Самотна майка на 20

  • 8 902
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, всичко е много объркващо, но ще се радвам да ми дадете правилния съвет, имам нужда.Така въпросния човек го срещнах преди 2 години, той имаше приятелка от 5 , просто правихме секс, за първи път бях решила да пробвам просто така.По едно време реших да пробвам с друг човек, не стана...След време първия въпросен човек разбра за другото момче и реши, че не може да ми го прости, въпреки чр беше с мен и с приятелката си.След дълги мъки останахме заедно някак, секс и по сериозни нещата станаха, аз не го обичах просто, умирах за него....и в един момент стана белята и пих Ескапел, но въпреки всичко забременях.В началото решихме просто така е писано, той се стресна, първия момент не го искаше, в последствие решихме да го оставим.Раздели се с това момиче, бяхме щастливи наистина.Моите родители ни подкрепиха, но неговия баща не...живяхме 2 месеца с идеята , че ще имаме бебе, бяхме щастливи, даваше и се грижеше за мене, обичале ме , всичко.След като се скара с баща му той реши, че не съм човека за него, не иска мен, детето, не може да ми прости за това момче, срам го е от мен, не съм неговия тип, не ме обича, сега му е по добре, изнудвала съм го с бебето, манилупирала съм го, просто не го иска .Мисля да го запазя,ще дам всичко за него, поне това ми остана от него, защото аз дадох наистина всичко за него и накрая в 13г.с съм сама, мога да го махна, но не искам.Имам пълната подкрепа от родителите ми, объркана , наранена, нямам никой.Очаквам съвети, благодаря ви хора!Изгубих човека кокто най много обичам, загубих приятелите си, всичко...самл бебето ще бъде мое спасение и няма да ме предаде, знам че ще е трудно.

# 1
  • Мнения: 18 680
Махни си личните данни като снимка и имена. В даден момент може да не искаш всякакви непознати да са запознати с историвта ти и да те свързват и в реалния живот с нея.

# 2
  • Мнения: 25 441
Сигурна ли си, че си на 20 години? Или профилът е на майка ти?

# 3
  • Мнения: 3
Махнах си всичко, регистрирах се чрез фб на майка ми.Ще опитам да махна личните данни.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 910
Не виждам проблем и драма.
Родителите те подкрепят, ще помагат за бебето.
Използвай майчинството за да учиш нещо.
С гадежето - било, каквото било. След като не иска да е с вас - прав му път.
По-нататък заедно с бебето ще срещнете добър мъж и баща - сигурна съм.

# 5
  • Мнения: 3
Определено ми даваш сила, благодаря ти, просто ме е страх дали ще се справя психически и дали детето ми ще е щастливо.Това е най важното да е щастливо, всичко се срина за дни...Ще го гледам и ще дам всичко за него, това е единственното нещо за което си струва да дадеш всичко.Просто отсъствието му ме прави несигурна за справянето .

# 6
  • Мнения: 25 673
Малко извън драматичните факти около бременността, но кога пи ескапел? Постарай се да направиш всички БХС и ФМ, знам звучи ужасно, но ако това хапче не е шега.

# 7
  • Мнения: 12 648
Аборт. Не търси спасение в бебето.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Ако наистина го родиш, помисли си хубаво дали да запишеш бащата в акта за раждане. Прочети хубавичко няколко теми в СО и особено в родители, които отглеждат децата си сами.

# 9
  • Мнения: 25 673
Аборт. Не търси спасение в бебето.
На 20 г май това е по добрия вариант, дори и плода да е добре след ескапела.

# 10
  • Мнения: 116
Малко извън драматичните факти около бременността, но кога пи ескапел? Постарай се да направиш всички БХС и ФМ, знам звучи ужасно, но ако това хапче не е шега.

Подкрепям, хапчето е хормонална бомба. Направи всички необходими изследвания.

А иначе щом си убедена, че искаш бебето, ще се справиш.
Млада си, ще намериш и мъж, гледай обаче да избираш разумно този път.

# 11
  • Мнения: 7 006
Аборт. Не търси спасение в бебето.
Именно.

Изгубих човека кокто най много обичам, загубих приятелите си, всичко...самл бебето ще бъде мое спасение и няма да ме предаде, знам че ще е трудно.

И кво му обичаш на боклука зарязал те бременна?
Къде са родителите ти да ти ударят един зад врата и да ти обяснят,че любовта значи предимно ГРИЖА,а не само пеперуди в стомаха,туй в онуй и душата в рая?О,пардон..те те "подкрепят"..
Бебето не е куче,че да ти е вярно до гроб,нито е длъжно да те обича безрезервно и предано.
Ако мотивът ти да родиш,се крепи на доводите изложени от теб,и от тайни надежди ,любимия да дотичка обратно,щото нали,като види бебето,и като във филм ще съзрее,поумнее и ще осъзнае колкп те обича..Забрави тоя сюжет..

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 10:28 от Какво?

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
!Изгубих човека кокто най много обичам, загубих приятелите си, всичко...самл бебето ще бъде мое спасение и няма да ме предаде, знам че ще е трудно.

Не, нищо не знаеш, а и не виждаш по- далече от носа си!
Бебето е човек, не спасителен пояс и не то трябва да те спасява, а ти трябва да си дадеш сметка, че нищо не можеш да му дадеш.
Имаш родители, спомни си какво са ти дали те, какво са ти осигурили- ти можеш ли да осигуриш каквото и да било на това бебе?
Не, разбира се, защото и образование нямаш, но пък си решила да го прехвърлиш на родителите си- те, така и така са свикнали, що да не ти го отгледат?

# 13
  • Мнения: 25 673
Много сте брутални, но подкрепям с 2 ръце всичко написано.
Детето не е спасение, то е ОТГОВОРНОСТ, задължение, грижа, ангажимент...няма вече партита, забрави за излизания вечер, цуни гуни с обвързани мъже, дискотеки, плажове, и други такива неща които на твоята възраст им е време. Забрави, че ще има време за грим, коса, дрехи, маникюри...и 5 лева да имаш, няма да са за фрапе с приятелка а за пюрета, хубаво си помисли какво искаш от живота, защото с едно бебе той няма нищо общо с живота без бебе.

# 14
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Или просто ще бъде оставено за отглеждане на родителите!

# 15
  • Мнения: 25 673
Или просто ще бъде оставено за отглеждане на родителите!
Допускам, че работят.

# 16
  • Мнения: 2 749
Той си имал приятелка и просто ли лягал с теб, така ли? И не можел да ти прости, че ти правиш същото. Пък и слушка тате. Нямам думи просто!
Явно не си искала дете и ти, щом си пила хапче. А това, че така поне ще имаш нещо останало от "голямата любов" е за блудкаво романче от 18 век. Не ти трябва дете с подобен генетичен материал. А и поради хапчето има риск. Помисли дали искаш да си причиниш това.

# 17
  • Мнения: 12
На тази възраст все още мислите, че всичко, което хвърчи, се яде. Нагледал съм се на случаи, в които деца на твоята възраст са си скапали живота. Почти невъзможно е с дете да си намериш мъж. Чак след 15-20 години може да намериш някой закъсал като теб.

# 18
  • Мнения: 3 510
Здравейте, всичко е много объркващо, но ще се радвам да ми дадете правилния съвет, имам нужда.Така въпросния човек го срещнах преди 2 години, той имаше приятелка от 5 , просто правихме секс, за първи път бях решила да пробвам просто така.По едно време реших да пробвам с друг човек, не стана...След време първия въпросен човек разбра за другото момче и реши, че не може да ми го прости, въпреки чр беше с мен и с приятелката си.След дълги мъки останахме заедно някак, секс и по сериозни нещата станаха, аз не го обичах просто, умирах за него....и в един момент стана белята и пих Ескапел, но въпреки всичко забременях.В началото решихме просто така е писано, той се стресна, първия момент не го искаше, в последствие решихме да го оставим.Раздели се с това момиче, бяхме щастливи наистина.Моите родители ни подкрепиха, но неговия баща не...живяхме 2 месеца с идеята , че ще имаме бебе, бяхме щастливи, даваше и се грижеше за мене, обичале ме , всичко.След като се скара с баща му той реши, че не съм човека за него, не иска мен, детето, не може да ми прости за това момче, срам го е от мен, не съм неговия тип, не ме обича, сега му е по добре, изнудвала съм го с бебето, манилупирала съм го, просто не го иска .Мисля да го запазя,ще дам всичко за него, поне това ми остана от него, защото аз дадох наистина всичко за него и накрая в 13г.с съм сама, мога да го махна, но не искам.Имам пълната подкрепа от родителите ми, объркана , наранена, нямам никой.Очаквам съвети, благодаря ви хора!Изгубих човека кокто най много обичам, загубих приятелите си, всичко...самл бебето ще бъде мое спасение и няма да ме предаде, знам че ще е трудно.
Ако беше моя дъщеря, щях да те хвана за ръчичката и да те заведа в своевременно в болницата (без да те обвинявам за станалото), още повече, че си пила Ескапел по никое време, дори и ако бащата искаше детето. Но ти не си. Затова ще ти кажа следното:
1. Нищо не си му дала, освен малко секс, докато е бил с друга.
2. Нищо не си изгубила, а просто преувеличаваш по детски.
3. Задай си въпроса, какво ще кажеш на детето си, ако го задържиш, когато те попита защо другите деца си имат татковци, а то си няма.
4. Сериозно обмисли защо искаш детето - дали не е за да го върнеш за другото момиче и да го играеш многострадална Геновева, надявайки се един ден татенцето да доприпка при теб разкаян.
5. Ти си само на 20. Искаш ли следващите 20 години да се откажеш от живота си, от възможностите, които ще имаш, от развитието си като човек и професионалист (ако решиш да учиш нещо), а не да си останеш проста бачкаторка. Защото работодателите изобщо не са очаровани да наемат на работа майки с малки деца, които нямат никаква квалификация.

# 19
  • Мнения: 39 036
Чешате си езиците, но в 13 седмица никой лекар не би направил аборт.
Да си го гледа. В тоя живот не знаеш нито кой ще срещнеш, нито какво ще стане утре.

# 20
  • Мнения: 25 673
Чешате си езиците, но в 13 седмица никой лекар не би направил аборт.
Точно така е, до 12та се прави, после е нелегално.

# 21
  • Мнения: 5 134
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.

# 22
  • Мнения: 3 510
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.
Приемът на Ескапел потвърждава, че първоначално не е искала да забременее (без значение е желанието на "бащата)", не че бебето ще се увреди от левоноргестрела. Макар да има някои данни, че променя лигавицата на матката.

# 23
  • Мнения: 25 673
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.
Не подкрепям теза, но я съветвам да си направи скринингите. Не една е родила увредено бебе след опит да го махне.

# 24
  • Мнения: 5 134
Скрининг винаги е добра идея. Ескапел не уврежда бебето.

# 25
  • Мнения: 1 433
Те майките ви са ви родили на преклонна и зряла възраст, около 40+ Завършили минимум магистратура в Харвард.
Не мисли за аборт, защото 20 е нормална възраст да станеш отговорна. И мъж ще си намериш и семейство ще създадеш и образование ще завършиш (ако искаш и влиза в бъдещите ти намерения) и време за срещи с приятелки ще имаш и т.н. Но повече не залитай към обвързани. Това е грешно, особено да станеш причина за раздяла. Гледай си детето, радвай се, че те подкрепят родителите ти и си извади поука. Няма нищо по-хубаво от това да си майка.

# 26
  • Мнения: 25 673
Те майките ви са ви родили на преклонна и зряла възраст, около 40+ Завършили минимум магистратура в Харвард.
Не мисли за аборт, защото 20 е нормална възраст да станеш отговорна. И мъж ще си намериш и семейство ще създадеш и образование ще завършиш (ако искаш и влиза в бъдещите ти намерения) и време за срещи с приятелки ще имаш и т.н. Но повече не залитай към обвързани. Това е грешно, особено да станеш причина за раздяла. Гледай си детето, радвай се, че те подкрепят родителите ти и си извади поука. Няма нищо по-хубаво от това да си майка.
За твое сведение майка ми е родила точно на 20, тя си знае как е учила с бебе, и от какво се е лишила на толкова млада възраст. Само че тогава времената са били други и е имала 2 баби под ръка, на държавна работа. Сега ако 20 годишната ти дъщеря се върне бременна от някой обвързан и на нея ли ще кажеш
Цитат
Няма нищо по-хубаво от това да си майка.
?

# 27
  • Мнения: 1 433
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа. 

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Оф, как във всяка тема неизбежно се стига до жените дето пръскали луди пари за да имат деца, а не можели... По отношение на дъщерите, зависи от възпитанието. А авторката явно изобщо не е готова да бъде майка. Още в първия й пост личи. Забременяла от нещастника, обвързан на всичко отгоре, без да помисли за нещо друго освен за себе си. Дали й е дошло на ума изобщо, че както сега кръшка с нея, така после ще й кръшка на нея, ако изобщо останат заедно? На бас, че не. И после куп приказки как имала подкрепата на родителите си и щяла да си гледа бебенцето, обагрени в як розов нюанс. Ще има подкрепа, я, като не им е оставила друг избор. Лутането между пиене на ескапел и залитане в "искам си детенцето, само то ми остана от голямата любов" доста красноречиво показва как не е дорасла себе си да гледа, камо ли дете.

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 11:55 от HighSpeed

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа.  

Защо се газираш излишно?
Това, че ще накараш една 20 годишна с акъл на пубер да задържи детето, няма да спести парите и усилието на друга, която има проблем със забременяването.
Защо не се опиташ да не проектираш чуждите проблеми върху твоите и да не гледаш едностранчиво?

# 30
  • Мнения: 2 749
И какво общо имат жените, дето дават хиляди левове и не могат да забременеят, със случая? Естествено, че има случаи, в които абортът по желание е най-разумния изход.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Ми а де, и аз искам да знам какво общо имат.

# 32
  • Мнения: 25 673
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа. 
Майка ми почина, и да, моята камбанария не е единствена. Ако дъщеря ми дойде на "17-18 бременна от разпасан" няма да я тупам по рамото, щото имало жени които дават десетки да имат деца. Има си време кога да се ражда, кога да се учи, кога да се работи. Като нямаш образование и 5 лева да се прекръстиш, НЕ Е време за раждане.
Жените които дават десетки  за инвитро не са на по 20г.
Човек си пати от главата си, ама ти това го знаеш нали.

# 33
  • Мнения: 2 214
аз бих направила аборт
на 20 животът е пред теб и ще имаш дете , когато се реализираш и осъзнаваш отговорността да си родител
казвам го като жена-правила аборт и то на 33 при първа бременност
след това забременях, така че нищо трагично няма

# 34
  • Мнения: 1 030
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа. 
Майка ми почина, и да, моята камбанария не е единствена. Ако дъщеря ми дойде на "17-18 бременна от разпасан" няма да я тупам по рамото, щото имало жени които дават десетки да имат деца. Има си време кога да се ражда, кога да се учи, кога да се работи. Като нямаш образование и 5 лева да се прекръстиш, НЕ Е време за раждане.
Жените които дават десетки  за инвитро не са на по 20г.
Човек си пати от главата си, ама ти това го знаеш нали.
Не и обръщай внимание и не и се обяснявай.

# 35
  • Мнения: 1 030
Не мога да си позволя да те съветвам да правиш аборт или да раждаш.
Но си помисли добре, до колко си готова да се справиш. Детето е отговорност, от която ти все още нямаш понятие.
И много често се получава така, че децата да страдат от необмислените постъпки на родителите.
Въпреки че , като гледам в коя седмица си, за аборт по желание вече не може да се мисли.

# 36
  • Мнения: 39 036
Отново да попитам-какъв  аборт в четвърти месец?

# 37
  • Мнения: 25 673
Отново да попитам-какъв  аборт в четвърти месец?
На черно, какъв...то за това и има опасност да я окепазят, ама  като бляла когато е било време да мисли.

# 38
  • Мнения: 39 036
Не мисля. Това не е едно време да се правят нелегални аборти в мазета.

# 39
  • Мнения: 25 673
Не мисля. Това не е едно време да се правят нелегални аборти в мазета.
Сега е времето на кеша, но не е там въпроса.

# 40
  • Мнения: 39 036
За  двеста, триста лева- не знам колко точно струва никой лекар няма да си сложи главата в торбата да махне вече оформено човече с всички органи, защото майка му досега си е чешала  главата

# 41
  • Мнения: 25 673
За  двеста, триста лева- не знам колко точно струва никой лекар няма да си сложи главата в торбата да махне вече оформено човече с всички органи, защото майка му досега си е чешала  главата
Сигме, фалшивицират се документи че плода е с висок риск на синдром или нещо тежко и в частна болница, ще "оправят" нещата. Те лекарите у нас не са много човеци, преди 2 дена убиха една здрава родилка и осакатиха бебето.

# 42
  • Мнения: 868
За каквото и да говорим става дума за  “криминален”аборт.
Щом медицината е установила, че аборт се прави до 12 г.с. значи
нещата не са просто приказки.
Това от медицинска гледна точка.
За раждане и отглеждане на детето не мога да си позволя да дам съвет.

# 43
  • Мнения: 2 214
в 13 г с се прави аборт, но те съветвам да го направиш в частна клиника , да си платиш , а не в някоя поликлиника за 100лв
с упойка, няма да усетиш нищо, пият се АБ  две седмици и съответно се въздържай от полови контакти
в 13 г с плодът още не е човече, не драматизирайте чак толкова и не плашете момичето
тя самата е дете още, как ще гледа дете е по - уместният въпрос в случая и то сама
какво ще предложи на това дете, като тя тепърва трябва да учи, да работи и чак след поне 7- 8 години да мисли за семейство и деца
няма да й избягат

# 44
  • Мнения: 1 030
А имате ли представа какво може да причини аборт в 13 седмица, на това нераждало 20 -годишно момиче?

# 45
  • Мнения: 39 036
Камъчка,  дали пиша глупости а
Цитат
През 13 гестационна седмица костната тъкан на плода вече е значително по-укрепнала. Хрущялите започват да се заменят от кости. Бъдещото дете се чувства все по-комфортно в околоплодните води.

По време на ултразвуково изследване могат да се видят черният дроб, червата и сърцето. Формират се костите на черепа. Мозъкът продължава да се усъвършенства и да увеличава размерите си. На монитора дори ще се виждат различните дялове.

# 46
  • Мнения: 25 673
в 13 г с се прави аборт, но те съветвам да го направиш в частна клиника , да си платиш , а не в някоя поликлиника за 100лв
с упойка, няма да усетиш нищо, пият се АБ  две седмици и съответно се въздържай от полови контакти
в 13 г с плодът още не е човече, не драматизирайте чак толкова и не плашете момичето
тя самата е дете още, как ще гледа дете е по - уместният въпрос в случая и то сама
какво ще предложи на това дете, като тя тепърва трябва да учи, да работи и чак след поне 7- 8 години да мисли за семейство и деца
няма да й избягат

Аборт по желание се прави до 12 г.с.!
Другите видове са аборт по медицински причини, а след 20 г.с. се води раждане.

# 47
  • Мнения: 116
Аз не мога да си обясня, как във форума открито се дават съвети, как да се прескочи закона.
Надявам се момичето да не направи тази глупост, но и да е напълно наясно с какво се заема.
Родих на 22, бях студентка.
Завърших задочно, не съм прекъсвала. След това завърших и магистърска степен.
Ако човек е упорит и има амбиции, всичко е възможно.
Не съм била самотна майка, но пък на авторката ще и помагат родителите и.
Не са ми липсвали купоните и дискотеките- от рано започвах и вече се бях наситила.
Не съм съжалявала нито за миг, гордея се с детето ми.
Когато забременях бях на 21, не беше планирано, но не бях способна да убия детето си, така го приемах за себе си.
На тази възраст човек има много енергия и може да постигне много.
Да не говорим, че плашите авторката, че с дете никой няма да я вземе.
Е това е най- голямата простотия, която съм на чувала. Къде къде по- дърти и с деца познавам, които си намериха партньор в живота.

# 48
  • Мнения: 6 843
Не мога да разбера как зрели жени, някои от тях майки, съветват друга жена да направи аборт в 13 г.с., понеже била бляла, спала, виждала живота в розово и никога нямало да си намери мъж. Въобще не става дума за морални драми за малкото неродено бебче или трудностите на жените с репродуктивни проблеми, а за реалните рискове за здравето на тази млада жена.

# 49
  • Мнения: 39 036
Понякога големи глупости се пишат. Честно. Аз да търся инфо съвсем ще се объркам.
Аборто по желание се прави до 12 гс.
В края на 13, вече предполагам е в 14 седмица, фетуса си е жив човек.

# 50
  • Мнения: 5 134
И доста други глупости се изписаха в темата, която стана брутална.
Дано момичето потърси квалифициран медицински съвет, както и евентуално помощ от специалисти, които да и помогнат да вземе най-правилното и добро решение. Път напред има винаги, стига човек да е жив и здрав.

# 51
  • Мнения: 2 214
не се знае точно в коя гестационна седмица е
това първо
понякога плода изостава и се развива по- бавно
аз лично направих аборт точно в 12 г с по съвет на гинеколог в частна клиника срещу 500лв
ако човек мисли трезво, раждайки дете на 20 , се обрича да е самотна майка, а това не е много лесно да ви кажа от опит -дори за мен, нищо че станах такава на 36
да си прецени плюсовете и минусите, да- има вариант да си роди момичето и да й помагат техните, тя да учи и да работи, след това да намери читав партньор и да създаде хубаво семейство
но има опасност цял живот да й се натяква от родителите за " грешката " й и да си остане сама
едва ли момичето ще вземе решение на база нашите съвети-аз казвам - аз лично как бих постъпила

# 52
  • Мнения: 116
Само да добавя, че да си майка на 20+ години, е много по- лесно, отколкото на 30+.
От личен опит го казвам.
Друго си е да си млад, да имаш енергия и да си свикнал на недоспиване.

# 53
  • София
  • Мнения: 24 839
Само да добавя, че да си майка на 20+ години, е много по- лесно, отколкото на 30+.
От личен опит го казвам.

Самотна, с дете от някакъв боклук, без професия, без доходи?
Защо ли не ти вярвам?

Защо ли си мисля, че на 30+ трябва да си се наиграла, да си си взела живота в ръце и да не лежиш на гърба на родителите си?

# 54
  • Мнения: 2 214
на 20 е по- лесно ако имаш партньор
самотна майка на 20 ми звучи като самоубийство
нямате си идея каква сила е необходима, за да се справяш чисто емоционално сама с дете
да не говорим финансово, да кажем ,че родителите й помагат
може да изпадне в следродилна депресия, може да тъгува по таткото, не е толкова лесно, колкото изглежда
и на мен ми се иска да бях срещнала подходящ мъж и сега да съм отгледала детето си , а не на 40 да ровя в пясъка с кофичка и лопатка, но ето че и на 30 и да си, пак не е гаранция,че бащата ще е отговорен и читав партньор и ще те подкрепя
който не е самотен родител, той говори от съвсем друга позиция
и на мен ми е чудно сега от позицията на такава как има жени, дето чакат мъжа си да се прибере, за да разходят детето и да го изкъпят, ама всеки с проблемите си
не е шега да родиш на 20 съвсем сама, дай боже да са живи и здрави родителите ни, но те не са вечни за съжаление

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839

не е шега да родиш на 20 съвсем сама, дай боже да са живи и здрави родителите ни, но те не са вечни за съжаление

Не е и честно спрямо тях да си толкова безотговорна, също.
Не е редно да ги натовариш с отглеждането на дете, което ако са искали, щели са да си родят.
Те са преценили докъде им стигат силите и възможностите и е гадно да им извиеш ръцете само защото знаеш, че ще те подкрепят.
За съжаление, днес се приема за престъпление да направиш аборт, но за в реда на нещата да заробиш родителите си докато са живи.

# 56
  • Мнения: 6 843
не се знае точно в коя гестационна седмица е
това първо
понякога плода изостава и се развива по- бавно
аз лично направих аборт точно в 12 г с по съвет на гинеколог в частна клиника срещу 500лв
ако човек мисли трезво, раждайки дете на 20 , се обрича да е самотна майка, а това не е много лесно да ви кажа от опит -дори за мен, нищо че станах такава на 36
да си прецени плюсовете и минусите, да- има вариант да си роди момичето и да й помагат техните, тя да учи и да работи, след това да намери читав партньор и да създаде хубаво семейство
но има опасност цял живот да й се натяква от родителите за " грешката " й и да си остане сама
едва ли момичето ще вземе решение на база нашите съвети-аз казвам - аз лично как бих постъпила

Това е цитат на авторката:
Цитат
и накрая в 13г.с съм сама

Но ако ще си споделяме теории и разсъждения, нека и аз споделя моите: Жена, която е решила да задържи детето, няма моментално да си промени решението, понеже бг-мама съветва така. Най-вероятно ще има нужда поне от няколко дни, за да вземе новото решение. Дни, които тя няма.

Да се хванеш с обвързан мунчо и да не вземеш достатъчно мерки против забременяване е грешка. Не го подкрепям, не искам да ми се случва, надявам се да не се случи на евентуалните ми дъщери. Но да направиш аборт в четвъртия месец при положение, че родителите ти са склони да ти помагат, е втора грешка, която може да има необратими последици за здравето. Според мен времето за или против аборт при нея вече е минало, сега трябва да седнат с родителите и да мислят как ще протекат следващите няколко години. Да, те по принцип не са длъжни да отгледат детето на безпаричната си, необразована дъщеря, но явно са склонни да го направят.
 

# 57
  • Мнения: 25 673
Не мога да разбера как зрели жени, някои от тях майки, съветват друга жена да направи аборт в 13 г.с., понеже била бляла, спала, виждала живота в розово и никога нямало да си намери мъж. Въобще не става дума за морални драми за малкото неродено бебче или трудностите на жените с репродуктивни проблеми, а за реалните рискове за здравето на тази млада жена.

Твърдо стоя зад думите си, че е бляла когато е можело да решава дали да махне бебето. Спала е когато си е лягала с обвързан мъж без да ползва предпазни средства.
Не знам ще си намери ли мъж след време или не, това Господ знае. Ако мама и тате не и дадат як гръб, може да се наложи да работи и да гледа дете...тогава няма да има време да търси принца на бял кон.
На 20 г, сигурно няма нужния стаж за да получава майчинство, тоест отива на социално -100лв. Тези пари не са достатъчни само за памперси. Детето има един куп нужди, то не е кукла с която да се утешаваш, че ония те е зарязал. Да речем първата година ще и помагат, а тя ще гушка и цунка бебче, а после...като стане на 2, на 3 с какво средства ще му посреща нуждите?

# 58
  • Мнения: 7 006
"Мамо,защо си ме родила?Много си искала да ме имаш точно мен ли?
А,не,мойто дете,..Просто ескапелът не подейства.."

п.п.Много тъп и егоистичен мотив е да доведеш на този свят още едно същество,само понеже те е страх,че ако го махнеш,после можело никога да нямаш деца..Ми то за това се мисли преди забременяването,а не след..
Децата следва да се създават от обичта и взаимното решение на двамата партньори,а не да бъдат употребявани за запушването на личностни проблеми и емоционални дупки.
3а тая цел има домашни любимци.

# 59
# 60
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Абе, я й погледнете пак първия пост, моля ви. Пробвала с единия, после с другия, пренебрегвайки факта, че оня от пет години си има мацка. Станал гафа и пила хапче ама то не подействало. С голям зор останали заедно обаче онзи се повел по акъла на баща си и й духнал под опашката. Тя, като всяка романтична тинейджърка, решила да задържи детето щото само то й е останало от голямата любов. Един вид, видиш ли, като утеха, точно така става в романтичните филми. Само дето там не показват какво е в действителност гледането на бебе сама. А родителите й ще я подкрепят, какво да правят хората, тя не им е оставила друг избор. Но вътрешно сто на сто не скачат от радост.

Авторката е ненаживяла се хлапачка, която няма идея какво я чака и дано не се огъне, а да си поеме отговорността. Правилно ли видях в първия пост, че секса с този й е бил за пръв път?! Давам й най-много година след раждането и ще й се доживее неистово. Човек, който не си е изживял младостта, после гледа да навакса и става страшно. Дупе да им е яко на нейните родители.

# 61
  • Мнения: 25 673
Нее, преди 2 години спали за първи път просто така,а той имал гадже от 5 години (значи вече са 7 Rolling Eyes) После спала с друг, но не се получило... Rolling Eyes първия пак я ползвал, но паралелно със сериозната си връзка...и станала белята. Дано поне знае кой е бащата.

# 62
  • Мнения: 7 006
Дупе да им е яко на нейните родители.
Ба..Квото са си посели,ще си го жънат..Щерка им,те са си я възпитавали..
Да я бяха научили какво значи любов и грижа и да и бяха обяснили,че хубавия секс и трепетите в стомаха са страст,а не любов.
Като не са си свършили работата добре,сега да дондуркат внуче и да си опичат акъла повече..

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 471
От такива теми страх ме хваща. И аз имам дъщеря.

# 64
  • Мнения: 25 673
От такива теми страх ме хваща. И аз имам дъщеря.
+1

# 65
  • Мнения: 3 510
От такива теми страх ме хваща. И аз имам дъщеря.
И мен. Привиквам я от време на време да ги чете и да прави анализ на ситуациите, проектирайки последствията.

# 66
  • Мнения: 603
Дупе да им е яко на нейните родители.
Ба..Квото са си посели,ще си го жънат..Щерка им,те са си я възпитавали..
Да я бяха научили какво значи любов и грижа и да и бяха обяснили,че хубавия секс и трепетите в стомаха са страст,а не любов.
Като не са си свършили работата добре,сега да дондуркат внуче и да си опичат акъла повече..
Аз съм на 20, уча все още, но преди да си легна с някой гледам да е обвързан с мен и да ме уважава и обича. Ох, да, и си прегръщам Дюрекса много здраво. Да бяха обяснили, че има нещо, наречено МОРАЛ И КОНТРАЦЕПТИВИ, които не са само Ескапел. Щерка ми сега да не се оплаква, а да си събира пари за детето, защото не са малко (особено за бременност и раждане + първата година). Забравих, че тя и една година стаж няма също. Още по-зле. Но да си опичат акъла вече. Не сме им виновни, че се любят с разни мюхювци и след това реват.

# 67
  • Мнения: 25 673
Ако е жена с акъл студентка редовно, има помощ и то не малка, ще изкара бременност и раждане, с много помощ после ще се изучи, има право на 50% отсъствие...обаче, нашата героиня, май не е от отбор учени майки.

# 68
  • Мнения: X
накрая в 13г.с съм сама, мога да го махна, но не искам.
Няма лошо човек да препрочита дневничето си,
поствайки цитати от него, след 12-13г , спомени !  Wink
ПП Детето е родено, родителите му се радват и отглеждат.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 16:42 от Анонимен

# 69
  • Мнения: 39 036
Ох, сега прочетох- сама може да го махне........ божей, дано не направи някоя тъпотия...

# 70
  • Мнения: 25 673
Е, сама няма как да го махне.

# 71
  • Мнения: 39 036
Да бе. Нали има лекарства, които предизвикват аборт.

# 72
  • Мнения: X
Мисля да го запазя,..., мога да го махна, но не искам.
...
Очаквам съвети, благодаря ви хора!
Не разбирам - какви съвети по-точно очаквате в "Семейни отношения"? Има отделни под-форуми за бъдещи майки, където могат да Ви посъветват за бременността, избор на АГ доктор, да си пиете фолиевата киселина (пиете, нали?) къде да родите, какво да купите за бебето и т.н. и т.н..

Относно крайно неграмотно и неразбираемо написания латино сериал - съчувствам Ви като човек, а като баща на дъщеря - 10 пъти повече съчувствам на родителите Ви за ранното и непланирано внуче, което ще легне на техните плещи заедно с наивната и незряла дъщеря.

# 73
  • Мнения: 18 680
Бъдещата евентуална баба (майката на авторката) е на 38 години - родила е авторката на 18. Едва ли чак толкова ще се шокира, че трябва да помага за внучето. На нея вероятно също са ѝ помагали. Направо си е редно да върне жеста.

# 74
  • Мнения: 1 319
Не разбирам защо се нахвърляте така срещу бременна млада жена. Не е нечувано на 20 някоя сама да си гледа детето. Може да е трудно, но си има начини, а и родителите ѝ я подкрепят. Стига с тоя негативизъм. Май по-скоро си изкарвате нервите на някой, който заслужава похвала, че иска да задържи детето и да поеме отговорността за постъпката си. Не е за вярване, но повечето от пишещите биха направили аборт без изобщо да се замислят.
Отделно има и още един в играта с 50% участие -  хубавеца, дето си го развява насам-натам. И той един ден ще трябва да си поеме отговорността.
Да, би било по-добре първо да завърши, да си намери работа, да срещне принца, да купят жилище, да си родят деца и заживеят мирно и щастливо до края на дните си, но в много малък процент се случва тоя сюжет.
Липсата на образованието не е гаранция, че ще е по-малко грижовна и всеотдайна майка от друга с еди колко си дипломи. Има чудесни майки, родили на по около 20. Така че, спрете с укорите и черногледството.

От мен- лека бременност!

# 75
  • Мнения: 39 036
Аз бих си го родила. Щом има подкрепата на семейството си, не виждам проблема.
Така де, мисля от позицията на  човек минал през стерилитет. Все пак се надявам някой ден дъщеря ми да не дойде бременна и сама на 20. Но все пак никой от нищо не е застрахован.

# 76
  • Мнения: 25 673
Да бе. Нали има лекарства, които предизвикват аборт.
Само по филмите. В реалния живот няма как да си набави медикаментите сама, и да ги приеме сама, а пък и в 13г.с. абсурд.
Бъдещата евентуална баба (майката на авторката) е на 38 години - родила е авторката на 18. Едва ли чак толкова ще се шокира, че трябва да помага за внучето. На нея вероятно също са ѝ помагали. Направо си е редно да върне жеста.
Лоша си. hahaha

# 77
  • София
  • Мнения: 4 262
Ох, сега прочетох- сама може да го махне........ божей, дано не направи някоя тъпотия...


Къде прочете, че може да го махне сама? Пише, че е сама (след това има запетая), може да го махне, но не иска.
Пунктуацията е важно нещо.

# 78
  • Мнения: X
Не разбирам защо се нахвърляте така срещу бременна млада жена.
Аз лично не знам дали се нахвърлям, но определено реагирам негативно, защото темата е повече от абсурдна. Ако не беше подписана с реално откраднатия фейсбук на майката (което е част от абсурда), щях да съм убеден, че е пързалка, а дори и сега не съм напълно сигурен, че не е. Просто е прекалено удобно за целите на скандала, който (ще) се вихри в темата това фатално число - 13та г.с.

Но най-абсурдното е, че решението, по което точно този форум би могъл да се изкаже, вече е взето, родителите знаели и подкрепяли - какво точно да му кажем на това момиче? Че всичко ще е наред, че много хубаво решение е взела, че може и таткото да размисли и да се върне и т.н.? Ами аз лично не мога да го кажа това, съжалявам. Също не знам какъв съвет точно се очаква да дадем - как да направи незаконен аборт ли? Или как да си върне Освалдо в живота, че да има кой да ѝ кръшка и да я шамари пред детето в следващите 5-10 години? Никаква идея.

Но не мога да пропусна да се разпиша по поредната тема за/против аборта Simple Smile Новото нещо, което научих в темата е, че до 12та седмица плодът си е плод и изведнъж - хоп - в 13та седмица се превръща в малко, сладко човече, което е същинско убийство да бъде абортирано. Недоумявам как може една нерелигиозна нация да въди сред себе си толкова консервативно-задръстени гледни точки. Поне част от т.нар. медицински причини са в групата на хуманната евгеника - пример: първи биохимичен скрийнинг, който се прави точно 11-13г.с. и ако вероятността за Даун е твърде висока следва амниоцентеза (по лекарска препоръка, но с решение на майката). Над 90% от бременните, получили информация, че детето е със синдром на Даун, избират да прекратят бременността. Ще рече човек, че всички тези хора са убийци на сладки, безкрайно добрич дечица с бадемовидни очи, come on. Тялото на майката и какво ще прави с него са си нейна работа, законът третира изключително внимателно дори убийства на новородени от майките им, а абортът е убийство единствено в главите на крайно назадничави хора.

В конкретния случай не е за това темата обаче. Нали можете да четете? Въпрос "да задържа ли детето" никъде не видях. Предполагам, че се търсят съвети за бременността и/или подкрепа от типа успокоения: "няма страшно мойто м'иче".

# 79
  • Мнения: 39 036
Ох, сега прочетох- сама може да го махне........ божей, дано не направи някоя тъпотия...


Къде прочете, че може да го махне сама? Пише, че е сама (след това има запетая), може да го махне, но не иска.
Пунктуацията е важно нещо.


Така е. Точно защото е така написано се обърках.

# 80
  • Мнения: X
темата е повече от абсурдна. Ако не беше подписана с реално откраднатия фейсбук на майката (което е част от абсурда), щях да съм убеден, че е пързалка,
Е, то пак може да е пързалка.
Нещо е ядосана на майка си и евентуално на пастрока си.  Cry

# 81
  • Мнения: 2 214
дано да е пързалка
точно това самонадеяно изказване- че може да го махне ,но не иска, ме навежда на мисълта,че хал хабер си няма коя гестационна седмица е
дали изобщо е ходила на гинеколог ме съмнява
по-скоро може и да се надява че ще върже мъжа с детето, но това е безумие
никоя здравомислеща жена не би си причинила самотно майчинство, още по-малко на 20 години, когато животът ти едва сега започва

# 82
  • Мнения: X
Намекнах Ви...
Авторът на темата е бил на 20г преди 13 години.
Притеснителното е, че уж пише дъщерята.
Профилът на майката може да хакнат или някое устройство със запаметен акаунт и парола да е загубено.
ПП И майката вече не е на 39г или ако е, то да има сестра на 33.

# 83
  • Мнения: 25 673
Или авторката така се е пръкнала на бял свят, и сега си прави проучване, как другите жени биха постъпили на мястото на майка и...

# 84
  • Мнения: 603
Не разбирам защо се нахвърляте така срещу бременна млада жена. Не е нечувано на 20 някоя сама да си гледа детето. Може да е трудно, но си има начини, а и родителите ѝ я подкрепят. Стига с тоя негативизъм. Май по-скоро си изкарвате нервите на някой, който заслужава похвала, че иска да задържи детето и да поеме отговорността за постъпката си. Не е за вярване, но повечето от пишещите биха направили аборт без изобщо да се замислят.
Отделно има и още един в играта с 50% участие -  хубавеца, дето си го развява насам-натам. И той един ден ще трябва да си поеме отговорността.
Да, би било по-добре първо да завърши, да си намери работа, да срещне принца, да купят жилище, да си родят деца и заживеят мирно и щастливо до края на дните си, но в много малък процент се случва тоя сюжет.
Липсата на образованието не е гаранция, че ще е по-малко грижовна и всеотдайна майка от друга с еди колко си дипломи. Има чудесни майки, родили на по около 20. Така че, спрете с укорите и черногледството.

От мен- лека бременност!

Него не го мисли. Баща му щом не го е научил на вярност и отговорност, няма кой. Жената е длъжна да си пази тялото точно от такива интересчии, които си гледат кефа.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ей, ама на чужд организъм и десет аборта са малко, отвращавам се как с лекота се препоръчва аборт! Ако момичето после има усложнения, то вие ще си отдъхнете "добре, че не е на мен", нали? "Аз правих аборт и после пак имах деца, няма трагично", ама това е гаранция и за другия човек ли?
И какво им е на "простите бачкатори", те не са и хора, не могат ли да бъдат добри родители?

Намекнах Ви...
Авторът на темата е бил на 20г преди 13 години.
Притеснителното е, че уж пише дъщерята.
Профилът на майката може да хакнат или някое устройство със запаметен акаунт и парола да е загубено.
ПП И майката вече не е на 39г или ако е, то да има сестра на 33.

Като разгледаш снимките от фейсбука, на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.

# 86
  • Мнения: X
на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.
Няколко снимки, вкл. и тази са публикувани на 7 юли. Дъщерята има Рожден ден на 6 юли.  newsm78
Скрит текст:
Всеки е бил дете, т.е. може днес да си постнеш снимка отпреди 10, 20, 30, ...100г.
Ето профила на дъщерята Karina Garanovskaya:

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 19:58 от Анонимен

# 87
  • Мнения: 25 673
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 3 510
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes
Шоу да става... Hands Nail Care

п.п. Баси грозните коли в профила.

# 89
  • Мнения: 25 673
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes
Шоу да става... Hands Nail Care

п.п. Баси грозните коли в профила.
Цвета ми харесва, като на Барби колата...

Не им писна да ни пързалят, аман от отегчен народ. Tired

# 90
  • Мнения: 3 510
Цвета ми харесва, като на Барби колата...

Не им писна да ни пързалят, аман от отегчен народ. Tired
Те пързалят, ние си дървено-философстваме. Те така.
Донякъде е добре, че е пързалка. Поне няма да се роди още едно нещастниче.

# 91
  • Мнения: 18 680
на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.
Няколко снимки, вкл. и тази са публикувани на 7 юли. Дъщерята има Рожден ден на 6 юли.  newsm78
Скрит текст:
Всеки е бил дете, т.е. може днес да си постнеш снимка отпреди 10, 20, 30, ...100г.
Ето профила на дъщерята Karina Garanovskaya:

Изпуснах нишката нещо. Профилът е хакнат ли? Откъде става ясно, че тази изрусената е в някакви роднински връзки с жената от профила, с който е пусната темата? В този профил дъщерята е друг човек, изобщо не прилича на изрусената жена.

# 92
  • Мнения: 25 673
на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.
Няколко снимки, вкл. и тази са публикувани на 7 юли. Дъщерята има Рожден ден на 6 юли.  newsm78
Скрит текст:
Всеки е бил дете, т.е. може днес да си постнеш снимка отпреди 10, 20, 30, ...100г.
Ето профила на дъщерята Karina Garanovskaya:

Изпуснах нишката нещо. Профилът е хакнат ли? Откъде става ясно, че тази изрусената е в някакви роднински връзки с жената от профила, с който е пусната темата? В този профил дъщерята е друг човек, изобщо не прилича на изрусената жена.
Факта, че авторката не се върна да каже какво става е достатъчен за мен да съм сигурна, че някой ни пързаля. Неумело.

# 93
  • Мнения: X
Ееее, спрете се малко, пързалка или не, това ровичкане преминава границите на добрия вкус.

Както повечето подобни теми, тази повдига реални и много болезнени въпроси, на които едно малцинство потребители винаги се намира да каже: раждай! На всяка цена раждай! Единствено заради тях пиша в подобни теми след епопеята с 16 годишната бременна, която щяла да си го роди, защото "защо пък не". Не трябва четящите тези теми деца и млади жени да си мислят, че всеки аборт е убийство, че в 13 г.с. плодът едва ли не казва "мама", трябва да знаят опциите си, рисковете, погрешните вярвания (примерно това за постинора, което се писа в темата) и т.н. и т.н. Трябва да знаят, че примерно рисковете за смърт на бременната при ранен аборт по нейно желание са 13 пъти по ниски от рисковете за смърт при самото раждане; и едва след 21ва седмица се изравняват двата риска и т.н. и т.н. Хубаво е подобен форум да прави някакъв опит и да образова хората, не само да върти реклами, пък самото съдържание да е на такова ниво, заради което "бг-мамма" заслужено е станало нарицателно.... Иначе каква взаимопомощ като се чуват само Дънинг и Крюгер....

# 94
  • Мнения: 1 030
Защото ровите така по фейсбука на момичето или на майката, няма значение.
Отвратително и грозно е!
То бива разследвания и любопитство, но вие минавате всякакви граници!
Че и снимки показвате тук...Confused

# 95
  • Мнения: X
Чакаме да се "клонира" или да пише от другия си профил.
Приказката за лъжливото овчарче сме я чели!
И когато, наистина някой има нужда от съвет или съдействие - ще бъде подминат.

Общи условия

Активация на акаунт