За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 502
  • 754
  •   1
Отговори
# 225
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
И аз отбягвам всички възрастни хора, съмнително изглеждащи млади, та дори и налудничави майки които будят съмнение Simple Smile
За паркирането, и аз се чудя като vartoglava, кога ли ще ме глобят или ще ми се скарат. Возя малкия на предната седалка( на задните няма място) а като отварям вратата да го вадя ми трябва поне място като за половин кола, защото вратата е голяма. Така става че спирам леко настрани и заемам място като за кола и половина, но няма как Sad дано не ме набият скоро на някои паркинг.

# 226
  • Мнения: 35 109
Аз съм  с карта за инвалиди и чакам всеки път или да ми се скарат или да ме снимат.

# 227
  • Мнения: 245
Мнения за Лактана Био и по колко давате, ние сме на месец и половина, яде по 120мл, впрочем като сложа и сухото мляко става даже и 130. Вие как давате?

# 228
  • Мнения: 68
Мнения за Лактана Био и по колко давате, ние сме на месец и половина, яде по 120мл, впрочем като сложа и сухото мляко става даже и 130. Вие как давате?

Ние сменихме Нан с Лактана Био, за да се справим с ужасен запек, получи се, сега е на 110 мл. на 2 и половина месеца, но тя се роди по- мъничка, така че едва ли мога да ви помогна с количеството.

# 229
  • Мнения: X
А колко време се борихте със запека с Лактана? Аз давам лактана 1-2 пъти на ден от 6 дни, защото кърмата вече не стига, но пък трети ден не съм сменяла наакан памперс. Утре ще говоря с педиатърката, но дали може да е заради млякото?

# 230
  • Мнения: 248
Някой давал ли е от прахчетата ashton parsons за зъбки ? Мога ли да ги разтворя в млякото и така да ги дам ?

# 231
  • Мнения: 68
Първо включихме пробиотик- Био Гая, но пак не се оправи. След консултация с нашия педиатър сменихме и млякото (но моето момиче е изцяло на АМ). След няколко дни започна да ака всеки ден, понякога по два пъти на ден и е много по-спокойна. Иначе казват, че и капките за колики запичат допълнително.

# 232
  • Мнения: X
Има ли причина педиатърката да ни съветва да изчакаме бебето да навърши с точност 6 месеца и тогава да захраним? Има 10-на дни до 6-тия месец на бебо, защо ми каза да изчакаме?

# 233
  • Мнения: 35 109
Може би има признаци , че не е готово.
10 дни не са драма. Цял живот ще яде плодове и зеленчуци и боклуци...

# 234
  • София
  • Мнения: 661
Относно биберона при кърмените бебета, на моето бебе каквото му сложиш в устата, от него ще се опита да изсмуче нещо. И кърма пие, и вода пие, и чайчета пие...При всяко кърмене даваме и малко антирефлуксно АМ и той не се е отказал от сученето от гърда. Но пък проявява афинитет към дясната ми гърда и все по-често бойкотира лявата, та не знам какво ще правим...

# 235
  • Мнения: 16 871
Сменяй позште на кърмене, разхождай се, друскай. Може и да се излъже на другата гърда. Ние сме пристрастени към лявата.

# 236
  • Мнения: X
Може би има признаци , че не е готово.
10 дни не са драма. Цял живот ще яде плодове и зеленчуци и боклуци...

Аз пък  мисля, че е готов, защото ме изпива с поглед като ям пред него Grinning

# 237
  • Мнения: X
На 6 м. захранване ми е притеснително, защото разбират много вече и ще ппавят номера.
Аз захраних със сладък картоф.
Не помня коя мама ме посъветва от тук, но искам да й кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ.

# 238
  • Мнения: 13 082
И какви номера според теб ще прави 6 месечно при захранването? На 4 месеца още не могат да седят, а вие бутате ли, бутате тия пюрета. Все едно кой знае какво ще стане, ако не пробва картоф.

# 239
  • Мнения: 5 478
Дали има връзка между желанието за ядене преди захранване и след това? Моята щерка сега си пие млякото с кеф и си го търси като наследство на часа Grinning И се чудя дали и после ще е така... Аз съм била много злояда като дете, дано не е като мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт