Име за момиченце - производно на името Василка

  • 17 773
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте момичета,

Моля за идеи за име на момиченце, производни на името Василка.
Единственото, за което аз се сещам е Василена. Другото, което ми хрумва е Василия (но някак ми стои прекалено строго).
Моля за вашите идеи ☺

# 1
  • Мнения: 11 832
Ами то няма как да има много производни Simple Smile , освен тези които си казала другото което се сещам е Василиса.... чувала съм и Васияна , но ми е много измислено  Thinking

# 2
  • Мнения: 25 597
Василена и Весела ми харесват най-много. Веселина също става.

# 3
  • Мнения: 725
Василиса, Велислава

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Познавам момиченце на име Василия и поне на мен ми харесва.Друго буквално производно от Василка е Васка-имам приятелка македонка с това име.

# 5
  • Мнения: 1 327
Твойта е лесна ами аз трябва да мисля производни на Златина ,а пък хич не ми се нравят..( все още се крием и не знам мома или мъж ще е )

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
И на мен ми харесват Василена, Весела, Веселина.
От Златина - не може ли поне само с буквата З да минете?

# 7
  • Мнения: 1 327
И на мен ми харесват Василена, Весела, Веселина.
От Златина - не може ли поне само с буквата З да минете?
И аз така искам ама ММ нещо не е съгласен , нали му е маминка.

# 8
  • Мнения: 1 152
Може и Вася, Василина, Василена

# 9
  • Мнения: 1 110
Василена е  Heart
Иначе познавам и момиченце Вая, на което много му отива

# 10
  • Мнения: 25 597
От Златина – Голди.  Laughing

# 11
  • Мнения: 11 566
ВасА.
Със З харесвам много Златомир /на галено му викат Златко/.

# 12
  • Мнения: 1 327
Цял живот ще ме гледат на кръв хахаг

# 13
  • Мнения: 2 757
Василена, Ванина, Весела

Със "з" само Зара ми харесва.

# 14
  • Мнения: 3 118
Василена много ми харесва.

# 15
  • Мнения: 18 551
И на мен ми харесват Василена, Весела, Веселина.
От Златина - не може ли поне само с буквата З да минете?
И аз така искам ама ММ нещо не е съгласен , нали му е маминка.

Ами то и твоята маминка е маминка😉
Така ако го погледнем. Със З няма никаки хубави имена по мое мнение.

По темата,дайте нещо по-съвременно. Вземете само буквата,какво толкова. Предлагам Велина,Велиана,Ванеса,Велизара. Не е съвсем близко,иначе Василена най-добре ми звучи. Въпреки че катж цяло не ми допадат тези варианти на Василка. Просто името не предполага много вариации.

# 16
  • Мнения: 3 118
По-съвременно, само с В предлагам Валерия или Вероника

# 17
  • Мнения: 2 405
Веселина най-много ми харесва с В.

А със З имам много любимо име Зарина. Не е често срещано, на галено Зари. Харесвам и галено то Зори, но цялото Зорница не.
Имам позната Зорица-"н-то" майка й го е изпуснала:=)

# 18
  • Мнения: 29 321
Ако искате подобно звучене - Василена или Вася.

Ако искате само буквата В - Верония, Валерия, Виктория, Владимира, Ванеса, Ванина.

За момиче със З - Златомира, Зара, Зарена или, ако ви допада, Светлозара /на галено Зара/.

# 19
  • Мнения: 2 721
И на мен ми харесват Василена, Весела, Веселина.
От Златина - не може ли поне само с буквата З да минете?
И аз така искам ама ММ нещо не е съгласен , нали му е маминка.

🤔леле..

# 20
  • Мнения: 1 915
Весислава, Владислава, Владимира, Василия, Весела, Весна.

# 21
  • Мнения: 145
Засега фаворит ми е името Василена.
Иска ми се да е производно на Василка, не само да носи първата буква.
Освен това ще съчетая имената на двете баби ☺

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Василия ми харесва -най-близко е до Василка.
Василиса също.
Васила познавам.
Весела и Веселина ми харесват.
Вая не харесвам.

Вероника,Велизара,Валентина и Валерия са съвсем различни имена,но пък са красиви и буквата е същата.

# 23
  • Мнения: 2 721
Кому е нужно всичко това? Защо робувате на 100годишни традиции?

# 24
  • Мнения: 39
Освен изброените Василена, Василия, Веселина и Вая, може също и Вася. Най-вече ти как ще го почувстваш като го видиш и да звучи добре с фамилията.

# 25
  • Мнения: 29 321
Засега фаворит ми е името Василена.
Иска ми се да е производно на Василка, не само да носи първата буква.
Освен това ще съчетая имената на двете баби ☺

Щом името ти харесва, вероятно и на таткото, съчетава имената на бабите, значи е това...

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Златина-бих използвала цялото име.Ако бабата заслужава..

# 27
  • Мнения: 1 327
Златина-бих използвала цялото име.Ако бабата заслужава..

Знаеш ли ако е Златина ще и вземе и трите имена ?Заслужава,  ама чак толкова Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 21:07 от shannel

# 28
  • София
  • Мнения: 1 132
Василена ми харесва най-много от производните на Василка. Иначе с "В" ми допадат Вероника, Вяра, Виктория.

Със "З" бих избрала Зара, в краен случай Зоя или Звезделина. И ако не ми идва отвътре да кръщавам детето на бабата, не бих се съобразявала с претенциите на мъжа ми - името трябва да се харесва и на двамата родители, а не някой да се налага над другия, за да е доволна маминка.

# 29
  • Мнения: 2 170
Златина-бих използвала цялото име.Ако бабата заслужава..

Знаеш ли ако е Златина ще и вземе и трите имена ?Заслужава,  ама чак толкова Simple Smile
Да не завиди и другата баба. Все пак.
Аз за да няма такива проблеми съм казала на ММ още като разбрах , че съм бременна , че детето си не кръщавам на никого , ако ще да се тръшка . За щастие и той е на това мнение. Това обаче  не означава  че нямаме проблеми с името харесахме си сходни имена и никой не отстъпва.

# 30
  • Мнения: 1 327
Другата баба има кръстено внуче и дядото също Sad ,затова съм в безизходица Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 170
Другата баба има кръстено внуче и дядото също Sad ,затова съм в безизходица Simple Smile
Ами какво да ти кажа , аз освен с мъжа ми и с бабите и дядовците нямам проблем ,те сами не искат да си кръщаваме детето на тях ,не че имат голям избор. Както решим за добре така ще я кръстим

# 32
  • Мнения: 1 327
Около термина ми е пълно с празници .Дано някой ме спаси Simple Smile .Аз съм родена на празник на голям светец ,но майка ми да угоди на двете баби ,въпреки че едната от тях се казва така не ме е кръстила на светеца .Но аз смятам ,че детето си идва с името!

# 33
  • Мнения: 11 984
Василка - Василена или Василиса, ако предпочитате приказно име.
Златина - Златина, Злата, Златомира, Златица, като Златомира най ми харесва. Иначе с З - Зорница ми е любимо.

# 34
  • Мнения: 2 170
Около термина ми е пълно с празници .Дано някой ме спаси Simple Smile .Аз съм родена на празник на голям светец ,но майка ми да угоди на двете баби ,въпреки че едната от тях се казва така не ме е кръстила на светеца .Но аз смятам ,че детето си идва с името!
Моли се само да си избере име детето . Всичко ще се нареди. Винаги може да извъртиш нещата , така че всички да са доволни

# 35
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Веселка
Весела
Веса
Васена
Вилма
Валя
Венета


# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Златозара познавам.Галено-Зара.Кръстена е на баба Златка.

# 37
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Златина е много хубаво име.Също Златозара никак не звучи зле.

# 38
  • Мнения: X
Васислава, Весислава, Ванина

# 39
  • Мнения: 410
От изброените до тук ми направи впечатление -Васена, харесва ми. Иначе Веселина или Весела са хубави имена.😊

# 40
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Весела, Василена, знам и една Василина.

# 41
  • Мнения: 1 915
Да добавя и Велислава, Верея, Ваяна, Велизара, Веселия, Владислава.

Тук има цял списък с редки имена https://www.imenata.com/names_3.html

# 42
  • Мнения: 5 262
Аз от малка харесвам Василиса харесвам и Велика , Велизара защото според речника
Василка

• Името Василка е женската форма на гръцкото име Васил, което означава царствен.

• Жените с това име празнуват имен ден на 1 януари.


... Величка

# 43
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Само Василена горе-долу ми допада от всички изброени.

Със “З” абсолютно нищо не ми допада, освен Зорница.

Никога не съм могла да разбера, как може някоя майка да бъде едва ли не изнудена да сложи на детето си име, което не ѝ е на сърце, за да угоди някому. За мен само майката и бащата имат думата при избиране на име, и то трябва да допада и на двамата, не някой да прави компромис под принуда...

# 44
  • Мнения: 3 031
Василия ми харесва. Има и приятни галени - Вася, Вая, Силия

Вместо Златина може Зина.

# 45
  • Мнения: 3 250
Василика?и
Хем на бабата, а всъщност звучи съвсем различно. И се среща рядко.

# 46
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Василика,и е гръцкото име.Интересен вариант.

# 47
  • Мнения: 5 315
Василена или Вероника (само буквата).
По дилемата със Златина - ако е момиче Зара. За момче Здравко.

# 48
  • София
  • Мнения: 190
Златна - момиче, Златан - момче
Аз съм за Василена.

# 49
  • Мнения: 234
И по двете теми- Василена и Златка са хубави имена Simple Smile

# 50
  • Мнения: 436
Василена много ми харесва и бих кръстила така.

# 51
  • Мнения: 5 059
Само Василена горе-долу ми допада от всички изброени.

Със “З” абсолютно нищо не ми допада, освен Зорница.

Никога не съм могла да разбера, как може някоя майка да бъде едва ли не изнудена да сложи на детето си име, което не ѝ е на сърце, за да угоди някому. За мен само майката и бащата имат думата при избиране на име, и то трябва да допада и на двамата, не някой да прави компромис под принуда...

Близка приятелка не си кръсти детето с мечтаното и определено име,защото щяха да и се разсърдят баби и дядовци.До ден днешен(вече година и половина) не може да свикне с името на малката ,все едно не е нейно и и вика Бебка Simple Smile

# 52
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Златозара познавам.Галено-Зара.Кръстена е на баба Златка.

Има и Златоела - на баба Златка Wink

# 53
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Василена,Валирия,Ваяна,Велизара

# 54
  • Мнения: 2 170
Ако ще се взима само буквичката(В)
Вероника
Валерия
Вяра
Велизара
Веримира
Владислава
Владимира
Ванеса
Валентина

# 55
  • Мнения: 5 259
От близките до Василка, най-хубавото е Василена.

От  имената с В, ако такъв компромис е допустим, предлагам Ваяна или Валерия.


Със З харесвам само Зорница. Зара е много модерно в момента и макар да не ми допада лично на мен, ще се хареса на повечето хора и е допустим компромис.
Златка и Златина са имена, които подхождат на бабите, но не и на внучките. Не че това може да спре някого да си кръсти детето с бабешко име...

# 56
  • Мнения: 2 465
На баба Златина бих кръстила детето Тина. Blush

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 245
Василена и Весела ми харесват най-много. Веселина също става.
Аз съм кръстена Веселина баба си Василка.

# 58
  • Мнения: 47
Ако ще се избира само с буквата В, предлагам Венислава.

# 59
  • Мнения: 436
Звезделина

# 60
  • Мнения: 147
Взето от темата за нестандартните имена - Васимира
и още едно предложение с В - Велина

# 61
  • Мнения: 568
Василея - надявам се, че не се повтаря.

# 62
# 63
  • Мнения: 145
Василея - надявам се, че не се повтаря.

Интересна вариация на името. Харесва ми.
Засега харесваме:
Василена
Василия
Василея

Ваяна също е хубаво име. Интересно и рядко срещано.

# 64
  • Мнения: 436
Ваня
Но няма нищо общо с Василка, освен първата буква.

# 65
  • Мнения: 4 017
Василена си е съвсем хубаво.

# 66
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Василена си е съвсем хубаво.

Мда, вече и на мен ми стана направо симпатично на фона на някои предложения...

# 67
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500
Нека аз предложа нежното име Ваная. Не е много близко, но пък е прекрасно. Simple Smile

Със З много харесвам Зорина.

# 68
  • Мнения: 18 298
За име със З казахме ли Златомира?

# 69
  • Мнения: 305
Васиана или Васияна, което Ви звучи по-добре, познавам две момиченца с това име, едното е с,, а", а другото с ,,я".

# 70
  • Мнения: 18 298
А ако поразместим буквите, Силвия.

# 71
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
А ако поразместим буквите, Силвия.
...на дядо си Ламби?

# 72
  • Мнения: 625
Вася, Златея

# 73
  • Мнения: 18 298
Ва-сил
Сил-ва, Силвия

# 74
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
На ясно съм какво е анаграма, но ми се струва смехотворно да се каже, че Силвия е кръстена на баба си Василка. Даже и за Силва е малко странно. Лично мнение.
По-скоро Царина/ Царена, които празнуват също на Васильовден...

# 75
  • Мнения: 11 984
Наскоро чух да подвикват на едно дете Цари/ Царичина. Стори ми се странно. Царевна сякаш по-бива. И все пак на баба Василка бих избирала между Василена и Василиса

# 76
  • Мнения: 8 578
Царева също е подходящо.
Но според мен Василиса,Василия,Василена са чудесни имена и могат да бъдат използвани.

# 77
  • Мнения: 624
Хора, 2018 година е!
Какви Царевни, какви Златомир? Нищо против имената, но помислете първо за децата си, после за бабите! Защото като отиде Царевна след години да учи в Англия, после да работи в някоя друга страна как ще се представя?

За имена с В горе долу Весела става, може да се представя като Веси на друг език, обаче пък адвокат Веси или доктор Веси не ме кефи много.
С В според мен става Виктория. Хем силно име, хем с хубави умалителни, има си и именни дни.
А със З  само Зара ми хареса.

И помислете наистина дали искате да кръстите детето си на някой. Все пак не се знае как ще ви се развият отношенията, дали ще сте снаха/свекърва цял живот и тн.
Ако майка ми ме беше кръстила на баба(само буквата съм взела) щях цял живот да и се сърдя!

# 78
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Аз и съпруга ми сме с чисто български имена и за 10 години в чужбина не се е случвало някой да сбърка или да не може да ни произнесе имената.
А и по-добре да е Златомир отколкото Айвън ,ако ще расте в България детето.Къде ще отиде после е Божа работа.
Ами ако отиде в Япония?

# 79
  • Мнения: 624
Имаме прекрасни български имена, на които няма да им мине модата така да се каже. Дано повече родители избират такива!
И не говоря за Айвън( на дядо Иван сигурно). Но да кръстиш детето си Златка за мен е неприемливо, съжалявам. Според мен трябва да се търсят по-съвременни варианти. 

# 80
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
С тази буква З няма голям избор на имена.
Да,Златка и Василка са остарели имена.Но за жалост у нас традицията за кръщаването на баби и дядовци още не е изчезнала.
И ако трябва да се угоди на баба Златка ,то Златина е по-приемливо.
На Василка-Василия .
Харесвам много Зара,Зоя,Вероника,Валерия,Валентина.Но това са съвсем различни имена.

# 81
  • Мнения: 5 259
Аз и съпруга ми сме с чисто български имена и за 10 години в чужбина не се е случвало някой да сбърка или да не може да ни произнесе имената.
Зaвиси кaк сa ви именaтa и в коя държaвжaвa сте. Имa купищa бългaри, които се кaзвaт Мaрия, Aннa, Еленa, Диaнa, Емилия, Виолетa, Aлексaндър, Стефaн, Петър, Николa, Мaртин, Деян...
Всеки от тях не би имaл проблеми с произнaсянето нa именaтa си в почти която и дa е държaвa.
Но я пробвaйте дa сте Венцислaв, Злaти, (който веднaгa стaвa "Сaлaти"), Снежaнa, Цветaнкa, Людмилa, Ивaйло, Рaлицa, Рaдосветa, Крaсимир, Зорницa и т.н., нямa дa си чуете името точно кaкто се произнaся. При товa дaвaм зa пример нормaлни и рaзпрострaнени именa, a не aрхaични и изчaнчени.
Рaбирa се, винaги може дa си измислите някaкъв прякор, производен нa името, с който дa се предстaвяте зa по-лесно.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Твойта е лесна ами аз трябва да мисля производни на Златина ,а пък хич не ми се нравят..( все още се крием и не знам мома или мъж ще е )
Харесвам Златозара, производно е на златина и на галено е Зара, което ми е много любимо Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 238
Василиса

# 84
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Имам познат в Германия, казва се Любомир. Колегите му не можаха да му запомнят или произнесат името и го прекръстиха на Алекс от фамилното му име.

Аз се представям обикновено като Теодора, на кратко Тео. И въпреки това масово 5 мин по-късно ми казвам Доротея или Доро. Случвало ми се е много пъти, даже спирам и да ги поправям в един момент

Та има си имена, които за някои хора са безкрайно трудни за запомняне или произнасяне

# 85
  • Мнения: 548
Но за жалост у нас традицията за кръщаването на баби и дядовци още не е изчезнала

Чак пък за жалост... Кръщаването на някой от рода е харектерна черта, която е запазила идентичността на имената ни. Всяка географска ширина, с типичните си имена, не виждам нищо жалко в това. Не твръдя, че трябва да се робува и да се кръщава с остарелия вариант, но видоизменянето, запазвайки характерното звучене е доста добра опция. Да не говорим, колко по-резонно ми се вижда да си кръстя детето, на някой от родителите ми, вместо на Силвестър Сталоун или някоя от Дневниците на Вампира, примерно.
И чак пък у нас... Всяко 3то дете в Англия е с 3 лични имена, поне едно от които е на някой от семейството.  Да не говорим за Азия.

# 86
  • Мнения: 2 721
Това Василиса ми звучи много неприятно.

# 87
  • Мнения: 8 578
На мен пък ми звучи приказно.Василиса Прекрасна е първото,което ми идва наум.
Всеки с вкуса си.😃

# 88
  • Мнения: X
Василка - Вивиан, Лия, Виктория, Валентина/Валя/Валънтайн

# 89
  • Мнения: 11 984
На Златина може още Златомир/ -а;

# 90
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Но за жалост у нас традицията за кръщаването на баби и дядовци още не е изчезнала

Чак пък за жалост... Кръщаването на някой от рода е харектерна черта, която е запазила идентичността на имената ни. Всяка географска ширина, с типичните си имена, не виждам нищо жалко в това. Не твръдя, че трябва да се робува и да се кръщава с остарелия вариант, но видоизменянето, запазвайки характерното звучене е доста добра опция. Да не говорим, колко по-резонно ми се вижда да си кръстя детето, на някой от родителите ми, вместо на Силвестър Сталоун или някоя от Дневниците на Вампира, примерно.
И чак пък у нас... Всяко 3то дете в Англия е с 3 лични имена, поне едно от които е на някой от семейството.  Да не говорим за Азия.

Често тази традиция е повод за скандали в семейството,за разваляне на отношенията с близките.Заради тази традиция някои майки кръщават децата си с имена,които не харесват или пък с разни нелепи имена или сърдити баби не поглеждат внучетата си.

# 91
  • Мнения: 5 384
Весела, Валена, Вася, Вая, обаче любимо име с буква В е Виола.

# 92
  • Мнения: 4 400
Айде и в тази тема да се изкажа Joy
Василена най ми харесва като производно. А като се търси производно, значи да имат един корен и един имен ден, а не просто първата буква. Виолета, Виола, Вая празнуват на Цветница, а не на 1-ви.

# 93
  • Мнения: 548
Но за жалост у нас традицията за кръщаването на баби и дядовци още не е изчезнала

Чак пък за жалост... Кръщаването на някой от рода е харектерна черта, която е запазила идентичността на имената ни. Всяка географска ширина, с типичните си имена, не виждам нищо жалко в това. Не твръдя, че трябва да се робува и да се кръщава с остарелия вариант, но видоизменянето, запазвайки характерното звучене е доста добра опция. Да не говорим, колко по-резонно ми се вижда да си кръстя детето, на някой от родителите ми, вместо на Силвестър Сталоун или някоя от Дневниците на Вампира, примерно.
И чак пък у нас... Всяко 3то дете в Англия е с 3 лични имена, поне едно от които е на някой от семейството.  Да не говорим за Азия.

Често тази традиция е повод за скандали в семейството,за разваляне на отношенията с близките.Заради тази традиция някои майки кръщават децата си с имена,които не харесват или пък с разни нелепи имена или сърдити баби не поглеждат внучетата си.



Ама това е съвсем друго... Дай да си затрием част от националната идентичност, заради едната хорска простотия. Това, че някой не умее да се противопостави или да проумее, че света не се върти около него, няма нищо общо с традицията.

# 94
  • Мнения: 5 384
Знам какво е производно, но не ми харесват тези имена с конкретния в случая корен. Може авторката и мъжът й да преосмислят производността на името, с тази цел написах освен производното Вася и непроизводни имена.

# 95
  • Мнения: 4 400
Сега се сетих и за едно още, не видях дали е коментирано, съвсем лека трансформация търпи - ВасилИна. В Гърция съм го чувала това име.

# 96
  • Мнения: 5 259
Ама това е съвсем друго... Дай да си затрием част от националната идентичност, заради едната хорска простотия. Това, че някой не умее да се противопостави или да проумее, че света не се върти около него, няма нищо общо с традицията.
Нaпротив. Точно товa е в основaтa нa трaдициятa.
Сaмaтa трaдиция цели дa подчертaе, че децaтa сa собственост нa родaтa нa мъжa, зaтовa се кръщaвaт нa свекърa и нa свекървaтa, a снaхaтa трябвa дa покaже подчинение и преклонение, a също и че е скъсaлa с бaщиния си род и сегa служи зa продължaвaне нa мъжовия си род. Дори нейното лично име вече не се използвa, a хорaтa я нaричaт Илийцa, Петковицa и т.н.
Кръщaвaнето нa тъст и тъщa се прaви от 1-2 поколеня и е в рaзрез с трaдициятa. Товa е модерно нововъведение, кaкто и използвaнето сaмо нa първaтa буквa. Тези нещa не сa чaст от оригинaлнaтa трaдиция, която глaси името нa внучето дa повтори дословно името нa дядото или бaбaтa. И aко дядото имa тримa синa и всеки от тях имa по едно момче, и трите момчетa ще се кaзвaт с името нa дядото. В минaлото не се е търсело никaкво рaзнообрaзие, a точно обрaтното - много брaтовчеди с дословното име нa дядото.

Не ромaнтизирaйте трaдициите. Товa, че сa стaри, не ги прaви непременно крaсиви и положителни.
Имa и трaдиция млaдaтa булкa след свaтбaтa дa мълчи един месец, зa дa се нaучи нa покоство и дa изпълнявa повелятa нa свекърите. Не всички трaдиции трябвa дa продължaвaт нa всякa ценa.

# 97
  • Мнения: 5 384
Брей, голяма полемика, върнахте ме в средновековието, само дето аз  живея в 21 век и никакви традиции не ме вълнуват. Simple Smile

# 98
  • Мнения: 11 908
  Най- хубавите са Василена и Василиса, особено второто - от руска народна приказка.
Първото е от разказите на Йовков.

Имам приятелка- Весислава- също звучи интересно и красиво, а и не е срещано.

За Златина- имах учителка Златна.Странно е, но интересно.

# 99
  • Мнения: 1 327
Скоро ще пусна анкета,защото се потвърди ,че чакаме девойка.Мисля за Златея и налратко Тея да и викаме .Сега нали са модерни такива кратки имена.

# 100
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
И аз ще дам едно предложение, въпреки, че не е производно, но поне е с В - Валена.

# 101
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
А защо не изберете име, което истински усещате и харесвате? По принуда да кръстиш някому, и да се лишиш от удоволствието да си избереш най-желаното име за детето, не го разбирам. Златея, не ми допада, но вие си знаете.

Скоро ще пусна анкета,защото се потвърди ,че чакаме девойка.Мисля за Златея и налратко Тея да и викаме .Сега нали са модерни такива кратки имена.

# 102
  • Мнения: 5 384
 И аз мисля така, но хора и сем.разни.....има хора, които живеят в патриархални селища, където некръщаването на свекъра/свекървата се счита за неуважение /най-малкото/и биха ги одумвали ...закостенели хора , всъщност, има навсякъде.....не изключвам и като причина желанието за показване на почит, уважение , зачитане на някой достоен роднина.Но пак не бих кръстила дете с нехаресвано/ нежелано има само заради уважение. Последното може и с други жестове да се засвидетелства. Но не изключвам и възможността за липса на избор и свободна воля от стр. на майката - все пак сме на Балканите ....уж цивилизовани, културни, съвременни, ама не съвсем Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 400
Не само на Балканите се дава името на някой друг от семейството. Всъщност в доста европейски страни я има тази традиция  - Испания, Италия, Полша ( това от лични наблюдения,  а сигурно има и други). За мен не е непременно лошо, не знам защо се заклеймява така. Особено ако и желанието на родителите е такова. Защо мислите, че винаги майката е заставена да го прави против волята й? Много родители чувстват потребност да отдадат такова уважение, колкото и немодерно да се струва на други. Традиция не винаги означава нещо лошо и регресивно.

# 104
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
@steraki, защото самото момиче беше написало, че не ѝ се нрави идеята. Естествено, че ако го чувстваш и харесваш и името няма проблем. Аз самата ще кръстя дъщеря си с почти същото име като на мама, но откак се помня друго име за момиче не съм си и представяла, общият корен с това на мама е съвпадение. Просто ако свекървата или мъжът вменяват у майката зорлем желанието си да носи нечие име или негово производно, я лишават от този така интимен и съкровен избор, който е редно да е именно избор, не принуда. И да си зависи изцяло от бъдещите родители.


Твойта е лесна ами аз трябва да мисля производни на Златина ,а пък хич не ми се нравят..( все още се крием и не знам мома или мъж ще е )

# 105
  • Мнения: 4 400
Коментирах по принцип ситуацията, а не за конкретния случай, защото оставам с впечатление, че едва ли не се прокарва идеята, че традициите са нещо демоде, характерно за изостаналите Балкани, които едва ли не спират прогреса на човечеството. На Шанел не й харесват производните, доколкото разбрах, а не самата идея да кръсти на бабата.
Ние също обмисляме варианти да кръстим на някой от родителите ни. Но никой не ни е дори намеквал за подобно нещо. Това е един жест, който ние искаме да направим към тях. Такива са отношенията в нашето семейство. Наясно съм, че има семейства, в които отношенията са различни и тогава е обяснимо да не се желае такова "онаследяване" на името.

# 106
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
То пак не е до отношения, човек може да е в прекрасни отношения с близките си, и все пак да има мечтано име, което да иска да даде на детето си. Обичам баща си, но не бих си кръстила детето Рангел. Така нито уважавам по-малко, нито обичам по-малко баща си. С мъжа ми сме в чудесни взаимоотношения със семействато си, но изборът на имена на децата ни е нещо, което няма общо с обичта към близките ни.

А съвсем отделно от коментираните случаи, има баби и дядовци да отказват да си виждат внучето, защото не е кръстено на тях, баща да заплашва майката, че няма да я вземе от родилното ако не запише детето на свекърите, майки, които се чудят как да сменят имената на децата си, след като месеци наред са се измъчвали да наричат детето с нехаресвано име, и тн. Все истински истории са това, я от форума, я от някоя група за майки.

А в случая с производното на Златина, се получава така, че трябва да се търси производно на име, което не се харесва, както и неговите производни, вместо хората да могат да помислят свободно и да изберат от всички възможни имена, които им хрумват.

Традициите са прекрасно нещо, ето, и аз даже ще я спазя, но са прекрасни тогава, когато са желани, а не компромисни или по принуда.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 14:13 от blondie_anna

# 107
  • Мнения: 5 384
Обяснили са ти го с достатъчно примери и с доста аргументи. Не традициите да са винаги лоши, не само на Балканите да са такива хората, няма абсолютизиране, ти просто четеш по диагонал и не вникваш в казаното, а изкривяваш смисъла.
Например певицата Ивана в интервю за В.Райкова разказваше своята подобна история за раздялата й с бащата на дъщеря й. Не кръстила детето на свекървата, бащата й направил гол.проблем за това и веднагически раздяла. Имало е принуда и сръдни, затова се е стигнало дотам.
Моят мъж искаше на баща му да кръстим, споменаваше, надяваше се, искаше му се, но принуда нямаше, то как да има- аз съм безподобен бунтар в сем-то си. За нищо не отстъпвам. Моята майка го подкрепяше, така трябвало...ама с тихи гласчета ми говореха, щото знаят, че само с добро може нещо да постигнат, е, не постигнаха и с добро. Които имена си бях намислила в началото на бременността- те останаха, промени никакви.
Имам близка приятелка, чието дете е Стефани, защото майка й така искала-бабата по майчина линия. Та на нея е кръстено детето.
Имах позната , чието име бе Златка, но на всички се представяше с друго име.  Имах и приятелка Кръстинка/на бабата по бащина линия/, цялата се зачервяваше при запознанство - не си харесваше името... Нека си има традиции, нека си има и хора , които ги спазват, ама разумно, с мисъл в главата да избират имена, а не сляпо и дословно повтаряне на дадено име и то по принуда. Ако пък няма принуда - значи няма проблем.
 Аз и преди съм го казвала- не съм кръстена на никого, майка ми е имала тази смелост, защо и аз да я нямам, защо и моето дете един ден да няма смелостта да не следва традиции, а да се води по своите желания .

# 108
  • Мнения: 11 908
  Имах и приятелка Кръстинка/на бабата по бащина линия/, цялата се зачервяваше при запознанство - не си харесваше името...

И аз имах приятелка- Кръстина- казвахме и Краси.Тя си харесваше името.

Някои не си харесват името не защото звучи зле,а защото им се струва не достатъчно модерно, сакън, някой да не заподозре селски корен.

Но каквото и име да избере майката ,колкото и да и звучи съкровено, много рядко самото дете ще си хареса името. Аз, например не познавам някой, който да се възторгва от името си, само и единствено ако е много рядко срещано, тогава съм срещала хора, които да си го харесват. Или ако околните им правят чести комплименти-

# 109
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
По традиция първото дете се кръщава на свекърите.
Майката се пренебрегва,нейните родители също.

Ако свекърите са свестни хора и са в добри отношения с младото семейство,майката може и сама да пожелае да кръсти детето на тях. С удоволствие ще спази традицията.Но когато бива принудена да го направи,когато я тормозят и притискат 9 месеца,тогава картинката става много грозна.......


# 110
  • Мнения: 12 752
На мен Василена много ми харесва.
И също много харесвам да се кръщава на баби и дядовци. Обосновката ми е, че бабата и дядото, като предишно поколение преди родителите, намират продължение във внуците.
Освен това, така се запазват някои имена, които може да не са точно на гребена на модната вълна, но пък са стари български имена.
Но, много ясно, младите решават и всякаква намеса е забранена.

# 111
  • Мнения: 425
Познавам момиче, кръстено на прабаба си Василка - казва се Веселка. Според мен името и носи много позитивизъм, вечно усмихната и весела е, още от дете. На галено я наричаме Веси Simple Smile

# 112
  • Мнения: 2 173
Свекърва ми се казва Веселка, за това и се намърдаха в темата да чета. Разсъждавала съм ако реша да кръстя детето си на нея как точно да бъде. Весела най ми допада, просто имена завършващи на Ка са ми умаляващи и ми звучат детски, несериозно. Тя е човек, на когото с удоволствие бих кръстила детето, но само ако намеря вариант на име, с който да се чувствам добре. За синът ми имах натиск от бабата на ММ да го кръстя на свекър ми, така трябвало, то бяха уговорки, подмятания. Кръстихме го с друго име, първата буква е неговата, да, той също заслужава, жив и здрав да ни е, но бабата много нахална и ни отблъсна от идеята. А, като нищо щяхме да изберем конкретното име.

# 113
  • Мнения: 2 838
Аз съм Весела и съм кръстена на баба ми Василка. Харесвам си името.
Родена съм на празник - св. Пантелеймон. Добре, че не са решили, че си идвам с името, че щях да съм някоя Понка Joy

Иначе ми харесва и Вая.

# 114
  • Мнения: 5 384
Аз съм Весела и съм кръстена на баба ми Василка. Харесвам си името.
Родена съм на празник - св. Пантелеймон. Добре, че не са решили, че си идвам с името, че щях да съм някоя Понка Joy

Иначе ми харесва и Вая.
И други Весели, кръстени на Васил, Василка познавам. Харесва ми, по-кратко и по- нежно е от Василена.

# 115
  • Мнения: 71
Василена ми е фаворит, моето злато се казва така 😍

# 116
  • Мнения: 1 238
Витория

# 117
  • Мнения: 2 807

За първи път чувам такова име. Все едно е с правописна грешка и К липсва.

# 118
  • Мнения: X

За първи път чувам такова име. Все едно е с правописна грешка и К липсва.

Е как не си чувала, това е италианската версия на Виктория. Има го и при испанци и португалци. Smile

# 119
  • Мнения: 5 259
Зa итaлиaнци не знaех, сaмо зa португaлци и брaзилци.

# 120
  • Мнения: 145
Засега сме се спрели на Василена.
Единственото ми колебание е за краткото име....
Как ще и казват на кратко - Вася, Васи... все не ми допадат.

# 121
  • Мнения: 1 238
Може Лена или Лени
Засега сме се спрели на Василена.
Единственото ми колебание е за краткото име....
Как ще и казват на кратко - Вася, Васи... все не ми допадат.

# 122
  • Мнения: 5 259
И aз предлaгaм Ленa или Лени.

# 123
  • Мнения: 2 170

За първи път чувам такова име. Все едно е с правописна грешка и К липсва.

Е как не си чувала, това е италианската версия на Виктория. Има го и при испанци и португалци. Smile
Малка поправка. Не знам как е при другите , но при испанците се изговаря така , а си го пишат с К. Сигурно има и изключения , но не е популярно изписано без К.

# 124
  • Германия
  • Мнения: 3 425
За галено на Василена и аз предлагам Лени, най-нежно и приятно ми звучи

# 125
  • Мнения: 2 721
Лени звучи много нежно. 🙂

# 126
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И на мен Лени ми харесва.

# 127
  • Мнения: 2 603
Лени е хубаво, но аз го свързвам с Елена. Васи не е лошо, в краен случай може и Веси.

# 128
  • Мнения: 81
Познавам една Василена, тя се представя като Лени. Според мен звучи най-добре така.

# 129
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Васила.

# 130
  • Мнения: 522
Ако само буквата ще ползвате има много имена. Васила не е лошо,но като цяло името Васил ми е противно и не бих кръстила детето си с някое подобно.

# 131
  • Мнения: 8 799
А самото име Василка старо и просташко ли ви се струва?  След време ще бъде пълно с Василени, Василини, Ваи, Василии и т н. и една Василка ще се откроява, ще се помни лесно. Няма нужда от галени просто тя е Василка, умалително е. 
За децата си мисля, че е гадно да не им разбират, запомнят хората името, и да им викат нещо близко до тяхното, но не същото.
Като предстои да се роди дете, и майката започва да мисли и словообразува, да размества срички, сякаш трябва да измисли нещо уникално. Странна работа.

# 132
  • Мнения: 5 259
И аз не харесвам поривите за словообразуване (и резултатите от тях), но все пак... Василка! Не може това предложение да е сериозно.
Аргумените, че щяло да се откроява и е вече умалено и няма нужда да му се измисля галено, със същата сила се отнасят и до Грозданка.
Хайде не.

# 133
  • Мнения: 11 984
Наскоро чух около тригодишно момиченце Стояна.

# 134
  • Мнения: 8 578
Стояна на мен винаги ми е звучало добре.
Обаче Василка,Васила никак не са ми благозвучни.Василия,Василина и т.н. са много по-хубави.

# 135
  • Мнения: 522
А самото име Василка старо и просташко ли ви се струва?  След време ще бъде пълно с Василени, Василини, Ваи, Василии и т н. и една Василка ще се откроява, ще се помни лесно. Няма нужда от галени просто тя е Василка, умалително е. 
За децата си мисля, че е гадно да не им разбират, запомнят хората името, и да им викат нещо близко до тяхното, но не същото.
Като предстои да се роди дете, и майката започва да мисли и словообразува, да размества срички, сякаш трябва да измисли нещо уникално. Странна работа.
Ужасно име е Василка да,не бих го причинила на дъщеря си. Както и Грозданка,Стоянка,Елка,Гина,Гичка. Трябва да се съобразим с времето,в което ще растът децата ни когато избираме име. Децата могат да бъдат жестоки в училищна възраст,ако не искаш да го скъсват от подигравки ще мислиш как го кръщаваш. Името е нещо което остава за цял живот,нещото което първо те представя. Трябва да се мисли,но малко хора го правят. Наслушахме се на Ягоди,Марулка,Кана и не знам си още какви ненормални.  Василка ми е равностойно на тези! Ако беше някоя баба да се казва така ок,ама бебе...

# 136
  • Мнения: X
Не е задължително да остане за цял живот. Познавам хора, които си смениха имената.
Потребителката кога ще ражда, че да се приключва с тази драма за Василка. Smile

# 137
  • Мнения: 81
Не е необходимо да е Василка, при положение, че съществуват нормални имена като Василена, Василиса, Василия. Има ги тези имена, не един човек се казва така, оригинални са в рамките на нормалното, разпознават се от другите, не са смешни или срамни. В днешно време една Василена звучи много много по-добре от Василка.

# 138
  • Мнения: 1 031
Както и Грозданка,Стоянка,Елка,Гина,Гичка. Трябва да се съобразим с времето,в което ще растът децата ни когато избираме име. Децата могат да бъдат жестоки в училищна възраст,ако не искаш да го скъсват от подигравки ще мислиш как го кръщаваш.
Наистина ли? Не знам в каква среда живеете, но досега не съм чула на някого да се подиграват, че носи архаично име.
А защо Елка е в списъка, масово е навлязло през 70-те години, не знам дали е от "Гераците" или има друга причина. В моя клас имаше 3 Елки.
Иначе името е разпространено в немскоезичните страни - https://en.wikipedia.org/wiki/Elke


По темата - Василиса и Василена са прекрасни имена.

# 139
  • Мнения: 5 259
И според мен Елка не е от категорията на изброените и наистина мисля, че става много популярно покрай "Гераците". Същото се случи и с модерното напоследък Ния, дошло на мода от героинята на Талев.

# 140
  • Мнения: 522
Както и Грозданка,Стоянка,Елка,Гина,Гичка. Трябва да се съобразим с времето,в което ще растът децата ни когато избираме име. Децата могат да бъдат жестоки в училищна възраст,ако не искаш да го скъсват от подигравки ще мислиш как го кръщаваш.
Наистина ли? Не знам в каква среда живеете, но досега не съм чула на някого да се подиграват, че носи архаично име.
А защо Елка е в списъка, масово е навлязло през 70-те години, не знам дали е от "Гераците" или има друга причина. В моя клас имаше 3 Елки.
Иначе името е разпространено в немскоезичните страни - https://en.wikipedia.org/wiki/Elke


По темата - Василиса и Василена са прекрасни имена.
Подигравките са от деца към деца,не от възрастни разбира се. Какво значи в каква среда живея? Аз не съм сляпа и глуха,ходя по паркове,на разходки,площадки. Нужно ли е да са в моята среда или да ги познавам дори,че да чуя какво говорят? Да видя разплаканото момиче,'щото видиш ли някой си пиклю й е казал че името й е тъпо и смешно?И ако сте толкова сляпа и наивна да мислите,че децата не отнасят подигравки за имената си жалко за вас. Представете си понякога минавам покрай деца и съм чувала доста грозни неща. За Елка специално на скоро беше като чух "да те бяха кръстили калкулатор". Моето мнение какво е няма значение,понякога наистина децата могат да бъдат жестоки без да го осъзнават. Аз не знам вие не чувате ли и не виждате ли какво си говорят децата? Вярно,че не ми влиза в работата но не съм глуха! Абсолютно навсякъде има по някое невъзпитано,лигаво пуберче,на което майка му няма идея какво говори. И праска коментари като вашия и е много изумена хората в каква среда живеят.

# 141
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Както Рада и Неда в един момент се завърнаха ,така и Василка и Стояна може да станат модерни имена някой ден.

Веселина ми харесва.Вече е рядко срещано.Василиса също .

Децата на нашата площадка се подиграваха на едно момиче,че и било грозно името.
А момичето се казваше Лорета.Модерно име,ама пак се подиграват.
За всяко име могат да измислят нещо.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 14:34 от -veni-

# 142
  • Мнения: 4 400
Децата могат да се подиграват и на супер популярни и харесвани сред мамите имена, особено ако са решили просто да тормозят някои друго дете... няма гаранция.

# 143
  • Мнения: 18 298
Вярно е. Но все пак според мен добре е да не е например... Цола. Rolling Eyes Тогава е гарантирано, че ще се подиграват. Поне да снижим вероятността за това.

# 144
  • Мнения: 8 799
Смятате ли, че тия измислени имена ще се наложат? Каква честота ще имат?
Живяла съм  в държава, в която децата се кръщаваха на майката и на бащата (не на дядо и баба). По този начин си начесват егото, но пък и запазват имената си, малко на брой. А у нас май именикът е нарастнал петорно с всякакви нови имена. Аз мислех, че ще се върнат по-старите имена, а то всеки твори име...
Някои държави пък имат списък на техни национални имена. Не зная за какво го използват и дали кръщават само от списъка..., ми някой, ако иска 'Василиса Прекрасна' Simple Smile?

# 145
  • Мнения: 18 298
О, на площадката всичко е чуждици. Моето е с много обикновено българско име и понякога и аз си казвам - а не трябваше ли... Кари или Саманта да речем? Smile

# 146
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Цитат на: Lorelada link=topic=105176 8.msg37263822#msg37263822 date=1535546038
О, на площадката всичко е чуждици. Моето е с много обикновено българско име и понякога и аз си казвам - а не трябваше ли... Кари или Саманта да речем? Smile
Или Кари-Саманта, но да ѝ викате Шарлот на галено.
Ако искат децата могат и на най-тривиалните имена да лепнат подигравка. От личен опит го казвам и стискам зъби да не се превърне в прякор до пълна смяна на средата.
За мен Василена, Весела, Веселка и Веселина са най-приемливи. Василиса ми е малко неприятно, но, на фона на рядко срещаните алтернативи и измишльотини, направо ми се струва прекрасно.

# 147
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Смятате ли, че тия измислени имена ще се наложат? Каква честота ще имат?


А защо трябва да се налагат и да стават популярни?

Аз примерно не съм си кръстила детето с рядко срещано име с идеята да го налагам и да го правя модерно. Чак се изприщвам като чуя или видя друго дете с това име, което до сега веднъж се е случвало и беше изписано по друг начин...

Та мисълта ми е, че не искам името да се налага, не искам да има още 2,3,5 със същото име в класа ѝ, или в ДГ или където ще да бъде

# 148
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Много се изненадах,когато разбрах,че на нашата площадка най-често срещаното име е Виолета.Има 4 бройки.А не е популярно име.
В предучилищната група на дъщеря ми пък имаше 3 Йоани и нито една Александра или Виктория.

# 149
  • Мнения: 2 170
Преди няколко седмици родих и от както започнахме да се разхождаме по площадки и градинки все по-често чувам (за мен) странни имена:
Константина-Сара
Алба( не го бях чувала до сега за малко детенце в БГ)
Валеа
Около  нас най-срещани са Йоана и Георги.
Иначе честно казано съм почитател на по-странните имена ,но мъжа ми искаше по-традиционни и дълги и поради тази причина я кръстихме Виктория. Аз иначе си мразех името като малка ,защото винаги бях 1ви номер и учителите си го изкарваха на мен, отделно имаше по още някой с моето име обикновенно Александър и като ни викаха и си мрънкаха под носа не можеше да се разбере кой искат да дойде.

# 150
  • Мнения: 11 908
Вярно е. Но все пак според мен добре е да не е например... Цола. Rolling Eyes Тогава е гарантирано, че ще се подиграват. Поне да снижим вероятността за това.

И пак зависи.Многократно съм казвала- Централна ДГ, повечето имена бяха класически, български, някои съвсем старинни..Никой на никого не се е подигравал заради име.За 4 години в ДГ точно за имена подигравки не е имало.



# 151
  • Мнения: 11 984
Моите деца не са с изчанчени, модерни, старинни, остарели и т.н. имена. Критериите ми бяха да са съществуващи/ наложени в именната ни система и да не са прекалено често срещани, нито пък прекалено редки. И въпреки това на два пъти чух да се подиграват на имената им - Лъчезара и Емил - на нея, че името й било мъжко, на него - че било турско?!
Днес една майка в Морската градина викаше един около 3-годишен Кракра.

# 152
  • Мнения: 2 721
Аз имах съученичка Добринка , винаги ми е звучало като на някоя баба от село. Василка се казва съседката ми , която е на 70+ , тогава е било модерно сигурно. В днешно време децата са по директни и със сигурност дете с подобно име от сорта на Цола, Кракра и Стоянка ще бъде подигравано. Никой не казва , че трябва да е с някакво ново и изчанчено име , но поне малко трябва да се мисли занапред. Сина ми се казва Димитър, не е нито модерно нито ново име, но е класическо и ми звучи много добре, не като повечето “модерни” имена за които се чудя с какъв акъл са ги измислили.
ПП , на площадка чух майка да вик на детето си “Костадинкееее не пипай там”, няма да го коментирам даже..🤭

# 153
  • Мнения: 4 400
Наставката "-ка" е прецакала доста имена. Какво е лошото на Добрина или Костадина, на Ивана или Мила?

# 154
  • Мнения: 11 984
Стоян(к)а, Иван(к)а, Мария, Елена, Василка, Атанаска, Анна, Йорданка са си точно толкова класически като мъжките Димитър, Георги, Иван, Йордан, Васил, Антон, Атанас, Никола, Стоян, Петър.
Аз пък си мисля, че стремежът към модерно и оригинално или "принцеско" име си е повече в нашите  глави. Колко от нас отглеждат настоящи и бъдещи принцове и принцеси? На децата не мисля, че чак толкова им пука дали другарчето е Иван, Димитър или Калоян, Борис, Ивайло, Никола. Дали съученичката е Никол, Дария, Елиза или Мария, Ивана, Стояна. Не си избираме приятели по имената нали? Не името прави човека а човекът прави името. А подиграването на някого заради името, което си е съвсем нормално, а не Салфетка и Трактор, или Манчестър и Бруклин говори за лошо възпитание. Според проучвания на запад успелите хора са с обикновени имена като Джон и Стивън, например.
И последно. Какво значи "бабешко" име за едно бебе? Та бебето ще е бебе една-две години, ще е тийн седем години, но ще е възрастен човек поне петдесет години.

# 155
  • Мнения: 5 384
Харесвам имената Свилен и Свилена, срещат се рядко/означават коприна/, също и Савина.
 С изненада разбрах от позната, че на нейната Свилена се подигравали децата от ДГ и училище, ..... правели аналогия със свиня. Никога не бих се сетила да правя такава връзка. За мен Свилена идва от свила-коприна. Друго име, което харесвам , е Росен, но пак не е често ползвано от младите майки. Не разбирам защо.

# 156
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Не роди ли вече,че да се знае кое име точно е избрала авторката?

# 157
  • Мнения: 145
Избрахме името Василена.
Тя вече е на няколко дни и тепърва се свикваме.
Благодаря на всички дали идеи и споделили мнение.

# 158
  • Мнения: 3 118
Честита Василена!
Да ви е жива и здрава!

# 159
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Да е жива и здрава!Едно щастливо и безгрижно детство и желая!

# 160
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да е жива и здрава Василена!

# 161
  • Мнения: 81
Честито, прекрасно име сте избрали! Да ви е жива и здрава малката Василена!

Общи условия

Активация на акаунт