За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 471
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 293
Тиквата разхлабва,но не чак толкова,колкото круша и слива Simple Smile
Момичета,аз да попитам как правите кисел и мляко с грис,ако някой е правил.Млякото с грис ще е за 9 мес,което значи,че трябва да го направя с АМ,нали?

# 256
  • Монтана
  • Мнения: 273
Аз захраних на 4+ месеца. До сега съм въвела бял морков, пъщарнак и от днес тиква. Хапва с желание и се сърди като свърши пюрето. На закуска давам оризова каша или бананово-ябълкова. Оризовата не я хареса, но от другата хапва. Бебето беше с рефлукс и доста добре се повлиява за сега. 😊

# 257
  • София
  • Мнения: 661
Аз захраних на 4+ месеца. До сега съм въвела бял морков, пъщарнак и от днес тиква. Хапва с желание и се сърди като свърши пюрето. На закуска давам оризова каша или бананово-ябълкова. Оризовата не я хареса, но от другата хапва. Бебето беше с рефлукс и доста добре се повлиява за сега. 😊

А това за рефлукса е обнадеждаващо. Аз все пак мисля да изчакам още месец-два.

# 258
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ако ще се съхраняват в хладилник за няколко дни е достатъчно да се сипе горещото пюре в бурканчета, затварят се хубаво и се обръщат надолу с капачката за 30 минути и после се прибират в хладилника. А ако ще се съхраняват за повече време извън хладилник, стерилизираме 15-20 минути след като водата заври.

# 259
  • Мнения: 1 195
Понеже стана въпрос за захранване с тиква, точно да ви питам дали при някого се е случвало. По-миналата събота започнахме с нея, но като че точно тогава започнаха и проблемите със съня. Мисля, че й върнахме коликите плюс комбинация от зъби и от 10 дена не сме спали нормално.. тогава беше на 5 мес и половина. Уж сладка за по-добре, а то какво стана.

# 260
  • Мнения: 610
Кога да започне захранването всеки сам си избира. Аз започнах на 6 месеца и съжалявам,  че не започнах по - рано. Сега бебчо разбира всичко , хапва малко и иска гърда. Пробвах и АМ и него неиска. Добре , че не работя . И така де,  не виждам нищо лошо в захранване на 4 +++ или 5 месеца , ако на бебето му е добре.

# 261
  • Мнения: 6 933
Какво толкова разбират, бихте ли обяснили, моля?

# 262
  • Мнения: 610
Разбира , че не е гърдата , която предпочита. Разбира също , че млякото в шишето или чашата е различно. Знам ли PoliII , мисля си , че ако бях започнала по - рано щеше да ми е по - лесно. Бебето беше по - глупавичко😂. Може пък и само моето да неиска храна. Но определено със всеки месец научава и разбира повече неща.

# 263
  • София
  • Мнения: 2 662
Ако очаквате, че като захраните на 4 месеца и детето няма да търси гърда... Очаквайте си. Ще спре да търси гърда когато се отбие.

# 264
  • Мнения: 35 107
Моето дете не е кърмено дълго. Винаги е бил на смесено хранене и все си мислех, че трудно ще кара без мляко. Подходих постепенно със замяната на закуската и обяда. Следобедната я смених от раз , тъй като замених с кисело мляко.
Всеки си решава за детето. Аз лично не разбирам бързането на замяната на мляко с храна.
Моят син реално беше готов в 6тия месец, а аз го напъвах от 5тия..
Моя много плачеше от комбинацията картоф и тиква на Хипп.

# 265
  • Мнения: 610
Ами сестрата на съпруга ми захрани на 4 месеца  ( аз естествено бях в ужас?) . На 6 бебето яде почти всичко и отби без драми. Не казвам , че е правилно , но не е и грешно. Всеки сам си знае.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 662
Е как да не е грешно да отбиеш детето си на 6месеца, защото си го тъпкал да яде всичко? Ясно ми е, че всякакви индивиди има. В родния ми град една се хвалеше, че бебето е на 3 месеца и дъвче луканка...   

# 267
  • Мнения: 13 082
Да позная ли защо го е отбила на 6 месеца? Защото вече не и е хранителна кърмата най-вероятно. Аман от такива, че и за компетентни се имат. От кога е естествено 6 месечно да плющи манджа вместо мляко? Въпроса е реторичен.

# 268
  • Мнения: 4 660
Срещам се с майка, която кърми и не е захранила бебето си сега е на 1г.и 4 м. Дава на детето си примерно парченце плод то го гледа известно време не знае какво да направи и го хвърля на земята. Не смятам че това е нормално, това дете кога ще прояде че след време ще трябва да се храни само в ясла. Изкарах курс за помощник възпитател когато не ходех на работа,  видях какво правят децата там. Тези които са научени да ядат си ядат, а тези които не остават гладни. Дават им лъжичка две и това е.
Не знам защо някои потребители използват темата за да упрекват тези които са захранили рано,  не мисля че темата е за това.

# 269
  • Мнения: 610
Това с луканката ме разби. Тя го отби , но му дава АМ. По нейни д6уми , мъжът и е сукал до пет годишна възраст и тя от страх предполагам от дългото кърмене😂. А мен все ме пита какво ще правя като бебето ми неиска да яде , а моята кърма не е вече толкова хранителна. Отговарям , че моята явно е от хранителната затова бебчо на 6 +++ тежи повече от 10 кг.  😂. Kikair има право , и тук майчинството е 4 месеца. В ясните или АМ или пюре.

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 23:00 от Venetinha

Общи условия

Активация на акаунт