За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 454
  • 754
  •   1
Отговори
# 435
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Стига бе хора и вие баби един ден ще станете живот и здраве, как ще се чувствате ако така се отнасят с вас.
Свекървите все урочасвали, а вашите майки- не. Да ви видят мъжете ви какви глупости пишете по форумите за майките им, аман!

# 436
  • Мнения: 166
Ти сериозно ли задаваш този въпрос? Каква ваксина непосредствено след боледуване, че и докато още пие антибиотик? Поне 2 седмици след оздравяване се слага ваксина.
В държавата която съм с тяхните измислени доктори няма да са учуда ако слагат ваксините и на момента когато има Т.  Затова реших да питам вас,  вие в България какво правите в този случай Thinking

# 437
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Категорично няма да позволя. Ваксината така или иначе е изпитание за имунитета, т.е. поставя го на нокти, за да изработи антитела. АБ срива имунитета. Най-малкото рискуваш по-тежка реакция към ваксината или скорострелно разболяване след нея. Изчакай поне седмица след приключване на АБ, още по-добре две, за да ти е мирна главата.

# 438
  • Мнения: X
Ти сериозно ли задаваш този въпрос? Каква ваксина непосредствено след боледуване, че и докато още пие антибиотик? Поне 2 седмици след оздравяване се слага ваксина.
В държавата която съм с тяхните измислени доктори няма да са учуда ако слагат ваксините и на момента когато има Т.  Затова реших да питам вас,  вие в България какво правите в този случай Thinking

В такъв случай самият лекар ти казва, че е по-добре да изчакаш 3-4 дни, а даже и седмица, за да се излекува детето и имунната му система да се приспособи и чак тогава те вика за ваксини.

# 439
  • Мнения: 602
Стига бе хора и вие баби един ден ще станете живот и здраве, как ще се чувствате ако така се отнасят с вас.
Свекървите все урочасвали, а вашите майки- не. Да ви видят мъжете ви какви глупости пишете по форумите за майките им, аман!
Ами моят мъж знае за това нещо и честно казано споделя мнението ми.. Не може само от нея да плаче и само нея да не иска..

# 440
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами не я харесва бебето или нещо в нея го плаши. Да не носи очила случайно? Чела съм, че някои бебета се плашат от тях. Но страхът или нехаресването е едно, урочасването - съвсем друго.

# 441
  • София
  • Мнения: 2 666
Не можете ли да приемете, че не всички баби се радват, че имат внучета.  А още по-малко имат желание да ги виждат. За грижа да не говорим. ММ е на същото мнение.

# 442
  • Мнения: 602
Ами не я харесва бебето или нещо в нея го плаши. Да не носи очила случайно? Чела съм, че някои бебета се плашат от тях. Но страхът или нехаресването е едно, урочасването - съвсем друго.
Не не носи очила! А относно нехаресването и урочасването.. Си мисля, че по някакъв начин я урочва, защото като й пожелае да спи цяла нощ.. Тя действително изобщо не мигва, когато нищо не й каже спи по цяла нощ

# 443
  • Мнения: X
Ами не я харесва бебето или нещо в нея го плаши. Да не носи очила случайно? Чела съм, че някои бебета се плашат от тях. Но страхът или нехаресването е едно, урочасването - съвсем друго.

Ами, ние всички като носим очила от мен не се плаши, от майка ми се плаши, а от баща ми - не. Наистина не си го обяснявам.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не можете ли да приемете, че не всички баби се радват, че имат внучета.  А още по-малко имат желание да ги виждат. За грижа да не говорим. ММ е на същото мнение.
Това мога да го приема, но не и урочасването.

# 445
  • Мнения: X
И аз мога да приема за бабите, на които не им пука, но урочасването на мен лично ми е народни поверия...

# 446
  • София
  • Мнения: 2 559
Момичета, майка ми може да бае против уроки, аз съм със смесени чувства към тези неща. Когато детето на една нейна приятелка беше бебе, много често “урочасваше” и се дереше от рев. Тогава тя звънеше на мама, мама баеше на бебето и след 10 мин то заспиваше. Без пропуск. Сега не знам колко е имало ефект и дали не е било съвпадения, но нейната приятелка беше убедена, че помага. Всеки си избира дали да вярва. Всички знаем, че превъзбудено бебе не заспива лесно и т.н. Иначе от мама знам, че се разбира дали са уроки именно по това- безпричинен и продължителен рев, нервност, нищо не е в състояние да успокои детето. Ама то може да са и още 10 други неща, тъй че Wink

# 447
  • Мнения: 16 871
Синът ми отказва пюрета   без значение зеленчуково или плодово,каша, с/без месо.  Двата долни зъба са доста набъбналли, всеки момент ще избият според педиатърката. Ама те са така от два седмици вече. Има ли други бебета отказали пюрета непосредствено преди избиване на зъб? Чудя се да не би пък да не му харесва нещо? Но няма нова храна, всичко е опитвал досега...

# 448
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Има много деца, които при избиване на зъб минават само на мляко.

# 449
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Vercheto_sv, и моето момче нищо не искаше когато излизаха първите зъбчета. Давай мляко само и ще се успокоява.

Общи условия

Активация на акаунт