Барселона - тема 9

  • 59 136
  • 780
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 48
silviamoni , можете да посетите стадиона и музея в деня на мача , но условията са по различни, има някои ограничения и цената е по - висока , match day tour се казва опцията, можеш да погледнеш в сайта и да прецените дали ви устройва.
Благодаря. Засега съм купила билетите, но може би в друг ден ще отидем ако ще е по-скъпо.

# 331
  • София
  • Мнения: 592
Здравейте, четох темата и част от старата, но все още ми се въртят някои въпроси.
Пътуваме другата седмица от 13 до 17 март. В един ден съм сложила Парк Гюел, Каса Мила и Батийо и Саграда Фамилия и Двореца Гюел. За Саградата мога да взема онлайн билети най-рано за 15ч и не знам дали да започнем с къщите, после парка, след това СФ или първо парка после останалите. Също така мислим да влезем в едната от къщите само, коя е за предпочитане с оглед ремонтите?
Благодаря предварително Flowers Tulip

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Къде е този дворец Гюел? В парка ли? Аз само за къщата музей на Гюел се сещам.

# 333
  • Мнения: 1 029
На Рамбла Wink

# 334
  • Мнения: 448
И аз се присъединявам към питането за къщите на Гауди. Моята програма за ден 1 е сходна. Хотелът ни е до casa batllo. Планирам сутринта посещение на къщите /една отвътре/, Park Guell за 12:30ч, ако има време - Hospital de Sant Pau ,в 16.45 - Sagrada. La Rambla ми е за друг ден. Та въпросът е, с оглед ремонтите, коя от двене къщи си заслужава да се види от вътре.

# 335
  • Мнения: 7 154
Ние не сме влизали в къщите. Не сме имали желание.
Приятелка, която ги посети, ми сподели, че не си заслужават, особено за цената, която са платили.

# 336
  • Мнения: 5 911
Зависи от интересите на човека. Аз обсъждах с архитект и тя каза,че трябва да се видят.

# 337
  • Мнения: 357
Погледнах да купя билети за музея на илюзиите и се оказа, че има намаление за двама четирима и т. н. Ние сме трима. Не че не можем да отработим ситуацията, но затруднение все пак.

Ако сте семейство с дете, поискайте семеен билет. Не е посочен никъде, но го предлагат на място. За тримата ще ви струва 21 евро вместо 30.

# 338
  • Мнения: 5 911
Баба, мама и дете! Blush

# 339
  • Мнения: 5 911
И аз се присъединявам към питането за къщите на Гауди. Моята програма за ден 1 е сходна. Хотелът ни е до casa batllo. Планирам сутринта посещение на къщите /една отвътре/, Park Guell за 12:30ч, ако има време - Hospital de Sant Pau ,в 16.45 - Sagrada. La Rambla ми е за друг ден. Та въпросът е, с оглед ремонтите, коя от двене къщи си заслужава да се види от вътре.
На мен ми препоръчаха  каса Мила.

# 340
  • Мнения: 19
Здравейте. Края на месеца имам пътуване до Барселона и Валенсия. Имам една голяма чуденка. Важно ли е да се купят билети за Тибидабо предварително онлайн и какво предимство имат ? Искаме да вземем пълен билет за целия парк. Предполагам и пред парка също можем да ги вземем. Имате ли някакво мнение по въпроса ?

# 341
  • Мнения: 1 134
Здравейте, четох темата и част от старата, но все още ми се въртят някои въпроси.
Пътуваме другата седмица от 13 до 17 март. В един ден съм сложила Парк Гюел, Каса Мила и Батийо и Саграда Фамилия и Двореца Гюел. За Саградата мога да взема онлайн билети най-рано за 15ч и не знам дали да започнем с къщите, после парка, след това СФ или първо парка после останалите. Също така мислим да влезем в едната от къщите само, коя е за предпочитане с оглед ремонтите?
Благодаря предварително Flowers Tulip
От къщите Каса Батийо определено си заслужава най-много, от другите не съм много впечатлена. Ние в рамките на един ден посетихме първо Саграда Фамилия, след това парка Гюел и накрая Каса Батийо. Ако в 3ч ви е посещението на базиликата можете преди това да посетите другите места. Не мисля, че редът е от особено значение. Паркът бързо се обикаля, но къщата си отнема доста време.

# 342
  • Мнения: 5 911
Съни, и в двете ли влизахте вътре? Всъщност пишеш "другите". Кои "каси" визираш, защото наистина има още няколко, освен Мила и Батийо?

# 343
  • Мнения: 1 134
Съни, и в двете ли влизахте вътре? Всъщност пишеш "другите". Кои "каси" визираш, защото наистина има още няколко, освен Мила и Батийо?
Аз за други освен Мила, Батийо и дворца Гюел не съм чувала, като в последната не сме влизали, но в първите две да. Определено съм разочарована от Мила, единственото й достойнство са фигурите на покрива, които се виждат и отвън. Хубава е като цяло, но ако трябва да избирам без колебание ще заложа на Батийо - в буйвалния смисъл е приказна и отвън и отвътре. Въобще целият и замисъл е гениален и шантав едновременно.

# 344
  • Мнения: 5 911
Има каси: terrades, Amatller,Leo Morera, ама не са на Гауди.

Общи условия

Активация на акаунт