31 СУЧЕМ - гимназиален етап

  • 30 823
  • 257
  •   1
Отговори
# 225
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 902
Нашата класна ще бъде г-жа Петя Цветанова. Искам да попитам класните остават ли едни и същи до 12-и клас?

Ауууу, супер! Това е най-добрият учител по английски! И е страхотна като човек! Преподаваше на сина ми английски в 5 и 6 клас, но после я изтеглиха в гимназиалния етап. Много ни беше мъчно.

# 226
  • Мнения: 253
Нашата класна ще бъде, Ани Данаилова. Някакви отзиви за нея?
Благодаря

# 227
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 902
Излезе и нашият списък с учебници. Уви, нищожни съвпадения. Лошото е, че е и с вашите не съвпадат, за да ви ги предложа. Само математиката, но пък точно тя ни съвпада, та ще си я ползваме. Съжалявам много! Heart

# 228
  • Мнения: 96
Здравейте, интересува ме 31-во училище? Какво е нивото на дисциплината и учителите? По-специално ме интересува профил математика?

# 229
  • Мнения: 253
Здравейте, интересува ме 31-во училище? Какво е нивото на дисциплината и учителите? По-специално ме интересува профил математика?


Здравейте, синът ми сега е 8 клас в 31-во , в паралелка с математика. Засега сме много доволни , дисциплина има , поне което видяхме от краткото време , което бяха присъствено, сега и онлайн обучението е добро.  Единственото, което не ми харесва, е че са математическа паралелка, а часовете по мат ,са много малко.Синът ми си харесва всички учители и засега нямаме забележки.

# 230
  • Мнения: 4
Здравейте, има свободни места в паралелка за 10 клас - математика и информатика. Моля ви за мнения, ако някой има информация.

# 231
  • София
  • Мнения: 3 014
Здравейте, моля за отзиви за паралелката с английски. Чета в темата за 1-2 добри учителки по английски език, но не са много отзивите. Доколкото разбирам, най-добри са мненията за паралелките с немски език?

# 232
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, виждам, че не е писано в темата от доста време.
Дали имате информация кой учител ще поеме 8 клас с АЕ? На сина ми преди 2 години преподаваше Галина Басат, но се пенсионира. Благодаря!

# 233
  • Мнения: 253
Здравейте! Колебая се между 31-во и 22-ро за паралелките с НЕ/АЕ. Бихте ли споделили новото на преподаване по езика? Каква е подготовката по математика? Налага ли се децата да ходят на допълнителни уроци по първия език или по БЕЛ или математика? Дацата в паралелката с немски език успяват ли да вземат Sprachdiplom? Благодаря на отзовалите се!

# 234
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 902
0276, за 22-о не знам да има немска паралелка. С втори немски - да, но не и с първи. Може и да греша, трябва да проверите.
В 31-о езикът се научава без проблем, стига детето да има желание и мотивация. Там полагат изпит единствено за ДСД1. В средата (март обикновено) на 10 клас. Не всички деца от класа биват допуснати и не всички допуснати минават успешно. Трябва да питам дъщеря ми (наесен ще е 12 клас) колко точно деца в крайна сметка получиха ДСД1. ДСД2 няма. Освен в двете немски, ДСД2 има и в 35-о (една паралелка, която се селектира от трите немски класа след 8 клас с вътрешен изпит). Приятелката на дъщеря ми е в нея и наскоро коментираше папките и подготовката. Стана дума, че не всички, допуснати да се явят, ще преминат напред и ще бъдат допуснати до следващия етап. Утре ще питам за 31-о, че сега си легна.
Дъщеря ми ходи няколко месеца - 3-4, на уроци, защото се притесни, че започва езика от нулата. Но се оказаха излишни, учителките в училището си свършиха чудесно работата.
За математиката е въпрос на късмет при кой учител ще попадне класа. На сина ми, който сега завърши 8 клас с немски, класната беше и по математика - разкошен човек и преподавател. Но дали и догодина ще е пак тя, няма гаранции. Но малко от преподавателите от 8 клас продължават и в гимназията. Та след 8 не се знае при кого ще се случат. Тоест с математиката положението е на късмет. Дъщеря ми не е с профил мат след 10 клас, така че за втората фаза по мат съвсем нямам идея. Основната математика просто върви, но не е достатъчна, ако детето има амбиции да продължи в тази посока. Профилната може и да е добре.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 01:00 от lulumba

# 235
  • Мнения: 4
Здравейте, може ли актуална информация за паралелката по испански език? Интересува ме не само нивото на преподаване на ИЕ, но и на останалите дисциплини. Притесни ме информацията за напуснали преподаватели.

# 236
  • Мнения: 1 670
Ами средна работа. Писала съм миналата година. Но съм доволна от класа, намери си приятели, днес имаха ревю с рокли от сламки, найлонови торбички, чашки за кафе по идея на госпожата по химия. Има и много добри учители, и не толкова( като навсякъде). За съжаление, испанския няма да го научи както си мислех.

# 237
  • Мнения: 253
Синът ми тази година завърши 8 клас, но е математическата паралелка , госпожата по английски им беше класна , много добър учител, т.е класът попадна сравнително на добри учители, малко сме недоволни от госпожата по мат. Дисциплината е на ниво , засега сме доста доволни, надявам се и така да си остане. Но както и други са писали навсякъде има добри , и не толкова добри учители. Ето , големият ми син сега завърши 12 клас в СМГ , еми никакво учене по немски( много слаб учител) , също и по други предмети. Убедих се , че е късмет това с учителите, просто средата е друга, децата са по-мотивирани ,отколкото в други у-ща и на учителите им е по-лесно да работят с тях.

# 238
  • Мнения: 1
Здравейте! Бих искала да разбера повече за испанската паралелка. Дъщеря ми беше приета там с бал 415 и ми се иска да разбера повече за учителите и базата на училището.

# 239
  • Мнения: 195
Здравейте. Желае ли някой с бивш 9-класник с втори език испански да ми продаде учебника и тетрадката  LA ESCALERA A1 на „В. Сяколова -Е.С.“? Стига да са запазени и да не е писано с химикал по тях.
Също така, търся History and civilisations - part1 и  part2 на "Просвета".

Общи условия

Активация на акаунт