КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 103
  • 765
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 8 520
Моята вероятно първо би ми "шибнала два шамара" да не мисля глупости Simple Smile
Много ми е неприятна истерията и психозата, която се бълва от медиите по въпроса.

# 586
  • Мнения: 3 481
Говорих с моята хомеопатка и тя се съгласи, че може да се вземе профилактично Арсен 30. Но ме предупреди, че може да възвърне някои стари симптоми, да не се плаша.
Може - да, но само ако е симилимум, а не близко подобие (симиле).
(думата хомеопат няма женски род в българския език)

# 587
  • София
  • Мнения: 5 183
В аптеката на Чаталджа в София продават лекарство срещу корона вирус - Жустиция 30сн. Продадоха го на клиента и за превенция, вкл. и на детенце. Да пият 3 дни. А ако се разболеят - по схема.
Било посочено за новия вирус от нещо "световно", но не чух какво точно.

# 588
  • Мнения: 3 481
В аптеката на Чаталджа в София продават лекарство срещу корона вирус - Жустиция 30сн. Продадоха го на клиента и за превенция, вкл. и на детенце. Да пият 3 дни. А ако се разболеят - по схема.
Било посочено за новия вирус от нещо "световно", но не чух какво точно.

Едно от лекарствата генус епидемикус е. Чувствителен към външни впечатления; ступор/стъписване сякаш е интоксикиран (2-3 вписани симптома в психичната картина,) (добра картина на (пред)паническо състояние впрочем, така че има резон). Има афинитет към централна нервна система и лигавици на дихателни пътища (различни видове кашлици, пневмония и т.н. Фарук Мастер е добавил и парализа на бели дробове). Индийците са царе в експериментите с нови и по-стари лекарства, предвид и че са милиони и като цяло хом.лечение е в пъти по-евтино от конвенционалното, не се учудвам на бързото им развитие в тази област.

Аз лично обаче бих заложила на арсеникум за превенция, защото е по-старо лекарство, с много по-широко доказана симптоматика, тоест покрива повече симптоми, включително малкото симптоми на Just.

# 589
  • Мнения: 8 520
От това, което Мече пише за арсен, все повече го виждам като предписание (в момента) като лекарство срещу паниката от вируса с нещо като "опашка", която да покрие симптомите на самия вирус. Разбира се, това е напълно странично любителско наблюдение, без да познавам цялостната картина на лекарството и без да имам задълбочени познания по въпроса.

# 590
  • Мнения: 3 481
Опашка е термин при хомеопатично повлияване на остатъчни симптоми след като е минала фазата на заболяване. Страхът от заразяване, тревожността и т.н. са в полза на арсеникум албум. Не може да се нарече и превенция, а направо лечение, защото са налични симптоми, тоест човекът вече е влязъл във въпросната картина на лекарството. Превенция е в смисъл (да повторим) заболяването да не се разгърне и на физическо ниво. В допълнение успокоявайки психиката (един вид), няма да се отделят хормони на стреса, които понижават имунната система допълнително.

# 591
  • Мнения: 8 520
Разбирам.
Не знаех, че има такъв термин "опашка" в Х. По-скоро образно беше използвано.

# 592
  • Мнения: 8 520
В продължение на разговора за арсен и ковид19.
Имах днес разговор с Х, че от време на време получавам леко притеснение от цялата тази негативна информационна вълна и за развитието на ситуацията. Потвърди ми, че общата препоръка на Х би била арсен. Но тъй като ме познава като пациент е много вероятно, ако й се обадя притеснена сериозно или с оплаквания да ми предпише друго.

Отделно от това, мисля е хубаво пациентите на Х да се наблюдават сами на всички нива. Понякога са супер незабележими промените, които се случват и само, ако е изграден навик за наблюдение може да се видят. Да, крайната преценка е на Х, но не пречи и лично да се поработи.

# 593
# 594
  • Мнения: 4 760
И моят хомеопат/ Боаронски  /, потвърди и ми препоръча да взема като превантивна мярка срещу вируса, Arsenicum Album 30 СН. Благодаря много за споделеното и за Жустиция, много полезна информация и от  gk77!

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 16:20 от a.nik

# 595
  • Мнения: 1 404
Колко пъти препоръча?

# 596
  • Мнения: 8 520
Лиса, може и само един прием да е достатъчно.
По-горе в темата е написана общата препоръка на хомеопатите.

# 597
  • Мнения: 4 760
Колко пъти препоръча?

Тъй като темата е за Класическа хомеопатия, а аз ползвам изцяло хомеопатия на Боаронски принцип/ след разочарование от Класическата хомеопатия /, включително и приемите и под форма на гранули, не пиша тук предписанието. Иначе, в статията е препоръчано 3 приема, три поредни дни на всеки месец, но това е доста общо предписание и всеки решава сам за себе си.

# 598
  • Мнения: 1 404
Аз това с трите дни го направих, чудя се по-често дали да не вземам..

# 599
  • Мнения: 2 343
Не е нужно да вземате повече, няма да помогне по-голямата доза. Има принцип за минималната доза в хомеопатията.

Скрит текст:
Моя хомеопат каза да пия беладона, след като  споделих за няколкодневна кашлица на леки пристъпи, като вчера имах и парене, треперене в гърдите и усещах кашлицата по-дълбока. Пита ме страх ли ме е и каза да пия еднократно, разтворена беладона, което ме учуди. Днес съм добре, не кашлям.[\spoiler]

Общи условия

Активация на акаунт