КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 133
  • 765
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 521
Да, може да се случи. Най-добре е да го споделите с хомеопата. Би следвало да са слаби, по-рядко и да не ви тормозят толкова. Може и след години да се случат отново.
Имала съм такова връщане след първото ХЛ за няколко часа (обрив на ръката от детските години). Имам и до днес връщане на херпес. Но вместо за седмица на всеки 2-3 месеца, много болезнено - един път в годината за дни, почти незабележимо.

# 451
  • Мнения: X
Да, споделих. Оказа се, че грешката е при мен. Объркала съм нещо, което изрично ми е написал. Дано сега се оправят нещата.

# 452
  • София
  • Мнения: 9 910
Трябва да взема хомеопатично средство за след операция (понеделник) за брат ми. Казали са му арника и жълт кантарион.
В неделя откъде може да се вземе и ще свършат ли работа те?
Може ли да се ползват заедно с болкоуспокояващо/и (аналгин и други)?

# 453
  • Мнения: 2 343
Арника за след операция, да.
Предвид ситуацията,  че не може без болкоуспокояващи,.наред с всичко може Арниката, не знам кой ви е казал и по каква схема. 1М аз съм приемала по 1 гр. три поредни дни след операция.

# 454
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Арника, с какво разреждане..

# 455
  • София
  • Мнения: 9 910
А под каква форма/марка и потенция? Аз съм взимал веднъж по предписание от една хом. аптека капки, но в случая няма много време за рецепти и т.н.
Боарон ли е варианта?

# 456
  • Мнения: 2 343
Ами в аптеките продават до 30 СН.  В такъв случай Арника 30, ама каква дозировка не може ли да ви каже този, дето го е препоръчал?
Не зная как се приема арника 30 след операция, споделих, че съм сигурна за арника и че при мен беше  1 М.
30 сн лекарство сме пили по други поводи, преди години - на 2 ч. по 3 гр. 3-4 дни, но това последното малко не е редно да го пиша май, просто казахте, че нямате време...
И не забравяйте да го държите далече от телефони и др.излъчватели, както и да се приема поне 20 мин.преди и след храна и др.лекарства.

# 457
  • София
  • Мнения: 9 910
Това с телефона съм го чувал, но в обикновените аптеки не се спазва.
За коя марка говорим или няма значение?

# 458
  • Мнения: 2 343
Това с телефона съм го чувал, но в обикновените аптеки не се спазва.
За коя марка говорим или няма значение?

В аптеките е Боарон.

# 459
  • София
  • Мнения: 9 910
Хм, стават ли? И кога трябва да се започне

# 460
  • Мнения: 8 521
Не винаги след операция е за арника положението. Освен това може да е за 15, 30, 200, 1м. Може да е за 1 прием, може да е за 5.
Не бих приела на своя глава арника след операция. Само, ако съм го обсъдила с хомеопата си. Позволявала съм си само при падане с натъртване еднократно. И то защото беше неделя следобяд и категорично не за спешна чуване. След което сме се разговаряли в човешко време с хомеопата и съответно имаше предписание как и колко да я продължа.

# 461
  • Мнения: 2 343
Хората нямат хомеопат, арника е показана след операции.

# 462
  • София
  • Мнения: 9 910
Тогава защо се продават свободно (без рецепта)?
А жълтия кантарион за какво помага?

# 463
  • Мнения: 2 343
Тогава защо се продават свободно (без рецепта)?
А жълтия кантарион за какво помага?

Редно е да ви е предписано от хомеопат. Защо се предлагат свободно - ми заради бизнес и други интереси.
Жълтия кантарион не е хомеопатично.

# 464
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Тогава защо се продават свободно (без рецепта)?.....
Защото много хора, в това число и докторите не знаят какво е хомеопатия, считат ги за безобидни и в резултат на това хомеопатичните лекарства се смучат на поразия. Както в случая смятате да го направите и вие.

Общи условия

Активация на акаунт