Имена за момиче

  • 9 361
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 966
Полина е по - добре.

# 16
  • Мнения: 3 029
И зашо Паулина да звучи като паун? Що за странни асоциации? Преди време, в друга тема, имаше изказвания, че Сара било име на куче?!?!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 781
И зашо Паулина да звучи като паун? Що за странни асоциации? Преди време, в друга тема, имаше изказвания, че Сара било име на куче?!?!

Защото тези имена не са типични за българските ширини. Но някои хора обичат да дават изкилиферчени имена на децата си. Не знам какво целят. Внимание, може би. Онзи ден на плажа имаше две приятелски семейства с деца, скъсаха се да правят гръмогласно забележки на едно около 7-8годишно момиче на име Агафия... непрекъснато се чуваше "Агафььььооо, Агафяяя, стигааа, излез от водатааа, не бутай лодкатааа"... Смешно е отстрани Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Конкретно на мен ми е неутрално - не бих го избрала за детето си, но самото име не е лошо. Полина ми харесва повече.
И аз така мисля. Павлина не ми харесва особено, Паула, Паола и подобни - хич.

# 19
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
Не ми харесва.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 980
Полина за мен е по-благозвучно, непретенциозно и без постоянно да питат как се изписва.

# 21
  • Мнения: 18 503
Не ми харесва. Предпочитам Паола-по-нежно и по-интересно.

# 22
  • Мнения: 8 578
От всички женски варианти на Павел-Паулина и Павлета ми звучат най-добре.
Полина,Павлина също са хубави.
Поля,Паула,Паола са малко груби според мен.

# 23
  • Мнения: 3 029
И зашо Паулина да звучи като паун? Що за странни асоциации? Преди време, в друга тема, имаше изказвания, че Сара било име на куче?!?!

Защото тези имена не са типични за българските ширини. Но някои хора обичат да дават изкилиферчени имена на децата си. Не знам какво целят. Внимание, може би. Онзи ден на плажа имаше две приятелски семейства с деца, скъсаха се да правят гръмогласно забележки на едно около 7-8годишно момиче на име Агафия... непрекъснато се чуваше "Агафььььооо, Агафяяя, стигааа, излез от водатааа, не бутай лодкатааа"... Смешно е отстрани Simple Smile
Познавам жена Паулина, която е на 70 години, т.е. името не е съвсем от най-изкилифинчените и навлезли в последно време. По принцип имена, започващи с буквата "П" не ми харесват, но нали питането е именно за тях. Иначе, аз също не съм привърженичка на прекалено изкилифинчените имена. За Сара повече съм съгласна, че не е разпространено по нашите ширини. На мен Сара изобщо не ми харесва. Дразнят ме, обаче, подобни сравнения - като име на куче, като паун и подобни.

# 24
  • Мнения: 18 503
Паулина е едно абсолютно обикновено и никак нестранно име. Напълно нормално и се използва от години. Аз лично познавам тамън 3 Паулини.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На мен Паулина ми харесва повече от Полина.
Павлина също ми харесва.

# 26
  • Мнения: 11 737
Асоциацията с паун е защото това е значението на Павлин/-а. А паунът е красива птица, е вярно, че се перчи с опашката си, но това е , зящото осъзнава красотата си.

Лично на мен Паулина, Полина ми харесват повече от Павлина. Иначе с тази  буква най ми харесва Пресияна.
Колкото до Агафия може да у семейно име, да е името на някоя баба например. Не е от "модерните" имена.

# 27
  • Мнения: 12 626
Не харесвам Паулина. По-скоро Паула или Паола.
Паулина реално е малката Паула.

# 28
  • Мнения: 8 578
Асоциацията с паун е защото това е значението на Павлин/-а. А паунът е красива птица, е вярно, че се перчи с опашката си, но това е , зящото осъзнава красотата си.

Лично на мен Паулина, Полина ми харесват повече от Павлина. Иначе с тази  буква най ми харесва Пресияна.
Колкото до Агафия може да у семейно име, да е името на някоя баба например. Не е от "модерните" имена.
Агафия е руският вариант на Агата.
Но Паулина не идва от паун,а от латиниското Paulus - малък,скромен.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 399
И на мен Паулина не ми харесва особено. Не че е лошо името, но има къде къде по-хубави. Да, Паола повече ми харесва, по-нежно ми звучи

Друг вариант е Палина, но не знам как се възприема в България

Павлета ми е кошмарно просто, съжалявам но на мен ми звучи ужасно.... не знам, селско? Като някаква недомислица...

Общи условия

Активация на акаунт