Търся съвет относно договор за наем в Англия

  • 1 602
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 659
 Сина започна работ в Лондон като предварително намери апартамент под наем в центъра на града и сключи по Интернет едногодишен договор. От банковата му сметка му дръпнаха наем и половина още преди да отиде там, сина започна работа, но не му харесва града и е решил да се върне. Проблема е, че договора му за наем е до края на юни 2019 г и той не може да го прекрати по никакъв начин. Питал е наемодателя какъв е начина да освободи апартамента преди да изтече договора и получил отговор, че такава възможност не е предвидена в договора и не съществува. На мен ми се вижда ненормално да няма начин да се прекрати един договор предсрочно, но явно там порядките са други. Наемодателя все пак се е съгласил да се опита да намери друг наемател, но сина ми трябвало да му даде 2000 (да, две хиляди) паунда, които се давали предварително на агенцията за недвижими имоти, които пък са си разделили града на региони и в един регион оперира само една такава агенция.
 В момента се чудим какво да направим:
 1. Сина ми  да си тръгне и да не дава нищо на хазаина си, като в този случай има голяма вероятност хазаина да заведе дело срещу него, да го осъди и после ще трябва да плащаме не само дължимия наем за още 10 месеца, но и съдебните такси и адвокатския хонорар, с които предполагам сумата ще се удвои. Ясно ни е, че ако се стигне до дело, ще го загубим, но има ли начин да вземат тези пари от сина ми, при положение, че не иска да се връща никога в Англия?
  2. Сина ми да даде исканите 2000 паунда за агенцията, но в този случай няма гаранция, че ще намерят нов наемател до края на този месец, което ще увеличи дължимата сума с още 2000 паунда.
 3. Сина ми да си тръгне и да продължи да си плаща наема от България до изтичането на договора. Това не е добър вариант, но горните два са още по-лоши.
Сина ми не иска да остане до края на договора си в Лондон, при все, че брутната му годишна заплата е много добра дори и за английския стандарт. Казва, че не иска и не може да живее там, самотно му е, скучно му е и мисли за самоубийство. Ясно ни е, че ще загубим пари, но търсим най-безболезнения начин за излизане от създалата се ситуация..
Приемам всякакви съвети, които са базирани на реални или поне подобни случаи.

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 13:00 от Manekena

# 1
  • Мнения: 9 667
Бих Ви посъветвала да пишете в темата за Великобритания, за да имате шанс да получите адекватен отговор. Или в страници във Фейсбук.
Синът Ви може та отиде с копие на договора в най-близкият офис на Citizen Advice и да получи безплатна правна консултация или да потърси такава от адвокат.

# 2
  • Мнения: 3 659
Бих Ви посъветвала да пишете в темата за Великобритания, за да имате шанс да получите адекватен отговор. Или в страници във Фейсбук.
Синът Ви може та отиде с копие на договора в най-близкият офис на Citizen Advice и да получи безплатна правна консултация или да потърси такава от адвокат.
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт