Как обличате бебето за сън

  • 6 964
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 209
Здравейте отново, мами! Не можах да намеря подобна тема, извинете ме ако повтарям. Искам да питам как обличате бебето за през нощта? Става въпрос за сега в тези горещини. Моето е на 6 месеца и спи по боди с къс ръкав и едно тъничко гащеризонче тип ританки с дълъг ръкав. Завивам го с тънко чаршафче. Дали е подходящо? Притеснявам се да не го претопля.

# 1
  • Мнения: 1 772
С тънко боди с къс ръкав, без завивка и на отворен прозорец. И пак е потно...

# 2
  • Мнения: 16 868
Синът ми, на 6м, спи само пободи с къс ръкав и тънък чаршав, който изритва постоянно.
Мвого се поти и му е вечно топло.

# 3
  • Мнения: 2 721
Сина ми е роден юни месец , преди 2години бяха ужасни горещини и го обличах още от новороден с боди с къс ръкав и го завивах с тънка пеленка . Спяхме на отворен отгоре прозорец . : ))

# 4
  • Мнения: 528
Моето дете е по голямо на година и половина, но миналата година по това време беше точно на 6 месеца. И миналата година и тази спим на отворен прозорец по тениска и памперс, отгоре слагам тънка пелена само около кръста. Къде живеете, че ако е жега както при нас определено го претопляш и изнежваш.

# 5
  • Мнения: 754
Само с боди с къс ръкав и постоянно се отвива, каквото и да сложа за завивка. Нооо вкъщи е като във фурна, първите седмици я претоплях брутално, и вече се водя по нея.

# 6
  • Мнения: 161
Моят син е на 8 месеца, спи с пижама и отвит. Опитвам да го завивам с тънко чаршафче, но много се върти и остава без него. Спим на отворена врата на “ножица”.
Сутрин към 5-6 часа пробвам да го завия пак, тогава като че ли захладнява, но общо взето си спи само по пижамата Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 772
Аз така като чета всички спят отвити Simple Smile
И аз към 5-6 часа завивам крачетата ама се отвива повечето пъти. А как сте с потенето? Мойто горкото под главичката чаршафа му е чисто мокър и само го местя насам-натам на сухо уж Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Със същото боди, с което е било през деня. На сутринта го сменям. Не от принципни съображения тип "възпитаният човек се преоблича с нови дрехи всеки ден", ами защото го олигавя. Wink
Завивка - моята. Спи при нас. Има креватче, но не спи в него, защото там мрънка повече. Сестра му беше по същия начин. Не е много добре и това обаче, защото сега не можем да се отървем от упорито нашествие на разнокалибрени деца в нашето легло. Ма ще го мислим нататък.

# 9
  • Мнения: 999
Здравейте отново, мами! Не можах да намеря подобна тема, извинете ме ако повтарям. Искам да питам как обличате бебето за през нощта? Става въпрос за сега в тези горещини. Моето е на 6 месеца и спи по боди с къс ръкав и едно тъничко гащеризонче тип ританки с дълъг ръкав. Завивам го с тънко чаршафче. Дали е подходящо? Притеснявам се да не го претопля.

Със сигурност два ката дрехи насред август месец е много. Само боди с къс ръкав и рънка пелена е напълно достатъчно

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Боди с къс ръкав и чаршаф. След средата на нощта до 5/6 сигурно е само по боди, а аз го завивам отново с чаршафа когато го чуя/ усетя че шава.

# 11
  • Мнения: 93
Боди с къс ръкав и чаршаф. С риск да бъда линчувана, не спим на отворени прозорци, а на климатик, който работи в другата стая. Спим  на отворени врати, така в стаята ни е около 27-28 градуса вечер.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
С нищо не завивам.

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 21:05 от crossfade

# 13
  • Мнения: 9 196
Два ката дрехи са много, а само по памперс и без завивка ми се струва прекалено смело.
Моите са на месец и половина - боди с къс ръкав и тънки чорапки, заради полсовичното отвиване. Слагам и много тънка завивка, но да се задържи дълго върху тях е невъзможно.

# 14
  • Мнения: 63
Здравейте! Simple Smile
Моето момченце е на 5 месеца и спи по боди къс ръкав в тънко спално чувалче ( изключително тънко-като пеленка) като в стаята е около 24-25градуса.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Два ката дрехи са много, а само по памперс и без завивка ми се струва прекалено смело.
Зависи изцяло от това колко е топло в апартамента и от това дали бебето спи само.

# 16
  • Мнения: 87
Моята е на година и половина, миналия август беше на 6 месеца. Спи в жегите само по памперси, иначе цяла вечер мрънка и много се поти. Миналата година от юли спа така, тази малко по-късно заради дъждовете. Всякакви опити да бъде завита свършват с моментален рев. Спим на отворен прозорец.

# 17
  • Мнения: 9 196
На година и половина е по-поносимо, но малко бебе да спи съвсем голо, ако ще и 50 градуса да е, едно изпотяване и леко течение, могат да свършат големи бели. Колко е топло в стаята - то ако е прекалено топло не е добре за лигавиците и дишането. А това, че спи с възрастни голо, ми изглежда доста ... нехигиенично, меко казано. Допускам, че и възрастните са голи, щом детето им е така. И не ми се струва нормално.

# 18
  • Мнения: 209
Много ви благодаря, че се включихте веднага. Ние живеем в апартамент, доста е топло 25- 26 градуса, но не смея да оставям прозореца отворен през нощта. Иначе и моето се поти много и постоянно изритва завивката. Именно затова реших да ви попитам дали го обличам правилно. Значи от днес започваме да спим с къс ръкав 😊

# 19
  • Мнения: 4 660
Не се ли претопля това бебе с 2 ката дрехи ?
Моето бебе е на 4+ месеца и спи с боди къс ръкав и много тънка пелена на отворен прозорец температурата варира между 26-28

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Скрит текст:
На година и половина е по-поносимо, но малко бебе да спи съвсем голо, ако ще и 50 градуса да е, едно изпотяване и леко течение, могат да свършат големи бели. Колко е топло в стаята - то ако е прекалено топло не е добре за лигавиците и дишането. А това, че спи с възрастни голо, ми изглежда доста ... нехигиенично, меко казано. Допускам, че и възрастните са голи, щом детето им е така. И не ми се струва нормалн
Скрит текст:
о.
Пхахаха, разсмя ме, не е такъв случая, определено, но разбирам гледната ти точка.
Имах предвид че има и други фактори, които да се погледнат първо. Едно е да спи само в северна стая на първия етаж, друго е в  южна панелка на последния. Просто няма как във всички случаи да е еднакво наложимото за сън.
Lili Ivanova, за мен е много странно че не отваряш прозорец Август месец, точно до бебето ли е прозореца? Няма ли вариант само отгоре да се отвори???
Мен ме е страх много повече от претопляне от колкото простудяване. Мисля че се справям добре, до сега за щастие нито съм го претопляла, нито простудявала.

# 21
  • Мнения: 209
Всъщност аз държа прозореца отворен, но до към 11 часа вечерта и после го затварям за през нощта. Прави сте, че може да го претопля. В момента вече спи и е по боди с къс ръкав. Благодаря ви!

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз го отварям отгоре под ъгъл само, да се проветри въздуха все пак става задушно.

# 23
  • Мнения: 766
https://
Здравейте! Simple Smile
Моето момченце е на 5 месеца и спи по боди къс ръкав в тънко спално чувалче ( изключително тънко-като пеленка) като в стаята е около 24-25градуса.

Едно към едно, но аз слагам и къси панталонки. Моята беба е на 9м.и половина.

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 00:20 от TsvetelinaP

# 24
  • Мнения: 978
Дъщеря ми в момента е на годинка и 8 месеца и я оставям да спи по боди с къс ръкав/тениска/ или много тънка рокличка. Спим на отворен отгоре прозорец.
Опитвам се да я завивам с тънък чаршаф, но в момента, в който я завия - тя моментално го изритва. И въпреки всичко се събужда ужасно потна.

Миналата година, когато беше на 6-8 месеца процедирах по същия начин.

Твоето ми идва прекалено. Определрно го претопляш и изнежваш. Определено едо по едно махни излишните неща, че в тия жеги направо си е наказание твоето.

# 25
  • Мнения: 19
Спи по боди с къс ръкав в лятно чувалче с крачета. Прозорецът е отворен до около 2-3 часа през нощта, когато се събуждам от студ и течение Grinning и го затварям.
Стаята е северна, малка и неудобна (тясна спалня в ново строителство).
Малкият никога не се е потил по време на сън, а и като цяло.

# 26
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Когато бебето ми беше новородено в края на април и началото на май, и аз го слагах с два ката дрехи - боди с къс и гащеризон с дълъг ръкав - макар че в стаята не е било по-студено спрямо сега. Но той беше мъничък, три килца, спеше сам в креватчето си, взимах го на ръце за кърмене. Постепенно започна да суче по-често легнал до мен и тогава намалих дрешките - обличах го само с гащеризона върху памперса. С понатрупване на месце по крачетата и умаляване на наличните гащеризони, започна да спи само по боди, както спи и сега. Завивам го с чаршафче или празен плик, но за да не го изритва, премятам само през кръста.
Винаги сме спали на отворен процорец. Стаята е северна.

Стана ми интересно за детето, което спи с бодито от през деня. А не го ли къпете преди лягане? Бодито не е ли за пране, най-вече заради мръсотията, събрана от разходките навън? Не се заяждам, просто питам. Зная, че някои родители практикуват къпане сутрин; винаги ими е било интересно с какви мотиви.

# 27
  • Мнения: 1 174
Мойте са спали по боди с тънки чорапки, имам големи пелени 120/120 тях мятам, като се отпуснат, едната близначка не търпи нищо  върху себе си. Помислете за летен чувал с крачета в Ейнджъл бейби има, много добър вариант са.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Pyjamka,
Скрит текст:
Сутрин го мия на чешмата в банята (целия или само дупето) без сапун, засега се побира добре под чешмата, не знам дали това е къпане. Мотивът да е сутрин е, че сега му сменям бодито. Wink
Знам, че това мнение няма да бъде споделено, но не мисля, че разходките навън (в така ужасно мръсния въздух Wink), търкалянето вкъщи и пр. за един ден събират толкова мръсота. Всъщност мисля, че основната причина повечето от нас да си сменят дрехите редовно би трябвало да е потенето, тоест не основната причина да ги сменят въобще, а основният фактор за периодичността - по-бързо се изпотяваме, отколкото събираме реална външна мръсотия. Бебетата пък почти не се изпотяват (цапат се с храна и т.н.).

# 29
  • Мнения: 1 081
На 8+ месеца спи по потник, памперс и тънка пелена. Ако е по хладна лятна вечер по боди с къс ръкав и тънка пелена. Калъфката е мокра в повечето случаи или подлагам друга пелена под вратлето или по средата на нощта, когато се буди, преобличам го и сменям калъфката.

# 30
  • Мнения: 2 560
Малкия спи по пижамка, памучна. По принцип пижамките му са с дълъг ръкав, но материята е мека и разтеглива и ръкавчетата ги запретваме до лактите. Завит е / силно казано/ с пеленка. Имам огромно желание да го оставя по- голичък в жегите, но не смея. Той по цяла нощ се върти- обръща се на едната и на другата страна и реално спи отвит, без завивка, а спим на отворен прозорец. Обикновено е омотан в завивката, ноне и завит😊

# 31
  • Мнения: 9 468
само по памперс и без завивка ми се струва прекалено смело.

и двете ми деца като бебета така спяха през лятото. сега спят по гащи и пак отвити Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 5 606
Боди с къс ръкав и тънка пелена, която много рядко е върху него. Спим на отворен прозорец. Бебето е на 10м.

# 33
  • Мнения: 30
Боди с къс ръкав и чаршавче Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Два ката дрехи, от които единият с дълъг ръкав е просто безумие. Вие така ли спите? Обличайте бебето така, както обличате себе си. Боди с къс ръкав и дори потник е предостатъчно.

# 35
  • Мнения: 209
Благодаря за съветите! Добре че не съм го претоплила. Днес купих две гащеризончета с къс ръкав и къси панталонки, които мисля да обличам върху памперса, без нищо отдолу 😉

# 36
  • Мнения: 11
Моя бебчо се роди април, който беше сравнително топъл,а аз го обличах доста в началото( от страх да не го простудя).. от юни големите жеги започна да спи по боди с къс ръкав, или тениска и памперс. Чорапи задължително, защото е все отвит, а сме на отворен прозорец.. пелена като чаршафче също мятам, но то е изритано веднага и общо взето като се събудя да го нагледам го завивам.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Навремето личният лекар беше казал на брат ми да държат бебето (вече 6-годишно) по памперс без нищо друго, родено е през юни. Но не знам дали спазиха този съвет, аз не бих се чувствала удобно да държа бебе само по памперс, но явно не е нещо нечувано.

# 38
  • Мнения: 9 468
чорапи?? горките бебета....

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моят син е почти на 12,да е жив и здрав.Октомври е роден.През първото си лято спеше само по боди и памперс и пелена,но я изригваше,от второто нататък по потниче и памперс/слипове и тънка пелена.И до ден днешен през лятото е с потниче и слипове вечер,завит с един чаршаф,на отворен прозорец.
И на мен ми се струва много бебето да е с два ката дрешки,че и пелена.
За потенето-нормално е.Моят син от бебе много се поти в жегите.
И сега си изритва чаршафа.

# 40
  • Мнения: 116
Благодаря за съветите! Добре че не съм го претоплила. Днес купих две гащеризончета с къс ръкав и къси панталонки, които мисля да обличам върху памперса, без нищо отдолу 😉
Така е добре, моя бебо е на два месеца и спи с късо гащеризонче и чаршавче, без чорапи. Смятам, че така се чувства добре.

# 41
  • Мнения: 6 166
Моят също е на 6 месеца и от два някъде спи по памперс и на отворен прозорец,не го завивам.Като беше по хладно предния месец някой дни,затварях прозореца нагоре да е отворен,вместо стандартното отваряне.Щом няма червени петна по телцето или ситни пъпчици по сгъвките значи не е притоплен Simple Smile

# 42
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Боди с къс ръкав и чаршаф. С риск да бъда линчувана, не спим на отворени прозорци, а на климатик, който работи в другата стая. Спим  на отворени врати, така в стаята ни е около 27-28 градуса вечер.
Синът ми е на 3 месеца и половина, спи по боди с къс ръкав и тънко одеалце. Ние също спим на климатик пуснат в другата стая и го нагласяме, така че при нас температурата да достига 24 градуса.

# 43
  • Мнения: 1 710
Колкото по-леко са облечени бебчетата, толкова по-добре, каза педиатърката ни при първото посещение вкъщи.
През лятото едното ми дете спеше само по боди и завито с бархетна пелена. Другото го обличах и завивах повече, защото тогава лятото беше необичайно хладно и постоянно валеше, а и на всичко отгоре имаше някаква гадна хрема. В резултат - едното и до сега се облича леко и понася добре различни температури, другото е зиморничаво и дори през лятото се завива с одеало. Е, може и да не е от това, разбира се, но не мога да си обясня, защо е толкова зиморничаво това дете, като никой друг в семейството не е.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 659
На споменатата възраст нашите деца в жегите спяха с памперс, боди с къс ръкав, къси чорапки и лека завивка. На отворен прозорец.

Общи условия

Активация на акаунт