КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 50 974
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 7 046
Снощи, давайки на детето капки, едната  падна не на езика, а на устната. Тя къде я облиза, къде забърса...още ме гложди како трябваше да направя. Не дадох още една.
Нали нещо е капнало в устата? Ако толкова те притесвява това, обади се на хомеопата ви.

# 721
  • Мнения: 8 512
Снощи, давайки на детето капки, едната  падна не на езика, а на устната. Тя къде я облиза, къде забърса...още ме гложди како трябваше да направя. Не дадох още една.
Колкото - толкова. Една в устата, една - облизана. Взело си е детето нужното. Следващата доза ще е цялата на място.

# 722
  • Мнения: X
Здравейте, за първи път пиша в темата ви и имам нужда от съвет-предстои ни малка операция на детето, може ли след като свърши да му дам Арника за по-бързо възстановяване?

# 723
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Кога е добре да се приема сутрешната доза лекарство? Ставам, пия еутирокс, след половин час - хапчета за кръвно и после закусвам и излизам.

# 724
  • Мнения: 3 478
Снощи, давайки на детето капки, едната  падна не на езика, а на устната. Тя къде я облиза, къде забърса...още ме гложди како трябваше да направя. Не дадох още една.
Колкото - толкова. Една в устата, една - облизана. Взело си е детето нужното. Следващата доза ще е цялата на място.

Аз не препоръчвам накапване на езика, а под него. Има налепи по езика при някои хора... рецептори има из цялата устна кухина, но най-достъпно е мястото под езика. Ползвам воден разтвор на капките и приемът е половин, една и т.н лъжичка, индивидуално. Така всички рискове са избегнати (дали ще се даде цялата доза и къде ще попадне в устната кухина).

# 725
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
2 часа отстояние от алопатични лекарства

Което на практика няма как да стане. Имам 3 приема на ден на хомеопатичното лекарство - сутрин, обед и вечер. Та се чудя кое от тях да наруша, като се има предвид вземането на гладно на еутирокс и половин час по-късно на хапчета за кръвно.

# 726
  • Мнения: 3 478
Ясно. Е, три пъти на ден е, няма проблем в този случай. Говорете с хомеопата си все пак, той ще прецени.

Ако се става в 8 и до 8.30 са изпити лекарствата и се закусва, то към 10.10.30 не е проблем  да се вземе първия прием.

# 727
  • Мнения: X
Здравейте, имам въпрос.
Рових из темите но не намирам точно отговор.
Предстои ми секцио след няколко дни и искам да взема арника и още нещо. С първото взимах и си спомням,че останах много доволна. Но нито помня какво разреждане е било нито как е бил приема. В нашия град няма хомеопат с който да се консултирам. Ще бъда благодарна за помощ.

# 728
  • Мнения: 8 512
Помолиха ме за мнение за Петър Найденов. Ако някой има някакво впечатление, би ли споделил?

# 729
  • Мнения: 3 478
Здравейте, имам въпрос.
Рових из темите но не намирам точно отговор.
Предстои ми секцио след няколко дни и искам да взема арника и още нещо. С първото взимах и си спомням,че останах много доволна. Но нито помня какво разреждане е било нито как е бил приема. В нашия град няма хомеопат с който да се консултирам. Ще бъда благодарна за помощ.
Арника е следоперативна! (не взимайте предварително, най-малкото рискувате да не ви хване упойката). Разреждане няма кой да препоръча, потенциите и дозите се назначават на база чувствителност,възприемчивост, реактивност и състояние на пациента. При всички положения ако си го самоназначавате, не пипайте високите потенции (200+).

Пожелавам леко раждане и всичко да бъде наред!

# 730
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Как се справя хомеопатията примерно при контактен дерматит? Ако не се премахне контакта как ще се справи?

# 731
  • Мнения: 3 478
Как се справя хомеопатията примерно при контактен дерматит? Ако не се премахне контакта как ще се справи?

Хомеопатията лекува целия човек, тоест неговите патологични реакции.

# 732
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Как се справя хомеопатията примерно при контактен дерматит? Ако не се премахне контакта как ще се справи?

Хомеопатията лекува целия човек, тоест неговите патологични реакции.
Т.е. вече няма да реагира на този дразнител? Това, ако може да се случи...

# 733
  • Мнения: 2 341
Това е същото като  алергиите. Хомеопатията лекува именно тази предразположеност.

# 734
  • Мнения: 3 478
Как се справя хомеопатията примерно при контактен дерматит? Ако не се премахне контакта как ще се справи?

Хомеопатията лекува целия човек, тоест неговите патологични реакции.
Т.е. вече няма да реагира на този дразнител? Това, ако може да се случи...

Че то иначе какъв е смисълът на лечението? Със същия успех може да се ползват конвенционални средства, ако ще говорим за симптоматично облекчение, но не и лечение на проблема (лечение означава трайно изчезване на симптоми и подобряване на цялостното здраве и хомеостаза)

Общи условия

Активация на акаунт