За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 450
  • 754
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 478
Интересно, не се бях замисляла за праха за пране... Иначе спрях да стерилизирам, защото лапа всичко, което докопа, макар и понякога неосъзнато.

# 541
  • Германия
  • Мнения: 3 419
До кога се пере с бебешки прах за пране? ( питам от чисто любопитство)

Аз все още пера с бебешки (малката е на 1г6м) защото ми харесва че няма аромат. Но почти от началото перях заедно с нашите дрехи

Мисля си, че поне до 6-8-12 месеца е добре да се пере с бебешки прах. Може би зависи и дали бебето е с чувствителна кожа, тогава бих прала и по-дълго

# 542
  • Мнения: X
Аз пък не мисля да спирам да пера с бебешки прах, не за друго, а Тео бебе специално изпира страшно добре петна.

# 543
  • София
  • Мнения: 2 666
Скоро водих каката на 5 год. на пулмолог и изрично ми натърти да я пера с бебешки прах без омекотител.

# 544
  • Мнения: X
На мен пък бебешките прахове ми харесват, бих си прала с тях и по-нататък. А има и един на Персил Сенситив с бебе на картинката макар и да не е точбо бебешки, но ми харесва и даже и нашите дрехи си пера с него.

# 545
  • Мнения: X
Здравейте,
Възможно ли е бебе на 6 месеца да се тръшка, протестира и проявява собствено "мнение"? В последните дни много силно плаче и пищи като направя нещо, но не разпознавам този вид плач.. Като например я оставя в нейното креватче, тя започва тоя рев и подскача с двата крака, удря ги много силно в матрака, не знам  как да го обясня. Сутрин като сменям памперса, пак рев и подскачане... Какво е това?

# 546
  • Мнения: X
Моето сега е така. Зъбите са се обострили и иска постоянна близост, ако го оставя в креватчето може да реве до посиняване. Ако го взема при нас на спалнята, всичко е наред. Прпбвай.

# 547
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Възможно е. Моя бебок го проявява отдавна. За доста неща явно има мнение😂😂😂 мама трябва да е до него постоянно

# 548
  • Мнения: 16 871
И моят син реве и тръшка краката. Само че го прави винаги, когато има проблем +когато се лигави и инати. В последния случай не му обръщам внимание и спира, след по-малко от минута, като види, че няма публика. Но аз вече си го познавам, на 7+ м.

# 549
  • Мнения: X
Е, моята е по-инатлива, тя не спира с лигните, докато не я взема, иначе ще посинее от рев и инат..

Верче, като ти чета постовете за твоя бебок все едно аз съм ги писала. Идея си нямаш колко си приличат нашите бебета. Като пораснат трябва да ги запознаем, че май са сродни души Grinning

# 550
  • Мнения: 5 478
Моята снощи направи някакъв страшен панаир. Заспа и след 5 мин. започна да крещи... Не да плаче, а да крещи. Музика, песни, биберони, играчки, люлеене ... ни-що! Щом я взема на ръце спираше, започваше да разглежда стаята и да се смее и само като доближа кошарата, пак се започваше. Дори не се навеждах да я оставя, сякаш виждаше, че сме до леглото и започваше пак... Накрая след 100 различни опита за приспиване, просто я оставих да си повика сама и на 5-тата минута заспа от раз. Идея нямам какво беше това чудо...

# 551
  • Мнения: X
О, и моето бебе си има мнение, добре, че лесно го разсейвам.
Най- трудно ми е като не иска да облича приготвена дреха от мен.

# 552
  • Мнения: 35 106
Мхм... Около 10ти месец това вече започва да става страшно.... Обличам в движение.

# 553
  • Мнения: 16 871
Аз да се похваля - мисля, че ни е пробило първото зъбче - само на едно място в устичката ме драска иначе е гладко венче.

Лаленце,
Моят също посинява от рев. Но когато е от лигня не стига до там. Иначе като реве за нещо друго, гладен, спи му се, криво му е и тн веднага тичам, защото той спира да диша. Всъщност кой лъжа - къде тичам като той е залепен за мен нон стоп Joy

# 554
  • Мнения: X
Тогава значи винаги й е криво. Joy

Герда, с разсейването става още по-зле, бие ме през ръцете, хвърля играчките, ужас!

Общи условия

Активация на акаунт