Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 40 930
  • 642
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9 196
Боже, боже ... ами то всяко бебе връща по малко и се гърчи, като се напълни стомахчето, къде те е засилила с тия диагнози. И то много сложно пристъпването, към рефлукса - просто да ти назначи добавка или мляко.

Сигурна съм, че на прегледа ще ти кажат, че си е добре.

# 571
  • Мнения: 385
Боже, боже ... ами то всяко бебе връща по малко и се гърчи, като се напълни стомахчето, къде те е засилила с тия диагнози. И то много сложно пристъпването, към рефлукса - просто да ти назначи добавка или мляко.

Сигурна съм, че на прегледа ще ти кажат, че си е добре.
И аз четох за този рефлукс и според симптомите сигурно ще излезе че всяко бебе има. И моя се гърчи, ревери връща, понякога повече, понякога по-малко. Днес чакам педиатъра на редовното посещение и ще питам. Отделно може да се пробвам с някое специално мляко да видя дали има ефект.
Коликите и при нас са на дневен ред, ама като ви чета май не е толкова страшно. При бебо са от 19:00 до 20:00 по-силно. През нощта няма проблеми, навън спи като заклан, а и през деня поспива, но по-кратко и предпочита на ръце, разбира се Simple Smile Днес ще взема от капките с Ким

# 572
  • Мнения: 9 196
Ами всяко бебе има. Ако питаш някоя баба, ще каже - те всички бебета повръщат. Да, вече ги контролират тия неща, за да минава по-леко адаптацията на човечето към живота отвън, но няма бебе никога да не повърне, да не плюе, да не се погърчва в началото.

# 573
  • Мнения: 925
]Моята за сега не е повръщала Слава Богу

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 12:09 от Teri Petrova

# 574
  • Мнения: 521
Аз вчера поръчах слинг точно заради това - да я нося вкъщи, докато свърша нещо, защото като започне кризата с коликите е ужас, само на ръце. Не ми издържа физиката на това напрежение - гръб, кръст, въобще за умората не мога и да мисля, от този рев не си чувам мислите.

# 575
  • София
  • Мнения: 965
И моето връща, напъва се, гърчи и червенее, мрънкя и плаче като се напъва, винаги е след хранене и често и по време на сън. За мен това е нормално бебешко поведение, е разбира се ако плаче и се дере ден и нощ значи може би има проблем. С големият ми син в началото ми пропускаха памперсите (зелени памперс ползвах и ползвам к сега) и реших да минавам на по-голям номер в момента, в който теглото на бебето достигне минимума на килограмите на по-големия размер. От тогава не са ми пропускали вече 2.5г  Peace
Имам слинг от преди и никога не съм го ползвала. Ще взема да го пробвам вече Simple Smile

# 576
  • Мнения: 338
Мамии , нашата сага с яденето продължава. Поради плач по време на ядене( изцедена кърма от шише) и силно свиване и напъване , повръщане и плач след ядене , като изяденото количество е 50-70 мл , детенце е на 37 дни . Та не говорим за преяждане , както предположи педиатърката. А като давам вода между храненията пак има повръщане понякога на изпитата вода. От вчера реших да й давам АМ - фризолак за да видя дали ще има подобрение в състоянието на детето. Вчера от 6 храненията са изцяло на АМ . Всичко беше наред до днес сутринта. След яденето в 9.30 , към 11 започна плач и повръщане, поне 4-5 пъти повърна и пак присвиване. Та какво мислите вие, дали пък не е от претоварване на стомахчето, защото рязко е преминала от кърма на АМ , или да мисля за някаква лактозна нетолератност и да взема мляко без лактоза. Аз първо мислих за рефлукс, но пък повръщането сега е час и половина след храна, ако беше рефлукс може би щеше да настъпва веднага след ядене ..?
Педиатърката не ми обръща никакво внимание- щом наддава, край - няма пробле. А за мен не е нормално детето да плаче по време на ядене и след това ибредовно да повръща , да се извива назад, да се гърчи , да плаче и да крещи ..

# 577
  • Мнения: 385
Моят реве преди, по време и след ядене.. толкова реве, че днес цвърчи като мишка, защото е прегракнал пак. Супер лаком е, изпива по 120-130 мл кърма от шише. От гърда няма как да знам колко, но явно е по-малко, защото след час и половина иска пак. Връща и по време на ядене понякога и след. Като се наяде гледам да се оригне и после седим неподвижно за 20 минути в по-изправено положение, за да не върне. То си е цял ритуал това Wink иначе е на 35 дни и е наддал близо 2кг. И като яде пръцка много. С мъжа ми се шегуваме, че ще отлети нанякъде,ако продължава така

# 578
  • Мнения: 9 196
Моите повърнаха по 1-2 пъти още като се родиха и ги почнахме с каробела на всяко ядене и край от тогава. Но все още си връщат понякога, малко е, като плюене, но нищо не е това, нормално си е, защото се тъпчат, понякога като се оригнат излиза малко.

Мария не давай вода на бебето. И не го храни по гръб, трябва да му е на ляво главата поне, щом прави такива изпълнения, сложи го на коленете си, хвани му главата/врата с лявата си ръка, обърни го към дясната ти и така храни. Дори сядай на по-ниско място, или си вземи столче за крака, за да направиш наклон на коленете. Но не го слагай на лакът и така да яде гушнато.

За памперсите и аз така - като стигнаха 2,5 кг веднага минах на 1, защото преди това бяха на 0. И после като станаха 4 минах на двойката.

# 579
  • Мнения: 338
Ами и аз не искам да давам вода, но не й минава жълтеницата и нямам избор. Като включа подсладена вода и се изчиства, щом я спра отново й пожълтяват очичките..

# 580
  • Мнения: 9 196
Жълтеницата не би трябвало да е повече от седмица две. Взимаха ли и кръв? Ако има високи нива на билирубина, може би ще и пуснат малко системи, ако не - би трябвало да си мине и да не се появява повече и без вода.

# 581
  • Мнения: 385
Имало и някаква кърмаческа жълтеница, което подозирам, че е моят случай

# 582
  • София
  • Мнения: 444
Минах на 3-ка на Pampers.
Днес не е имало повече изтичане Simple Smile Ние сме над 5 кила ..явно са му омалели 2-ката.
И нашия си повръща чат-пат. Понякога и повече, често като го оригвам. Нормално е на тази възраст.
Съчувствам ви за коликите във вида, в който имате някои от вас. При нас си е напъване, почервенява целия, мрънка, пръцка, понякога плаче ...но на ръце се успокоява. Спим само така вече от седмица. Пиковете са сутринта от 5-6 и следобед. Докато спи плаче и мрънка много тъжничко Sad
3 слинга и ергономична раница стоят неизползвани все още. Не ги понася Simple Smile
Днес обаче изкарахме целия ден в зоологическата градина на разходка...Ура!
Хубава вечер от мен и нека на всички се падне много сън и малко колики! Алелуя!

# 583
  • Мнения: 385
Сесилче не знам с какво ги храним тия бебета, но и моя днес го измериха точно месец след изписването, заковал е 5кг. Вчера отворих новия пакет двойка и се надявам да го използме преди да отидем на тройка.

# 584
  • Мнения: 9 196
5 кг, не е ли малко чак за тройка, тя двойката е 4-8.

Общи условия

Активация на акаунт