Здрава родилка почина, след скачане по корема

  • 45 490
  • 856
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 239
Цитат
Не знам какво толкова има да се провокира при такава трагедия.
Така ли? Като не знаеш, да си беше замълчала. Хем знаела нещо, хем не била сигурна, хем ги плещи без да мисли! Не знам за кръгозора на ССФ, но в твоят има нещо грозно и сбъркано!
Бе от кога вие казвате, кой ще коментира и кой не? Кога съм казала, че знам. Казах има слухове.

Дори починалата да е имала заболявания, дори да не са знаели лекарите за тези заболявания, това не е нещо поставящо същата починала в лоша светлина, що за тъпотии.
Това имах предвид. Ще ползват тези заболявания, ако ги е имала, като оправдание.

# 736
  • Мнения: 3 876
Може да си имала това предвид, но написано по този начин от теб носи съвсем различен смисъл. Няма значение вече. А и нищо лошо нямаше в това да го напишеш директно в стил-говори се, че е била болна или друго, и с това смятам, че биха се оправдали. Мнение като мнение би било.

А може и да не се оправдават, а действително да е малшанс и да не се е знаело-пак е от полза да се знае, за да се изготви механизъм за превенция на подобни случаи.

# 737
  • Мнения: 2 837
Едва ли има човек без абсолютно никакви здравословни проблеми. Те в общия случай не могат да бъдат оправдание за ничия смърт.

# 738
  • Мнения: 22 036
А имането на здравословни проблеми нещо срамно ли е? Никак не ми се връзва с "или добро, или нищо".

# 739
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Изглежда е. Жената е била активен спорист и то конният спорт не е някоя йога или стречинг. Какво пък чак толкова да и е било здравословното състояние, че да  толкова изненадващо, пък и срамно...

# 740
  • Мнения: 22 036
Нямам идея, и аз това питам, защо здравословно състояние се приема за едва ли не срамно?

# 741
  • Мнения: 9 196
Сигурно има предвид, че е пила, пушила или се е дрогирала, аз за друго срамно и здравословно не се сещам. Но каквото и да е, свързано със здравето, не би трябвало да е тайна или проблем за ... болница?!

Единствено вина може да има, ако се е самоубила, всичко друго са простотии, отклоняване на вниманието. Но нито едно от трите - пушене, пиене, дрога не може да причина за смърт след раждане. Освен някоя свръхдоза, която не знам как ще стане да си я постави в болница и почти неподвижна, а и ако е това - за тези неща доказателствата са безспорни - изследвания и физически белези.

# 742
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Още по жалко е да се неглижира здравословното състояние на родилката. Следи ли са я през бременноста и е трябвало да са запознати ако е имала такива проблеми. Иначе би следвало ако имаме да не ходим да раждаме в такъв случай по тази логика.

# 743
  • Мнения: 22 036
Нито едно от изброените не са срамни, а са зависимости, които могат да доведат до заболявания.

Не ми харесва скачането срещу лекарите, без достатъчно нормална информация, но пък и подмятания за "срамни" тайни са доста неприятни.

Факт е, че отношението към родилките е ужасно понякога и трябва да се промени, но е и факт, че се спасяват и неспасяеми случаи. Наистина трябва да има някаква обективна информация, каквото и да се е случило, защото сега са само сензации и манипулации.

# 744
  • Мнения: 1 086
Яко се гаврят с паметта на родилката явно в родния Сливен. Със сигурност и самите лекари участват в това слухопускане...
ама то аз да ви кажа...ама не всъщност не мога за мъртвите или хубаво или нищо. Цвъкат ли цвъкат...
иначе няма откъде да дойде. Айде да излезне по-скоро експертизата, за да стане ясно. Но хич им нямам и доверие. Злодеита, а ти ако малко беше чела статии и самата тема, щеше да знаеш, че въпросният метод за изтласкване на бебето е забранен за употреба. А жената е писала на приятелки, че е било страшно тежко раждането и са я направили на нищо, тоест прилагана е груба физическа сила.

# 745
  • Мнения: 39 227
Мойта теза за смъртта е, че родилката е била с тромбоза, а скачането отгоре и е довело до тромбоемболия. И ако някой си мисли, че това се открива- ами ако не знаеш че то носиш е твърде вероятно да си умреш като куче.

# 746
  • Мнения: 1 086
сигма, по време на бременност като че ли се увеличават рисковете за тромбоза. аз си спомням, че мен ме караха да нося някакви спец. чорапогащи.

# 747
  • Мнения: 39 227
Да. Но само ако си носител на някоя мутация. Количеството естрогени в организма по време на бременост скача до небето и това кара кръвта да се сгъстява.

# 748
  • Мнения: 22 036
Мойта теза за смъртта е, че родилката е била с тромбоза, а скачането отгоре и е довело до тромбоемболия. И ако някой си мисли, че това се открива- ами ако не знаеш че то носиш е твърде вероятно да си умреш като куче.

Емболията е почти неспасяема и неоткриваема. Не се прави доплер рутинно.

Каквато и да е причината, е нужно да се знае. За доброто на всички е. Не е редно да се хвърлят обвинения, но не е редно и да се прикриват грешки.

# 749
  • Мнения: 39 227
Аз я открих много преди да бъда бременна. И това, че знаех за нея ме държи сега от правилната страна на тревата.

Общи условия

Активация на акаунт