Аранжиране на маса - тема 7

  • 124 160
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 294
Чопи и Димс, страхотни маси!  Като видях тези кратунки и ми стана тъжно. Това ми напомни, че колкото и да не искам лятото си отива и идва есента, а аз тепърва смятам да ходя на второ море.😄 Дано да успея да си открадна още малко слънце.

# 361
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Чопи, допада ми начина ти на подреждане и декориране, специфичното за теб и много приятно съчетаване на цветове и форми, на посуда и деко-елементи, на текстил и цветя.. всичко в тъй уютния 'провинциален' стил. Много ми е по Heart

Споменавах аз, че се каня на тюркоаз, но така си и остана.. Свеки е на гости и за нейно удоволствие ползвах любимия й цвят Gift Heart Макар и да не стигнах да купя букетче, все пак намерих у дома едно-две цветенца Relaxed

pinkgerberas_4 by Dimitrana S, auf Flickr

Скрит текст:

Хайде, момичета, лека-полека очаквам есенна тематика Wink А дотогава: спокойни, усмихнати и съвсем малко носталгични отминаващи летни дни Nature Sun With Face

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 21:16 от DimS.

# 362
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет, момичета. 😃

Май всички сме почивали. 😃
Все пак не мога да не отбележа изключително хитрия начин на Дими да съчетаеш цветята по оливиерата с аналогични салфетки, столчета на чашите и подложните чинии.  Страхотно си излязла от положение и освен това искам да дойда на курс по гладене при теб, защото след центрофугата такава покривка никога не мога да имам на масата си. Със слаба центрофуга също съм пробвала - пак се мачка... Нз къде бъркам...

Чопи, ти май си споменавала, че харесваш слънчогледи и май пръстените за салфетки със слънчогледчета също са нови, или? Wink Чак сега видях малките декоративни кратунки, чудесен преход към есента. 😃

След отпуската, пускам нещо от преди отпуската 😃. При нас са летни Т още, още поне 2 седм така ще е.

Взех едни огромни слънчогледи, над педя широки пити, но на 2-я-3-я ден взеха да окапват и това остана...







# 363
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Момичета, първа есенна маса от мен за утрешното начало на есента. 😃







# 364
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Криси, виждам, че си успяла някак да се сбогуваш с лятото.. и на мен не ми бе лесно Wink За мен слънчогледите са  символ на късното лято, много ги харесвам. А есенната ти маса е пълна с настроение - топло, позитивно, усмихнато.. Толкова ми хареса декорацията в средата и най-вече гъбките, че реших да взаимствам идеята Smile

glückpilzeherbst3 by Dimitrana S, auf Flickr

и с малка разлика в чиниите:

glückpilzeherbst2 by Dimitrana S, auf Flickr

За гладенето на покривките.. гладя почти всичко (дори и ризите на съпружето - OMG! Sweat Smile  препратка към някаква актуална тема в СО), a покривките - по два пъти Smile Един път, когато е съвсем леко влажна, а ютията е на степен макс. Т и пара (гладя покривката последна от сухото пране и я оставям за няколко минути върху дъската за гладене преди да я сгъна и прибера) и втори път - непосредствено преди слагането й върху масата. Имам над 30-ина покривки, предимно от 100% памук, наредени са в шкафа една върху друга и няма начин да не пригладя преди ползване Wink

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 14:34 от DimS.

# 365
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дими, чудесно се е получило с гъбките. Simple Smile И много готин поднос имаш - ще става и за зимни декорации. Simple Smile

Много ми харесва еклектичното и на пръв поглед даже нетипично съчетание от рустикалния поднос и чинии с модерните и официални чаши - по този начин те излизат на преден план, напомнянето за есен минава леко в бекграунд и масата става много стилна и елегантна, но без да е задължаваща. Изобщо, прекрасно ти се е комбинирало всичко, подходящо е хем за ежедневно ползване, с други чаши, и за вечеря, с тези тъмните. Simple Smile

Чудя се дали бих сложила тъмни прибори - тъмно-сиви или черни, от една страна ще повторят цвета на чашите и ще хармонират, отдруга, тези не се набиват на очи и поне моите очи се спират първо на красивите чаши.

Аз се спрях на нещо съвсем семпло, инспирирана от един модератор на времето, който каза, че тази година златна есен и златен октомври поне при нас няма да има, защото директно ще застудее. Та по този повод реших да си я направя аз. Simple Smile А и откога исках такъв букет от близкото поле за цветя... Моят приятел още с влизането каза, че много му харесала масата, била като в ресторант, така че няколко дни ще сме така. Wink









На  който му се гледа, слагам снимки и от домашната есенна украса - в коридора покрай мястото за ключове, в банята, на холската масичка и на част от холната секция.

Скрит текст:








Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 17:53 от chrissy

# 366
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте с още нещо есенно. Не е много разнообразно, но съм се захванала с един плетачен проект, да се уча, зазимявам балконската градинка и не ми остава повече време. 😃









С нетърпение чакам края на месеца, за да приключа есенния сезон с Хелоуин, после излизам за 2 седм в отпуска и от средата на ноември започвам с коледните неща. 😃

# 367
  • USA
  • Мнения: 2 140
Есен, ама хич не я обичам, и добре, че си нямаме Stuck Out Tongue Winking Eye
Обаче, Криси на теб ти се е получила много красива и веселичка украсата с тези пънчета и ярки цветове Heart Eyes

За рождения ден на моето момиче Gift Heart









# 368
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Чудесно е, че радвате със снимки в темата!

Криси, много приятна е масата със златните акценти, доста ми допада (лично бих резнала цветята, ама.. ти си ме знаеш Satisfied Kissing Face) Heart Exl И другата маса е с вкус и любов към детайлите нагласена! Дори десенът на покривката повтаря формата на листата от декорацията.. Много весела, пълна с настроение и не само тя, а и останалата есенна украса - навсякъде ти е подредено, уютно и красиво Hug
Благодаря ти за похвалните думи - за приборите и аз се замислих, нооо.. реших да ползвам тъмните и матови такива за Димитров ден - ще се пробвам с ретро маса Wink

Най-хубави благопожелания за дъщеря ти, Скай! Масата е прекрасна Two Hearts
И имаш същия зелен комплект с пинк гербери, с който наскоро 'спасих' положението поради липса на истински върху масата Smile (ако не ме лъже зрението, де.. на последната снимка, на масичката между шезлонгите Wink)

И аз съм с рожденик, та.. масата е детска, пъстра..

9GTReneDT1a by Dimitrana S, auf Flickr

...също като тортата Grinning
Скрит текст:
9GTReneTorte1 by Dimitrana S, auf Flickr

Здрави и спокойни есенни дни, момичета и до скоро Hug

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 01:31 от DimS.

# 369
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
CakeBeersChampagneChampagne
Дими и Скай, да са ви живи и здрави децата и да растат усмихнати и щастливи. Champagne CakeBeersChampagneChampagne

Скай, завидях за липсата на есен и изобщо студ. Това със златната есен може и да го има в други часови зони, но тук в повечето случаи значи дъжд и застудяване, мъгли и мирис на последващи 6 студени месеца...

Дими, дояде ми се торта и ми се доходи на детско парти, с такава красива подредба. Simple Smile

# 370
  • Мнения: 2 266
Дими и Скай да са ви живи и здрави рожденниците.

# 371
  • Мнения: 6 294
Дими и Скай най-сърдечни пожелания за децата ви! Хубава есен и от мен. Съжалявам, че нямам снимка на маса, но сме в приключението довършване на строеж на 2 къщи и не ми остава време за нищо. Ако успея по-натам ще спретна нещо.

# 372
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Mного благодаря за поздравите и хубавите пожелания! Hug

И така..

261020_3a by Dimitrana S, auf Flickr



.. и не, не е идеята ми за ретро Smile В последния момент реших да ползвам оранжевите чинии.. заради клонките с оранжеви плодчета, които свеки ми донесе от двора си. И райските ябълки - много любим плод Yum

Всичко най-добро за празнуващите днес, весел и вкусен празник Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 15:48 от DimS.

# 373
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дими, честит имен ден! Бъди щастлива, усмихната и обичана!

Масата е прекрасна, на първата снимка даже реших, че сте я преместили, докато не видях светлината от прозореца на долната. Simple Smile И плодчетата са много хубави, и тези, които са като оранжеви фунийки много ги обичам. Simple Smile

Гостите сигурно ще очакват и тиквена супа, на такова красиво орaнжево. Wink

# 374
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет отново!

Надявам се всички да сте здрави! Heart

Появявам се малко по-рано с тази маса, защото в петък летим за Бг и там няма как да редя маси. 😃

Изчезвам за 2 седмици и като се върна, започвам с любимите коледни неща Heart Eyes.







Общи условия

Активация на акаунт