Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юли 2018, 13:56 ч.

Аранжиране на маса - тема 7

• 36 566
  • 193
  •   1
Отговори
  • Австрия
Здравейте, приятели и добре дошли!

Имам удоволствието да Ви поканя в седмата по ред тема за аранжиране на маса.
Нека тук споделяме идеите си за декорация и заедно направим ежедневието празнично,
а празниците незабравими!

За приятелите отвори си ти сърцето,
в твоя дом ги пoкани и с гостоприемство ги дари.
Вкусотии приготви, масата приятно аранжирай ти:
снимай, снимай! - после сподели!

Красотите на Леля Ог!
Красотите на matze!
Красотите на yagodka!
Красотите на Dina767!
Красотите на dessi06!

Оригами

Аранжиране на маса
Аранжиране на маса - тема 2
Аранжиране на маса - тема 3
Аранжиране на маса - тема 4
Аранжиране на маса - тема 5
Аранжиране на маса - тема 6

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 14:32 от DimS.

# 1
  • Велико Търново
Красива тема Simple Smile с удоволствие ще я следя и черпя идеи за аранжиране.
Ако знаех за темата щях да си снимам масата преди да има гости... Но и така я показвам. Темата беше цветно - все пак е лято въпреки дъждовното време.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 14:44 от skk007

# 2
Ами хайде и аз, за да не ви изпусна.
И обещаните снимки от сватбата на синът ми. Вече съм свекърва и си имам прекрасна снахичка.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 21:49 от fatalina

# 3
  • Австрия
Да, лятно и приятно е при вас, skk007 Grinning

Остави обаче снимката на масата, Фаталина! От мен: най-сърдечни поздравления! Прекрасни са младите! Желая им любов, съвместно щастие и благополучие! А на всички ви: здраве, късмет и разбирателство Blush

# 4
Ок. Ще я оставя.

# 5
Здравейте, Чудесна нова тема!
Fatalina,  Честита радост в семейството. Много разбирателство и споделени хубави мигове.

# 6
Страхотни маси показвате момичета.Благодаря за новата тема.Тези дни и аз ще кача снимки.

# 7
Здравейте, приемате ли нови попълнения:-)
Страхотна тема!

# 8
  • Австрия
Тези дни и аз ще кача снимки.

Хайде Hands Plus1

Здравейте, приемате ли нови попълнения:-)

Разбира се! И още как Hug

От мен:

TDlilabunt2 by Dimitrana S, auf Flickr

# 9
Димс, много е свежа! Тези салфетки страхотно я отварят.

# 10
  • USA
Фаталина, разкошна маса от сватбата! Да са ти живи и здрави децата и да се разбират винаги Heart Eyes
Дими, на мен пък ми харесват кривите чаши, видях, че имаш и сини от тях. Сподели откъде са, моля Heart Eyes

Хайде, и новичките да се включат със снимки Hug

# 11
  • Австрия
Мерси, момичета! Simple Smile За салфетките имах съмнения (че са твърде шарени), но не открих в 'склада' петролно-зелените, явно са изразходвани, а и лилавото по снимките е излязло в твърде различни нюанси Smirk Скай, не помня откъде са чашите. Имитация са на Leonardo Wink, които се срещат в различни цветове и големини.

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 10:28 от DimS.

# 12
Прекрасни маси творите - гледам ги с голямо удоволствие!

# 13
  • USA
Дими, намерих чашите и в нашия Амазон. Точно да ги поръчам и взех , че прочетох ревютата и някой беше писал, че цвета се излющвал след време. А не са евтини, 75$ за 6 броя. Твоите как се държат?

# 14
  • Австрия
Скай, моите чаши са много по-евтини. И неизвестни откъм производител Relaxed Факт е, че не са ползвани кой знае колко, но досега нямам проблем с цвета/стъклото. За Леонардо и по-точно цветните чаши съм чувала същото.

# 15
  • München, Deutschland
Благодаря за новата темичка, Димс, и съжалявам, че не се погрижих аз за нея.

Имам нова работа, която адски харесвам, но за съжаление с нея никакво време не ми остава. Правя някакви безкрайни работни дни, а поне 3 от 5 дни съм в командировки, ето, сега пак съм на летището.

Исках да си направя от любимите летни маси (морски), още повече, че времето при нас много предразполага, но стигнах дотам да извадя и изгладя една покривка, която вече седи от 2 седмици. Не можах дори една свещ да бодна, някоя хубава чинийка...

Та засега само се записвам в хубавата ни темичка с надеждата поне това лято да смогна с нещо... иначе в работата се очертава да е така поне до края на годината.

Извинете ме за помрънкването и липсата на снимки. Радвам ви се много и ви пожелавам едно цяяяяло лято, пълно с... ВРЕМЕ!

:-*

# 16
  • София
То имало нова тема, а аз съм недогледала, ама нали само ви чета,явно съм се разсеяла и съм пропуснала...
chrissy честита нова работа!Върши я с желание и нека ти носи само удоволствие и положителни емоции!

# 17
chrissy,чудих се какво става с теб, липсваш. Радвам се, че нещата се развиват добре за теб, а за маси все ще намериш време по-нататък.
fatalina, честита ти нова снахичка! Все така да се уважавате и обичате! Масата е прекрасна.
DimS., какво да кажа...Винаги съм се възхищавала на начина, по който се заиграваш с цветовете. Масите ти са толкова изчистени откъм аксесоари, а толкова красиви. Понякога по-малкото е повече..
Skyblue, гледайки твоите и маси и тези на DimS. , ми се пълни душата. Тази година пощръклях по тюркоазения цвят и накупих всичко - покривки, прибори, подложки, чаши...За мен това е супер универсален цвят, връзва се с всичко ,както видяхме, и с оранжево и със лайм зелено, и с лилаво. Моята идея беше да го съчетая с червено, но не ми хареса с чиниите, които имах. Затова ви показвам една ежедневна маса в комбинация с бяло. Както се вижда, бяхме на морска тематика цяло лято и малко взе да ми омръзва вече, макар лятото сега да започва.

# 18
Чопи, благодаря за пожеланията!
Супер свежа лятна маса.
Криси, пожавам ти пълноценна работа и приятни емоции!
Младоженците сега ще си правят нова кухня и аз съм решила да ги изненадам с някой красив сервиз за хранене. Нещо и на мен ми се върти в главата да бъде тюркоаз, т.к. ще отвори другите цветове - бежаво и кафяво. Или пък нещо в лила, че това пък е любимият цвят на снахата.

# 19
chrissy,чудих се какво става с теб, липсваш. Радвам се, че нещата се развиват добре за теб, а за маси все ще намериш време по-нататък.
fatalina, честита ти нова снахичка! Все така да се уважавате и обичате! Масата е прекрасна.
DimS., какво да кажа...Винаги съм се възхищавала на начина, по който се заиграваш с цветовете. Масите ти са толкова изчистени откъм аксесоари, а толкова красиви. Понякога по-малкото е повече..
Skyblue, гледайки твоите и маси и тези на DimS. , ми се пълни душата. Тази година пощръклях по тюркоазения цвят и накупих всичко - покривки, прибори, подложки, чаши...За мен това е супер универсален цвят, връзва се с всичко ,както видяхме, и с оранжево и със лайм зелено, и с лилаво. Моята идея беше да го съчетая с червено, но не ми хареса с чиниите, които имах. Затова ви показвам една ежедневна маса в комбинация с бяло. Както се вижда, бяхме на морска тематика цяло лято и малко взе да ми омръзва вече, макар лятото сега да започва.

Приемате ли гости Simple Smile) мн е хубаво.
Такива подобни неща гледах в Джъмбо и ми останаха очите в тях. Задоволих се само с две стъклени нещоца в същия този страхотен летен цвят!

# 20
rumka833, гости приемаме винаги и по всяко време Simple Smile. Купичките наистина са от Джъмбо и чинии видях там, подобни на моите.
На мен понеже малко ми поомръзна морско-синята тематика, затова смених палитрата. А и единственият плюс да работиш извън града, насред нищото е, че в съседство има поле със слънчогледи. Така че цветът за август е жълто:

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 09:20 от choppi

# 21
  • Австрия
Choppi, красиви са и двете маси! Много приятни - всяка по своему: морската с романтиката на водния лазур, слънчогледовата - с топлината и уюта на жълтото Heart Eyes Изключително много ми допада цветовото съчетание на втората, а салфетките напомнят слънчогледова пита Blush Харесват ми цветните прибори - и сините, и жълтите - прекрасно си ги съчетала! И тюркоазените чаши и купички Cupid и жълтите чинии Yellow Heart Всичко Smile Благодаря за снимките и настроението!

Време да имаш... да, много е важно. И здраве! Бъди здрава, Криси, а време ще се намери - по-точно: има време за всичко или всяко нещо с времето си Wink Прекрасно е, че харесваш работата си, така че.. отдай й се! - трябва да има и такива периоди Simple Smile Аз (със сигурност и другите) ще се радвам на снимки от теб, когато можеш.

Пък.. у нас постепенно преминаваме на училищна вълна. Май се вълнувам (за сега) повече от малкия Relaxed Ще ми се да му направя тематична торта, съответно и масата да подредя.. веднъж се става в първи клас Nerd след 2 седмици ще покажа, живот и здраве, учебната година тук започва от 1. септември.

# 22
DimS., с нетърпение очаквам да видя какво ще сътвориш за първия учебен ден. Това си е сериозен повод за празнуване, един нов етап от живота. Помня колко горда и щастлива бях аз на първия учебен ден на моята дъщеря и колко се вълнувахме всички.
Аз явно още не мога да се отърся от водно-морската тема и продължавам в тази насока. Една маса от последните дни и вече наистина ще прибирам морските декорации ( те са навсякъде у дома ).

# 23
  • Австрия
Ами, хубав е тюркоазеният цвят!  И масата е хубава и свежа: всеки път се любувам на чашите, Choppi Cupid

Мдаа.. вече си имам първокласник Relaxed И торта си имаме за празника, и маса със съответната тематика, и гости... само времето някак си все аха! - и да не достигне Rolling Eyes Laughing

TDABCD_1a by Dimitrana S, auf Flickr

# 24
DimS., както винаги, всичко е изпипано до най-дребен детайл - и масата, и тортата, дори и тоалетите ви - всичко е прекрасно. Сигурна съм, че си направила празника на детето незабравим и много специален. А приборите за хранене направо ме изумиха, много са интересни. Ако има някакъв начин да ги видим по-отблизо, ще съм ти много благодарна.
Аз наскоро отпразнувах рожден ден скромно, в съвсем тесен семеен кръг. Имах само 2 часа да се приготвя - да сготвя, изчистя и подредя масата, затова и много не съм се старала. Избрах цветовете заради жълтите рози, които ми подари моето момче, и заради новата ми покривка. Напоследък съм се пристрастила към карето като десен.
На първата снимка видях, че съм забравила салфетките, но се оказа, че от тези, които си бях наумила, са останали само 3 бр. Затова сложих от тези, от които имах под ръка.

# 25
  • Австрия
Choppi, със закъснение, но от сърце: Всичко най-хубаво за рождения ти ден! Tada
Бъди здрава, обичана и щастлива Flowers Rose
За набързо подредена - масата е много симпатична, пълна с настроение, с уют, с топлина Simple Smile
Не знам какви салфетки си имала във визия, аз я виждам с някакви сини - като чашите (отново цветни - много ми допадат), но в интерес на истината, атмосферата е достатъчно жизнерадостна и приятна и биха пасвали с почти във всеки цвят Hands Plus1

DimS... А приборите за хранене.. Ако има някакъв начин да ги видим по-отблизо, ще съм ти много благодарна.

Скрит текст:

Вече се връщаме вкъщи към ежедневното, свикваме.. и масата е по-делнична:

TDdrot3a by Dimitrana S, auf Flickr

Хубави септемврийски дни, момичета Blush

# 26

Димс, Честит ти първокласник! Супер е тематичната торта.
Това е тортата от сватбата на големия ми син.

# 27
Вилици-моливите са върхът!
Моля ви, кажете ми, колко пари кармите средно- на тримесечие например, за да си наредите така масите? Аз чат-пат вземам по някоя покривка, останалите ми неща са от както се сдобихме с къщата. Много съм изостанала значи Sad

# 28
  • München, Deutschland
Никога не съм засичала точно на тримесечие, но около 15 до 25 евро може би. Много от нещата си правя сама, хоби ми е и шиенето, и майсторенето на украси. Обикновено за Коледа и за летните неща имам по-високи разходи, затова сложих около 5-7 евро месечно средно. За пролет и есен нямам особено много неща, там играя с цветовете повече, както и с естествени декорации, които нищо не ми струват. За пример, за покривка ми трябва плат около 1,50м на 1,50м, това (или 1,40м) е стандартната ширина на много платове. От подходящите за покривко, които си взимам от Сф, цената на линеен метър е 5 до 7 лв, т.е. една покривка ми излиза в най-лошия случай 10лв. Не слагам цената на конеца 😃, той е 1-2лв и се ползва за много неща. 😃 От България си ги взимам тези неща, логистично ми е по-удобно.

Със салфетки в момента съм се заринала, защото не редя маси напоследък, но от едноцветните една опаковка с 20бр. качествени в Кауфланд, ДМ и т.н. излиза около 1 евро, цветните намирам по намаления за до 1,50евро от магазини тип за левче. Такива цени съм виждала и в София, с уговорката, че дори нз всички евтини магазини там.

Чаши, чинии, прибори, дори нямам по цял сервиз, един единствен сервиз имам с 6 чинии, 2 с 4 (единият не е ежедневен). Под сервиз разбирам в случая само чиниите за основно, дори нямам от същите видове за предястия, десерти, салати. С др думи, имам всичко на всичко 12 големи чинии и 4 съвсем официални, ако изровя абсолютно всичко от всичките ми шкафове.

Прибори имам 2 икеа комплекта за ежедневна употреба, т.е. общо 12 вилици, лъжици и ножа от по 6 евро всеки комплект, както и още един комплект, ако каним повече гости, да има отделни прибори за отделните степени на менюто.

Изобщо нямам толкова неща аз поне, също както и исках да покажа, че след първоначалните разходи общо за посуда в къщата, текущите после далеч не са така високи.

# 29
Аз съм на 52 години и през годините съм събирала доста сервизи, чаши, купии други. Прибори имам само едни ежедневни и едни от Русия -за 12 човека. И аз като Криси си правя сама украса, използвам цветни сълфетки и други сувенирни елементи. Цветна хартия, тюл и други парчета плат, от които са ми ушили тишлайфери. Наскоро децата за рожденият ми ден ми подариха нов сервиз чинии основни и за салата и две покривки. Не купувам непрестанно неща. От време на време като ми скимне си взимам по нещо. Купувам и свещи и цветя и така   разнообразявам цветната гама.

# 30
  • Австрия
Благодаря ти, Фаталина! Много са ти хубави децата! Пу-пу! - все така щастливи и усмихнати в здраве и благополучие!

Румка, Blush Не мога да изчисля по колко се пада на тримесечие. Понякога с месеци нищо за кухнята не купувам, понякога - за месец - едно-друго. Зависи от търсеното/намереното Grinning И цената, разбира се Wink Имам доста неща от доста време и все по-рядко сдобивам нещо ново. Приборите-моливи са нови, взех ги по случай почване на училище + детски сет, но като цяло се старая да минимилизирам заради липсата на място за съхраняване.

# 31
  • Австрия
Малкият събра малко кестени и шишарки и заедно подредихме масата:

TDkastanien4a by Dimitrana S, auf Flickr

Есента започва.. Здрави и спокойни есенни дни, момичета Simple Smile

# 32
  • München, Deutschland
Дими ме инспирира с есенната композиция и днес имах време да ида за слънчогледи. За мен слънчогледите са си свързани по-скоро с есента, а не с лятото, затова и цялата маса е за златната есен и топлите и слънчеви есенни дни. 😃

Желая ви златна есен, момичета!

# 33
  • София
Последните две есенни декорации са просто чудесни и ме вдъхновиха много. Харесаха ми цветовите съчетания бяло--бежово-кафяво и жълто-зелено-кафяво.
Скоро се нанасях в ново жилище и ми се наложи да си купувам нови прибори за хранене и взех от https://neostyle.bg/pribori-za-hranene.html . Сега с тях вече ще опитам нови аранжировки за масата и съм доволна от съотношението цена/качество.

# 34
Здравейте, есента ми е любим сезон за декориране, обичам топлите цветове и уюта, който носят. DimS. , знаеш, че карето ми е легнало на сърцето, а твоята покривка я помня , много я харесвам. Намерих подобна в един сайт, на по-едро каре, но цената не ми хареса. Ще търся още. Много хубаво сте подредили с участието на малкия Simple Smile.
Chrissy, радвам се да те "видя", отсъствието ти от темата се усеща. Надявам се, че по-често ще те спохожда вдъхновението и ще ни радваш с твоите маси.
У нас отдавна е есенно, но не успявам да снимам. Както вече споменах, обичам карето като десен, а когато видя покривка с топли есенни цветове, не мога да устоя. Първата маса е по повод 10 год от сватбата, исках да е скромно, семейно търьество, само с нас четиримата. Снимките са ужасни, вечерни, но толкова си мога.
Тук видях, че съм забравила чашите:

а тук вече съм заредила масата:

А това е съботно-неделната ни маса:

Скрит текст:

# 35
  • USA
Здравейте, и аз ида с жълтичко за рождения ден на детето Heart Eyes

Скрит текст:

и тортата, която направих

Я, choppi, заедно сме писали, май всички сме на една вълна с това жълто Wink

# 36
  • Велико Търново
Страхотни маси сте сътворили! Браво на вас!
Аз въпреки есенния сезон, все още съм на вълна цветове и си поръчах цветни пластмасови "сервизи" за хранене. Скоро ще публикувам нещо цветно и аз.

# 37
  • München, Deutschland
Чопи, честито! Бъдете много щастливи и се обичайте както на първия ден!  Hug
Масата е много топла, уютна, като че е събрала топлината от годините ви заедно. И букетът ти  е много слънчев! Simple Smile

Скайблу, да ти е жива и здрава дъщерята. Масата е прекрасна, но тортата  Shocked, това не е реално просто, толкова е красива! Не само шапка, ами не знам какво още ти свалям, браво! Сигурна съм, че е имала прекрасен празник с такава подготовка. Много ми харесва късото букетче. И при Дими съм виждала такива. Мен все ми е жал да ги режа толкова тези цветя.  Embarassed

Малко по малко навлизам в нещата работно и мога поне уикендите да се отпусна и да не се занимавам с работа. Та днес си готвих цял ден и подредих за вечеря и една маса. Simple Smile Нещо есенно пак, макар че съм сложила и малко хелоуинска украса, но някакси Хелоуин не е моят празник. Украсявам, но маси не правя чаааак толкова.

# 38
Уааааау!!! Страхотни сте!!!

# 39
  • Под сянката на разлистените кактуси
Здравейте момичета! Отдавна нищо не съм слагала, ремонта се проточи понеже го правим двамата с мъжката Туна през уикендите. На всичкото отгоре се вдигнахме и отидохме на пътешествие за 3 седмици вместо да си използваме отпуските за това Grinning Тези снимки ги направих специално за вас, мисля че може да ви е интересно. Масата е в Dublin Castle, основан 1204 година и до 1922 е бил седалището на английското (после британското) управление в Ирландия. Сега се използва за церемонии, там встъпва в длъжност президента на Ирландия, папата изнесе реч там като беше наскоро. Масата е скрромна и елегантна според мен, доста е празна сигурно за да има място за храната Joy  Предупредиха ни, че приборите са реплика и не са наистина сребърни, да не се опитваме да ги крадем Joy Имам и снимки на маса, наредена за чай от един английски замък, ще ги сложа по-нататък. Надявам се поне за Хелоуин да спретна нещо!

# 40
  • Австрия
А, да, интересно е! Благодаря за снимките, Туната! И очаквам скоро пак да се включиш Simple Smile

Освен, че много харесвам слънчогледи, Чопи и Криси, ще кажа и на двете ви, че масите са много приятни, не само като цветови комбинации и подредба, а с чувството за домашен уют, топлина и хармония, които излъчват Hug 

Чопи, много са хубави даже снимките: жълтата светлина на лампите подсилва още повече топлината на цветовете и атмосферата на уют, домашно задоволство и удобство! Много ми харесва Heart Eyes Бъдете честити!

Криси, здрава да си! - подсети ме да надникна по-дълбоко в склада Smile  и.. тикви нямам, но листа се намират Flowers Fallen LeafFlowers Maple Leaf Много сполучлива е последно показаната маса и снимките също! Есен е: топли багри, тикви, вино.. предстои Димитровден Yum
Засега от мен, това:

TDHorange3a by Dimitrana S, auf Flickr

Скай, и теб ще похваля: чудесно съчетание на жълто и синьо! Всичко най-добро за дъщеря ти! И аз вчера имах рожденик RelaxedStuck Out Tongue обаче повече от 4-5 души вкъщи наведнъж не мога да 'поема', камо ли пък деца Smiling Imp, та празниците ни се проточват в няколко дни... Не знам кое е по-лесно всъщност, важното е да е весело и приятно Blush

До скоро, момичета Hug

# 41
  • USA
Да ти е честит малкия рожденик Дими bouquet
Аз полюбопитствах да видя тортата(отново перфектна!), и видях и момченцето ти, много е сладък и прилича ужасно много на теб Heart Eyes
Криси, страхотна ти е есенната маса с листата, даде ми идея за Тенксгивинг Heart Eyes
Аз пък мисля Хелоинска маса, но да не е "cute", а зловеща, за пораснали "деца" Twisted Evil Twisted Evil

# 42
  • USA
Измислих я Twisted Evil

още Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Скрит текст:

Не бях сигурна коя салфетка да оставя, сивата изглежда по-парцалива, като не се изглади, и сякаш подходяща, но после сложих само черни.

# 43
  • Велико Търново
SkyBlue, уникална маса! Имаш страхотен вкус!!! Поздравления!!!

# 44
  • Австрия
SkyBlue, благодаря ти много за милите думи! Hug  
За масата подредена от теб: наистина много си се постарала! Предполагам, че девойките са били във възторг Scream Smile Черна покривка.. хм, не очаквах, че може да лежи толкова хубаво! Вярно, че внимателно трябва да се комбинира, но ето: прекрасно пасва със златисто и сребристо, с бордо и с тъмно виолетово Purple Heart Лично, въобще не си падам по Хелоуин и освен някоя ухилена тиква, при мен нищо свързано с темата не би могло да се види. От Димитровден масата е така:

TDDimiden2a by Dimitrana S, auf Flickr

но розите не са вече толкова свежи и утре ще сменя.

пп. Хелоуин не е ли днес срещу утре?! Очаквам снимки от Туната Smiling Imp

# 45
  • Австрия
Няма нови снимки? Няма нови подредби? Rolling Eyes Момичета Stuck Out Tongue Winking Eye

Хм, тогава отново аз, с нещо мъгливо, хладно, ноемврийско и напълно ежедневно:

TDgraulich1a by Dimitrana S, auf Flickr

# 46
  • München, Deutschland
Дими, добре ни напомняш. 😃 Аз бях 10-тина дни отпуска, предстоят ми от др седмица още толкова, и ще се появявам пак рядко, много Gleitzeit (натрупани часове) имам в работата...

Но този уикенд ще се включа. 😃 Тъкмо се чудех как да внеса малко хлад на масата, нещо м/у есен и зима и сивкавото на Дими дава добра идея, както винаги Wink.

Реших за пръв път да правя туршия 2-3 буркана и не сколасах днес. 😃

Приятен уикенд желая на всички и до скоро (може би утре).

Пак ни нямаше по Хелоуин, пак ми се размина масата. :-/ А при вас?

# 47
DimS., много елегантно ( и двете маси).
Chrissy, чакам с нетърпение да се "появиш". Аз Хелоин не го чувствам като празник, затова и не съм украсявала специално, но се радвам на масата на SkyBlue, хем е забавна, хем и красива. Най-много ме радва черепа със забития нож в окото.
При нас ноември е слънчев и топъл, по-скоро имам чуството, че е  септември. И масата ми днес за неделния обяд със семейството е такава:

Моля да извините намачканата ми покривка, пак приготвих всичко в последния момент.

# 48
  • Варна
Здравейте момичета, наминавам често през темата ви и все не смея да се запиша.
Много хубави маси и сетове видях, поздравления Simple Smile
Ако приемате нови , ще се радвам да "редим" заедно маси

Виждам че имате голям арсенал от аксесоари за аранжиране и разнообразие . Аз си имам един любим сервиз и един резервен, и все тях използвам, като различното го внасям със свещите, цветята и храната най-вече ...
Като за първи път, това от мен :

# 49
Г-ца Д., добре дошла. Винаги се радвам , когато се записват нови хора в темата, особено ако идват и с красиви снимки. Много ми харесват масите ти, меките пастелни цветове, декорациите, които си подбрала, свежата зеленина, много приятно. С удоволсвие бих седнала на масата ти Simple Smile. Не е нужно да имаш " голям арсенал", и с малко неща може да се постигне голям ефект. Погледни снимките, които Дими е сложила на първа страница- бял сервиз и всичко се постига само с подходящи аксесоари.
 И да те питам нещо - много ми харесват белите чинии с "топченцата" по ръба, откъде са. Имам подобни купи, харесва ми релефа, а не съм виждала такива чинии.
Аз вече бавно се настройвам на коледна вълна. Вкъщи вадя украсата около 1 декември, само след 3 седмици. Предстои ми и пътуване до София и се надявам, че ще имам време и за Джъмбо, макар че имам доста коледни неща.

# 50
  • Варна
choppi благодаря Simple Smile  Hug
Да, Дими има много красив, изчистен стил на подредби, и аз харесвам по-семплите маси, но тези пастелни цветове присъстват при мен в целия ми дом .

Относно чиниите с топченца -имам ги от няколко години и ги купих точно , заради едни гости, но не исках съвсем бели , класически чинии. Не са някаква марка, от един по-голям магазин за домашни потреби във Вн, и от 6 вече ми останаха само 4 . Съжалявам че не взех и десертните чинии, също с топченца,от тогава не съм виждала повече в този магазин

Предстоят ми и на мен предколедни гости, хем искам да напомня за идващия празник, хем да не типично коледно. Не съм го измислила още , нито менюто, ще разгледам старите ви теми за идеи...

Ще кача още няколко снимки, те са от миналата година, правихме детски РД вкъщи, това е масата за мамите , пак с чиниите с топченцата и десертните от черно-белия сет(много си го харесвам)

# 51
  • München, Deutschland
Г-ца Д., добре дошла при нас! Настанявай се удобно😃. Поздравления, много свежи маси и стил, страхотен вкус и поглед към детайла и много умело съчетание на цветовете. И посудата ми харесва цялостно, имало е замисъл при покупките и си личи отдалеч.

Иначе масите ми създават усещане за нов дом, млади хора, свежест... 😃

Аз пак съм без нищо, ако някой ден се прибера вкъщи, ще наизвадя вече коледните украси. 😃

# 52
  • Варна
Г-ца Д., добре дошла при нас! Настанявай се удобно😃. Поздравления, много свежи маси и стил, страхотен вкус и поглед към детайла и много умело съчетание на цветовете. И посудата ми харесва цялостно, имало е замисъл при покупките и си личи отдалеч.

Иначе масите ми създават усещане за нов дом, млади хора, свежест... 😃

Аз пак съм без нищо, ако някой ден се прибера вкъщи, ще наизвадя вече коледните украси. 😃
Криси, благодаря Simple Smile  Hug Настаних се , да, и ми е много удобно ...
Да кажем, че сме млади възрастни, наближаващи 40те, но ми хареса как обвърза стила с възрастта , и аз мисля, че имат общо Hug

Тези аранжировки, които досега публикувах са от старото ни жилище, сега сме в ново, но много неща си взехме от старото-масата е същата, библиотеката ....
Поразрових си пак в албумите, намерих едни предколедни снимки, без много-много аксесоари, те са вече от новото ни жилище, но тази "предКоледа" ще ни идват същите гости, и не върви да се повтарям .

Очаквам ви всичките от темата да се разпишете с още аранжировки, както казах -следя ви отдавна и много харесвам какво правите Simple Smile

# 53
  • USA
Г-це Д., много ми харесват масите ти, а снимките ти са направо като професионални Heart Eyes
Дими, твоята сива маса е класика Heart Eyes
Чопи, прекрасна слънчева и уютна маса с тиквички Heart Eyes
И аз трябва да измисля такава за деня на благодарността следващата седмица.
Тук си е все слънчево и топло, и почти винаги се събираме на двора. Това е за днес.

# 54
  • Варна
SkyBlue уаууу, страхотно синьо. Салфетките ти много ми харесват, и какви интересни чинии, леко мароканско лъха, може и южноиспанско де ...Simple Smile Много ми харесва изчистената визия на масата.
Много мили думи, благодаря Simple Smile приличат на профи снимките, но не са , просто хоби
На Дими сивата маса и на мен ми е на сърце,а тази светлина от прозореца е мечта ...

Аз съм потънала в интернет да си търся нетипични коледни покривка, чинии, свещник и тн, които да напомнят за празника , но и да мога да повтарям при други поводи. Имам колебания, но то и време има още ...
Пак със стара снимка ще се отбележа , вечеря за двама . Ако ви прави впечатление намачканата покривка - лен е, и умишлено не е доизгладена Simple Smile

# 55
  • München, Deutschland
Честит първи сняг! 😃 При нас току-що заваля, чух, че и в София валял сняг вече, тъй че от мен - първа зимна аранжировка, гледам още да не е коледна, а само зимна.

# 56
  • Австрия
Добре дошла и от мен, Г-ца Д. Hug Продължавай с хобито - чудесно е Heart Eyes Много хубави снимки! И стилът ми харесва! Разбира се и елементите, детайлите на декорациите, и чиниите, и чашите, начинът на подредба - всичко много ми допада Heart Exl В първия момент си помислих, че съвсем скоро съм виждала такива чинии, но като си припомних по-точно (butlers) разликата е голяма, твоите са много по-нежни и елегантни. Интересни са и чиниите с релефните 'топченца' - наистина са много сходни с купичките от последните снимки на Чопи Simple Smile

О, виждам, че въобще не съм коментирала цветната маса на Чопи Hushed Ами, няма да ми омръзне да споделям колко много ми харесват жълтите прибори и зелените чаши Heart Eyes И като цяло цветовата комбинация! Чудесно настроение!

Страхотни са новите чинии, Скай Heart И много хубаво синьо, много приятна подредба! Браво Hug При теб (не знам точно къде си), но явно наистина е топло... ееех, при нас застудя. Днес, както и при Криси - Криси, наистина е вече зимно настроението на вашата маса (само зелените листа малко ме смущават:wink:), чашите копнеят за червеното вино в светлината на свещите и топлината на стаята, вечери само за релакс и гушкане  Relaxed .. та, да - днес заваля първият сняг. Аз оклюмах през последните дни налазена от някакъв есенен вирус, дори не успях да пазарувам и моите мъже се заеха с това в събота. Решили да ме ободрят и ми донесоха цветенца. Та, надигнах се, изгладих покривка, подредих маса и се радвах на есенните цветя:

TDHorangegrün2a by Dimitrana S, auf Flickr

Обаче от следващия път вече идва ред на елховите клонки, свещите и лека-полека на коледната декорация. И на предпразничното настроение Relaxed Само здраве да е!
С нетърпение ще поглеждам в темата, момичета! До скоро Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 11:19 от DimS.

# 57
  • München, Deutschland
Ооо, Дими, бързо д аоздравяваш! Прекрасна топла маса, но някакси с полъх вече на носталгия и отминаващи топли дни. 😃

Нарочно сложих зелените листа, имам в пъти по-пасващи купички, подноси и т.н., но търсех именно тази провокативност и неспокойствие в масата, така да се каже - детайл, който нарочно да не пасва - нито цветово, нито като сезонност, таков ами беше настроението. Днес махнах листата и вече си идва студеното спокойствие и усещане за зима и скреж от останалата маса.

# 58
  • Австрия
Мерси, Криси! А листенцата са много симпатични и се надявам след 2-3 месеца отново да ги видя декорация и комбинация Simple Smile Харесват ми от зимната ти маса и белите 'цветенца'/клончета - тъй като са нисички - нетипично за теб Stuck Out Tongue, а и особено нежни, някак си зимно-заскрежени.. Все ми се иска да те питам и сега ще: Кой свири на пианото? Relaxed

Оф.. времето днес е толкова мрачно, студено, мокро и подтискащо.. Unamused

# 59
  • Варна
Дими, благодаря за топлото посрещане и от теб, изобщо в тая тема всички сте толкова мили и симпатични Simple Smile
Много красива и изчистена маса, за пореден път ...Трите асиметрични вази и цветята ме грабнаха от раз .

За жалост Butlers затвориха отдавна във Варна магазина си, не знам дали и не напуснаха  БГ .

Криси, масата ти наистина е студена, като за времето навън Simple Smile Цветово е много добро съчетанието от студено синьо,перлено сиво, матово зелено и овесения цвят на салфетките 

# 60
  • USA
Привет Hug
Днес тук е денят на благодарността. Признавам, че това не са моите цветове, но за сезона се предадох Simple Smile

# 61
  • Милано
Момичета,благодаря ви!!!Темата е много полезна!Чета ви от доста време.

# 62
  • Австрия
Скай,  наистина много тематично! Пуйките са чудни: хитро и ефектно Heart Eyes Харесва ми Simple Smile

За съжаление, през последните дни не съм в настроение, единствено си пожелавам здраве - за мен и за близките ми. А и времето е особено мрачно и подтискащо..

TDengelchen3a by Dimitrana S, auf Flickr

Бъдете здрави, момичета Hug

# 63
SkyBlue, може и да не са твоите цветове, но масата ти се е получила. Хем е изискана, хем и забавна, харесва ми идеята с пуйките.
DimS., много нежно. Наистина настроението, което носи е малко носталгично, но и уютно в същото време. Пожелавам ти бързо възвръщане на доброто настроение, още повече, че наближават празници и е време за украси.
 Аз показвам една последна маса в есенни цветове и прибирам жълтите чинии. Нямам търпение да извадя коледните.

Пак съм с прегорели снимки, но това е положението...

# 64
  • Варна
Здравейте момичета , цялата страница е пълна с топли цветове ,  антипод на времето навън -поне в ЕВропа  Grinning

Дими, скорошно оздравяване и връщане на бодрото настроение  Grinning . Масата ти е толкова семпла и в същото време перфектна в съчетанието си от тонове и настроение. Grinning

choppi , много харесвам този тип чаши, с релеф и столче, от много време се каня да сменя нашите за вино, и все отлагам. С дървените пънчета и шишарки си успяла наистина да доведеш есента на масата Simple Smile

Skyblue , и този път -много богата маса, толкова аксесоари и отношение към празника  Simple Smile Малките кратунки -пуйки са много симпатични .

Моите предколедни гости ще са на тази маса, много вероятно и коледната ни маса да е подобна, но вместо сухия папур от плажа ще сложа елхови клонки и сребърни свещи .
Последните години се превъзпитавам да не пазарувам все нови и нови дребни неща, като чинии/чаши за кафе/свещници/вази и тн , и затова ще си мисля някак да внедря наличните..

Със свещи или без -ще решаваме довечера

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 16:14 от Г-ца Д.

# 65
Г-ца Д Много приятни маси показваш. Последната в сиво супер много ми хареса.

# 66
  • Варна
fatalina, благодаря  bouquet

Днес празнувам, наминавам с тази небрежна маса да ви почерпя. МНого харесвам лен, намачкани и живи тъкани, леко неподредени маси, с повече вълнения по тях  Laughing  и моите почти винаги изглеждат така.

# 67
Г-ца Д., честит празник! Освен масите и храната ти е много красива!

# 68
Г-ца Д., честит празник! Освен масите и храната ти е много красива!
+1 и от мен!

# 69
  • Австрия
На мен пък толкова да ми харесват прегорелите ти снимки, Чопи! - толкова мило, топло, обично, толкова уют струи от тях Heart Eyes

Г-ца Д., поздрави и пожелания за всичко най-хубаво! Hug И на мен ми допадат подредбите ти, някак лежерни, естествени, с много текстил, много свещи и стъкло, с приятна атмосфера, с любов към детайла и домашното удобство.

При мен, както обикновено, покривката е изгладена идеално, чашите сведени до минимум, опасността от свещите премахната, а платнените салфетки съвсем практично заменени с хартиени.. но със седемгодишен и с възрастна свеки за вечеря, се налага потребността от оптимизиране.. поне в ежедневието Smile

1Advent2018_1 by Dimitrana S, auf Flickr

И все пак.. вече се промъква предпразничното Blush

1Advent2018_4 by Dimitrana S, auf Flickr

А при вас, момичета? Hug

# 70
  • Варна
Дими, благодаря  bouquet 
А при теб изобщо не е обикновено, всеки път е различно и много приятно съчетано.
За перфектно изгладената ти покривка мога само да завиждам, с моите ленени тишлайфери и салфетки -това е немислимо.

Аз още не съм подготвила къщата за предстоящите празници , но пък си събрах малко клонки от санитарната сеч. Вкъщи имаме послушен котарак, но е ужасно любопитен и всичко, което подредя, като украса не издържа дълго на мястото си .

Не мога да се разделя още с любимия ми сервиз, а и понеже си го купувах пак по коледно време, все с този празник го свързвам и ползвам

# 71
  • München, Deutschland
Ех, че красиво и празнично, момичета! Да ви се ненагледа човек! Heart

Аз чакам с нвттрпение завръщането си в Германия в четвъртък, за да започна от петък с коледните маси. Така се случи тази година, че само 10-тина дни ще имам за предколедни маси, но пък от петък излизам в отпуска и ще има време бол. 😃

Споделям в скрит текст една коледна елха от хотел в Дъблин преди седмица. До града не стигнах от толкова работа, но си казах, поне да щракна красотата на рецепцията...

С пожелания за прекрасно и магично очакване на коледните дни! Heart
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 09 дек 2018, 16:09 от chrissy

# 72
  • Враца
Уникални маси показвате , момичета!!!  Crazy

# 73
  • Варна
Здравейте момичета  Grinning , как сте, посрещате ли гости ?
 На мен ми събраха малко повече гостувания , не че се оплаквам, хубаво ми е да се събираме вкъщи, дори по-хубаво от лъскав ресторант, само малко ми дотежава готвене-шетане , но януари традиционно е по-кротък месец, тогава ще почивам  Laughing

chrissy , пристигна ли си в Германия вече ? Остана малко повече от седмица до Коледа , чакам да покажеш и твоята аранжировка  Wink МНого пищна и красива елха  Simple Smile

Вкъщи успяхме да украсим за празниците, не твърде много, но не само заради котарака, а и защото аз самата обичам да ми е по-семпло .
 Опитах и масите ми да са по-обрани , така и или иначе после ги пълня с плата и храна.

# 74
  • Австрия
И аз очаквам Криси Relaxed И всички, които биха желали да споделят в темата Hug

Благодаря за празничното настроение, Г-ца Д. Yellow Heart При теб винаги е красиво и уютно, а снимките - чудесни!

Третият Адвент е днес Simple Smile

3.Advent2018_5 by Dimitrana S, auf Flickr

# 75
  • München, Deutschland
Момичета, чудесни празнични маси с толкова уют и топлина!
Тук съм, ама нещо болна и нямам енергия за нищо, влача се едвам. А желание имам, така че дано до ден-2 се вдигна пак.

Г-ца Д., прекрасна маса така стилистично издържана! Клонките дават частичката природа и напомнят на зимния студ, тишлАйферът (на немски е тишлОйфер, та нз откъде се появи в Бг това прочитане и изписване на думата...) пък създава усещане за празничност. Представям си един топъл солен пай на тази маса, нямам идея защо, ама това ми идва отвътре. 😃

Дими, не си спомням нито чашите, нито централни яподнос в това лилаво и винено червено в меланж. Да не си се обзавела с нови придобивки? Ако е така, да са ти честити!
Няма да спрат да ми харесват твоите семпли и изчистени неща! Стилът ти е неповторим. И без подписа на снимката, е абсурд да те объркам. 😃 А, момент, тук няма подпис... Явно съвсем ми се е размътила главата, мислех, че слагаш...

Колкото можах, толкова. Все пак исках да е празнично вкъщи, не ми е най-силната маса. Нямам толкова златни неща и ми липсват лампички във вазата с подаръчета, но трябва да ида за батерии. С адвентс-венец не смогнах тая година и решихме, че за 3-я адвент вече не си струва тепърва.

Сивият център/тишлойфер е от нещо като целофан и се мъчих да го гладя през кърпа, но без особен ефект.  Много е вълшебно на тъмно, не си личи много, но ето все пак. 😃 Игнорирайте пакетите на хладилника, нямма сили да се катеря да ги свалям.

Скрит текст:

# 76
  • Велико Търново
Chrissy, приказно е! Simple Smile

# 77
Криси,. Наистина е вълшебно!
Бързо оздравяване ти желая !

# 78
  • München, Deutschland
За днешната закуска сложих нещо семпло. То си стана брънч, де. Wink

Отместих чинийката да се види подложката. 😃

Да ви покажа каква коледна чаша ми дадоха в аптеката в нашето градче, даже е красива, запазих я. 😃

Скрит текст:

П.С. Снощи в 1 през нощта омесих 3 теста за коледни сладки. Май оздравявам. Joy

# 79
  • Варна
Оооо, chrissy , толкова вълшебно и красиво аранжиране ! Браво, много ми харесва, златна празнична маса и страхотна, страхотна елха !!!  Grinning Еленчетата много ми харесват Simple Smile

Честита чаша, подложките са много красиви, аз не успях тази година да купя тематични, все чаках да ги намалят, тези които си харесах, но явно ще е през януари ...

Дими, изключително ми харесва отново масата ти, толкова съчетано ,семпло , без силни елементи, които да отвличат погледа, маса , предлагаща приятно отпускане и хапване  Grinning

На моя тишлАйфер  Mr. Green нямаше солен пай, а риба, но останаха доволни приятелите ...

Тази не съм показвала, от миналоседмичните ми гости е, малко прекалено червена ми дойде за моя вкус, но исках да изненадам приятелите ми, които знаят , че съм привърженик на сканди-стила и такива силни цветове рядко биха видели вкъщи . Получи се ззамисъла

# 80
Криси, много уютни маси. Уникални подложки с еленчета. Както винаги си перфектна.

# 81
  • Велико Търново
Малко провал е моята маса, но се оказах без покривка ( идея си нямам къде е) и без тишлайфери ( явно са изчезнали заедно) така че ми се наложи да импровизирам

# 82
  • Габрово
Големи красотички сте показали...ще следя темата с интерес...

# 83
Весела Коледа! Ето я моята маса за Бъдни вечер

И малко от украсата.

# 84
  • Варна
Честита Коледа момичета !

skk007, въпреки обстоятелствата си успяла да направиш весела, класически червена коледна маса. Красива е  Grinning
fatalina , уютна , празнично-семейна маса, с жив огън предполагам, от виждащата се камина - много сплотено и топло чувство носи  Grinning Heart Eyes.

Споделям и нашата семпла, празнична маса, и ви пожелавам да сте много здрави и щастливи  bouquet

# 85
  • Австрия
О, масата в златно е великолепна, Криси Yellow Heart Браво на теб Hug А щом и сладки си успяла... комплимент!
Тая година не пожелах и не направих, днес е вече Коледа и.. хм, оцеляхме и без сладки RelaxedSatisfied
Изненадата се е получила, покривката страхотно 'отваря' масата! Отново прекрасни снимки, Г-ца Д.! Радост за очите Heart Eyes
Не мисля, че е била нужна покривка, skk007, семпло, изчистено, но достатъчно празнично - червените салфетки са абсолютно на място!
Поздравления, Фаталина! Много уютно е било на Бъдни вечер, точно както си и трябва Blush

Честита Коледа, момичета! Да ви е вкусно, да ви е празнично, весело, уютно. Бъдете здрави Hug

TDWeihnachten2018_3a by Dimitrana S, auf Flickr

# 86
Честита Коледа! Отново прекрасни и уютни маси! Това са ми любимите празници. Нека бъде топло и празнично при всимки!

# 87
Щастливи Празници Момичета!!!
Бъдете здрави и много щастливи!

Дими, как сгъваш салфетките ?

# 88
  • Австрия
Дими, как сгъваш салфетките ?

Simple Smile

# 89
И аз очаквам Криси Relaxed И всички, които биха желали да споделят в темата Hug

Благодаря за празничното настроение, Г-ца Д. Yellow Heart При теб винаги е красиво и уютно, а снимките - чудесни!

Третият Адвент е днес Simple Smile

3.Advent2018_5 by Dimitrana S, auf Flickr
А тази маса местите ли я? Как сяда човек до прозореца, където е скосено?
Иначе са перфектни:)

# 90
  • Австрия
Често като снимам, махам столовете и я избутвам по към прозореца, за да е по-светло и по-лесно за снимане. Би ми се искало да не го правя, но.. ако снимам от другата страна, ще се вижда всичко останало: от кухня до всекидневна. А аз не искам. Искам да е на снимка само масата.

# 91
Ясно Simple Smile

# 92
  • Велико Търново
Dims., Измествай каквото искаш, продължавай само така! Мечтая си един ден да ти дойда на гости, нищо няма да готвиш, само масите са ти достатъчни!!! Страхотен вкус и стил!

# 93
Аз съм нова във форума и тъкмо прелиствах през всичките снимки - страхотни сте!!! Наистина ме вдъхновите толкова много че снощи цяла вечер гледах покривки онлайн 🤣 Мога само да споделя елхата за сега ♥

# 94
Bohemian, много уютна и празнична е обстановката във вашия дом. А за покривките - и аз бях така в началото - абсолютно запленена и запалена. И все още съм така де - не мога да устоя на красива покривка или чиния.
Г-ца Д., харесвам много стила ти, едновремено изчистен и интересен. Много обичам и аз такива сандъчета и подноси за център , но ми е тясна масата и обикновено няма място.
DimS., винаги ме изумяваш как си "играеш" с цветовете, чакам с нетърпение твоите снимки. А на Крис златната маса е прекрасна, празнична. Помня еленчетата, май ги правихте на 3 Д принтера.
Аз коледни маси нямам, защото не бяхме у дома за празника, но имам предколедна, за рождения ден на сина ми. Иначе съм извадила всички коледни съдове и си ги ползвам , но не успявам да снимам.

# 95
Ето и маса за обяд с приятели от днес. За НГ няма да съм у дома, но където отивам ще спретнем нещо.

# 96
  • Австрия
Привет, Bohemian, прекрасно празнично настроение лъха от снимката в дома ти! Хайде, следваща снимка - декорирана маса Hug

Хубава е масата, Чопи, празнична! А колко ми харесват цветните чаши... всеки път ми харесват Heart Eyes А приборите?! Откъде са, споменавала ли си? Relaxed И аз исках такива, но не намерих. Т.е. намерих, но бяха комбинирани 4 по 4: нож, вилица, лъжица и лъжичка с дръжки точно като твоите, после 4бр с изцяло завити дръжки (тип конци/мартеничка), 4бр със завити на 'охлювче' дръжки.. всички много интересни, но аз искам 16 еднакви... И еленчето в средата, заедно с елховите клонки и свещите - чудно, Чопи Blush
Фаталина, идеята с чашите с коледни топчета е много добра, браво Simple Smile

Приятно изпращане на Старата, момичета Grinning

# 97
DimS.,  от Вивре си ги бях поръчала преди доста време и повече не съм виждала да ги предлагат. И аз си ги харесвам, но са доста тежки. А цветното стъкло си ми е слабост, не мога да устоя, въпреки, че вече имам всякакви цвтове, още се оглеждам...

# 98
  • Австрия
Разбирам те, Чопи, разбирам.. SmileHug

# 99
  • Австрия
58W1a by Dimitrana S, auf Flickr

Здрави, успешни и въпреки студеното време - усмихнати януарски дни, момичета Simple Smile

# 100
След тази елегантна маса на DimS., аз идвам с нещо по-ежедневно:

.

Няма да се извинявам повече за вечерните снимки, просто няма как, през деня не сме вкъщи, та затова само вечер снимам.

# 101
  • Австрия
Да, но е уютно и хубаво вечерно време у вас, Чопи! Виж, колко хубаво 'се връзват' кантовете на чиниите с декорацията с елхови клонки в средата - чудно Heart Eyes

Февруари наближава.. но все още се стъмва рано и все още всички се радваме на свещички и лампички Smile

TDwinterdorf2a by Dimitrana S, auf Flickr

# 102
  • Г. О.
   Здравейте. Изказвам възхищението си от начина, по който подреждате масите си! Това си е талант. Аз, като лишена от въображение, но пък с желание да посрещам гости в дома си на добре аранжирана маса, идвам с молба за помощ. Имам сервиз чинии с червен цвят и сервиз с тъмнокафяв цвят. Искам да си поръчам да ми ушият покривка и тишлайфер, но се чудя в какви цветове да ги избера. Моля ви, дайте ми вашето мнение, имате усет за тези неща,
   Да заложа ли на светла едноцветна покривка и цветен тишлайфер? Цветен, но шарен или само с цвета на съответния сервиз(съответно тъмно кафяв или червен)?
   Има ли някакви стадартни размери за ушиване на тишлайфера или аз трябва да преценя колко да е широк?
   Качвам и снимка на сервизите, за да добиете представа.
Скрит текст:
и
Скрит текст:
   Желая ви хубава вечер и искрено се надявам да се отзовете и да не ми се смеете(много)Simple Smile))

# 103
  • София
   Здравейте. Изказвам възхищението си от начина, по който подреждате масите си! Това си е талант. Аз, като лишена от въображение, но пък с желание да посрещам гости в дома си на добре аранжирана маса, идвам с молба за помощ. Имам сервиз чинии с червен цвят и сервиз с тъмнокафяв цвят. Искам да си поръчам да ми ушият покривка и тишлайфер, но се чудя в какви цветове да ги избера. Моля ви, дайте ми вашето мнение, имате усет за тези неща,
   Да заложа ли на светла едноцветна покривка и цветен тишлайфер? Цветен, но шарен или само с цвета на съответния сервиз(съответно тъмно кафяв или червен)?
   Има ли някакви стадартни размери за ушиване на тишлайфера или аз трябва да преценя колко да е широк?
Скрит текст:
и
Скрит текст:
   Желая ви хубава вечер и искрено се надявам да се отзовете и да не ми се смеете(много)Simple Smile))
На първо четене бих аранжирала кафявите със син текстил

# 104
За червеният сервиз бяла покривка и едноцветен тишлайфер. Може да са и в сребрист цвят.
За кафявият сервиз може да е в бяло, зелено, тюркоаз, жълто, оранж или капучино.

# 105
  • Австрия
Скрит текст:
и
Скрит текст:

Привет, Нефертария Hug Хубави са!

Червеният флорален сервиз ще стои прекрасно върху класическата чисто бяла покривка! Тишльойфер (така му казваме у наше село) може да ти ушият, предполагам, по каквито ти размери зададеш. Зависи от масата: ще пасва на голяма правоъгълна, така че да минава през средата на масата и не под чиниите (т.е. да е достатъчно тесен, за да не са падат върху него) и според мен ще е добре, ако е едноцветен в точно същия червен цвят като сервиза. Може да декорираш с бели салфетки от плата на покривката (варират от 40х40см до 45х45см) или хартиени бели, разбира се, да ги сгънеш като цвете:

Скрит текст:

Може за сервиза да поръчаш и светло- до умерено сива или сребристосива покривка, без да съчетаваш с тишльойфер.

Кафявият сервиз също пасва с класическа бяла покривка. И вероятно кафяв тишльойфер. Но ако искаш да разнообразиш, може да го съчетаеш с едноцветни покривки, както бе споменато - в цвят мента или светло зелено - за през пролетта, слънчогледово жълто през лятото, оранжево - есента, елхово зелено - през зимата..

Успех Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 23:43 от DimS.

# 106
  • Г. О.
Ехаа, много благодаря за подробните напътствия. Чудесни сте. Всичко хубаво Ви желая:)))

# 107
НефертитиЯ, да покажеш после какво си измислила.
DimS., страхотни къщички, отдавна ги заглеждам и аз, но не знам откъде могат да се купят. И в комбинация с това тъмно лилаво създават чуството за една вълшебна нощ, особено когато са запалени свещичките. Много красиво.
Аз снощи малко избягах от зимната тематика, повода беше лалета които си купих ( сама!). Вече чакам с нетърпение пролетта , нищо че сме още януари. Май ми поомръзнаха шишарките и еленчетата.

# 108
И аз моля за съвет - на Нова Година бях на ресторант и върху кръгли маси беше застлано с черна покривка от копринено кадифе, чиниите бели, а платнените салфетки - червени. Много ми хареса  - не очаквах , че черна покривка може така да ми хареса. По средата на масата имаше  ретро масивен свещник , като свещите бяха с лампички, които много добре имитираха огън. Столовете също бяха облечени много красиво. Та въпросът ми е - виждали ли сте някъде черно копринено кадифе?

# 109
  • München, Deutschland
Сиси, черен сатен има в Какаду, честно казано нз какво е копринено кадифе. Имаш ли снимка?

Момичета, извинявайте за липсата ми на включвания, отдала съм се на много работа и някакси не ми е до маси, нямам и вдъхновение за нещо специално, защото мозъкът ми е другаде. Нобви следя и съм решила като дойдат любимите ми зюмбюли, да направя нещо пролетно. 😃 Видях някакви първи в нашия Кауфланд, но бях много натоварена. Идните дни обаче ще си купя или лалета, или зюмбюлчета. 😃

# 110
И аз моля за съвет - на Нова Година бях на ресторант и върху кръгли маси беше застлано с черна покривка от копринено кадифе, чиниите бели, а платнените салфетки - червени. Много ми хареса  - не очаквах , че черна покривка може така да ми хареса. По средата на масата имаше  ретро масивен свещник , като свещите бяха с лампички, които много добре имитираха огън. Столовете също бяха облечени много красиво. Та въпросът ми е - виждали ли сте някъде черно копринено кадифе?
Този тик кадифе беше много модерно преди поне 30 години и явно сега пак е на мода.
Ето един сайт, но има и на много други места. http://texhouse.bg/8281

# 111
Кадифето изглежда като леко намачкано -  тоест няма нужда от гладене, което си е бонус Mr. Green Точно такова КАДИФЕ ARMANI КОПРИНЕНО - само дето 85 лв/м ме отказва....

# 112
  • USA
Аз пък си купих пердета, които харесах за покривки, що не😂 сега имам 2 еднакви.
Чопи, не знам как го правиш, но масите ти винаги са много уютни❤

Скрит текст:

]

# 113
SkyBlue, прекрасна маса /както винаги/!  Simple Smile

# 114
  • München, Deutschland
При нас през нощта е навалял сняг, а на мен отдавна ми се въртеше в главата една идея за зимна маса, но някакси топла и уютна. Ето какво излезе. 😃 Празните бутилки са от вино, рисувах си ги преди няколко зими.

Скрит текст:

Най-после си понаместих и салфетките и махнах някои неща от този натъпкан шкаф, много ми е кеф. 😃

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 19:22 от AnMary

# 115
  • Велико Търново
Станах фенка на маси без покривки Simple Smile откакто си бях загубила коледните, тишлайферите и всякакви хрумки които имах се наложи да трансформирам, осъзнах че ми харесва аранжирането и без покривка.
Днес сина ми става на 1 годинка и Ви изпращам леката атмосфера с празничен характер от нашата кухня.
Хубав празник на всички!

# 116
  • Австрия
Ееее.. радвам се, че има снимки нови из темата Simple Smile Много хубави маси, момичета!
Пердето е 'заспало' върху масата, Скай, много ефектно Sunglasses
Криси, за следващия път, може, ако искаш, да мушнеш по една свещ в бутилките Wink Колко си старателна, прилежна, подредена.. браво Hug Очаквам те след някой и друг ден с пролетна тематика!
Честит рожден ден на сина ти, skk007! Да е жив и здрав, весел и послушен! Все така цветно, закачливо и с добро настроение да е при вас Smiley
Толкова нежно, толкова приятно.. Чопи, вдъхновение си ти Heart Eyes

1402193a by Dimitrana S, auf Flickr

Приятни емоции, момичета, за кой каквото празнува Blush

# 117
  • München, Deutschland
Добро утро, момичета!

Скк07, да ти е жив и здрав и да расте будно и щастливо дете! Много цветна и весела масичка 😃

Дими, честит празник и на вас! Много игриво този път - с точките и лаленцата в канички (май че за мляко?) и аналогичните прибори. Усещам, че при вас наближава пролетта 😃 (при нас още не съвсем).

За свещи ако сложа в шишетата, се опасявам да не стане много "висока" масата. И сега имах вече тези опасения с относително големите бутилки на фона на всичко друго "легнало", та затова гътнах и бутилките.

За свети Валентин имах планове поне д асе върна по-рано, но не ми се получи, та в 30-те готварски минутки едвам вместих това. Покривката е старата, шишетата и те, а при розата седи едно полуувяхнало лале, но, колкото-толкова.

Исках нещичко по-специално уикенда да направя, но съм малко изморена, та ще видим.

# 118
  • Варна
Здравейте момичета, не съм се включвала отдавна, но разни ежедневни случки ми разваляха настроението. Всичко приключи и мога отново пак да си редя и снимам  Simple Smile

Страхотни маси -отново !

Дими, сребърната ти маса и тази с лилавата покривка и бели къщички ми превзеха сърцето -много, много ми харесва. И червената е красива, толкова хубаво изгладена покривка, и прилежно сгънати салфетки, внимание и отношение във всеки детайл !  Heart Eyes bouquet

Skyblue при теб винаги е някак, като за прием на специални гости, може би заради пръстените на салфетките,или калиите, но си представям  хора с костюми, с по-строги рокли. Всичко съчетано , пълен сет.

choppi , бяло, млечно розово и кафяво -много любима комбинация, лека и някак момичешка маса. Много ми харесва  Heart Eyes

chrissy и ти си богато снабдена с аксесоари, чинии и украса за масата, топли или студени цветове -винаги имаш какво да сложиш  Heart Eyes

skk007 , честит рожден ден на мъничето със закъснение. Много детска и шарена масичка  Grinning

При мен нищо ново, освен един тишлОйфер  Wink , при това се старах много в гладенето ,да изпъна всяка гънка. Пак съм със старите си бели чинии с топченцата, свещите, чашите за вино - но с тях най-добре се справям и нямам притеснения дали ще сбъркам комбинациите

# 119
  • Австрия
Пак ли аз RelaxedSmile

Хайде, момичета, март месец е вече:

4Farben4a by Dimitrana S, auf Flickr

Запролетяваме по идея на малкия Stuck Out Tongue Winking EyeBlush

Честита баба Марта, момичета! Здраве, радост и Simple Smile

# 120
  • USA
Честита първа пролет, момичета Heart Eyes
Посъбрахме се няколко девойки вчера на раздумка Simple Smile
В последно време златничкото все повече ме влече Money

И още снимки Blush

Скрит текст:

# 121
Eх, SkyBlue , голяма красота!
Завиждам на приятелките ти за финеса, с който ги посрещаш!
Веднъж ти бях казала, че искам да ти дойда на гости, сега ти го казвам пак!
Би ли споделила и менюто и ми е интересно приятелките ти как възприемат такъв вид посрещане?
Маса за принцеси  bouquet

# 122
  • София
Момичета, следя ви от много време. Много красиви аранжировки показвате. Ще трябва и аз да започна да снимам и да се включвам с материал Simple Smile
SkyBlue, страхотна маса.

# 123
  • Австрия
Много шик и елегантност, Скай Yellow Heart Убедена съм, че сте си изкарали чудесно и в приповдигнато настроение Grinning

От мен.. пролетно Animal Bee
lilagelb_5 by Dimitrana S, auf Flickr

С най-хубави благопожелания за днешния прекрасен празник Hug

Честито Благовещение!

# 124
Здравейте момичета, следя темата от доста време. Една нежно розова маса от мен. Нека да помислим и за Великденските маси.

Скрит текст:

Усмихнат пролетен ден.

# 125
Прекрасни пролетни маси, дами, с много цвят и настроение. Обичам пролетта и с нетърпение очаквам Великден, представям си весели, пъстри маси, с много зайчета и пилета. Децата много се радват...
Аз снимах една маса отдавна, но все не успявах да я кача. Малко си прецаках подложките, защото ги пуснах в сушилнята и после се мъчих 2 часа да ги изгладя, без особен успех. Цветът им всъщност е светло син, на снимките много лилавеят, не знам защо.

Правих и още една, в лилаво и зелено , за РД на дъщеря ми, но не успях да снимам, защото гостите дойдоха много рано. Ако успея пак да я наредя, ще я снимам.

# 126
  • München, Deutschland
Ух, изпуснала съм много, но така е с ежеседмични командировки.

Скайблу, много са ти игриви чинийките. 😃

Г-ца Д., много красив интериор загатваш зад масата, "шведски" стил сякаш. 😃

Дими, добре, че си ти да поддържаш темичката. Flowers HibiscusБлагодаря ти (не намирам букетчето-емотикон). Много ми хареса лилаво-жълтата ти комбинация с лалетата. Не ми е първата пролетна асоциация цветово, сякаш напомня, че зимата още не си е отишла напълно и топлото жълто се бори с тъмното и студено лилаво. Впрочем, при нас времето е точно такова - студено и понякога по някой слънчев лъч, така че ми е тъкмо. 😃

Чопи, първо да ти е жива и здрава дъщерята, да расте щастлива и усмихната. Много хубаво и пролетно, и птички са ти кацнали вече на масата. 😃

Кармиел, мислим, мислим. 😃 Нежно се е получило и при теб.

Извадих великденските декорации преди седмица и пробвах една масичка, и аз имах проблем с гладенето, не се гладят добре нещо икеа материите след центрофуга.

Не съм супер доволна, но е някакво начало.

# 127
  • Австрия

Дими, добре, че си ти да поддържаш темичката.

Аз пък се посвених този път и реших да изчакам появата на някой друг в темата, преди отново да се включа Blush

Права си, Криси, времето е още доста колебливо, но денят е чувствително по-дълъг и дори и ако е облачно, по-светъл. А днес при нас е слънчево и така го дават до почти края на месеца... да видим Wink
Затова и лилавото, намек за сенчест хлад, за остатък от зимата.. липсва изцяло:

gelb_1 by Dimitrana S, auf Flickr

Следващата маса сигурно ще е в зелено - няма по-свеж и дългоочакван цвят, нали? И при теб, Криси вече са наизлезли агънцата по раззеленилата се пролетна ливада Smiley И яйчица, пиленца.. истинско предпразнично настроение!

И на мен ми се е случвало явлението с повече лилав оттенък на снимка отколкото в действителност.. даже два тъмносини цвята, но явно различна метария/плат и на снимките голяма разлика Smirk И въпреки това е красива, уютна и пълна с настроение подредбата, Чопи! Всичко хубаво за дъщерята ти и ако не същата маса, друга ще очакваме Yum

Хубава празнична маса, Кармиел! Много приятно розово и много добре съчетани аксесоари! Аз не бих била толкова старателна и бих поразпръснала кристалчетата по подноса.. симетрията на останалото е предостатъчна Simple Smile

Усмихнати пролетни дни, момичета и.. до скоро Hug

# 128
Ах, колко прекрасно и зареждащо с оптимизъм жълто! Yellow Heart Дими, лаленцата как стоят изправени в тази кашпа, в пиафлора ли са? Имам 2 такива кашпи, много ги харесвам, обаче не знам как точно да ги ползвам. Thinking

# 129
  • Варна
Здравейте момичета и от мен ..Направо ми е неудобно да се намърдам пак тук, след дългото отсъствие ... Blush
Последните страници са изключително пролетни, цветни и свежи, дългия ден започва да си личи .

Skyblue много ме спечели с чиниите с роклите, прекрасни са, много искам и аз да си намеря такъв момичешки сет за моите приятелки, с които периодично се събираме -ще си го ползвам само за нашите си сбирки  Grinning

Дими, за теб думите ми вече не стигат, няма маса, която да си показала да не се взирам в изключителната прецизност, семплост и в същото време , без елементи на повторение .  Grinning

chrissy и choppi са вече на великденска вълна , всъщност при chrissy май наближава вече празника

choppi синьо-лилавите ти салфетки много ми харесват, в същата пастелна гама и чинията под купичката -много обичам такива цветове  Heart Eyes

При мен няма нищо аранжирано за показване, ще се включа само с масата за рождения ден на малкото ми дете, и малко от масата за възрастни ...За Великден се надявам да успея да се включа с тематична маса, имам още 2 седмици на разположение

r

# 130
  • Австрия
Дими, лаленцата как стоят изправени в тази кашпа

Стоят си и още как! Изкуствени са. Моля, не ме бийте Satisfied Миналата година ги видях в Butlers и ми харесаха. Почти като истински са, много добре направени. И тази година имаше, обаче не бяха толкова сполучливи. Много обичам и харесвам лалета и на пролет много им се радвам, обаче... на третия ден вече са се разтворили до максимум и клюмнали.. Unamused

Г-ца Д., да ти е честито детето! Всичко най-хубаво за него, а покрай него и за родителите Smiley Прекрасни снимки! Yum

# 131
Изкуствени са. Моля, не ме бийте Satisfied
Laughing Ето къде бил ключът от палатката, моля ви се. Stuck Out Tongue И аз ги обичам много лаленцата, но са си нетрайни във ваза, по-хубаво е в градина да ги имаш.

# 132
Здравейте момичета,

DimS благодаря за хубавите думи, розовото ми е любимия цвят, ще пробвам другия път да ги разпилея по огледалото. Твоите маси са винаги невероятно красиви и стилни  bouquet Къде съхраняваш толкова много посуда и прибори в различни цветове? Жълтата ти маса носи много топлина, масите ти са винаги с внимание и отношение към всеки детайл.

Skyblue,chrissy и choppiи и вие показвате невероятни маси  bouquet

Нямам маса за показване, но другия път обещавам да се включа с нещичко newsm53

Усмихната вечер на всички дами  smile3525

# 133
  • München, Deutschland
Айде стига, бе, верно ли си изкуствени лалетата? Дори не бих предположила, че има такива добри имитации...

Уттре или другиден ще ида до околните ни поляни за бране на цветя. Май видях само нарциси от пътя, нямаше лалета, ще видим с какво ще се сдобия. 😃

# 134
  • Австрия
Благодаря на свой ред за похвалните думи, Кармиел Blush Къде си държа посудата... ами всички кухненски шкафове са пълни, макар да са големи и повечко. Имам чинии, които още не съм ползвала дори.. И цял нов-новеничък комплект на Arzberger (всякакъв вид и размер чинии + сет за кафе), който си стои опакован в кашончета и скрит в раклата-седалка на дивана. Нямам място вече FlushedSatisfied

Блазе ти, Криси, можеш да си береш от поляните. Аз няма от къде, освен от магазина и за тази жълтата маса купих специално нарциси, още на пъпки.. но те така и не се разтвориха Rolling Eyes Изкуствените лаленца спасиха положението. Наистина са сполучливи, иначе не бих ги взела, не ми допадат синтетично произведените, защото си им личи и не внасят необходимия заряд и настроение..

Тъй... набери си цветя и очакваме маса (теб все те е жал да скъсиш твърде дръжките на рязан цвят, аз съм много смела в това отношение Smile) за Ostern, чиито предпразнични дни почват вече. Аз нямам конкретна идея, но подозирам, че ще застеля зелена покривка Relaxed

Хайде, момичета, до скоро Flowers Tulip

# 135
  • У дома !
Здравейте и от мен! Много харесвам домашния уют и с удоволствие следя темата.

http://tofini.snimka.bg/other/dom.5150853.38973405
Оффф измъчих се,искам направо снимката да се покаже,но не можах да се справя Sad

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 09:38 от TiFoNi