пак за лекета

  • 4 518
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 117
За залепнала дъвка знам с вестник и топла ютия, че излиза.Само петно /остатъци от отлепена дъвка / съм премахвала като изпера в пералнята.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз използвам един български препарат "Клири". Върши чудесна работа. Изпробвала съм го и за мазни петна и за петна от черешов и ябълков сок. Изсипва се малко върху плата, леко се разтърква, 5-10 минути да престои и в пералнята! Само, че го няма навсякъде. Peace

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
"Апта"-гел за петна,който не заменям за нищо,от 8-9 месеца го ползвам и не мога да опиша колко дрехи са заобиколили коша благодарение на него,последния тест беше с череша на крачола на едно зелено панталонче,вярно малко повече постоя намазано-цяла нощ го оставих,но пък изчезна.

Аз използвам един български препарат "Клири". Върши чудесна работа. Изпробвала съм го и за мазни петна и за петна от черешов и ябълков сок. Изсипва се малко върху плата, леко се разтърква, 5-10 минути да престои и в пералнята! Само, че го няма навсякъде. Peace

А как изглеждат тези препарати, от къде сте ги купували и колко струват?

# 18
  • София
  • Мнения: 35 914


Мазните петна - един много странен (неугледен) стик, произвидин от някаква си кооперация - едно време имаше подобни за почистване на ютиите. Не знам даже дали се произвежда вече. Последно бях купила 4 бр. от ъгъла на Стамболийски и Опълченска (не знам дали още съществува това сбутано павилионче след построяванетона огромната сграда).

 
Peace От години ползвам само този стик и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 1 117
Момичета , а този стик за който говорите има ли име-как се казва или производител , нещо подобно ooooh!

# 20
  • Мнения: 382
Вчера си купих точно Клири за премахване на петна върху дрехи(цяла серия е-има и за фаянс и за др.,но нямах време да ги рагледам всичките),450мл за 1.70 лв.Дано да свърши работа,утре ще стане ясно.А от Вениш не съм доволна.Понякога и сапуна за пране Дуру върши работа като се намаже на по-дебел слой върху петното,но е само за бели неща,че много избелва.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 914
Момичета , а този стик за който говорите има ли име-как се казва или производител , нещо подобно ooooh!
На моят пише Cleany. Има картинка: мъж и жена, жената сочи към др.картинка -сако и стика/показват как се ползва/. Изхвърлила съм опаковката ooooh!
Продават го около Славейков - обикновенно на улицата, на маса са сложени и продават само това. Преди не повече от месец, пак видях да продават, но не помня къде точно го мернах.
Последно си го купих преди около 4 год Тогава си взех 5-6 бр., може вече и срока на годност да е минал, но продължавам да го ползвам.
Натърквам петното, стои 15 мин и пера. Идеално е за мазнини / нашите петна са най-вече такива/ Wink

ПП.Самият стик е с размер 5/6 см на 2/2,5 см ,  с  опаковката  5 на 7 см. - това като ориентир.

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 14:43 от denis_d

# 22
  • Мнения: 1 117
Момичета , а този стик за който говорите има ли име-как се казва или производител , нещо подобно ooooh!
На моят пише Cleany. Има картинка: мъж и жена, жената сочи към др.картинка -сако и стика/показват как се ползва/. Изхвърлила съм опаковката ooooh!
Продават го около Славейков - обикновенно на улицата, на маса са сложени и продават само това. Преди не повече от месец, пак видях да продават, но не помня къде точно го мернах.
Последно си го купих преди около 4 год Тогава си взех 5-6 бр., може вече и срока на годност да е минал, но продължавам да го ползвам.
Натърквам петното, стои 15 мин и пера. Идеално е за мазнини / нашите петна са най-вече такива/ Wink

ПП.Самият стик е с размер 5/6 см на 2/2,5 см ,  с  опаковката  5 на 7 см. - това като ориентир.
Благодаря ти  Simple SmileЩе го потърся по твоето описание в Добрич Wink

# 23
  • Мнения: 5 475
Майка ми ползва  един немски препарат за петна на д-р Бекман.Те са различни видове в зависимост от петната.Има и едно което е универсално за всички видове петна...Едно шишенце е беше май около 5лв и е много  икономично.
Успех  Peace

# 24
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
За залепнала дъвка знам с вестник и топла ютия, че излиза.Само петно /остатъци от отлепена дъвка / съм премахвала като изпера в пералнята.
това и аз го знам от майка но не ми се е налагало да го прилагам
за петна от мазно-някакъв обезмаслител Меглио,Аро и т.н.  а за другите петна ще се възползвам от тук дадените идей  Peace

# 25
  • Мнения: 3 760
Как изкарвате петана от череши и плодове? А мазните?
Мазните с Меглио, останалите - с Вениш или Аче Peace
Peace
А също и с гореспоменатия стик.

# 26
  • Мнения: 2 567
"Апта"-гел за петна,който не заменям за нищо,от 8-9 месеца го ползвам и не мога да опиша колко дрехи са заобиколили коша благодарение на него,последния тест беше с череша на крачола на едно зелено панталонче,вярно малко повече постоя намазано-цяла нощ го оставих,но пък изчезна.

Аз използвам един български препарат "Клири". Върши чудесна работа. Изпробвала съм го и за мазни петна и за петна от черешов и ябълков сок. Изсипва се малко върху плата, леко се разтърква, 5-10 минути да престои и в пералнята! Само, че го няма навсякъде. Peace


А как изглеждат тези препарати, от къде сте ги купували и колко струват?

Апта е френски гел за петна. Лесно се намира. Особенно в големите супери няма начин да не го намериш. Туба от 250мл., струва към 4 лева. Мирише много приятно. За мене обаче не е по добър от Вениша.....или моите петна са по упорити  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 269


Мазните петна - един много странен (неугледен) стик, произвидин от някаква си кооперация - едно време имаше подобни за почистване на ютиите. Не знам даже дали се произвежда вече. Последно бях купила 4 бр. от ъгъла на Стамболийски и Опълченска (не знам дали още съществува това сбутано павилионче след построяванетона огромната сграда).

 
Peace От години ползвам само този стик и съм много доволна.
Обаждането ми е не съвсем по темата, но този стик за почистване на ютии е НЕВЕРОЯТЕН! Някой ако знае откъде мога да си купя, ще се запася с промишлено количество. По-ефикасно средство за почистване на ютии не знам да има по света, а съм търсила и в Испания, Германия, Франция, Гърция, Холандия

Общи условия

Активация на акаунт