очен преглед

  • 1 765
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 987
Здравейте! Нося очила откакто се помня. Сега не съм ги сменяла от 10 години. Постоянно ми пада едното стъкло и днес ми се счупи от едната страна нещото, което се подпира на носа. Не знам как се казва. Въпросът ми е: трябва ли задължително да отида на очен лекар или е достатъчно да ме прегледат в оптиката, от която ще си ги поръчам? Също така усещам, че имам нужда от по-голям диоптър.

# 1
  • Мнения: 28 874
В някои оптики имат безплатен преглед от лекар при закупуване на очила, но се поинтересувай в кои точно.
Иначе би трябвало да те види лекар, ако ще сменяш диоптър.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 543
Това счупеното отстрани на носа се купува от оптика и се сменя. За да не пада стъклото, си завинтвай винтчетата (ако е метална рамката и с винтчета). С времето резбите се скапват и винтовете се саморазвиват. Аз си ходя с малката отвертчица в портфейла, че непрекъснато ми се развиват. За промяна на диоптъра бих отишла на лекар не в оптика. Иначе там могат да измерят старите стъкла и да направят нови очила със същия диоптър

# 3
  • Мнения: 7 987
Ако не ми бяха слаби, щях да ги ремонтирам. Сега си направих прогресивни, а даже не знаех, че съществуват такива. Между другото в оптиката ме прегледа офталмолог доста обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт