Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 авг. 2018, 10:43 ч.

Първи DSLR фотоапарат

• 5 518
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
Ще търсиш друг фотоапарт или др обектив? Защото за пейзаж трябва просто обектива да смениш. Аз имам същия апарт и наистина е мн добър
Да, да, обектив за пейзажи, някакъв по-евтин за сега, разглеждам ги, повечето са доста над бюджета ми от около 200-250лв.

При този бюджет - 18-55 ВР II. Да, точно така, оплювания от всички, които са го виждали само на снимка, китак. По-важното е обектива да пасне веднага на апарата и да не се налагат някакви корекции на фокуса. А понеже съм имал и два безогледални олимпуса със сменяеми обективи - единственото предимство за мен е точно липсата на фронт или бекфокус при тях. А ако им се монтират хубави, съответно големи, скъпи и тежки обективи, всички тиради за малко тегло и обем отиват на кино Simple SmileSimple SmileSimple Smile!

# 16
От няколко години имам Canon 700D и съм много доволна макар и да снимам само с кит-ов обектив(18-55). Но сега искам да си купя пейзажен обектив и се чудя кой ще е най-добър..

# 17
С Канон съм - последните 2 години установих че снимам най-вече с широкоъгълния (10-18) и дългото варио 55-250.  Специално широкоъгълният е разкошен за пейзажи. 

# 18
Nikon D3000, не е мръднал от десет години, чудесна работа ми върши. Надградих тялото с макро обектив и с такъв за нощни снимки със стабилизатор.

# 19
Здравейте, аз си взех nikon coolpix p900 най - вече заради мощното увеличение ( zoom ). Фокуса също бързо хваща и като цяло се оказа перфектен за цената си.

# 20
Nikon D3000, не е мръднал от десет години, чудесна работа ми върши. Надградих тялото с макро обектив и с такъв за нощни снимки със стабилизатор.

От чисто любопитство - обектив за нощни със стабилизатор какво ще рече?

# 21
стабилизаторът позволява да се снима на по-малка скорост от ръка без да се размазва картинката. Това за статични обекти, иначе движещия се обект си се размазва
не е точно за нощни снимки, за нощни снимки се ползва статив

# 22
стабилизаторът позволява да се снима на по-малка скорост от ръка без да се размазва картинката. Това за статични обекти, иначе движещия се обект си се размазва
не е точно за нощни снимки, за нощни снимки се ползва статив

Ела ми използвай статив, докато банда разбеснели се метъли си правят пого около теб. Купих обектива Тамрон за снимки по концерти.

Общи условия

Активация на акаунт