КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 102
  • 765
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 343
Работи с куриери аптеката на Чаталджа.
Аз четох и за rhustoxicodendron, предвид грипната картина, която обхваща, със силни болки по цялото тяло, треска и тази,  свързана с ограничения на движението, с оглед ситуацията на забрани.

# 616
  • Мнения: 8 520
Знам, Мече  Simple Smile но дори и мен ме хващат от време на време притеснения. Не толкова от вируса, а от икономическите, социалните, политическите и психическите последици. И все се чудя - толкова ли и страшен, че трябваше тях да си причиним.

ПП след това конспектирано изказване, Х ми е казал какво и как да си пия. Не е арсен, не е нито едно от епидемичните ХЛ, обаче ме успокоява. И се намествам прилично в ситуацията.

# 617
  • Мнения: 3 481
Още в началото на епидемията моят хомеопат ми даде списък с лекарства, с които да се снабдя. Едно от тях беше camphora 1m. Повечето ги имах, едно в потенция D1000 го поръчах, само камфора 1м не успях да намеря.
Само в аптеката на Чаталджа ли ги има тези потенции?, тя май не работи с куриери. Някакви идеи как да го набавя?
D1000 е аналог на 200CH, а 1м има ли аналог в D потенция?

D1000 е приблизителен аналог на 500CH. Потенции над 1000D няма, няма как да има приблизителен аналог на 1000С (тоест 1М)
Стотични високи разреждания има в Чаталджа, работят с куриери.

# 618
  • Мнения: 4 760
Ето че може и дори е необходимост, хомеопатите да помогнат в този труден момент на всички, които вярват в тях и в хомеопатичното лечение:

http://homeopathyunbound.com/%d1%85%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%be%d0%b … nUqmSybS-YZ19RPLk

# 619
  • Мнения: 8 520
Да! И никой никъде нищо не казва официално по въпроса. Дори да не се обърне медицината към класическите хомеопати, нали има боаронска школа? Дори и те би следвало да са учили за Ханеман и възможностите при епидемия.  Колкото и да не е добре да се приема едновременно алопатия и хомеопатия, знаем, че е възможно. Дори и да е в ниските потенции, които те знаят, пак би било от полза. Няма ли някоя глава на нечии рамене, която да помисли върху това?
Риторични са ми въпросите!?
Направо се чудя дали да не пиша на генерала Simple Smile

# 620
  • Мнения: 4 760
Темата е за класическа хомеопатия, но аз и преди съм писала, че след голямо разочарование от високи разреждания и класическо лечение, от доста време разчитам и ползвам изцяло боаронско лечение, та:

Скрит текст:
Като пациент, на мен боаронец ми препоръча, старото изпитано Arsenicum album -   за превантивна мярка, Bryonia alba -  ако има суха кашлица, Phosphorus -  за пневмония  и Жустиция с уговорка, че не е познато и изпробвано, но пък покрива симптомите на новия вирус. Всичко това в ниски разреждания и по схема на боаронски принцип, успоредно и като подкрепа с традиционното лечение, ако има сериозни симптоми. В никакъв случай самолечение само с хомеопатия специално за този вирус!  Не съм хомеопат, тези лекарства са ми предписани за мен, имайте го предвид! 

# 621
  • Мнения: 2 343
Не разбирам защо се иска от хомеопатите да кажат предварително точно лечение. Биха могли да кажат евентуални лекарства, имащи в картината си симптомите, които се казва, че се проявяват при този вирус - но при различните хора симптомите могат да са различни. При едни може да има температура и кашлица, при други температура с болки по тялото без кашлица, при други само задух и липса на обоняние. Общото при всички е страха и тревогата, чувството за ограничение. Хомеопатите могат да дадат набор от най-вероятни лекарства и доколкото разбирам вече има предложен такъв.
Аз пък имам информация, че хомеопатите са предложили помощ, която е била отхвърлена генерално като "как пък не, ще се лекува смъртоносен вирус с билки.."
Арсеникум Албум го коментирахме по-горе, че е вероятно лекарство.

# 622
  • Мнения: 700
Здравейте!
Бихте ли споделили опит за справяне с алергии? Намерих теми, но са твърде стари. Ако може да ме насочите към добър хомеопат, с когото да направя онлайн консултация или каквото имате като информация, ще ми е полезно. Става дума за алергия към донашен прах, домашни животни и полени.
Благодаря и бъдете здрави!

# 623
  • Мнения: 3 481
Хомеопатията в България (и не само) е заклеймявана като шарлатанщина. Дори лекарите, минаващи боаронски курсове и практикуващи некласическа хомеопатия с хомеопатични лекарства, се гледат с особено око от конвенционалните медици. В този ред на мисли какво официално становище искаш, Жар Птица? Simple Smile Разбирам желанието ти за контрол на ситуацията, но няма как да стане. Обективната реалност е друга. Четете д-р Косева, дала е чудесни предложения за превенция.

Коментираха се лекарства, коментира се генус епидемикус - арсеникум - 3234 пъти. Коментира се Жустиция. В изпратения файл (дори англонеговорящи могат да копират текста и да го поставят в гугъл преводач и ще разберат) са посочени всички лекарства -около които се обединяват болшинството хомеопати - арсеникум, бриония, фосфорус на първо място.

Арсеникум албум покрива 99% от важните симптоми. Дали ще се наложи редуване на препарати, на какво времево отстояние ще са приемите, какви ще са потенциите, зависи вече от КОНКРЕТНИЯ човек в конкретното състояния и развитието му. Няма универсална формула!

# 624
  • Мнения: 8 520
А, контрол!? Така риторично си задавам въпроси между хора, които имат алтернативен подход към здравето си.
За мен кризата не е здравна, а икономическа, политическа, социална и психическа.
Здравна, до колкото човечеството е болно и не може да се самолекува при срещата с вирус и болничната система не може да издържи на бройката на пациентите, щото не познава вируса. Но, както ти каза, не е ебола.
Намествам се аз. Късмет, че имам двор за копане. Simple Smile

# 625
  • Мнения: 3 481
За мен кризата не е здравна, а икономическа, политическа, социална и психическа.
Редът е обратен Grinning

# 626
  • София
  • Мнения: 5 183
За мен кризата не е здравна, а икономическа, политическа, социална и психическа.
Редът е обратен Grinning
Ааа, не е и обратен Sad
Политиците последни ще са.

Може ли да се започне лечение при класически хомеопат седмица след края на антибиотик,  предхождано от "боаронски" тип лечение (два цикъла)? Всичко досега е без резултат. Изпитвам притеснение, че ще ми се кара и това ме възпира дори да се обадя Sad

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 01:35 от ЗаСлон

# 627
  • Мнения: 2 343
В какъв смисъл дали може, дали ще има връщане на симптоми?

# 628
  • София
  • Мнения: 5 183
Нашият хомеопат е сръдлив, кара се (мислех, че само на мен, но се оказа, че и на други пациенти) и знам какво ще ми каже: ти знаеш,  че си разбъркала картината с безразборни хомеопатии, после антибиотик,  какво искаш от мен, как аз сега да определя конституцията? Не мога!
После все пак ще определи лекарството, а аз ще се колебая да го дам ли,  щото дава само 1М потенции...

Излезе, че търся хомеопат.

# 629
  • Мнения: 3 481
Въпросът е какво налага експериментите с хомеопатия по боаронски принцип (т.е симптоматично) при наличие на класически хомеопат.
Предписание ще има след преценка доколко е "извратена" жизнената сила след грешната хомеопатия и антибиотика. Чисти се слой (при необходимост) и се продължава. Конституцията не се променя току-така от един АБ.
Потенции (фиксирани за всички на общо основание) сме коментирали много пъти, включително в личната ми страница и клипове.
А какво значи ще ми се накара? Ами да се кара, то всеки избира поведението си. Някои хора са по-тънкообидни и не носят на градивна критика, други не им пука.. Някои хомеопати (щото все пак са хора, не са светци) правят по-остри забележки. Аз също се "карам", когато своеволия или недадени навреме отчети компрометират процеса. Решил някой, че се чувства добре, спрял си приемите, не пише... В крайна сметка насила не става, рискуват се релапси в състоянието и т.н. Тогава казвам - еди-кой си твой избор пречи на това и това. Или спазваме правилата, или няма смисъл ти да си харчиш парите, аз да си губя времето.

Общи условия

Активация на акаунт