веднага започват процедурата? Ако ще дойда на първи ден от мц. Благодаря!
Според мен не. Мисля че никой уважаващ себе си лекар не би тръгнал "от вратата за краката"...
Първо би трябвало да се запознае с вашият случай, евентуално да пусне някои изследвания и ако е необходимо да направите подготовка/лечение спрямо вашият случай. Все пак си носете всички документи от другите опити, изследвания, актуални ако имате.

Търпение, търпение и пак търпение...Хубавите неща стават бавно. После пак ще ви е нужно още търпение, така че свиквайте от сега. Blush
Успех.

# 276
  • Мнения: 581
Здравейте! Имам запазен час при др Стефанов месяц юли. С два неуспешни опита в друга клиника. Въпроса ми дали веднага започват процедурата? Ако ще дойда на първи ден от мц. Благодаря!
Според мен не. Мисля че никой уважаващ себе си лекар не би тръгнал "от вратата за краката"...
Първо би трябвало да се запознае с вашият случай, евентуално да пусне някои изследвания и ако е необходимо да направите подготовка/лечение спрямо вашият случай. Все пак си носете всички документи от другите опити, изследвания, актуални ако имате.

Търпение, търпение и пак търпение...Хубавите неща стават бавно. После пак ще ви е нужно още търпение, така че свиквайте от сега. Blush
Успех.

Слънце, как сте, как върви при теб?
Ти как си с търпението Joy, аз се радвам до някъде, че не се получиха 2, щях да откача, ако бяха и двете на Тео, направо не мога да му смогна на ритъма  на това дете.

Другите "моми", как сте.

# 277
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета! Искам да ви разкажа на кратко ако успея моята история и да ви помоля за съвет!
Опитваме от 2,5 години, след мисед в 6та седмица от същият партньор на 33 съм, той е на 28 год.
Пациентка съм на д-р Стефанов от 07.2019. След като напрвихме няколко прегледа и изследвания, които всички бяха в норма, хормони, спермограма, микробиология, имунологични решихме да напарвим ин витро процедура по къс протокол с менопур и цитротид според доктора лека стимулация. Стимулацията мина добре, извадиха 8 яйцеклетки от 9 фоликула. Обадиха ми се на следващия ден да ми кажат, че всички са оплодени и да чакам да ми звъннат за трансфер. Доктора настояваше за такъв на 3ти ден с идеята, че трябва да се върнат по-скоро в естествена среда, въпреки че всичките ми приятелки и понати с успешни опити дори при него са с трансфер на 5ти ден. Не можах да го убедя и направихме трансфер на 3 яйцеклетки на трети ден. В деня му Наталия ми каза, че другите ембриони не са се развили и, че нямам за замразяване за друг опит, от което аз бях в пълен шок. Трансфера беше неуспешен и сега не знам какво да правя. Опита си го финансирахме ние и нямаме възможност за повторен. Като попитах защо е станало така и какво ще правим ако не стане ми беше отговорено, че ще ми го повторят да не го мисля, все едно са 5 лв.
Моля ви, ако можете да ми кажете дали има нещо, което пропускаме и дали бихте се доверили на доктора пак?
Успех на всички и ви благодаря!

# 278
  • Сливен
  • Мнения: 825
Бианка съжелявам за неуспеха ви!Писнете си имунологични и генетични.Понякога голямото количество не означава и добро качество.На мен ми извадиха 12.На следващия ден ми звъннаха че само 8 са се оплодили.В деня на трансфера ми казаха че 3 са останали.Върнаха ми две и едно го замразих ,защото в предната клиника пак бяха три две ми върнаха и едно го унищожиха.После след отрицателния тест съжалявах мн че сме го унищожили макар че беше едничко.Нз с какъв фактор сте но винаги щом имате възможност и съмнение за работата на даден доктор може да потърсите дръго мнение! Успех ви желая и скоро да гушкате мечтата си Heart

# 279
  • Мнения: 76
Благодаря ви за отговора! Нямаме никакъв открит проблем нито при мен нито при приятеля ми. Съжалявам и аз, че не поисках да сложим 2 и да замразим 1то останало. Само генетични не сме правили, но и никой не ни е съветвал.
При вас транфера на кой ден беше? Има ли момичета с успех на 3ти ден?
Много съм се отчаяла и не знам накъде, а и нямаме възможност да дадем пак 5-6 Хил лева и да отсъстваме толкова много от работа:(((

# 280
  • Мнения: 1 191
Bianka15, много съжалявам за неуспеха! За жалост ин витрото не е гаранция за успех, дори при 100% успешна стимулация, идеални ембриони и идеален трансфер, няма гаранция за успех. Писала съм много пъти, имам два трансфера на петдневни ембриона, а на края успях с трансфер на двудневни, доверих се на Наталия и успях, но ако твоето доверие към тях е разклатено, потърси и друго мнение. Важното е да се чувстваш добре и спокойна, това също е предпоставка за успех! Не губи надежда, борбата е трудна, но си заслужава!

# 281
  • Сливен
  • Мнения: 825
При мен и двата трансфера бяха на 5 ден.Първия беше неуспешен втория успешен.Както и Сали е писала ин витрото не е 100% гаранция.Успокой се щом няма открит проблем може и естествено да стане което от сърце ти го желая.

# 282
  • Мнения: 76
Благодаря ви момичета! Малко им нямам вяра да, преди бях в Плевен и там не усетих, че са моите лекари и не стигнах до процедура. Не ми се иска да повтарям всички на ново, след като няма и открит проблем. А ако тръгнем по нови лекари ще чакаме още поне година. Чувствам се в патова ситуация. Благодаря ви отново и успех на всички!

# 283
  • Мнения: 85
Аз имах две процедури в Плевен. И на двете ми ги върнаха на 5 ден . Тогава лекаря ми обясни, че така било по добре. Да се види до 5 ден кои ембриони ще се развият и въпреки това резултата беше отрицателен. Сега март месец ще ми е първа процедура при доктор Стефанов. Мислех да му споделя за предишните процедури, че са били на 5 ден, но сега вече незнам. Ако има момичета с успешни процедури, ако имат възможност да пишат.

# 284
  • Мнения: 1 191
Това на кой ден да се направи трансфера, зависи най-вече от преценката и оценката на ембриолога. Фактор за неуспеха не е само, колко дневни са ембрионите, а е съвкупност от много други фактори. Както вече написах, дори всичко да е идеално, чисто статистически процента на успеваемост на жени до 30 години е 50%, с всяка следваща година процента намалява и при жени на 40 години, стига до едва 5%. Това което можем сами да направим е да си проверим нивата на витамините, Вит. Д и Вит. В12, да се опитаме да сме спокойни и положително настроени психически, да спазваме предписанията на докторите и да вярваме в успеха.

Общи условия

Активация на акаунт