За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 503
  • 754
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 602
Здравейте, някоя мама има ли идея как мога да разбера дали свекърва ми урочасва бебето? Ще бъда много благодарна, ако някоя от вас знае!

# 421
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Здравейте, някоя мама има ли идея как мога да разбера дали свекърва ми урочасва бебето? Ще бъда много благодарна, ако някоя от вас знае!
Не съм сигурна как точно ще разбереш, но аз когато се съмнявам доколко някои е доброжелателен към бебо го пръскам със светена вода след срещата. Може и да е само внушение, но поне аз се успокоявам.

# 422
  • Мнения: 602
Това със светена та вода си го правим даже всяка вечер с банята.. Но малката постоянно плаче от свекърва ви и нз.. Дали си внушавам или не, но всяка вечер, в която й пожелае да спи по цяла нощ бебка се скъсва да плаче или не спи спокойно, а когато не й го пожелае си спи по цяла нощ.. И когато не я вижда също спи по цяла нощ.. Не мога да си го обясня...

# 423
  • Мнения: X
Това със светена та вода си го правим даже всяка вечер с банята.. Но малката постоянно плаче от свекърва ви и нз.. Дали си внушавам или не, но всяка вечер, в която й пожелае да спи по цяла нощ бебка се скъсва да плаче или не спи спокойно, а когато не й го пожелае си спи по цяла нощ.. И когато не я вижда също спи по цяла нощ.. Не мога да си го обясня...

Моята се държи така след среща с майка ми. Не знам на какво се дължи, но съм сигурна, че не е урочасване или ако е, то поне не е умишлено... Не знам...

Аз да ви питам дали е нормално бебето ми многократно да свива пръстите си на ръката и след това бързо да ги пуска, все едно търси да се захване за нещо, когато докосне предмет или равна повърхност, а понякога и на себе си? Гледах видео за ранни симптоми на аутизъм и детето от видеото правеше подобни движения с ръце, но с разликата, че ги правеше във въздуха.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 20:39 от Анонимен

# 424
  • София
  • Мнения: 2 565
 Подариха ми ергораница, някаква съвсем обикновена, без марка. Синът ми е на 3 месеца и 7 дена, мога ли вече да я ползвам? Искам само за вкъщи да я слагам, навън обича в количката да е.

# 425
  • Мнения: X
Бебето се превъзбужда от хора, които му харесват, хора, които са по-експресивни и му идват силни за възприятията и от радост също.После не могат да спят от прекалено много или силни дразнители, така ми обясни педиатърът.

# 426
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ако раницата е регулируема може да пробваш след месец някъде. Ако е стандартен размер поне да стане 68 см. Но пък ако е реплика те са доста умалени и може и по рано. Ако ползваш фейсбук, там има групи, в които може да качиш снимки и да ти кажат дали сте ок.

# 427
  • Мнения: 5 478
Бебетата не могат лесно да се справят с многото и различни емоции, не се навивайте за такива неща...

# 428
  • Мнения: 602
Бебетата не могат лесно да се справят с многото и различни емоции, не се навивайте за такива неща...
Не се навивам за нищо.. Не може да стои при всички и да се смее и да си гука, а в момента, в който свекърва ми я вземе тя да избухва в неистов плач.. Просто не е нормално....

# 429
  • Мнения: X
Съвсем нормално си е.

# 430
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте, някоя мама има ли идея как мога да разбера дали свекърва ми урочасва бебето? Ще бъда много благодарна, ако някоя от вас знае!


Еййй все едно аз съм го писала. Само като започне да ни пожелава спокойна нощ и хубаво да се наспим и ми призлява. Винаги след това бебето се скъсва да реве,  каката сънува кошмари. Не знам как да си го обясня.

# 431
  • Мнения: 16 871
Според мен емоциите на свекървите идват в повече на децата и затова не са спокойни.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз така мисля. Плюс негативните мисли на майките. Свекърва да си урочаса внучето, вие добре ли сте... Като толкова сте си навили на пръста, ми помолете ги тези свекърви да не пожелават лека нощ, обяснете им като на хора, аз не бих издържала да мисля подобни глупости всеки път, когато свекървата дойде на гости.

# 433
  • Мнения: 166
Здравейте..  Бебчо беше болен от петък с Т 39.. Вече 3ти ден и нищо му няма но трябва да давам антибиотик до събота.  Петък сме на ваксина 1 седмица след започването та се чудя да го водя ли или не?

# 434
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ти сериозно ли задаваш този въпрос? Каква ваксина непосредствено след боледуване, че и докато още пие антибиотик? Поне 2 седмици след оздравяване се слага ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт