Куче или котка

  • 3 664
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 902
Предпочитам котките, но да кажа и за кучето - симпатично, подлежи на дресировка, повече става за игра, върши си физиологичните нужди навън. Недостатъци - има нужда от разходки, досажда, гледа на теб като на господар (аз лично искам приятелче, не роб).

# 16
  • Мнения: 5 622


Имали сме, имаме и мислим да имаме още кучета. Големи, силни и умни.

Явно визираш определени породи..защото например пинчерчетата съвсем не отговарят на това  hahaha

# 17
  • Мнения: 6 902
Куче,но за съжаление нямам,от котките незнаеш какво можеш да очакваш,милички са ,но не бих рискувала.

Това съвсем не е вярно..Странно как се носят градски легенди за котките, горките  Joy
Аз не знам доколко е вярно, но ние имаме 13-годишен котарак. От малък си има характер и се разправя ако нещо не му изнася. Един ден майка ми много му се кара и го би заради нещо. След това той издебна, хвърли й се на ръката и я издра цялата. Няколко дена след това всички минавахме на метър покрай него. Но за всичките години това е единственото, което е направил. А и честно казано не вярвам някоя по-спокойна котка да го направи.
От друга страна имахме и голямо куче. Е, за 8 години поне 2-3 пъти е нахапвал майка ми жестоко по време на разходка (обикновено заради друго куче).
По моята статистика кучето е много по-опасно.

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Котка.

Защото когато котката те обича, те обича заради самия теб, а не защото я храниш.

Докато кучешката вярност не е любов, а подчинението на главния в глутницата - в случая стопанина.
Това не значи, че не обичам кучета. Обичам всякакви животни. Но у котката има... чар. Simple Smile

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да ама, ако някой друг предложи на котката ти храна тя няма ли да те изостави? Confused
докато кучовата марка и гладно ще стои при теб , защото е предано Grinning

# 20
  • Мнения: 6 902
да ама, ако някой друг предложи на котката ти храна тя няма ли да те изостави? Confused
докато кучовата марка и гладно ще стои при теб , защото е предано Grinning
Лично нашите котки не биха тръгнали след никой Confused

# 21
  • Мнения: 407
Имаме си и двете и много мога да поспоря за котките.
Това,че някога некъде сте попаднали не злобна котка не означава,че трябва да се обобщава.
Нашата котка нито ведъж не е ходила извън нейната си тоалетна,има си специално място да си точи ноктите не ми цапа,не ми разхвъря и е много послуша,а не е особено възрастна само на 2 годинки.Кученцето е по забавно защото е много игриво,но много бели прави.Напикава се където свари повечето случаи на пук.Наяде ни всички обувки,раздърпа новия диван и много добре знае,че е виновен,но просто така се забавлява.
На котката не харесвам само това,че е много капризна по отношения на храната.А кученцето си хапра абсолютно всичко.

# 22
  • Мнения: 1 492
Котка.

Защото когато котката те обича, те обича заради самия теб, а не защото я храниш.

Докато кучешката вярност не е любов, а подчинението на главния в глутницата - в случая стопанина.
Това не значи, че не обичам кучета. Обичам всякакви животни. Но у котката има... чар. Simple Smile
newsm51  202uu

да ама, ако някой друг предложи на котката ти храна тя няма ли да те изостави? Confused
докато кучовата марка и гладно ще стои при теб , защото е предано Grinning

Няма да те изостави, може да си хапне от чуждия човек, ама пак ще се върне при теб. А и рядко са кучетата,дето са научени да не взимат от чужди хора.
Скарлет, ще ви подминем,ще видиш Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 902
Имаме си и двете и много мога да поспоря за котките.
Това,че някога некъде сте попаднали не злобна котка не означава,че трябва да се обобщава.
Именно, а никой не прави такива обобщения за кучетата и то при всичките случаи на нападнати и нахапани хора.

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
еее, аз не обобщавам. само казвам - от дете нещо все ги избягвам тия животинки.
за първи път реших преди 4 г да покажа на дъщеря ми, че няма страшно да помилва едно коте и се наведох да направя показно. ей, как ме захапа това чудо, звездички ми се видяха! ако не беше стопанката му там, която ме уверяваше, че е много добричко такъв шут щях да му бия Rolling Eyes
майтапя се - никога не съм удряла животно Laughing

между другото много харесвам малките котенца, но тези точно тип помиярчета. онези с кралската външност, с кожените облекла са ми гадни Tired

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
камелия , срещу нас да бягате няма да ни стигнете  newsm48

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
да ама, ако някой друг предложи на котката ти храна тя няма ли да те изостави? Confused
докато кучовата марка и гладно ще стои при теб , защото е предано Grinning

 Grinning Grinning Grinning

Точно обратното е. Кучето може да се привърже към друг заради храната.

Котката може да се нахрани и после пак да си обича този, който си "нейния"
В много къщи храната на котката се дава от един човек, а тя е най-привързана към друг.

Наша Маци в периода на скъпия долар беше намерила изход от кризата - излизаше на покрива и се връщаше похапнала. Оказа се, че ходела в едно друго жилище, където имало сиамски котарак, хапвала си и се занасяла с котарака, а после пак се връщаше у нас и ни се гушкаше. Разбрахме го от съседа, който каза, че нямал нищо против, щото и за котарака му било добре.  А Маци напълня подозрително и роди котенца с засукани сиамски опашки Simple Smile

Като цяло поведението на животните е сложно и ако не се познава, винаги може да има неразбрани и пострадали.
Не пипам непознати животни. Не правя резки движения. Винаги давам да подушат ръката ми, ако е бозайник, и не заставам над животното, ако е птица... и още един куп неща...

Човек, който се интересува от животни, гледа животни и знае много за тях, намира подход към животното и се разбира с него.
Пипането, закачането и резките движения са най-честите причини за нападение.

И тук един култов и много показателен детски бисер:  Grinning
"Ударих кучето, защото то после ме ухапа!"

# 27
  • Мнения: 2 818
Котки обичам от край време. От кучета доскоро ме беше страх, но вече не ме е толкова Peace Та отговорих, че харесвам и двете.

# 28
# 29
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Котка.Имахме сиамка много години и една седмица след като родих почина.Незнам дали от мъка и ревност,ама ми беше много криво.Много си я обичахм
ЕЕЕ стана ми много мъчно. Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт