Отговори
  • Мнения: 16
Ние сме на 25 дни в началото преварявах чешмяната вода, но ми казаха че розовата девин била подходяща за бебета и взехме от нея..изпихме 1.5л, но сега чета, че вода минала минерализация не е подходяща за деца под 6 мес.
Вие каква вода давате?

# 1
  • Мнения: 16 868
Преварена.

# 2
  • Мнения: 25 675
Розов Девин е изворна. Такава давам и с такава приготвям АМ.
Може да давате бебелан.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Чешмяна преварена.

# 4
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Чешмяна преварена съм давала.

# 5
  • Мнения: 2 721
Никога не съм преварявала чешмяна, изворната бебешка не е скъпа.
Започнах с Бебелан . Всички видове изворна с розов етикет съм взимала , но в началото само бебелан-а.

# 6
  • Мнения: 612
до 1 годинка, само Бебелан

# 7
  • Мнения: 485
Има си "бебешка".
Ние лично ползваме на Бебелан.
Има и на Хипп.
Предпочитам този вариант пред преваряването. Да, убива разни микроби, бацили, вируси и т.н. Обаче... къде и как я съхраняваш докато изстине? Как я преваряваш? В микровълнова, на котлона?

# 8
  • Мнения: 46 437
За разтваряне на адаптираното мляко - и двете съм ползвала.
За директно пиене - никаква.

# 9
  • Мнения: 25 675
... къде и как я съхраняваш докато изстине? Как я преваряваш? В микровълнова, на котлона?
Преварявах девин в ел кана която е купена за бебето и не се ползва за друго. Имам и термос, за бебшки цели се използва, сега и правя кашите с вода от каната. Вече не преварявам, само затоплям.

# 10
  • София
  • Мнения: 983
С първото ми дете: преварена на котлона, чешмяна, до годинка (да ме пита човек защо🙄) след това - бебелан и след 2 г и половина: Изворна, а с второто направо бебелан до около 1г и половина и после изворна

# 11
  • Мнения: 166
Преварена  в кана  и бебешка -  до сега съм използвала Девин розова, Бебелан и ДМ бебешка ( в картонена кутия е )

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 212
1.5 литра за колко време е изпило това 25-дневно бебе??? Това е огромно количество, нали ви е ясно, че е изпито за сметка на млякото. Т.е. вместо да поема храната, която му е жизнено необходима и която съдържа в себе си нужната вода бебето се налива само с вода, която не го храни?
По въпроса - всяка изворна вода (с розов етикет) е с толкова ниска минерализация, че може да се пие ежедневно. Няма нужда на нея да пише "бебешка", това е просто маркетингов трик. Да се преварява пък е абсолютно излишно.

# 13
  • Мнения: 25 675
Моето започна да пие вода на около 5 месеца, и то говорим 20-30 мл на денонощие...

# 14
  • Мнения: 2 721
Моето пие от 5тия ден. Малко количество, но пиеше. Винаги съм се чудела на майките , които не дават вода,не изплаквате ли поне устичката след кърмене/АМ?!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И защо трябва да изплакваме устичката? Как точно се плакне устичка с една глътка? Това са измишльотини, никога нищо не съм плакнала и не виждам никаква логика да го правя. Вода моят син пропи след като го захраних, и то буквално глътки.

# 16
  • Мнения: 25 675
Пробвах се да давам вода, категорично отказваше (и сега пие само когато е много топло, или след хранене). Знам за опасност от млечница и други гъбички, но като не иска детето какво, да и мия устата на сила ли...Пробвах и с лъжичка, всеки път я буташе и често съдържанието беше върху мен.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Всъщност сега разцъках в гугъл и не намерих нито една статия, която прави връзка между млечницата и (не)изплакването на устата след хранене.

# 18
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
И моето пропи късно вода.Докато беше на кърма не искаше вода.

# 19
  • Мнения: 46 437
Моето пие от 5тия ден. Малко количество, но пиеше. Винаги съм се чудела на майките , които не дават вода,не изплаквате ли поне устичката след кърмене/АМ?!
Така ни е създала природата. Ако беше нужна вода, от едната гърда щеше да тече такава Simple Smile
И не предпазва от млечница. Тя е нещо съвсем различно.

# 20
  • Мнения: 1 001
Изплакването на устата е класика. Вода започнах да предлагам със захранването, пропи като заместих 3 яденета и като почнаха големите жеги (въпреки “големите” притеснения, аджеба защо не пие това дете вода), и докато нацеля точното шише, че дотогава никога не беше пила от биберон.
За млечницата мажех със специален гел за уста, който изписа лекарката, никой, никога не е дори споменавал за “лечение” на млечница с вода. Не знам как гъбичната бактерия ще изчезне от самата вода.

# 21
  • Мнения: 485
И двете ми деца започнаха да пият вода на около година.
Преди това просто отказваха. Когато предлагах изпиваха по 1-2 глътки и толкова. Но бяхме /с малката все още сме/ само на кърма. Опитвала съм да им предложа АМ - отказват. Единственото им пиене на АМ беше в болницата, след раждането.
Според мен е излишна тази процедура с преваряването. Няма как да постигнеш същата хигиена, като при бутилираната вода.
Разбира се, всеки има право на избор.
А и някога въпроса опира до финанси, за съжаление.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ох, туй плакнене на устичката Grinning Grinning
Вода преварявам за него, той изобщо не пие де, тук там 20-30мл. Смятам че преварената е по- добра от вода в пластмасова бутилка, няма какво да обясняваме за пластмасата, всички знаем. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 400
Преварявала съм вода,но не чешмяна и не минерална. Ходим да пълним от една чешма балканска вода. Определено е по чиста от чешмяната и според мен по добра от минералната. И до ден днешен си пием от нея като малката вече е на 2 години. И все още избягвам да и взимам минерална вода. Абсолютно съм против това да се дава на толкова малко бебе минерална вода каквата и да е и с какъв и етикет да е.  Не мисля,че е толкова трудо да св превари и прецеди водичката за детенцето,че по добрия варият да е да си вземете вода в пластмасово шише седяла кой знае колко време, и кой знае къде.пък да не говорим че не се знае от къде ги пълнят.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 212
изворната вода не е минерална, няма нищо общо. Това е вода точно като тази дето я наливате от балканската чешма.

# 25
  • Мнения: 664
Преварена от чешмата, на АМ е
И каката /9годишна вече/ и сега и бебето обичат да пият вода. Давам и да си пие.
То това с вода от гърдата.... Ми то като ги захранваме на 6 месеца, по тая логика трябва на 6 месеца да тръгне пюре от гърдата, после пържоли, сладолед.....
То водата е животът на Планетата, човешкото тяло е с 90 % водно съдържание. Не разбирам защо едно бебе да не пие вода. Ако не иска ОК, ама ако иска?
За мен няма правилно и неправилно. Що "неправилно" гледани бебета са доживяли до 100 години и колко "правилно" са болни

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 07:52 от Щастливкoвка

# 26
  • Варна
  • Мнения: 630
Има огромна връзка с проплаква нето на устичката и намАляне на един от рисковите фактори за развитие на гъбички при бебетата! Информация и изследвания в специализираната литература. Интернет не е панацея и трудно се отсява достоверноста на информацията тук.
След коментара ми ще има доста от рода:” аз не съм давала вода и не е имало млечница..!”  ДА! Защото причините и механизмите са много за развитието и. Но е доказано , че даже и малка глътка( без да я преглъща бебето може и да я плюе) променя частично подкиселена та среда в устичката, вследствие на млякото.
+ 1 за бебелан. С предното дете преварявах.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Чешмяна непреварена. Ако имаше опасно количество бактерии в нея, щеше да е опасна и за нас или поне за по-големите ни деца. Купувала съм и бебешка, но обикновено когато няма откъде да налея чешмяна (понякога при разходка нося само дозата сухо мляко и я разтварям едва когато реша да дам на детето да яде).

Допълвам. Не давам отделно вода (опитвано е - не пие), говоря за водата, с която му приготвям адаптирано мляко.

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 08:37 от Магдена

# 28
  • Мнения: 25 675
изворната вода не е минерална, няма нищо общо. Това е вода точно като тази дето я наливате от балканската чешма.
С тази разлика, че изворната бутилирана е в нови шишета, а тази дето си наливат от извори в балкана се съхранява в нестерилни съдове.
Минерална вода не пием, всички вкъщи сме на изворна Девин.

# 29
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Тази изворна Девин не съм сигурна доколко е такава  Confused Преди известно време си спомням една партида която получихме и много набързо без много шум беше изтеглена от пазара.И аз давам на малкия,но когато нямам избор.Иначе гледам да я избягвам.

# 30
  • Мнения: 1 001
В началото преварявах, но детето не я харесваше много, купих веднъж бебешка, и след това само от каната на Брита, така или иначе нея пие вкъщи.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 212
изворната вода не е минерална, няма нищо общо. Това е вода точно като тази дето я наливате от балканската чешма.
С тази разлика, че изворната бутилирана е в нови шишета, а тази дето си наливат от извори в балкана се съхранява в нестерилни съдове.
Тъй де Simple Smile Затова и бутилираната няма нужда да се преварява.

# 32
  • Мнения: 25 675
И ние имаме филтърна кана, но като знам каква е гадна чешмянката, не смея да давам на детето. Колко филтрира не е ясно.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Пише че няма проблем с филтрираната, само да се сменя филтъра по- често Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 179
Преварявам филтрирана чешмяна вода. Бутилирата вода също трябва да се преварява, ако е била отворена от два дни.
Иначе, когато пътуваме, ползвам Babylove  на DM.
Аз лично повече се притеснявам от водата в бутилка. Виждала съм как се съхранява - на слънце.

# 35
  • Мнения: 4 660
Чешмяна непреварена. Ако имаше опасно количество бактерии в нея, щеше да е опасна и за нас или поне за по-големите ни деца. Купувала съм и бебешка, но обикновено когато няма откъде да налея чешмяна (понякога при разходка нося само дозата сухо мляко и я разтварям едва когато реша да дам на детето да яде).
Щом не преварявате със студена вода ли правите АМ ?Flushed
Преварявам филтрирана чешмяна вода. Бутилирата вода също трябва да се преварява, ако е била отворена от два дни.
Аз лично повече се притеснявам от водата в бутилка. Виждала съм как се съхранява - на слънце.
+1

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Със студена. АМ го правя за излизане навън, за да не предизвиквам нова драма тип "кърмачка в мола", освен това и роклите ми не са специални за кърмене и не всички се отварят откъм деколтето. Навън няма къде да затоплям, а и да го затопля от къщи, ще изстине.
Когато съм го оставяла на трети лица (баба, бавачка), не съм питала дали преваряват и дали затоплят. Само за таткото съм 100% сигурна, че не си прави труда. Но той и почти никога не се съгласява да му оставям сегашното бебе, защото трябва постоянно да му е в ръцете, иначе мрънка.

# 37
  • Мнения: 4 660
Магдена и го пие студено Cold Sweat абсурд е моето бебе да пие студено АМ.
Аз си нося топла вода в термос.

# 38
  • Мнения: 22 521
Раждала съм в чужбина, там педиатрите на бебетата вода не казват да се предлага ,даже ми се “поскараха” като питах кога да я предлагам.Натоварва бъбреците на бебе, което се храни нормално.Така че не са измишльотини на бг мами.
И двете ми деца са кърмени,но  големият е бил и на смесено хранене.Преварявах при нужда,ползвала  съм и изворна.
Вода не искаха да пият и двамата, не съм плакнала устичките, не са имали гъбички.
Пропиха след захранването с твърда храна, около 9-10м., когато не ги кърмех толкова често.
Само да отбележа, че мои близки правиха изследване на чистотата на водата в бг., защото им трябваше вода за медицински процедури и бутилираната се оказа ужас откъм качество.Минаха на вариант филтриране чрез система с обратна осмоза.
Вкъщи ползваме кана с филтрация и се замисляме за такава система.

# 39
  • Мнения: 25 675
Със студена. АМ го правя за излизане навън, за да не предизвиквам нова драма тип "кърмачка в мола", освен това и роклите ми не са специални за кърмене и не всички се отварят откъм деколтето. Навън няма къде да затоплям, а и да го затопля от къщи, ще изстине.
Когато съм го оставяла на трети лица (баба, бавачка), не съм питала дали преваряват и дали затоплят. Само за таткото съм 100% сигурна, че не си прави труда. Но той и почти никога не се съгласява да му оставям сегашното бебе, защото трябва постоянно да му е в ръцете, иначе мрънка.
Без да ангажирам с мнението си, но АМ се приготвя с топла вода. Описано е на кутията как точно се прави. Чела съм, че е добре да не е гореща защото се разпада формулата на някои от витамините в него, а студена не трябва да е за да се убиват бактериите които се образуват в сухата смес.
Приготвям АМ със затоплена на ел кана изворна вода, изчаквам няколко минути да стане подходяща температура, и тогава храня.
Студено мляко не бих давала.

Пише че няма проблем с филтрираната, само да се сменя филтъра по- често Simple Smile
Сменям го преди индикатора да наближи сектора за смяна и пак мисля, че не е добра водата. Не знам в нашия град е много твърда с отлагания, страх ме е...Иначе като къпя се облизва.... Laughing

# 40
  • Мнения: 1 179
Да вода на бебета, които не са захранени не се дава. Аз обаче предлагам, когато видя, че урината е по - тъмна. Пие детето, но не е някакво огромно количество. Около 5 - 10 мл е било най - голямото количество, което е изпивал.

# 41
  • Мнения: 25 675
Да вода на бебета, които не са захранени не се дава. Аз обаче предлагам, когато видя, че урината е по - тъмна. Пие детето, но не е някакво огромно количество. Около 5 - 10 мл е било най - голямото количество, което е изпивал.
Една моя приятелка дава доволно количество чай на детето си от първия месец, отделно вода...

# 42
  • Мнения: 1 179
Да вода на бебета, които не са захранени не се дава. Аз обаче предлагам, когато видя, че урината е по - тъмна. Пие детето, но не е някакво огромно количество. Около 5 - 10 мл е било най - голямото количество, което е изпивал.
Една моя приятелка дава доволно количество чай на детето си от първия месец, отделно вода...
След толкова течности остава ли му място за мляко?

# 43
  • Мнения: 25 675
Да вода на бебета, които не са захранени не се дава. Аз обаче предлагам, когато видя, че урината е по - тъмна. Пие детето, но не е някакво огромно количество. Около 5 - 10 мл е било най - голямото количество, което е изпивал.
Една моя приятелка дава доволно количество чай на детето си от първия месец, отделно вода...
След толкова течности остава ли му място за мляко?
Той не е кърмен никога и е на онова гъстото мляко, та не знам. Жив и здрав е мъника.

# 44
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
1.5 литра за колко време е изпило това 25-дневно бебе??? Това е огромно количество, нали ви е ясно, че е изпито за сметка на млякото. Т.е. вместо да поема храната, която му е жизнено необходима и която съдържа в себе си нужната вода бебето се налива само с вода, която не го храни?


Хайде стига глупости. Малкото ми дете пиеше повече вода от 3 годишната си сестра. И с млякото нямаше проблеми. Личната се беше притеснил за диабет, че не било нормално това количество вода. Изследваха я- нищо. До ден днешен, вече е на 14 пие ужасно много вода.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Кое точно са глупости? Колко точно изяжда едно бебе на 25 дни, че литър и половина вода ти се струват ок? Не говоря за твоето малкото и твоето голямото, а за бебе на 25 дни.

# 46
  • Мнения: 892
Моите две бебета на 6 месеца също не искат вода. Само на кърма са, тепърва захранвам и предполагам, че ще пропият, когато започнат да приемат повече твърда храна. Често ми се случва познати „да ми се карат”, ама как така не пиели, ми не искат... а пък препоръката на педиатърката за две чаени лъжички захар на 120 мл вода няма и да я коментирам...

# 47
  • Мнения: 31
Моето бебе пие пречистена с Брита кана и преварена в кана. Като сме на почивка Бебелан, за да не разнасям кани.

# 48
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Кое точно са глупости? Колко точно изяжда едно бебе на 25 дни, че литър и половина вода ти се струват ок? Не говоря за твоето малкото и твоето голямото, а за бебе на 25 дни.

Литър и половина за 20 дни са 75 мл на ден. И моето 6 месечно пиеше повече от половин литър на ден, баш бебе си беше. Всички лекари, с които се консултираме казаха, че щом иска да и давам. За никого не беше проблем.

# 49
  • Мнения: 2 721
За навън носех термос, слагах я гореща и докато дойде време за мляко ставаше перфектна като топлина.
Моят син от началото си пиеше, всяко дете е различно. До ден днешен (2г) пие страшно много вода. От бебе не съм го лишавала от това. Или по логиката на някой то “няма нужда” , много знаете вие има или няма нужда..

# 50
  • Мнения: 1 001
Моите две бебета на 6 месеца също не искат вода. Само на кърма са, тепърва захранвам и предполагам, че ще пропият, когато започнат да приемат повече твърда храна. Често ми се случва познати „да ми се карат”, ама как така не пиели, ми не искат... а пък препоръката на педиатърката за две чаени лъжички захар на 120 мл вода няма и да я коментирам...
Познатите освен да те натоварват с разни дълбосмислени въпроси, друго не правят. На всеки телефонен разговор свекърва ми питаше дали детето вече пиело вода (колко точно вода не беше пояснено). Едно време нали слагали захар във водата, та бебетата пиели. Казах й да не се кахъри излишно, няма хора дето не са пропили вода в този живот.

# 51
  • Мнения: 1 602
Никаква вода особено ако са на кърма.
Ако обаче трябва да избирам между бутилирана и чешмяна ще избера чешмяната.
Моя позната работеше преди в бутилирането на минерални води и тн и всичко точат от чешмата. Да не говорим ,че е и в пластмасови бутилки.

# 52
  • Мнения: 892
А още повече ме натоварват с - ама как така ги кърмиш и двамата, е стига ли им, ее то ще почне да не им стига! Що стрес си докарах в началото с излишни притеснения...
Иначе за млечницата и аз четох, че се „подхранвала” от остатъчното мляко в устата, не знам колко е вярно, че сега и двамата имат, давам по лъжичка бутилирана уж за изплакване плюс имаме изписан фунгостатин, ама нещо не им минава...

# 53
  • Мнения: 2 721
Каква захар бе😄?! Аз давах чиста вода, сина ми я пиеше, както и чай против колики , който като цяло не действаше , но сина ми го харесваше- и в него не съм слагала захар! Едно е детето да не иска и да си показва, друго е като не му е предлагана или пък му харесва, но нали “да не му се пълни стомахчето с вода” бла - бла.

# 54
  • Мнения: 1 001
А още повече ме натоварват с - ама как така ги кърмиш и двамата, е стига ли им, ее то ще почне да не им стига! Що стрес си докарах в началото с излишни притеснения...
Иначе за млечницата и аз четох, че се „подхранвала” от остатъчното мляко в устата, не знам колко е вярно, че сега и двамата имат, давам по лъжичка бутилирана уж за изплакване плюс имаме изписан фунгостатин, ама нещо не им минава...
Дъщеря ми получи млечница още веднага след раждането си, надали това огромно количество кърма, която е поела за ден и половина, е довела до млечницата. За седмица мазане с гел и изчезна, просто трябва да се поддържа много висока хигиена.
Малко офф-топик, ама това за моралната подкрепа при кърмене също ми е малко болна тема. По-добре да не се казва нищо на майката, отколкото да й се натрапва някакво тъпо мнение, че щом бебето яде “много” пред нощта, значи не му стига кърмата, иначе щеше да си яде само през деня, не трябва да се кърми и от двете гърди, и т.н.

# 55
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Като цяло това с крайните изказвания е ужасно. Преди 13,5 години, когато форумУт нададе ВиК как така 6 месечно бебе пие повече от половин литър вода на ден тръгнахме по доктори. Разнасяхме здраво, спокойно и наддаващо бебе за да ни обяснят  N- лекари, че детето ни си е добре. От тогава като чуя някой да дава съвети, специално за водата, ми кипва всичко. За протокола голямата плюеше водата и до 1 година почти не е пила.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Никаква до 6 месец.До тогава само кърма!

# 57
  • Мнения: 664
Всеки да си прави каквото смята за нужно. Едно бебе му се предлага и откава - ОК, друго иска да пие-пак ОК. И те си имат вкусове и предпочитания явно. Говорим все пак за вода
За захарта е друго, не се сещам за полза от захарта, а това с толкова захар във водата, тя става на компот.
Моята педиатърка ми каза да слагам захар и особено за жълтеницата....викам си на акъла "Я са!" и не слагам. Даже и глюкоза не давах, бебчата си я изкара за седмица сама. Само любов и давах и готовУ!
От както се научих да въртя глава и да се усмихвам, а да си правя каквото реша, знаете ли колко ми е по-лек живота. Иначе, всички много акъл дават...
И аз не обичам крайностите. Опитвам се да търся златната среда, но да съм предпазлива и наблюдателна.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 630
Темата е: каква вода давате ? А не дали давате вода! .. и се включват хора , които казват, че не дават. Хаха , аз ли съм в грешка или ..?!?!?

# 59
  • Мнения: 12 626
И моите не пиеха вода, докато бяха кърмачета.
Предлагала съм през цялото време до годинка, а те да му мислят искат или не - и не искаха.Само по време на летните жеги пиеха, преварена от чешмата.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 995
Чешмяна непреварена.

# 61
  • Мнения: 6 166
Моят е на 6 месеца.Вода опита бебелан през първия месец,не остана очарован.През вторият същата,както и розов девин,същата работа.През 3 месец го пробвах и с преварена чешмяна,взе да посвиква.4 и 5 месец от трите по малко предлагах,до 50 мл. ги докарваше понякога.Сега си пие само изворна Бачково без проблем,по 1-2 пъти на ден.Според мен пробвай,ако откаже не насилвай и след няколко седмици пак.Успех.

# 62
  • Мнения: 8 889
Не съм давала вода, изцяло на кърма са били и двете ми деца. Вода започнаха да пият 1-2 месеца след като ги захраних и то много малко. Давах им филтрирана от стъклена нормална чаша, от която ние пием.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 633
никаква вода. почна да пие на 7м по-малко от някаква бебешка от бебе борса.

# 64
  • Мнения: 232
До 6-тия месец давах преварена , но водата в нашия град стана адски мръсна и започнах да давам Девин розов етикет  и на малкия доста му харесва .

# 65
  • София
  • Мнения: 39 718
Моят син не пиеше вода. В началото преварявах чешмяна. След това започнах да взимам бебешки и някаква трапезна.

# 66
  • Мнения: 10 517
за приготвяне на АМ само, иначе вода отделно не съм давала. В случая, първо почнах с преварена вода да приготвям, после минах на лесното - Бебелан. Всички води с розова капачка са подходящи за приготвяне на бебешка храна, тъй-като са със слаба минерализация. А, наскоро открих Михалково с розова капачка - е такава, хубава лека вода (направо си има разлика с останалите уж "изворни") не бях пила. И цената и е хубава, де. Simple Smile

# 67
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Преварявах водата от кана Брита в началото. После давах вода направо от каната или Девин с розова капачка.

# 68
  • Мнения: 4 660
Преварявах водата от кана Брита в началото. После давах вода направо от каната или Девин с розова капачка.
Кога почна да даваш директно от каната?

# 69
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Преварявах водата от кана Брита в началото. После давах вода направо от каната или Девин с розова капачка.
Кога почна да даваш директно от каната?
Някъде след 6-я месец.

Общи условия

Активация на акаунт