Съвременният българският мъж - какво представлява?

  • 38 058
  • 907
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 517
То е ясно че италианците са по-големи джентълмени,възпитание и отношение към жената са им несравними с тези на българина.
Аз иначе съм обратното на теб,харесвам високи и светли,но всеки с вкуса си.

да, страшни кавалери - затова в метрото в рим никой не отстъпва място на майка с багаж и малки деца, бременна, че и на инвалид, за място на опашка да не говорим...аз у нас в такава ситуация не съм попадала. даже напротив - често се е случвало мъже сами да ми предлагат помощ за децата, за количката и т.н..
болните северни общества въобще не ми се коментират.
най-добрата ми приятелка живее в бостън, разказвала ми е за "семейните" им отношения и "ценности". даже имах щастието да ги видя с очите си, чак синът им се възмути. ами мерси.
ох, рускини, ужас Laughing

# 46
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ако някой е на мнение, че бг мъжете не стават, то логично трябва да е и на мнение, че и жените не стават. Защо жените да стават, а мъжете - не?

Говорете ми за кавалери в чужбина. Явно не сте излизали от България.

# 47
  • Мнения: 17 407
Според търсенето. Да, и жените не стават, много ясно.
От личен опит за чужденеца - несравнимо е, но темата е за българския.

# 48
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Fever Ray затова уточних бивши държави от Османската империя.Много мои приятели от съседни държави имам и по много малко се различаваме.
За италианците - Юга особено си е бетер Гърция и България по манталитет.Дори северняците им се подиграват (https://en.wikipedia.org/wiki/Benvenuti_al_Sud).





Колко приятелки, женени за чужденци имаш?

Mного.
Чужденка е моята свекърва,западна.На повечето ми причтелки също,но имам такива и с полякини,унгарки,португалки и т.н.

Нека позная. Твоят мъж е 1000 пъти по-добър от бг мъжете. Даже сигурно е милионер. Имате къща с басейн. Свекърва ти е 1000 пъти по-добра от бг свекървите.

Напиши го 1000 пъти, за да си повярваш.

Човек, който има супер живот и мъж, не ги пише тия неща по форумите.

Добри мъже има навсякъде. Както и лоши. Ако наистина мислиш, че бг мъжът е зле, си представям, в каква среда си живяла.

# 49
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ех, как ми липсва емотикона с пуканките... Joy Както казаха вече няколко човека, българският мъж е като българската жена. Лично на мен агресията напоследък ми идва в повече, иначе е въпрос на вкус. Личното ми мнение е, че в някои отношения нашето и особено тези след нас доста загубиха в сравнение с поколението на бащите ни, но и това е въпрос на предпочитание. Иначе простаци, пияници, тирани и т.н. винаги навсякъде е имало и ще има, говоря за нормални и поне средно интелигентни хора. Аз моя си го избрах южняк и не съжалявам въобще, даже от свекървата не ме е страх. Grin

Като цяло има разлика в манталитета север -юг, много повече отколкото запад-изток. И хубавите черти винаги вървят заедно с отрицателни. Ето например за свекървите - донякъде е вярно, но то върви с по-силни и стабилни семейни връзки. Така че не се знае кое е по-добре и кое по-лошо. И това, което писа Абсурт е много вярно, макар и супер директно и рязко. Само хубаво няма, това е положението. Всеки си преценява кое за него е най-важно.

# 50
  • Мнения: 134
Ако някой е на мнение, че бг мъжете не стават, то логично трябва да е и на мнение, че и жените не стават. Защо жените да стават, а мъжете - не?

Говорете ми за кавалери в чужбина. Явно не сте излизали от България.


Елеонора, съгласна съм с теб, че и жените не се отличават от мъжете с нещо повече... в крайна сметка родителите ни /мъже, жени без значение/ са тези, които оформят поведението и възпитанието на децата си, а дори и вкусът  към дрехи, прически, татуси и т.н. Родителите са тези, които трябва да бъдат коректив на децата си по време на пубертета, когато се оформя вкус, поведение и характер. Така че всички ние, които се разхождаме по улицата и коментираме вида си сме 70% семейна среда, 30% социална среда, ако не се харесваме, трябва да помислим какво учим децата си, че е хубаво и важно в живота и какво е преходно и лишено от вкус.

# 51
  • Мнения: 25 586
Моите впечатления са, че „съвременният български мъж“ не е представител единствено на циганския етнос, както се опитва да ни внуши авторката. Нито задължително е мутроподобен примат с татуировки, ланци и оскубани вежди.
Слава богу, все още се срещат представители и на други етноси, включително и българския.
Също така не са малко и почитателите на други музикални стилове, освен чалга, доколкото музикалните предпочитания се отразяват на визията и стила на хората.

# 52
  • Наблизо
  • Мнения: 6 064
И за мен агресията и комплексираността - да мачка.Затова и има този проблем с питбулите,някой си се прави на мъж.Интересното е,че много жени следват - обезобразяват се с пластмаси,заприличват на клечки с окичени грамадни гърди от пластмаса и слушат,за да ''задържат'' мачото.
Кавалерстването,както Нелиг казва,се загуби с бащите ни.И много други неща.

# 53
  • Мнения: 2 749
Според моя позната, почитателите на други видове музика, извън чалгата /има се предвид дългокосите в случая/ били нечистоплътни заради косите, брадите и стила на обличане. Grinning Разни хора, разни идеали Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 16 189
Бгтатко, понеже аз съм дете от подобен смесен брак: съвсем перфектно се интегрират рускините, като поведение, манталитет, дори като национална кухня, единствено с овладяването на "лесния" български език имат проблеми. Като поживеят 5-6 години тук, после руския им става труден - на майка ми (а и на мен), ни трябваха 2 денонощия в изцяло рускоезична среда, за да проговорим свободно отново...

# 55
  • Мнения: 18 949
И за мен агресията и комплексираността - да мачка.Затова и има този проблем с питбулите,някой си се прави на мъж.Интересното е,че много жени следват - обезобразяват се с пластмаси,заприличват на клечки с окичени грамадни гърди от пластмаса и слушат,за да ''задържат'' мачото.
Кавалерстването,както Нелиг казва,се загуби с бащите ни.И много други неща.

Колко жени познаваш такива обезобразени, които не ги обсъждат и снимат по клюкарските сайтове? Все са някакви уонаби плеймейтки и мис Дупе/Цици такива. Нормални българки с натрапчиви интервенции не съм виждала. И колко българи се носят като Божигол, Благо Джизъса и Здравко от ББ? Все едно теб като те видят, понеже си българка, и да решат, че всички българки са толкова... пищни. Ами, не са.

# 56
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ако някой е на мнение, че бг мъжете не стават, то логично трябва да е и на мнение, че и жените не стават. Защо жените да стават, а мъжете - не?

Говорете ми за кавалери в чужбина. Явно не сте излизали от България.


Елеонора, съгласна съм с теб, че и жените не се отличават от мъжете с нещо повече... в крайна сметка родителите ни /мъже, жени без значение/ са тези, които оформят поведението и възпитанието на децата си, а дори и вкусът  към дрехи, прически, татуси и т.н. Родителите са тези, които трябва да бъдат коректив на децата си по време на пубертета, когато се оформя вкус, поведение и характер. Така че всички ние, които се разхождаме по улицата и коментираме вида си сме 70% семейна среда, 30% социална среда, ако не се харесваме, трябва да помислим какво учим децата си, че е хубаво и важно в живота и какво е преходно и лишено от вкус.


+1
Добър коментар. Съгласна съм.

От тази гледна точка е некоректно да делим бг мъжете от бг жените.

В България има хиляди жени, които приличат на киборги - гротеска след пластични операции. Всички ли жени са такива - не.  Както и не всички мъже са такива като на снимката.

# 57
  • Мнения: 15 619
Тая тема ми звучи като статистиката за средната работна заплата.
Гледаш, пулиш се, ама в крайна сметка е реално какво ти влиза в къщата. надявам се не живеете с някакви обобщени версии на "българския мъж", а с конкретни индивиди.
Иначе, тия на снимката, са  по-червисани и от мене.

# 58
  • Наблизо
  • Мнения: 6 064
И за мен агресията и комплексираността - да мачка.Затова и има този проблем с питбулите,някой си се прави на мъж.Интересното е,че много жени следват - обезобразяват се с пластмаси,заприличват на клечки с окичени грамадни гърди от пластмаса и слушат,за да ''задържат'' мачото.
Кавалерстването,както Нелиг казва,се загуби с бащите ни.И много други неща.

Колко жени познаваш такива обезобразени, които не ги обсъждат и снимат по клюкарските сайтове? Все са някакви уонаби плеймейтки и мис Дупе/Цици такива. Нормални българки с натрапчиви интервенции не съм виждала. И колко българи се носят като Божигол, Благо Джизъса и Здравко от ББ? Все едно теб като те видят, понеже си българка, и да решат, че всички българки са толкова... пищни. Ами, не са.
Ами доста са и стават все повече,всеки път като се върна в България.А българите - като отивам към гейта за самолета и си знам че съм на прав път,то не са диагоналки,тениски,чехли..напоследък взимам големите компании,там са повече чужденци и българите наистина не са с диагоналки също,но като съм взимала нискотарфните - не можеш да сбъркаш гейта.
Да,питат ме наистина дали повечето българки са така пищни в бюста като мен,но казвам че не е много често срещано.Повечето са фенки на силикона.

# 59
  • Мнения: 3 732
Кои са тия от снимката?

Българския мъж е мамино синче, патриархален тип, пияница.
Свестните са прекалено малко.

Общи условия

Активация на акаунт