Любители на котки - Тема 123

  • 44 666
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
Дано има шанс за котето с лапичките, дано си изживее пълноценно животчето!

О, Котуньо, какъв красавец, Майче, помня го, като едно бебе-щиглец, наплашен, а сега велик мъж станал Sparkling Heart
 

Не мога да се стърпя да не Ви покажа моите от сутринта:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 08:32 от Jerry F

# 31
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
След дълго търсене, открила съкровищата си скътани под дивана.
Нищо ново под слънцето Simple Smile


Таня, ластичетата са опасни, може да бъдат глътнати. Нека за всеки случай дъщеря ти да наблюдава Дейзи.

Мишелинка, не може ли да се направи нещо поне котето да се изхожда само?

# 32
  • София
  • Мнения: 9 525

Мишелинче,  горкото котенце! Късметлия е все пак с това,  че е при теб. Дано си намери стопани!

И да си платим донъците с Елза

# 33
  • София
  • Мнения: 13 130
Котьо, разсмя ме! Обаче ако поразместя мебелите, нашата купчинка може и да е по-голяма.  Laughing Последно на мода бяха Топчовците от Кауфланд. Сигурно имат поне 10 топчета и не се вижда нито едно. А е такава хубава игра с тях! Много хубаво подскачат! Обаче и много лесно се крият. Sad В това отношение мога да препоръчам жълтите тенис топки - хем се търкалят, хем са мъхнати и стават за хващане с нокти. И най-важното - големи са и е малко трудно да бъдат скрити.  Laughing

Ластичето не е опасно, защото е от по-големите, които имат като плетено отгоре и няма как да се изядат. Иначе онези гумените, с които се връзват копъра и магданоза, както и по-големите им "събратя" наистина много ги привличат, често ги дъвчат, разкъсват и гълтат. Такова нещо веднага се изхвърля или се скрива на недостъпно място.

Не мога да се стърпя да не Ви покажа моите от сутринта:
Скрит текст:
Душички сладки! И малките мърльовци Васко и Радо спяха така. Simple Smile

 Hug  Hug Hug  За Елза, Котуньо и останалите сладури!

# 34
  • Мнения: 1 050
Момичета, да дам информацията за малкото коте с лапичките. Вече е в приемния си дом, в ръцете на опитни дами, които могат да му помогнат с изхождането. Има кандидат-осиновител, но не искам да пиша нищо повече засега, докато не стане факт. Само му стиснете по едно палче, а аз се надявам в най-скоро време да споделя благоприятно развитие на нещата Heart

Прекрасни котенца сте показали. И Котуньо прав : )) хихи А изражението на разкритото коте - без коментар : )))

# 35
  • Мнения: 2 156
 И аз да си "платя данъците" с нашето вече пораснало бебе - мачарок, дето сладко-сладко спинка на стола в кухнята
Скрит текст:

# 36
  • Мнения: 9 162
Данък Embarassed



От предишната тема за дамата с 3 ет. къща mis. Бингли ли беше не се сещам, бих препоръчала да махне от хола котешката тоалетна, изначало на мен ми звучи абсурдно, там да бъде поставена и без да има бебе!
Можеш да се опиташ, да научиш котката да пишка и а.. в банята, ще ти отнеме 2 дни, но по хигиенично от това, здраве му кажи. Пръсваш с душа и се отмива, другото със салфетка и в нужника, дръпваш водата.
Така и бебе и коте и ти сте щастливи.

Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 19:49 от pinko

# 37
  • Мнения: 11
Записче за новата тема с 2 снимки на порасналият Гунди, който вече се казва Чочи-бочи, понеже започнах спонтанно така да му казвам и вече се обръща само на това..  Embarassed Не мога да повярвам колко порасна за 3 месеца от както е в нас и колко много яде към момента, нали все пак е младеж вече  hahaha В крайна сметка го изкъпах преди обезпаразитяването, нямаше много поражения сравнително кротък беше и не много стресиран, общо взето всичко мина гладко. Поздрави на всички пухчовци Hug


Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 20:07 от petkaa

# 38
  • София
  • Мнения: 3 473
Прекрасни муцунки Heart
Ето го и Негово Разкошество Блеки (показвам ви и неговата G точка, както сме я кръстили Grinning)



# 39
  • Мнения: 1 050
Къде било сърцето на Блеки Grinning

Момичета, да питам нещо, преди май ми беше попадала група за помощ за транспортиране на животинки. Някой попадал ли е на такава? Аз намерих една-две, ама са с по около 100-150 души, а си мисля, че би трябвало да има група с повече хора. Ако някой се сеща за такава, моля да сподели.

# 40
  • Мнения: 14 286
И аз да се запиша на бързо с един размазан Шошо, че напоследък нямам много време и само ви чета

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
В междублоковото пространство отглеждам вече две поколения котета, но това лято настана истинска трагедия за  тях.  Един съсед започна системно да рита в коремите котетата... На 20 юли /Илинден/ в страшни мъки си отиде едната ми бременна котка. /От ритниците му котета и умряха в корема и/ Очакваше се да роди тия дни.
 
Този човек е доволен от резултата продължава да наритва котетата и това буквално ме изкарва от равновесие.

Питам се дали зоополицията може да окаже някакво съдействие, и да вразуми този лош човек?!

Питам се дали има начин, нещо или някой да го накара да спре да тормоз?! Да се разговаря с него нормално не се става, дори напротив получава се обратен ефект - злобата му и агресията нарастват.. И иначе видимо изллежда "интелигентен" човек.

Питам се дали има "сила", която може да окаже въздействие върху агресията на този човек.

Питам се дали имат някакви права малките беззащитни котета


# 42
  • Мнения: 453
Здравейте, момичета, благодаря за новата тема! От вчера сляпата Руми, която се оказа Румен е при мен в София и първата ми работа беше да го заведа в Добро Хрумване на офталмолог. Прегледаха очичките много подобно с ехограф и казаха, че са заминали, няма шанс да ги използва. Изписаха капки и кремче, и евентуално след първата ваксина ще направим операция, защото изобщо милият не може да си затвори клепачите, спинка с полуотворени очета. Ако продължат да се възпаляват ще рискуват и ще направят операцията преди първата ваксина. Проблемът е, че на около месец и поливана - малък е за ваксина, и същевременно е 450 гр., недостатъчно тежък за упойка. Сега задачата е да папка и да му помогна да се ориентира максимално добре в новата обстановка, но изглежда като да няма нужда от помощ, защото сутринта го заварих да спи на дивана. Обикаля навсякъде без да се удря, играе си, следва ме, показах му тоалетната и храната, и никакви бели не прави, супер сладур! Blue Heart

Херпес вирусът е заразен 2 месеца, т.е. толкова ще продължи и карантината. Котката ни е с ваксини, този месец става на годинка, а следващата ваксина ще е октомври-ноември. Имам разни предложения за котан Руми, но ще ги споделя, когато съм напълно сигурна, че ще му се отвори парашута. Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 8 348
anessy, може да опиташ, но надали ще има ефект.
Това, обаче, което можеш да направиш е да кастрираш котките. Така поне бъдещите котета ще спасиш от мъки и нелека съд.  А и няма да има нужда да ги рита някой, когато са що годе ограничена бройка.

# 44
  • Мнения: 54
anessy, това за мен е изключително болна тема. Вчера за пореден път отровиха коте, което храня. Предишното, което убиха беше бебе още. Не знам какво може да се направи, когато няма закони, няма институция, която да пази животинките. Живея в блок и преди време бяха залепили бележка цитирам по памет “да не се хранят котките пред входа, защото миришело на зоогическа градина”. Свалих я и я изхвърлих. За да не преча на “милите” ми съседи, спрях да храня мъничетата между блоковото пространство/ за да не се привъртат, когато ме няма/, водех ги доста по надолу/ място без блокове/. Също така го правех късно вечер, когато е тъмно и да няма видимост от прозорците им. Е не помогна.... Приятелят ми вчера откри едно от тях отровено точно пред моя вход. Това ме навежда на мисълта, че е някой съсед. Яд ме е, и защото беше най-доброто и гальовно коте на света. Личеше си, че беше домашно. Та това, което мога да ти дам и аз като съвет е има ли как отучи ги да не стоят в междублоковото пространство и по възможност ги кастрирай. Има доста организации, които го правят с отстъпка или безплатно. Ефект да се занимаваш с този изр*д / без извинение/ не мисля, че ще има, сама казваш, че се озлобява повече. Не мога да повярвам какви хора има...

Общи условия

Активация на акаунт