Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета

  • 31 679
  • 728
  •   1
Отговори

Анкета

Име за новата тема

Опции:

# 45
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Joy Stuck Out Tongue Winking Eye таткото тити няма, пък и да има ,те не пускат нищо интересно Stuck Out Tongue Winking Eye  като ви чета направо почнах да се плаша, бях забравила какво е да не си доспива. За мен съня е свещен 😁 от 6 до 8 чада спя, но обичам да спя

# 46
  • Мнения: 207
Здравейте ! Да се запиша и аз в новата тема. Вчера в 30+3 бях на преглед, госпожицата е малко над 1,600кг. Simple Smile
Пуснахме и кръвни и за 40 дена с помоща на желязо на саше съм си дигнала хемоглобина от 105 на 115 и съм много щастлива, доки каза че е супер резултат и 115 е в норма за бременни. Продължавам да си пия желязото и магнезия до следващо нареждане, друго не пия.
Имам болки особено след ритане и контракции понякога, но повечето без болка, според док всичко е ок, каза ми да пия спазмалгон ако не се търпи, но аз си се притеснявам и си мисля, че не всичко е ок, но всего пак му имам и пълно доверия.. просто ме е обвзела паника..
Колкото до спането не мога да спя и аз и аз ставам до тоалетна по няколко пъти ииии много е изнервящо..
Имам си доста занимания и почти никакво време за релакс, а док нареди много почивка и лежане, не знамзкак как ще стане обаче..
На 04.09 излизам в 45дневния и тогава почвам с чистенето и след това с яко пазаруване, до тогава почти нищо за беба.. мрън мрън и от мен..

# 47
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Joy Stuck Out Tongue Winking Eye таткото тити няма, пък и да има ,те не пускат нищо интересно Stuck Out Tongue Winking Eye  като ви чета направо почнах да се плаша, бях забравила какво е да не си доспива. За мен съня е свещен 😁 от 6 до 8 чада спя, но обичам да спя

Ам освен да стискам палци за поспаливо като майка си бебе.  Mr. Green
Въпреки, че баща ми е ставал да ни дава на майка да ни кърми... колко е смислено упражнението - нямам идея, ама според нея й е било много от помощ. Е то с брат ми е ставал целия блок като цяло.  Mr. Green Тъкмо се разправяхме, че можеше да е от полза, ако се бяха разбрали с комшиите нещо на смени да се редуват всички  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета, аз малко офф-топик 😀

Някоя мама раждала в Майчин дом -София при професор Николов?
Терминът ми е 10.10, но ще съм секцио и до сега планът беше към 15.09 да отида в София, до заветната дата. Днес се чух с професора и ми каза, по-добре да отида от 30.08, за да мога да мина и прием при него и че било добре вече да съм в София от началото на Септември. Много рано ми се вижда обаче :/ мисля си да отида само за среща с него и после да се върна на 15.09, както си беше по план.

А по темата- с това пишкане и жеги и аз не спя 🤟

Охо първо да кажа, че Николов е страхотен специалист и си разбира доста от работата. Първо бях при него преди да забременея със киста (но не ме е оперирал той) после след като забременях ми следи бременността до 5 месец горе долу (като в началото си имах проблеми де и той пак спаси положението). Аз обаче не харесвам Майчин дом и съм чувала големи ужасии и затова се отказах. Но като цяло неговите пациентки, които са били секцио и нормално раждане при него казват, че имал "златни ръце". Така, че ак оте вика по-рано иди по-рано по-добре при него от колкото при някой друг.

# 49
  • Мнения: 548
Аз да кажа, че не знам за кого е рано, ама аз започнах чантата за болницата да оправям.
Вчера си купих още няколко неща, които ми трябваха и вече остана само да перна на бебчо дрешките за болницата и да опаковам.
Английската октомврийска група повечето са с пакетирани чанти вече.
Тука никой не следи контракции, шийки и други подобни, да не говорим, че бебетата ги определят с напипване къде са, та... никога не знам кога ще ме изненада (накрая ще взема да пренося Grinning)
Но на курса за раждането казаха, че понякога тези с повече контракции през бременноста, разбират, че раждането е започнало на по-късен етап от тези, които нямат или ги спират. Та аз съм си с контракции нон-стоп, понякога даже не ги регистрирам, ако не си пипна корема случайно и не усетя, че е на камък. И тъй... реших да съм готова, че последните бебета покрай мен се родиха в 34та и 36та.

Аз си спя, проблеми нямам, но седенето ми е драма. Никакви столове и възглавници не помагат. Все ме боли кръста и ребрата.

# 50
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И моят багаж трябва да го изпера и опаковам тия дни, иначе е общо взето готов. Ей го къде е краят на септември.

# 51
  • Мнения: 315
А, какво приготвяте за вас за болницата? И аз мисля да го стегна моя багаж да си стои.. То май навсякъде е различно със списъците.

# 52
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ами моят багаж ще е горе-долу следният:

- 2 броя нощници за кърмене (осигуряват и техни, но искам и мои си, че техните са ми като чувал)
- сутиен за кърмене
- 1 жилетка
-  чорапи
- 10 чифта еднократни гащи + 5 чифта чисто нови, дълбоки памучни бикини
- джапанки, тип чехли
- кърпа за тяло, кърпа за ръце
- сапун за тяло, течен сапун за ръце
- санитарни еднократни подложки за легло
- колан за родилки
- превръзки за родилки
- подплънки за кърмачки
- крем за зърна
- чай за кърмачки
- 1 голям пакет бебешки мокри кърпички за мен за тоалет и за ръце
- козметика и тоалетни принадлежности за мен. Шампоан, балсам, крем за лице, пяна за лице, паста за зъби и тн ще са ми основно мострички или специални размери, които съм събирала.
- гримове за изписването
- сух шампоан
- сешоар - ще сложа накрая


За бебето те осигуряват всичко необходимо. Дрехите за изписването за мен и за малката се носят от таткото в деня на изписването.

А, какво приготвяте за вас за болницата? И аз мисля да го стегна моя багаж да си стои.. То май навсякъде е различно със списъците.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 20:25 от blondie_anna

# 53
  • Мнения: 93
Аз съм се записала на 30.08 на ”Ден на отворените врати” в Надежда и като ми кажат какво трябва да нося мисля да стягам чантата само съм си купула нощница 1 и много симпатични джапанки но са обикновенн не тип чехли(просто ми харесаха)

# 54
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Те и на сайта имат списък, може да го прегледаш като основа. И аз ще съм пак там, както и първия път. Аз си взимам джапанки тип чехли, защото по-лесно се обуват отколкото тези през пръстите, а след раждането е добре да е максимално лесно и удобно. И може и чорапи да се сложат. Иначе те и там даваха някакви чехли, ама за баня не стават по моите спомени. При постъпването си спомням, че си свалих всички "цивилни" дрехи, и обувките, и мъжът ми ги взе да ги върне вкъщи, не дават да ги внесеш в отделението. Облякох си нощницата, дадоха ми чехли и ме качиха вече в предродилното, или не знам точно как се води. Оттам на другия ден сутринта ме подготвиха за операция, влязох за секцио, после в реанимация, а те междувременно местят багажа в родилното. Дават ти да си го надпишеш. В реанимация само телефон и зарядно. И вода, много вода искат да имаш осигурена. За нормално раждане не съм сигурна точно каква е процедурата.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 726
Ами моят багаж ще е горе-долу следният:

- 2 броя нощници за кърмене (осигуряват и техни, но искам и мои си, че техните са ми като чувал)
- сутиен за кърмене
- 1 жилетка
-  чорапи
- 10 чифта еднократни гащи + 5 чифта чисто нови, дълбоки памучни бикини
- джапанки, тип чехли
- кърпа за тяло, кърпа за ръце
- сапун за тяло, течен сапун за ръце
- санитарни еднократни подложки за легло
- колан за родилки
- превръзки за родилки
- подплънки за кърмачки
- крем за зърна
- чай за кърмачки
- 1 голям пакет бебешки мокри кърпички за мен за тоалет и за ръце
- козметика и тоалетни принадлежности за мен. Шампоан, балсам, крем за лице, пяна за лице, паста за зъби и тн ще са ми основно мострички или специални размери, които съм събирала.
- гримове за изписването
- сух шампоан
- сешоар - ще сложа накрая


За бебето те осигуряват всичко необходимо. Дрехите за изписването за мен и за малката се носят от таткото в деня на изписването.

А, какво приготвяте за вас за болницата? И аз мисля да го стегна моя багаж да си стои.. То май навсякъде е различно със списъците.
Може ли да кажеш какъв е този чай за кърмачки? Марка и защо се пие?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 457
При нас пък искат за бебето да си носиш дрешки, пелени, памперси, мокри кърпи, козметика и т.н

# 57
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
I.Kravaeva, ами най-обикновен чай основно от анасон и копър, водят ги лактогенни. Има всякакви марки, аз нямам предпочитания, мисля да пробвам на Веледа. Със сина ми в началото пих не помня на коя марка, също и на хип за стимулиране на лактацията. Има ли ефект, няма ли, не знам, имах си кърма и ми беше вкусен Grinning. Но така или иначе след операцията докато ми дадат храна можех да пия само вода, и ме съветваха и топла вода и чай също да пия, та си пих такъв тогава. Взех си от аптеката в болницата, в Надежда е много добре заредена и ако нещо си забравиш, долу може да си набавиш.

Ето иначе няколко на случаен принцип, колкото по-изчистен, толкова по-добре.

http://bilko.bg/product/1953/bilkov-chay-za-karmachki-filtar.html

https://remedium.bg/breastfeeding/weleda-tea-breastfeeding-20x2gr.html

https://apteka.framar.bg/30004825/хип-натал-био-чай-за-кърмачки-30-гр-2345

Добре, че при нас не искат и неща за бебето, а за него чак за изписването. На някои места знам, че искат и майките да си носят и чаршафи и тн. Различните болници са с различни изисквания. Аз поне като съм раждала там вече, и знам какво ще ми трябва. Например бях се изненадала, че нямаха диспенсери за течен сапун в баните, и еднократни салфетки за забърсване на ръце. В Токуда например във високорискова имаха. Та сега съм се заредила със всякакви видове сапуни, да има Grinning За козметика е добра идея ако има откъде да си вземете някакви травъл сетчета, много са удобни също.

# 58
  • Мнения: 5 105
На мен най-много ми харесваше лактогонния чай на Teekanne и този на babylove. Другите които бях пробвала ми бяха много гадни на вкус. Чаят за кърмачки дори да не оказва съществено влияние върху количеството кърма е безвреден за бебето, а докато кърми майката има нужда от много течности, чаят е добре дошъл Simple Smile

# 59
  • Мнения: 313
На мен предният път също ми искаха доста различни неща. И включва за бебето козметика, кърпички... Сега ще видя като ми дадат. За чай аз си взимах на Хипп с копъра който е за кърмачки,но нямах кърма така или иначе.

Общи условия

Активация на акаунт