За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 364
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Някъде из темите за праховете бях чела, че бебешките прахове изобщо не са по-различни от другите и това "бебешки" е поредният маркетингов трик. Трябва да се чете съставът, а не надписът "бебешки". Нещо като водата "бебелан", чието име оставя впечатление, че другите марки вода не стават или поне трябва да се изваряват.

# 556
  • Мнения: 1 001
На мен пък бебешките прахове ми харесват, бих си прала с тях и по-нататък. А има и един на Персил Сенситив с бебе на картинката макар и да не е точбо бебешки, но ми харесва и даже и нашите дрехи си пера с него.
Аз също използвам Персил, откакто се е родила малката. Не слагам омекотител, но на пералнята включвам допълнително изплакване, за да няма евентуални остатъци от препарата, но тя е с много чувствителна кожа, така че се презастраховам.

# 557
  • Мнения: X
Здравейте!
Вчера имахме Т и ходихме при педи да ни прегледа. Изписа ни спрей за прочистване на носле (още се чисти от секретите), нурофен за Т, капки за уши Отипакс и АБ Аугментин. Трябва ли да давам АБ, след като Т е спаднала? Днес имаме час за друг педиатър.

# 558
  • Мнения: 2 404
Аз ползвам Сано Максима и ще продължавам да пускам дрехите на малката с него. За нас друг.

Ако някоя от вас е ползвала чорапи за прохождане би ли споделила от къде ги е купувала и доволна ли е? Дъщеричката много пълзи, изправя се като се подпора на различни повърхности. Дотук добре. В хола е паркет, но в коридора и кухнята са плочки. Студено си е. Аз ходя с чехли. Като й пипна краката-студени. Страх ме е, че ще настине.И сега съм в търсене на чорапи,защото като сложа обикновенни тя, логично, не може да се изправи на два крака-пързаля се..
Имам със силиконови елементи няколко чифта, сякаш не са добри. Търся нещо по-подсилено.

# 559
  • София
  • Мнения: 39 715
Здравейте!
Вчера имахме Т и ходихме при педи да ни прегледа. Изписа ни спрей за прочистване на носле (още се чисти от секретите), нурофен за Т, капки за уши Отипакс и АБ Аугментин. Трябва ли да давам АБ, след като Т е спаднала? Днес имаме час за друг педиатър.
А вашата температура колко е?
Отипакс и Аугментин обикновено се изписват при отит (ушни възпаления). Прегледаха ли ушите на бебето?

# 560
  • Мнения: X
Лаленце, по дебелите книги пише, че не трьбва да ограничаваме бебето, кагато хвърля, било важно за неговото развитие.
 

# 561
  • Мнения: X
Лаленце, по дебелите книги пише, че не трьбва да ограничаваме бебето, кагато хвърля, било важно за неговото развитие.
 

Аз не я ограничавам, просто казвам, че разсейването не помага

# 562
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Мамчета, гроздето как влияе при кърмачетата? Позволено ли е? Разхлабва ли?
Аз по принцип всичко ям, но снощи сякаш прекарах с гроздето и днес имаше едни леки зеленикакви нишки в памперса, които ги отдавам само на гроздето.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 728
кога според вас може да се слага в такъв шезлонг бебе, ние сме с такъв бебка е на 2месеца, само да добавя че може и в легнало положение люлката просто не успях да намеря такава снимка

Аз имам същата люлка и някъде към втория месец я слагах в нея за по 15-20 мин но пак слагах една пеленка отдолу че все ми се струваше че стои сгъната

Здравейте, чудя се дали да взема и аз такава люлка. Бебчо вече е на два месеца. Занимават ли, задържат линсе в се в нея докато примерно си решил да свършиш нещо. И на снимката не мога да видя на коя фирма е тази?

# 564
  • Мнения: 478
кога според вас може да се слага в такъв шезлонг бебе, ние сме с такъв бебка е на 2месеца, само да добавя че може и в легнало положение люлката просто не успях да намеря такава снимка

Аз имам същата люлка и някъде към втория месец я слагах в нея за по 15-20 мин но пак слагах една пеленка отдолу че все ми се струваше че стои сгъната

Здравейте, чудя се дали да взема и аз такава люлка. Бебчо вече е на два месеца. Занимават ли, задържат линсе в се в нея докато примерно си решил да свършиш нещо. И на снимката не мога да видя на коя фирма е тази?
Моите наблюдения са, че си зависи от детето и е на периоди интереса и към тези люлки и шезлонги. При мен до 3м някъде предимно само спеше в подобна люлка като заспи я слагам и я пускам леко да люлее , в това време аз свърша нещо, после имаше период близо два месеца дума да не става да е в нея, щом я сложа и веднага започва да реве. Сега от скоро я ползваме за люлеене, харесва й, бута играчките , които висят от горе. От време на време върши някаква работа. 😊

# 565
  • Мнения: 13 078
Аз не оставям детето да спи в люлката. Моят син изкарва по максимум 20 минути сутрин, докато си изпия кафето и се оправя за навън. Като започна да захранвам ще я ползвам и като столче, другото което имам е много голямо и само ще ми се пречка.

# 566
  • Мнения: 185
На люлката аз дори слагах малка възглавница ,която да обере чупката.От 2 до 4 месеца спеше в нея,а сега-6+++си гризе играчки седнал.Хубаво е като се взима да се види до колко килограма позволява самата люлка,защото скоро може и да е много тежко бебето за нея.

# 567
  • Мнения: 635
Нашета люлка е на cangaroo

# 568
  • Мнения: 35 069
Най- много си обичам люлката аз. От бебе стои в нея, сега е стол за хранене. Стоеше си, люлееше се, играе си. Сега като стол пак доста си го ползваме.

# 569
  • Мнения: 248
Днес малкия двигна 39 градуса темп на 7 месеца е заведахме го на лекар прегледаха го няколко пъти нямаше темоература нито инфекция  само лека кашлица, но гърдите са му чисти и няма зачервено гърло или запушен нос . Случвало ли ви се е подобно нещо? Ппц му избиват зъбки, но знам че не може толкова висока температура да е свързана със зъбките  .

Общи условия

Активация на акаунт