За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 516
  • 754
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 13 082
Значи моите деца са поспаливи. За голямата няма да казвам, че тя си беше направо пор. Малкия сега го къпя в 8, към 8.30 яде и в 9 вече спи, буди се да яде към 3 и после пак в 6. Ако се случи да се забавим с къпането се поизмества режима.

Izzie, мъничък е още. Гушкай го и това е, моят спеше върху мен първия месец, после вече започна да навлиза в ритъм.

# 391
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен как ми се падна такова ранобудно, аз така обичам да си поспивам, а то - не! Тази сутрин ми цъфна в 7:30 свеж като репичка. Викам отивай на градина като си се наспал Crossing Arms

# 392
  • Мнения: 245
Майчета, мажете ли личицата на своите бебчета. Ние сме на почти 2 месеца и има едни гадни пъпки, които излизат след ядене ,задължително, като падне малко мляко на брадичката и пламва цялата долна част на лицето, също и от кърпите става, пробвах със сухи с мокри, с лигавничета, намокрени кърпи от плат няма и няма, излизат си и това е. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем.

# 393
  • Мнения: 35 110
Толкова малко бебче, освен гушкане друго не помага. Аз също се изнервях, че иска все да е в мен, но си беше период. Сега не търпи да го гушкам, освен ако не му се спи жестоко.
Ние мажим бузките със синият крем на Нивеа. Само той му се отразява добре

# 394
  • Мнения: 248

Може да използваш този почистващ разтвор на мустела + тяхното кремче за лице Simple Smile

# 395
  • Мнения: 90
Здравейте, от тази нощ бебето е с хрема и явно го боли гърло. Буди се и хленчи. Не си изяжда млякото. Започнах да промивам нослето с морска вода. Ще отидем до спешното, но едва ли ще ни обърнат внимание като няма температура. Мисля аз да взема мерки, защото и личния нищо няма да даде, тук ча к ат доста да се влоши, за да започнат лечение. Живеем в чужбина. От 2 седмици давам имунокинд. Сега ще взема Витамин Ц и осцилококцинум. Ще видим дали ще ми дадат калциев глюконат. Витамин Ц мисля да дам 3 дни по 1 ампулка. Другите как се дават на малко бебе? На 6++м. Преди месец почти бяхме на антибиотик. Не ми се иска да се стига пак до там.

# 396
  • Мнения: 3 998
Здравейте, от тази нощ бебето е с хрема и явно го боли гърло. Буди се и хленчи. Не си изяжда млякото. Започнах да промивам нослето с морска вода. Ще отидем до спешното, но едва ли ще ни обърнат внимание като няма температура. Мисля аз да взема мерки, защото и личния нищо няма да даде, тук ча к ат доста да се влоши, за да започнат лечение. Живеем в чужбина. От 2 седмици давам имунокинд. Сега ще взема Витамин Ц и осцилококцинум. Ще видим дали ще ми дадат калциев глюконат. Витамин Ц мисля да дам 3 дни по 1 ампулка. Другите как се дават на малко бебе? На 6++м. Преди месец почти бяхме на антибиотик. Не ми се иска да се стига пак до там.
Вит С можеш да даваш и 10 дни аз съм давала така.  Осцилококцинум днес и утре х1 после трябва да мине поне седмица зада повториш. Имунокинд 3х1 . Шуслерова сол номер 3-  2х1. Калциев глюконат не съм ползвала.  Горната схема е от моята педиатърка ✌

# 397
  • София
  • Мнения: 2 667
За гърло може да пръскаш Тантум верде спрей.

# 398
  • Мнения: 293
Месечинке,успокои ме,че явно има и други ставащи по няколко пъти през нощта бебета. Че повечето майки в групата на наборчетата пишат,че нямат нощни хранения и аз се бях притеснила,че не вървят на добре нещата-малкият е на 9 мес и си се буди поне 2 пъти през нощта,като храненето към 6.30 си е отделно. Не ми пречи,защото го кърмя легнала,дори не паля лампа и бързо заспиваме,ама се притеснявах за него дали е ок. Отдавам го и на топлите дни,но все пак... Явно има и други така😁
Бях обещала преди много време да снимам препаратите,с които махам петната от ако,пюрета и т.н.,ама....малко бях позабравила. Сега го видях в кухнята и се сетих😁
Та,този е с Марсилски сапун,то си е като старите домашни сапуни,натърквам на намокрено петното. Възможно е да не намерите точно същия,по-скоро търсете нещо,което да има марсилски сапун.


А другият е с активен кислород за махане на мн упорити петна,няма хлор за избелването и става за бебешки дрехи.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 11:09 от SweetAngel

# 399
  • Мнения: 204
И нашето момиче е от труднозаспиващите, писах по-рано. Отдавам го на това, че беше с много силни колики в началото и си свикна на ръце. Така се и приспиваме вече три месеца и половина. Напоследък забелязах, че на позната обстановка заспива много по-бързо. В стаята, до прозореца, тананикам всеки път едно и също и така половин час. Хахаха! Не заспива с кърмене, а като беше мъник заспиваше от всеки път и аз се притеснявах, че много спи! А сега, де!

# 400
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Явно има някакъв вирус в момента. Чета коментарите и все повече се убеЖдавам в това. Вкъщи вече и тримата сме с хрема, дребното се пооправя, но аз и баща му сме на ред.
Вчера го видя лекар, и първия му въпрос беше " първо дете ви е нали?" Simple Smile
Явно това са нормални състояния, но просто майките с първо бебе сме паники.

# 401
  • Мнения: 1 179
Има вирус, да, пазети ги от контакт с хора, особено деца, че много майки не казват, че децата са болни и са на лекарства, и пак излизат.

За режима, доколкото съм чела и от опит, мога да кажа следното:

Някои деца много лесно влизат в режим. Други обаче по - трудно. Затова родителят трябва да се опитва да изгради режим, като всеки ден по едно и също време прави вечерния тоалет, после хапване на приглушена светлина/приспивна песничка/четене на книжка (вече при по - големи деца). Така бебето прави асоциация, че идва време за нощния сън.  
Моят син, като новороден, се будеше на около три часа. Вечер от самото начало го къпя към 20,00-20,15 часа (дори и сега лятото, даже приятели са ме питали не е ли на летен режим, т.е. по - късно да го къпя и да яде, за да стоим до  по - късно в заведение с тях), хапва на приглушена светлина, пускам му тихо приспивна песничка, а след първия месец - музикалната въртележка, и се отдръпвам от леглото, но стоя в стаята (ровя си в телефона, чета книга), ако нещо се размрънка, да съм там. Заспива до 21,00 часа. Естествено трябваше време, но свикна и сега (на 4++), ако се забавя с вечерния ритуал, става много изнервен, плаче и няма търпение да си ляга.
Доколкото четох, бебетата запомнят обичайните и повтарящите се действия и по тях се водят, ако мога така да се изразя. И общо взето най - късно до 3-ти - 4-ти месец влизат в режим (все пак и родителят трябва да помогне, не един ден да го къпе  в 19,00 часа, друг ден в 22,00 часа и т.н.)
Сам си премахна първо храненето в 24,00 часа при навършване на първия месец. Сега понякога се буди към 3,00 - 4,00 ч., понякога директно в 5,00-6,00 часа.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 14:13 от Coelum

# 402
  • Мнения: 602
Майчета, мажете ли личицата на своите бебчета. Ние сме на почти 2 месеца и има едни гадни пъпки, които излизат след ядене ,задължително, като падне малко мляко на брадичката и пламва цялата долна част на лицето, също и от кърпите става, пробвах със сухи с мокри, с лигавничета, намокрени кърпи от плат няма и няма, излизат си и това е. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем.
Защо не пробваш с мокри кърпички, но с тези, които са на водна основа.

# 403
  • Мнения: 4 393
Това с режима е до дете. Голямото ми дете ядеше по часовник на 4 часа с пауза от 8 часа през нощта още от родилното. Съответно съвсем лесно беше да спазва режим. Сега с малкото не успявам да въведа никакъв режим, и то най-вече заради храненето. Понякога иска да яде след 2,5 часа, понякога след 5 часа. Понякога следобед спи по 3 часа, понякога 40 минути. Съответно и броя спанета не е еднакъв. Принципно го къпя вечер, но не в един и същи час. А когато имаме уговорка с приятели да излезем до по-късно, го къпя и по-рано. Вече дори и не се опитвам да налагам някакъв режим.
Той е спокойно бебе и си хапва, когато е гладен и си заспива, когато му се спи. Бързи се адаптира към промени Simple Smile

# 404
  • Мнения: X
То режим за къпането си имаме още откакто се е родила в 7:30 къпане, сега лятото малко изместих на 8-8:30, но само защото се стъмва по-късно, исках да свикне, че щом е тъмно е време за спане и наистина като загася лампата спира да лудее и чака да дойда за ядене. И тя се изнервя като мине часа за къпане и не съм започнала още. Но проблема ми е по-скоро това, че само с кърмене се приспива и никакъв друг начин, дори и през деня и например татко й няма как да я приспи, ако аз трябва да изляза за малко и той после мрънка, че остава вкъщи с едно изнервено бебе...

Общи условия

Активация на акаунт