Първи DSLR фотоапарат

  • 29 704
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
80D е доста по-близо по характеристики до професионалните камери от 77D
A ми аз като ги сравнявам , ми се струват почти еднакви. 80D не е fullframe нали? Търсих информация, но не открих

# 31
  • София
  • Мнения: 2 903
80D е доста по-близо по характеристики до професионалните камери от 77D
A ми аз като ги сравнявам , ми се струват почти еднакви. 80D не е fullframe нали? Търсих информация, но не открих

Toчно в думичката почти е разликата. Да, 80Д не е ФФ, но има скорости до 1/8000с + bulb режим, безшумен режим на снимане, защитен е от вода и прах, 100% покритие на кадъра с пентапризмен визьор (по-светъл образ във визьора) а не пентаогледало с 95% покритие, което ще рече, че при 77Д не виждаш всичко влязло в кадъра и после се налага рязане, по-добра автофокусна система с повишена чувствителност на двойнокръстосан централен датчик и други глезотийки. И все пак и парите, и избора са си ваши. Аз просто споделям какво бих взел ако избирам между двете тела.  Накрая, съвет от някой, който отдавна е минал по този път - ако се огледате за някоя безогледалка за същите пари, ще си спестите много нерви в бъдеще. И без това нямате колекция от професионални обективи на Канон. Е, ако целта е да изглеждате като "професионален" фотограф с голям и черен фотоапарат, тогава...Sunglasses

# 32
  • Мнения: 21
Благодаря за мнението. За това си отправям въпроса към вас, защото ще получа адекватно, професионално мнение. А кой модел е най-ниския клас фулфрейм на Канон?

# 33
  • София
  • Мнения: 2 903
Благодаря за мнението. За това си отправям въпроса към вас, защото ще получа адекватно, професионално мнение. А кой модел е най-ниския клас фулфрейм на Канон?


Най-евтиния безогледален фулфрейм - https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B … on-EF-EOS-R-31059

Най-евтиния ДСЛР - https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B … D0%BB%D0%BE-30062

# 34
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 531
Повече от година никой не е писал тук и не знам дали ще получа отговор, но бих опитала да попитам.
Тъй като се загубих се в морето от информация за различните ДСЛР и безогледални, а нямам никакъв фотоапарат, снимам с айфона си. Та, искам да купя фотоапарат, който да е безогледален,  ФФ. Не бих искала да е нов. Вземала съм класове по фотошоп и основи на фотографията, но до там.  Ще съм благодарна на всякакви идеи.

# 35
  • София
  • Мнения: 31
По принцип за MILC ( без огледална камера със сменяеми обективи ) 135 формат ( full frame ) няма голям избор на камери втора употреба защото до скоро само Сони правеха такива Simple Smile. Та или някое Сони A7/R първа или втора генерация за 800-2000лв. Или по-скъпичките Nikon Z6/ Canon RP/R. То просто няма други модели за този формат.
Но има два три много важни въпроса на които трябва да се отговори преди да се инвестира защото това не е евтино начинание!
1. Ще снимате ли видео с добро високо качество?
2. Трябва ли ти автофокус  с тракинг/проследяване? Нужно е ако обекта ще се движи!
3. Какво ще снимаш и до колко ще инвестираш в обективи?

Няма ли ясни отговори по-добре изчакайте.

# 36
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 531
ММ- Еxtra ,
Благодаря за идеите, спрях се на   Sony А7 (full frame).

# 37
  • София
  • Мнения: 31
Със здраве да си го ползвате!

Общи условия

Активация на акаунт