Съвременният българският мъж - какво представлява?

  • 38 071
  • 907
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 224


В Германия огромна част от мъжете не искат да имат деца. Те от суперските мъже ли са?
То въпросът не е само да искаш да имаш деца, а и да ги гледаш след това, защото от това което съм виждала пък и темите от форума - правят деца, а после по кръчмите докато жената ги отглежда. Сега някой да не скочи, не са всички такива ама са доста.

Иначе според мен за мъжете (а и жените) от всяка държава може да се каже по нещо обобщаващо, някаква особеност в характер, предпочитания, така както животът във всяка държава е различен. Иначе е ясно, че навсякъде има умни и тъпи, психопати и нормални...

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Повечето отговарят според обкръжението си. Особено една, която е много нервна.

Аз не мога да определя еднозначно всички български мъже.

# 32
  • Мнения: 1 121
Съвременния български мъж - лика-прилика със съвременната българска жена.
Друго не знам, ама мързела ги тресе здраво.
Някой нещо да произвежда в България?
"Услуги" Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ти на мене, аз на тебе...

# 33
  • Мнения: 3 542
Аз си мислех, че мъжете ще си мерите, то свекървите започнахте. Мъжете не стават ли да си ги мерите? Иначе в съседната тема ръст и крака се мерят, абе купон да става.

По темата - има и свестни български мъже, има и леш, същото като с чужбинските. Лично мое мнение, че младите български мъже са по-свестни от бащите си. Само да посмее някоя да ме нарече "лъжкиня"! Sunglasses

Лиам, ти пък икономиката замеси в картинката. Това въобще е толкова огромна тема, че не й е мястото тук.

# 34
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Fever Ray затова уточних бивши държави от Османската империя.Много мои приятели от съседни държави имам и по много малко се различаваме.
За италианците - Юга особено си е бетер Гърция и България по манталитет.Дори северняците им се подиграват (https://en.wikipedia.org/wiki/Benvenuti_al_Sud).





Колко приятелки, женени за чужденци имаш?

Mного.
Чужденка е моята свекърва,западна.На повечето ми причтелки също,но имам такива и с полякини,унгарки,португалки и т.н.

# 35
  • Мнения: 2 239
Мъжете за всяка една жена са различно понятие. В зависимост от средата и от това какво си търси една жена.
За мен лично българският мъж е умен, възпитан, уважаващ хората около себе си / не визирам само жената, защото е важно как се държиш с абсолютно всички хора/. Също така за мен лично е много важно да е поддържан (да знае къде се намира банята е какво е сапун и има ли почва у нас Grinning това в кръга на шегата)
Същота се отнася и за жената в тези си качества. Ако изискваш някакви качества от срещуположния пол, според мен и ти трябва да ги притежаваш. Това ми е мнението спрямо разбирания на жената за мъжа като половинка и партньор.
Иначе като цяло на това, на което съм се нагледала последно време, мъжете са невъзпитани, простаци, несъобразителни и въобще мога да описвам много качества. Но честно да си кажа и жените по нищо не отстъпват в това отношение. Говоря за всяка една ситуация - било то шофиране, пазаруване, возене в градски транспорт, присъствие на разни събития и т.н
Положението като цяло е критично поне според мен. Относно общуването и възприемането на околните и тяхното лично пространство. Никой не се съобразява с околните и всеки мисли само и единствено за себе си. /с малки изключения/

# 36
  • Мнения: 2 224
Fever Ray затова уточних бивши държави от Османската империя.Много мои приятели от съседни държави имам и по много малко се различаваме.
За италианците - Юга особено си е бетер Гърция и България по манталитет.Дори северняците им се подиграват (https://en.wikipedia.org/wiki/Benvenuti_al_Sud).





Колко приятелки, женени за чужденци имаш?

Mного.
Чужденка е моята свекърва,западна.На повечето ми причтелки също,но имам такива и с полякини,унгарки,португалки и т.н.
Абе чак с нашия манталитет сякаш не са. Имала съм няколко момчета приятели от Южна Италия. По-темпераментни са, но нищо друго отрицателно не видях (не сме имали връзка все пак), джентълмени си бяха и те, също с богата обща култура. Но е вярно, че има голяма разлика между хората от северна и южна Италия - и във външен вид, и като поведение. На мен пък руси и луничави, каквито са често в най-северните части не ми допадат. В Сицилия обаче видях много хубави мъже 😍

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 15:18 от Anastasiya_S

# 37
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз си мислех, че мъжете ще си мерите, то свекървите започнахте. Мъжете не стават ли да си ги мерите? Иначе в съседната тема ръст и крака се мерят, абе купон да става.

По темата - има и свестни български мъже, има и леш, същото като с чужбинските. Лично мое мнение, че младите български мъже са по-свестни от бащите си. Само да посмее някоя да ме нарече "лъжкиня"! Sunglasses

Лиам, ти пък икономиката замеси в картинката. Това въобще е толкова огромна тема, че не й е мястото тук.

Свекървите винаги се намесват, когато се говори за мъже.


Няма такова нещо като мъжете от дадена нация са по-добри.

Навсякъде можеш да попаднеш на всякакви.

# 38
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Fever Ray затова уточних бивши държави от Османската империя.Много мои приятели от съседни държави имам и по много малко се различаваме.
За италианците - Юга особено си е бетер Гърция и България по манталитет.Дори северняците им се подиграват (https://en.wikipedia.org/wiki/Benvenuti_al_Sud).





Колко приятелки, женени за чужденци имаш?

Mного.
Чужденка е моята свекърва,западна.На повечето ми причтелки също,но имам такива и с полякини,унгарки,португалки и т.н.
Абе чак с нашия манталитет сякаш не са. Имала съм няколко момчета приятели от Южна Италия. По-темпераментни са, но нищо друго отрицателно не видях (не сме имали връзка все пак), джентълмени си бяха и те, също с богата обща култура. Но е вярно, че има голяма разлика между хората от северна и южна Италия - и във външен вид, и като поведение. На ме. На мен пък руси и луничави, каквито са често в най-северните части не ми допадат. В Сицилия обаче видях много хубави мъже 😍
Употребих манталитет спрямо хубавите неща.То е ясно че италианците са по-големи джентълмени,възпитание и отношение към жената са им несравними с тези на българина.
Аз иначе съм обратното на теб,харесвам високи и светли,но всеки с вкуса си.

# 39
  • София
  • Мнения: 24 839

Какви лъжи?Да напишат.Моето мнение,че средният български мъж не е много напред от Османската империя и темите в СО го доказват.Има и свесни,но не са мнозинство.
Както каза Шишарка,много рядко някоя чужденска от развита държава ще се вземе с българин,обаче обратното е много често срещано.
Коментарът за свекървите е пример - чак такива циркове като в България са присъщи на държави,бивши части на Османската империя.Особено в по-северните държави всеки си живее живота,вместо да се бърка в този на децата и родителите си.

Каквито мъжете, такива и жените- ако още не си го разбрала, жалко, но ако спекулираш, само защото твоят мъж не е българин- още по- жалко.

Свекървите навън не са същите като тук, защото и снахите не са същите- не искат хем да им гледат децата, хем да не ги пипат; хем да им помагат- хем да търчат с листа с позволени и непозволени неща; хем дума да не обелват- хем да не са темерути и още безумия, каквито се сетиш.
Някои свекърви на живо не си виждат внуците докато завършат университет- разменят поздрави, "хай" на скайпа и толкова.
И снахата не ги разнася по форумите, че се били хвалели, ама лъжели, че участват в гледането.

И за това, дали чужденките искат българи за мъже- не е вярно, че не ги искат. Просто не идват тук да живеят, както и жените с мъже чужденци не сте се затичали да ги установявате тук.
И за двата пола това е начин да издиплят от тук и да емигрират.

# 40
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079


Свекървите навън не са същите като тук, защото и снахите не са същите- не искат хем да им гледат децата, хем да не ги пипат; хем да им помагат- хем да търчат с листа с позволени и непозволени неща; хем дума да не обелват- хем да не са темерути и още безумия, каквито се сетиш.
Някои свекърви на живо не си виждат внуците докато завършат университет- разменят поздрави, "хай" на скайпа и толкова.
И снахата не ги разнася по форумите, че се били хвалели, ама лъжели, че участват в гледането.
Не познавам такива свекърви.Виждат си внуците,гледат ги за ваканция,но не ги отглеждат - вярно е.
И за това, дали чужденките искат българи за мъже- не е вярно, че не ги искат. Просто не идват тук да живеят, както и жените с мъже чужденци не сте се затичали да ги установявате тук.
И за двата пола това е начин да издиплят от тук и да емигрират.
Не е вярно това.Емигрирали български мъже в двойка са най-често:или дошли във двойка,или намерили там някого пак българка,или довели си по-нататък от България.
Много ама много рядко някоя чужденка да се хване с българин - обикновено отново състудент или колега на много високо квалифицирано място.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 105
BeautifulM, от северната част е италианската мами. САЩ също не са били в Османската империя. Приятелки със свекърви полякини нямам, но имам позната полякиня и я наблюдавам що за свекърва е. Simple Smile Добре, че синът й е много по-голям от моите дъщери, та не се засватихме. Моя съученичка пък се разведе щастливо със съпруга си германец наскоро, но пък и вторият й съпруг пак е германец. Свекървите й не сме обсъждали.
Не бих слагала хората под общ знаменател, според произхода им. Българският мъж не може да е събирателен образ между несравними типове. Все едно да кажеш, че Моцарт и Миле Китич имат общи черти, защото и двамата са музиканти.

# 42
  • Мнения: X
И за това, дали чужденките искат българи за мъже- не е вярно, че не ги искат. Просто не идват тук да живеят, както
Това последното не е съвсем вярно Simple Smile С известна тъга слушам по площадките и в градината все по-често руска реч (на майка към детето си). Тъга не защото речта е конкретно руска, а защото не е българска. И защото не съм сигурен, че ще можем да интегрираме руснаците, така както западните държави са интегрирали българите, от които надали след 1-2 поколения някое дете ще знае дори базов български. И да, рускини внасяме, не просто руснаци. Гледал съм статистиките на МВР - съотношението жени към мъже е много в полза на жените при руските имигранти.

# 43
  • Мнения: 29 324
Напоследък хората /и мъже, и жени/ са станали много агресивни и нервни. Вероятно се дължи на несигурния живот. Рядко се срещат културни и възпитани хора, които да те помолят за нещо, да ти направят път или място.

Не знам как не им е неудобно в градския транспорт, когато бременни жени или деца стоят прави?!?

Все по-често чувам бащи в парка, които "учат" децата си, че трябва да са агресивни, да мачкат, да тъпчат. Confounded Тъжно ми става.....

Иначе по темата, нали знаете - "Краставите магарета през девет баира се надушват", демек всеки си намира себеподобния. Не може да очакваш фолкпевица да се загаджи с математик. Прекалено различен мироглед и ценности имат..... /възможно е да има изключения все пак, де/.

# 44
  • Мнения: X
Какви лъжи?Да напишат.Моето мнение,че средният български мъж не е много напред от Османската империя и темите в СО го доказват.Има и свесни,но не са мнозинство.

Само че темите в СО нищо не доказват. Тук пишат хора със семейни проблеми, а не всички хора.

Общи условия

Активация на акаунт