31 СУЧЕМ - гимназиален етап

  • 31 147
  • 257
  •   1
Отговори
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
https://www.ivanvazov.com/

Тъй като темата за 31-о е доста стара и твърде обща (от 1 до 12 клас), предлагам да споделяме и обменяме някакъв опит и инфо за гимназиалния етап тук. Аз се записвам с девойка, приета тази година в паралелка с НЕ/АЕ. Ще се радвам, ако се включат и родители от предни набори.

# 1
  • Мнения: 1 137
Няма ли деца да учат в това училище. Нито едно мнение. Моля споделете на какво ниво учат езика след 7 кл. Доволни ли сте?

# 2
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не съм убедена, че мнението ми ще е твърде обективно, тъй като дъщеря ми е в средата на 8 клас. Реално ще видим резултатите в края на годината (за езика говоря най-вече).
Тя започна немския буквално от нулата. С високо ниво английски, който близо 2 месеца я бъркаше много в произношението. Но го преодоля и вече няма проблем. Ученето е много. 18 часа седмично език, всеки ден по 3 или 4 часа. С две учителки - едната води само упражненията. На ден имат по 50-70 думи да учат. Понякога и по-малко - 30-40 да речем.
По нейно желание ходи и на частни уроци, тъй като в класа има деца, които са учили сериозно езика и са по-напред. Би трябвало в края на годината да достигнат ниво В1. Ще видим. Езикът не е лесен.
Иначе конретно в нейния клас средата е много добра. Дърпат се напред, сплотени са много, не се делят на групи и са приятели. Дано така се задържат и занапред. Извън немския, в училището има страхотни учители. Самата атмосфера е много хубава. Тя е много доволна.
Има добра приятелка в паралелката с ИЕ/АЕ, която също е много щастлива от класа си. Това само като разбирателство. Не съм я питала как върви испанския.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 676
Ще седя темата, защото е едно от училищата,които съм набелязала за моя седмокладник занапред....

# 4
  • София
  • Мнения: 179
И аз ще следя темата, ако някой има скорошна информация за прием след 7ми клас, ще се радвам да сподели

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Значи аз мога да обещая да пиша пак в края на учебната година, когато ще имам вече по-пълна картина поне от 8 клас. Немската паралелка ще имат изпит в края на годината за ниво на езика, предполагам, че и при другите може би ще има. Те са общо 1 немска, 1 испанска, 2 английски и 1 с информ. технологии. Децата в немската и испанската са с доста висок бал приети, мисля че около 400 е най-ниския, поне в немската.
Ако мога с друго инфо да съм полезна, питайте.

# 6
  • Мнения: 2 909
Децата в немската и испанската са с доста висок бал приети, мисля че около 400 е най-ниския, поне в немската.
На първо класиране е 383т, а на второ 373т.
Само за уточнение ✌️

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Децата в немската и испанската са с доста висок бал приети, мисля че около 400 е най-ниския, поне в немската.
На първо класиране е 383т, а на второ 373т.
Само за уточнение ✌️

Да, там някъде беше. Не помнех точно, затова казах около. Има в класа деца и над 400, доколкото знам. На паралелката с ИЕ/АЕ май са сходни.

# 8
  • Мнения: 17
Здравейте!

В момента племенницата ми учи в това училище и е 9В клас (НЕ/АЕ). Бих казала, че за ученици, които много искат да учат немски език и не са успели да се класират за 91. или 73. училище, Бастлията е много подходяща гимназия за тях.
На първо място се намира на удобно място, в близост до трамвай 20, автобуси 9, 120, 305 и 413. Освен това спирка на Цариградксо шосе с много възможности (тролеи и автобуси) е на около 10-15 минути, затова и училището е желано от много ученици, все пак транспортът е важен и трябва да играе роля при изборът на училище след 7. клас.
Като качество на обучение и преподаватели племенницата ми е повече от доволна. В 8. клас въпреки смяната на основен преподавател по несмки език по средата на годината тя успя да увладее едно прилично ниво на езика.
Освен това и училището има строг правилник, който се спазва. Пропускателен режим има, дори се следи всеки ден от директорката, която "стои на входа и наблюдава учениците, които влизат в училището" (най-вече се отнася до безопасносста на долен курс).
Предметите се изучават много сериозно, племенничката няма време да седне вкъщи на спокойствие. Всеки учител набляга на материала, изобщо учениците си налагат парцалите поне засега. Притеснява ни единствено изучаването на втория чужд език, няма достатъчно часове, учениците едвам смогват да си научат по този предмет, добре че госпожата е толерантна и много любезна, а и повечето вече са учили допълнително АЕ преди това.
Училището е поддържано. Стаите са реновирани, в някои има интерактивни дъски, които според племенницата ми се използват активно, мултимедия. Училището участва в много проекти и конкурси, изобщо в него има ученолюбиви деца и прекрасни учители.
Ако имате някакви въпроси, моля питайте! Готова съм да отговоря, ако мога, разбира се! Blush

# 9
  • Мнения: X
Благодаря за изчерпателната информация, мишле.

# 10
  • Мнения: 669
Здравейте!

В момента племенницата ми учи в това училище и е 9В клас (НЕ/АЕ). Бих казала, че за ученици, които много искат да учат немски език и не са успели да се класират за 91. или 73. училище, Бастлията е много подходяща гимназия за тях.
На първо място се намира на удобно място, в близост до трамвай 20, автобуси 9, 120, 305 и 413. Освен това спирка на Цариградксо шосе с много възможности (тролеи и автобуси) е на около 10-15 минути, затова и училището е желано от много ученици, все пак транспортът е важен и трябва да играе роля при изборът на училище след 7. клас.
Като качество на обучение и преподаватели племенницата ми е повече от доволна. В 8. клас въпреки смяната на основен преподавател по несмки език по средата на годината тя успя да увладее едно прилично ниво на езика.
Освен това и училището има строг правилник, който се спазва. Пропускателен режим има, дори се следи всеки ден от директорката, която "стои на входа и наблюдава учениците, които влизат в училището" (най-вече се отнася до безопасносста на долен курс).
Предметите се изучават много сериозно, племенничката няма време да седне вкъщи на спокойствие. Всеки учител набляга на материала, изобщо учениците си налагат парцалите поне засега. Притеснява ни единствено изучаването на втория чужд език, няма достатъчно часове, учениците едвам смогват да си научат по този предмет, добре че госпожата е толерантна и много любезна, а и повечето вече са учили допълнително АЕ преди това.
Училището е поддържано. Стаите са реновирани, в някои има интерактивни дъски, които според племенницата ми се използват активно, мултимедия. Училището участва в много проекти и конкурси, изобщо в него има ученолюбиви деца и прекрасни учители.
Ако имате някакви въпроси, моля питайте! Готова съм да отговоря, ако мога, разбира се! Blush

Здравейте.
Имате, ли информация, правят ли обмен с деца от държави, говорещи съответния език, или организирани екскурзии, с цел по-добро усвояване на езика?

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
При нас, 8 клас, предложиха езикова ваканция през лятото в Австрия. Агенцията е Велбург.

# 12
  • Мнения: 17
Скрит текст:
Здравейте!

В момента племенницата ми учи в това училище и е 9В клас (НЕ/АЕ). Бих казала, че за ученици, които много искат да учат немски език и не са успели да се класират за 91. или 73. училище, Бастлията е много подходяща гимназия за тях.
На първо място се намира на удобно място, в близост до трамвай 20, автобуси 9, 120, 305 и 413. Освен това спирка на Цариградксо шосе с много възможности (тролеи и автобуси) е на около 10-15 минути, затова и училището е желано от много ученици, все пак транспортът е важен и трябва да играе роля при изборът на училище след 7. клас.
Като качество на обучение и преподаватели племенницата ми е повече от доволна. В 8. клас въпреки смяната на основен преподавател по несмки език по средата на годината тя успя да увладее едно прилично ниво на езика.
Освен това и училището има строг правилник, който се спазва. Пропускателен режим има, дори се следи всеки ден от директорката, която "стои на входа и наблюдава учениците, които влизат в училището" (най-вече се отнася до безопасносста на долен курс).
Предметите се изучават много сериозно, племенничката няма време да седне вкъщи на спокойствие. Всеки учител набляга на материала, изобщо учениците си налагат парцалите поне засега. Притеснява ни единствено изучаването на втория чужд език, няма достатъчно часове, учениците едвам смогват да си научат по този предмет, добре че госпожата е толерантна и много любезна, а и повечето вече са учили допълнително АЕ преди това.
Училището е поддържано. Стаите са реновирани, в някои има интерактивни дъски, които според племенницата ми се използват активно, мултимедия. Училището участва в много проекти и конкурси, изобщо в него има ученолюбиви деца и прекрасни учители.
Ако имате някакви въпроси, моля питайте! Готова съм да отговоря, ако мога, разбира се! Blush

Здравейте.
Имате, ли информация, правят ли обмен с деца от държави, говорещи съответния език, или организирани екскурзии, с цел по-добро усвояване на езика?

Като цяло училището не предлага никакви зелени училища или по-дълги екскурзии за учениците. Най-често се организират еднодневни/двудневни/тридневни екскурзии есента или пролетта, като не много учители се съгласяват да придружават децата, затова не се сформират и често групи. Не съм чувала за езиков обмен досега. Може би трябва да се обърнете към класен ръководител или преподавател по езика.

# 13
  • Мнения: 292
Lulumba здравей, ние се познаваме с тебе Simple Smile
Бях те питала преди време за математическата паралелка в училището и ти изрази чудесни впечатления за мат. паралелка 5-7 клас. Ще се радвам ако и други родители се включат с отзиви специално за мат. паралелка на сегашният 8 клас. А също и как става прехвърлянето от друго училище, какви документи трябват, с кого в училището трябва да се говори, има ли приравнителни изпити?
Предварително много благодаря.

# 14
  • Мнения: 17
Скрит текст:
Lulumba здравей, ние се познаваме с тебе Simple Smile
Бях те питала преди време за математическата паралелка в училището и ти изрази чудесни впечатления за мат. паралелка 5-7 клас. Ще се радвам ако и други родители се включат с отзиви специално за мат. паралелка на сегашният 8 клас. А също и как става прехвърлянето от друго училище, какви документи трябват, с кого в училището трябва да се говори, има ли приравнителни изпити?
Предварително много благодаря.

При преместване трябва да се говори предварително с представител на училищните власти (зам. директор). Най-вероятно има приравнителни изпити по всеки предмет, най-вече по математика и ЧЕ за математическата паралелка.

# 15
  • Мнения: 2 122
Здравейте, попитах и в друга тема, но тук може би е по-подходящо да задам въпросите си.
Понеже синът ми завърши сега 7 клас и му предстои кандидатстване, а в списъка с предпочитани училища е и 31 СУЧЕМ, изключително много ме вълнува въпроса за употребата на наркотични вещества и пресата от наркодилъри в района. Имате ли такива наблюдения, истина ли е тази слава на училището?
Другият ми въпрос е - има ли "такса", която родителите внасят в училищното настоятелство, месечно или годишно?

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Silky_soft, дъщеря ми е 8 клас, а 8 клас учат с прогимназията. Синът ми е 5 клас, също прогимназия. Така че наблюденията ми са само върху прогимназията. При тях такива неща няма. Нито са регистрирали някакви набези, тоест никой нищо не им е предлагал. Питала съм многократно.
Далеч съм от мисълта, че около училището не се въртят дилъри. Може би има, но децата не са ги регистрирали. Възможно е да има в гимназиален етап, а може и да няма - това не мога да кажа. В самата гимназия няма как да попаднат, тъй като влизането е доста строго - с чипове, които при докосване показват на екран снимка на съответното дете. Тоест няма как чужд човек да влезе с чип на някое дете. Има сериозна охрана, която наблюдава постоянно. Единственото време, в което излизат и евентуално отскачат за храна до близкия пазар, е голямото междучасие. Ако там вече има дилъри, не знам. Но доста деца изобщо не излизат. Аз съм го писала вече, но пак да кажа. В класа на дъщеря ми на мода е здравословното хранене и живот - носят си закуски, пушат само 3 деца от цял клас. Как е в другите класове, не мога да говоря.
Няма такси, които родителите да внасят в училището. Единствените пари, които сме давали е да се купят организирано учебниците по език, за да ползват намаление, и когато има екскурзия. Последно събирахме пари за болен учител (от друго училище) вместо букети, но това бе по желание на всяко дете. Това е.

Наркотиците са сериозен проблем, който не бива да се подценява, така че разбирам притесненията ти. Но и аз мисля (както вече са ти писали в другата тема), че в голяма степен това зависи и от родителите.

# 17
  • Мнения: 2 122
Така е, семейството е от първостепенно значение и връзката дете-родител. Но сега проучвам и съм длъжна да задам и този въпрос, а тези които знаят, да споделят. Благодаря ти, lulumba,!

# 18
  • Мнения: 17
Споменахте слуховете за наркотиците, които се разнасят от известно време, въпреки това не ми е известно и никога не съм чувала за търговия с дрога в самото училище. Наистина контролът е доста засилен и би било почти невероятно някое външно лице да внесе подозрително вещество в сградата на училището и да го предлага насам-натам. Разбира се, този проблем е неизбежен за почти всички училища, най-вече в столицата и винаги има някое "особено зрънце" сред учениците, което иска да се отличава от другите, макар и по по-негативен начин. Училището се намира в доста спокоен квартал, за който не са типични подобен тип прояви. Както вече казах, близък роднина учи в гимназията (9 клас) и никога не е оставала с впечатлението да се извършват подобни неща както в самото училище, така и около него.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 05:57 от mi6leto9.6

# 19
  • България
  • Мнения: 240
Може ли някой да се включи ако е запознат с математическата паралелка в училището? Благодаря

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
И мен ме интересува математическата паралелка. Училището е удобно като локация, а и отзивите, които съм чувала като цяло са положителни.

# 21
  • София
  • Мнения: 83
Оставам с впечетление, че 31-во е едно от най-малко обсъжданите у-ща в bg-mamma... Благодаря на lulumba и mi6leto9.6 за инфото, ще се радвам ако още някой се включи и разкаже подробно за паралелката с немски език как е положението(преподаватели, предмети изучавани на немски след 8 клас. допълнителни клубове... и общо взето всичкооо Simple Smile )

# 22
  • Мнения: 17
Оставам с впечетление, че 31-во е едно от най-малко обсъжданите у-ща в bg-mamma... Благодаря на lulumba и mi6leto9.6 за инфото, ще се радвам ако още някой се включи и разкаже подробно за паралелката с немски език как е положението(преподаватели, предмети изучавани на немски след 8 клас. допълнителни клубове... и общо взето всичкооо Simple Smile )
Доколкото знам доп. клубове в 8 клас изобщо няма, защото учениците са натоварени.  Иначе смятам ,че сайтът на 31-во е много изчерпателен и добре поддържан, а там може да пише нещо за извънкласните дейности. Знам, че има карате и балет за по-малките и мажоретен състав за малко по-порасналите ученички (повечето са били част от балета). В 9 клас един човек дошъл в клас и питал за ученици с музикални способности във връзка с някакъв духов оркестър. Има и хор на училището с много публични изяви,винаги пеят на откриването и на други празници.

Lucky, ако имаш нов ученик/чка в училището, винаги напомняй през годината да си носи редовно чипа!!! BlushWink

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 22:43 от AnMary

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Имат много добър баскетболен отбор - момчетата взеха купата на турнира между училищните отбори. Май не им е за първи път. За него само знам, защото поканиха сина ми да се присъедини (той е картотекиран състезател).

# 24
  • Мнения: 1
Моето дете учи там в момента. Учителите са принудени да се занимават с документация и администрация по време на часовете.Учителите са заставени да не пускат ученици до тоалетна при никакви обстоятелства дори и спешни и при нарушение понасят финансови санкции. При закъснение от по-малко от минута всеки ученик получава 1/2 неизвинено отсъствие. Учителите са подложени на ежедневен стрес и психически тормоз от ръководството. Паричните санкции за учителския колектив са всекидневие, въпреки техния професионализъм. Като заключение бих казал:"Блестящ учителски екип, ръководството е под всякаква критика.
П.С. Своеволията на дирекцията не приключват дотам и преминават всякакви граници. Пречи се на учителите да си вършат спокойно и пълноценно работата!

# 25
  • Мнения: 3 491
Много приятно ме впечатли комбинацията - добра паралелка с немски и баскетболен отбор:grinning: Интересно ми е да разкажете  с какво ниво на владеене на езика се излиза..

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 20:22 от Amanda.D

# 26
  • Мнения: 1 677
А как стои въпросът с испанския език? Дъщеря ми иска в испанската, но след първия пробен изпит по математика май няма да стане. Та търся и др.варианти.

# 27
  • София
  • Мнения: 957
Здравейте,
Моля ви за информация дали след 8-ми клас някои от предметите се преподават на съответния чужд език - немски, английски, испански?

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Настоящият 9 клас - немски, няма предмет на немски, испанската паралелка разбрах, че има. Предполагам, че английските имат, тъй като английският не е такъв проблем откъм намиране на кадри. Не съм на 100% обаче сигурна.

# 29
  • София
  • Мнения: 83
Аз също имам въпрос за предметите, които другата година (9 клас) трябва да се изучават на съответния език.
Имате ли идея дали ако се направи някаква подписка или писмо до МОН няма да се размърдат нещата?
По принцип според мен, след като има разписана програма за обучение и в нея пише, че даден предмет ще се изучава на съответния език, не е ли редно това да се съблюдава и да се намерят кадри, ако ще и хонорувани?
Дъщеря ми е с Немски и по план ще трябва да изучава "Биология и здравно образование", но и тази година не е имало преподавател.
Дайте идея как да действаме, за да се получи..

# 30
  • Мнения: 16
Здравейте!
А какво е нивото на английския в гимназията? Има ли текучество на преподаватели? Може ли да споделите мнение за учителите, поемащи английска паралелка 8-ми клас?

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Една от учителките, които поеха тазгодишна английска паралелка, преподаваше на сина ми английски в 5 клас. Разкошен човек и невероятен преподавател! За нея само суперлативи мога да говоря и напълно заслужено. Децата още тъжат, че не им преподаваше и в 6 клас, но нямаше как, след като пое 8 клас, мисля и като класна.
Lucky, не знам какво би могло да се направи за немския и дали МОН биха помогнали адекватно. Доколкото разбирам проблемът не е в нежеланието на училището, а в липсата на кадри. И това май е проблем, който засяга не само това, а и други училища.

# 32
  • Мнения: 1 677
Моето дете учи там в момента. Учителите са принудени да се занимават с документация и администрация по време на часовете.Учителите са заставени да не пускат ученици до тоалетна при никакви обстоятелства дори и спешни и при нарушение понасят финансови санкции. При закъснение от по-малко от минута всеки ученик получава 1/2 неизвинено отсъствие. Учителите са подложени на ежедневен стрес и психически тормоз от ръководството. Паричните санкции за учителския колектив са всекидневие, въпреки техния професионализъм. Като заключение бих казал:"Блестящ учителски екип, ръководството е под всякаква критика.
П.С. Своеволията на дирекцията не приключват дотам и преминават всякакви граници. Пречи се на учителите да си вършат спокойно и пълноценно работата!
[/quote
Ох, това не звучи никак добре.

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Това с тоалетните изобщо не е вярно. Говоря от наблюдение над две деца - гимназиален и прогимназиален курс. 1/2 отсъствие се пише при 5 минути закъснение, каквито мисля са изискванията по принцип за всички училища.

# 34
  • Мнения: 2 909
Това с тоалетните изобщо не е вярно. Говоря от наблюдение над две деца - гимназиален и прогимназиален курс. 1/2 отсъствие се пише при 5 минути закъснение, каквито мисля са изискванията по принцип за всички училища.
15мин в 133 СУ.

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Може и 15 да са. И на двамата им се е случвало да закъснеят покрай придвижването и са получавали по половин отсъствие. Но със сигурност е било минимум 5 минути закъснението, а може и повече. Чак пък за половин минута...

# 36
  • София
  • Мнения: 12 228
Включвам се и аз с въпрос за математическата паралелка. Тъй като втори профилиращ предмет е информатика се интересувам какво точно учат там. Програмиране на какво и доколко сериозно е обучението по този профилиращ предмет?

# 37
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Сега виждам темата и познати лица в нея:) И аз се интересувам от математическата паралелка и нивото в нея.

# 38
  • Мнения: 1 677
Да питам знае ли се какви са трети и четвърти профил? Не се ориентирах в сайта на училището, по -скоро прочетох разл.неща и не ми стана ясно.

# 39
  • Мнения: 21
Здравейте! 31 училище е в нашите планове и се надявам да се класираме (сякаш има шанс с бал 392 за второ класиране). Дъщеря ми до 7 клас учеше немски, а  сега иска АЕ/НЕ. Като цяло виждам, че мненията за училището са положителни. Единствено ме смущава фактът, че ни е доста далече и ще пътува много, затова обмислям вариант за по-близко училище, например 7 СУ, въпреки, че 31-о е по-добро (поне според мен). Може ли някой да ми каже от 9 клас какви предмети се изучават на английски, защото чета, че има училища, в които по някои предмети нямат учители, които да преподават предмета на английски (например биология, география, физика) и този/тези предмети се учат на български. И колко са часовете по втория чужд език, защото никъде не видях такава информация?

# 40
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Няма преподаватели за предмети на английски. Дъщеря ми завърши 10 клас с първи език английски, до момента от останалите предмети на английски са учили единствено математика.

# 41
  • Мнения: 21
Няма преподаватели за предмети на английски. Дъщеря ми завърши 10 клас с първи език английски, до момента от останалите предмети на английски са учили единствено математика.

Това направо ме разби! Disappointed

# 42
  • Мнения: 28
Здравейте, мили родители! Синът ми тази година завърши 31-о СУЧЕМ - паралелка ПрМ-АЕ. Изключително съм доволна от Бастилията-ред, дисциплина, правила. Аплодисменти за всички учители, които преподаваха на учениците от випуск 2020. Отнасяха се към децата като към личности, но когато правеха гафове, не прикриваха и веднага ни информираха. Синът ми получи две отлични оценки на матурите. По Английски език 5, 86 и по БЕЛ 5,58.
Имам дъщеря в 7 клас и тя ще пише 31 СУЧЕМ за първо свое желание. Мисля, че балът й от 406 точки ще бъде достатъчен. Разглеждах миналогодишните минимални и максимални за прием. Пожелавам й успех в класирането, както и на всички други деца. Но наистина давам изключително висока оценка на училището. Според мен е наравно с 35-о СУ, 22-о СУ и 32-о СУ. Има съвсем  незначителна разлика в баловете.

# 43
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте,синът ми е приет в 31 СУ англ.и немски.Надяваме се на второ класиране да влзе в паралелката исп. и англ.Това уч-ще е всъщност негово най-голямо желание.Дано му харесат  учителите и атмосферата...само малко го притеснява колко момчета ще са в класа-ще има ли достатъчно за футбол😉
Sun70,дъщеря ти не беше ли в 125 досега?☺

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 11:51 от perunika77

# 44
  • Мнения: 1 677
Sun, влезе ли дъщеря ти 31 -во? С какви езици/профил?

# 45
  • София
  • Мнения: 254
Мисля,че дъщерята на sun е съученичка на сина ми в досегашното уч-ще😊....дано продължат заедно и занапред...

# 46
  • Мнения: 28
Здравейте,синът ми е приет в 31 СУ англ.и немски.Надяваме се на второ класиране да влзе в паралелката исп. и англ.Това уч-ще е всъщност негово най-голямо желание.Дано му харесат  учителите и атмосферата...само малко го притеснява колко момчета ще са в класа-ще има ли достатъчно за футбол😉
Sun70,дъщеря ти не беше ли в 125 досега?☺



Да, здравей ! На Лора майката съм Simple Smile. Днес бях с нея и я записахме. Много е щастлива, тя е в паралелката ИЕ и АЕ. Погледнах списъците, които са в коридора  и за жалост няма имена на децата, а само входящ номер, желание поред и бал. Лора е предпоследна по бал в паралелката, тя е с 406, а последното прието  дете е с 405. Има деца от тази паралелка, които ще се борят за друго училище. За футбол не се притеснявайте, синът ми каза, че във всеки клас имало поне 5-6 момчета, а в Пр Мат има много момчета. Но наистина в училищата без квоти за девойки и младежи, момчетата са по-малко. Желая ви успех, не се откзвайте от 31-о СУЧЕМ.

# 47
  • Мнения: 28
Simple SmileSmileSmiley
Мисля,че дъщерята на sun е съученичка на сина ми в досегашното уч-ще😊....дано продължат заедно и занапред...

Ще бъде хубаво да има познати деца в училището.

# 48
  • Мнения: 28
Sun, влезе ли дъщеря ти 31 -во? С какви езици/профил?

Привет! Да, в Бастилията е Simple Smile, приеха я в паралелката Испански с английски език. Вече е записана. Баловете тази година са доста високи. 31-о СУЧЕМ е в топ 10. Имате ли кандидат за там ?

# 49
  • София
  • Мнения: 254
Simple SmileSmileSmiley
Мисля,че дъщерята на sun е съученичка на сина ми в досегашното уч-ще😊....дано продължат заедно и занапред...

Ще бъде хубаво да има познати деца в училището.
А аз съм майката на Петър😄
Бях сигурна,че става въпрос за Лора.Моят син е с бал 402,5точки и почти съм сигурна,че  ще му стигне за паралелката исп.и англ...Много го искаме това уч-ще...дано не се разочароваме....

# 50
  • Мнения: 28
Simple SmileSmileSmiley
Мисля,че дъщерята на sun е съученичка на сина ми в досегашното уч-ще😊....дано продължат заедно и занапред...

Ще бъде хубаво да има познати деца в училището.

А аз съм майката на Петър😄
Бях сигурна,че става въпрос за Лора.Моят син е с бал 402,5точки и почти съм сигурна,че  ще му стигне за паралелката исп.и англ...Много го искаме това уч-ще...дано не се разочароваме....

Разбрах от Лора, че става въпос за Петър. Не се пренавивайте, за да не се разочаровате Simple Smile. Сигурна съм, че няма повод за разочарование. След 125-о там ще им бъде лесно, защото са научени на правила и дисциплина още първи клас. Като връщам лентата назад - осъзнавам какъв великолепен шанс е имал синът ми, класирайки се там... Тогава изобщо нямах представа колко добро училище е, а се зарадвах на локацията. Мисля, че в която и паралелка да са децата е голям шанс за добро образование, нови срещи, съученици и добро училище. Децата там са много нормални, осъзнати  и земни Simple Smile Лора беше на изпращането на випуска на батко си и толкова се впечатли от думите на учителите и абитуриентите , и тогава реши, че иска да бъде Бастилианка. SmileSmile Със сигурност ще има стрес и трудности докато се адаптират към новото начало, но това е част от живота.

# 51
  • София
  • Мнения: 254
А как протече там ДО?Надявам се по-добре от 125...😏

# 52
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
А как протече там ДО?Надявам се по-добре от 125...😏

Изключително добре. Говоря за 9 и за 6 клас.

# 53
  • Мнения: 4 915
Днес ще записвам щерката в паралелката с АЕ/НЕ. Simple Smile Тя реши да се откаже от второ класиране (4 т. я делят от 35то) и предпочете комбинацията от двата езика, както и удобната ни локация. Дано е правилното решение!

Надяваме се да й преподава похвалената от lulumba преподавателка по английски.

Има ли клубове по интереси в училището?

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 08:15 от Free Soul

# 54
  • Мнения: 245
Днес ще записвам щерката в паралелката с АЕ/НЕ. Simple Smile Тя реши да се откаже от второ класиране (4 т. я делят от 35то) и предпочете комбинацията от двата езика, както и удобната ни локация. Дано е правилното решение!

Надяваме се да й преподава похвалената от lulumba преподавателка по английски.

Има ли клубове по интереси в училището?

Здравейте и от мен Simple Smile Моята дъщеря също ще се запише днес в паралелка АЕ/НЕ. Тя също се отказа от второ класиране. Дано се събере спокоен и сплотен клас, ще се радвам да се запознаем и да обменяме информация!
Записана е вече в 8а клас.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 09:23 от paia4e

# 55
  • Мнения: 4 915
Следобед и ние сме там. Simple Smile За записан брой младежи в 8а разбрахте ли нещо?  Wink
Коя смяна ще са първи срок? Първа ли?

# 56
  • София
  • Мнения: 254
В сайта пише,че първи срок са първа смяна за класовете от 5 до 8,а вгория срок-втора смяна

# 57
  • Мнения: 28
Днес ще записвам щерката в паралелката с АЕ/НЕ. Simple Smile Тя реши да се откаже от второ класиране (4 т. я делят от 35то) и предпочете комбинацията от двата езика, както и удобната ни локация. Дано е правилното решение!

Надяваме се да й преподава похвалената от lulumba преподавателка по английски.

Има ли клубове по интереси в училището?

Имат различни клубове и извънкласни мероприятия, участия в олимпиади, спортни състезания, ексурзионни летувания, организирани от г-жа Инева-учител по БЕЛ.
Убедена съм, че няма да съжалявате за 31-о училище.

# 58
  • Мнения: 28
Следобед и ние сме там. Simple Smile За записан брой младежи в 8а разбрахте ли нещо?  Wink
Коя смяна ще са първи срок? Първа ли?


Първата година са с малките ученици, а от 9 клас нататък са с гимназистите.

# 59
  • Мнения: 245
Следобед и ние сме там. Simple Smile За записан брой младежи в 8а разбрахте ли нещо?  Wink
Коя смяна ще са първи срок? Първа ли?

Има само входящ номер и кой клас е. Нищо повече за момента.

# 60
  • Мнения: 28
Следобед и ние сме там. Simple Smile За записан брой младежи в 8а разбрахте ли нещо?  Wink
Коя смяна ще са първи срок? Първа ли?

Има само входящ номер и кой клас е. Нищо повече за момента.




Списъците са без имена... Явно заради личните данни....Номер.....бяло поле без име, желание поред и бал...това е..

# 61
  • Мнения: 4 915
Благодаря за отговорите. Помислих, че може някой да е попитал има ли момчета в класа. Smile

Разпечатах заявлението за записване от сайта им, избирахте ли от долните извънкласни дейности?

□   “Дигитална креативност“
□   „Природни науки“
□   “Математика“
□   “Технологии“
□   “Изкуства и култура“
□   “Гражданско образование“
□   “Екологично образование и здравословен начин на живот“
□   “Спорт“


Що е то "Дигитална креативност"? Звучи интересно. И за другите, ако има някой инфо, да сподели. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 245
Благодаря за отговорите. Помислих, че може някой да е попитал има ли момчета в класа. Smile

Разпечатах заявлението за записване от сайта им, избирахте ли от долните извънкласни дейности?

□   “Дигитална креативност“
□   „Природни науки“
□   “Математика“
□   “Технологии“
□   “Изкуства и култура“
□   “Гражданско образование“
□   “Екологично образование и здравословен начин на живот“
□   “Спорт“


Що е то "Дигитална креативност"? Звучи интересно. И за другите, ако има някой инфо, да сподели. Simple Smile

Дъщеря ми е избрала Дигитална креативност и Гражданско образование. Не ми е много ясно какво точно включват, но това тя сама си е избрала. От спортовете - шах. Интересно и е да разбере информация за вашата дъщеря Free Soul Simple Smile Веднага каза ,че иска да разбера ако има instagram или FB , ако нямате нищо против!

# 63
  • Мнения: 1 677
Аз питах информативно има ли момчета в класа с исп+англ, макар да не е приключило записването още. Казаха, че има. Не настоявах за повече инфо, защото докато не приключи и второ класиране нищо не е точно. А по отношение извънкласните дейности, т.к. нищо не ми беше ясно - някои какво са, колко часа, кога и т.н, ми отговориха, че може да се попълнят и после. Засега само спорта. Писахме волейбол, но не съм наясно това извън часовете ли е.

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Спортът е в часовете. Това е т.нар. трети час ФВС. В гимназията един от учителите по ФВС е волейболист и ги тренира здраво. Другата учителка по ФВС (но не знам дали не е само в прогимназия) е треньор по баскетбол. А училищният отбор по баскет е абсолютен първенец в турнира на уч.отбори от години. Май и другите им отбори бяха много добри - по волейбол и футбол, но повече инфо имам за баскета покрай сина ми.
С изобразително изкуство имат интересни прояви, май и клуб.

# 65
  • Мнения: 28
Благодаря за отговорите. Помислих, че може някой да е попитал има ли момчета в класа. Smile

Разпечатах заявлението за записване от сайта им, избирахте ли от долните извънкласни дейности?

□   “Дигитална креативност“
□   „Природни науки“
□   “Математика“
□   “Технологии“
□   “Изкуства и култура“
□   “Гражданско образование“
□   “Екологично образование и здравословен начин на живот“
□   “Спорт“


Що е то "Дигитална креативност"? Звучи интересно. И за другите, ако има някой инфо, да сподели. Simple Smile

Дъщеря ми е избрала Дигитална креативност и Гражданско образование. Не ми е много ясно какво точно включват, но това тя сама си е избрала. От спортовете - шах. Интересно и е да разбере информация за вашата дъщеря Free Soul Simple Smile Веднага каза ,че иска да разбера ако има instagram или FB , ако нямате нищо против!


Моята дъщеря избра Спорт, Екологично образование и здравословен начин на живот и Изкуства и култура.

# 66
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Чета ви само, моята девойка много хареса 31-во, но като чу за квотите, каза, че не иска само с момичета. Има ли момчета в Англ/ Исп., които да са се записали?

# 67
  • Мнения: 245
Чета ви само, моята девойка много хареса 31-во, но като чу за квотите, каза, че не иска само с момичета. Има ли момчета в Англ/ Исп., които да са се записали?

За 8а - АЕ/НЕ знаем за 1 момче до момента Laughing

# 68
  • Мнения: 28
Чета ви само, моята девойка много хареса 31-во, но като чу за квотите, каза, че не иска само с момичета. Има ли момчета в Англ/ Исп., които да са се записали?

В ПрМат повечето са момчета, синът ми беше там Simple Smile Инак с квоти за момчета и момичета е 32-о училище.

# 69
  • София
  • Мнения: 254
А тези доп.дейности кога се провеждат-веднага след часовете или по-късно....Предчувствам,че синът ми ще избере само спорт😉

# 70
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Спортът е включен в програмата. Може да е 2, 3 или 6 час, зависи.

# 71
  • София
  • Мнения: 254
Спортът е включен в програмата. Може да е 2, 3 или 6 час, зависи.
Не,нямам предвид 3 час физическо,за него е ясно.Питам за тези дейности от качения по-горе списък....

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Извън часовете са. Но нямам представа как точно са разпределени.

# 73
  • София
  • Мнения: 254
Ние днес като подавахме заявлението за второ класиране се виждаха имената на всички деца.Но аз толкова се бях вглъбила да следя дали ще ни отбележат правилно срещу името на сина ми,че изобщо не зачетох....според набора имало 4-5 момчешки имена....това за паралелката А и Н и като че ли срещу половината имена пишеше,че ще участват на второ класиране.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 16:19 от perunika77

# 74
  • Мнения: 28
Ние днес като подавахме заявлението за второ класиране се виждаха имената на всички деца.Но аз толкова се бях вглъбила да следя дали ще ни отбележат правилно срещу името на сина ми,че изобщо не зачетох....според набора имало 4-5 момчешки имена....това за паралелката А и Н и като че ли срещу половината имена пишеше,че ще участват на второ класиране.

Нека пробват късмета си децата, ако не ги удовлетворява, трябва да търсят вариант за придвижване нагоре. Места се освобождавали във ФЕГ, АЕГ, НЕГ от приетите деца, които отиват в Американски и други колежи. Всеки ще намери своето място. Има много деца, които биха се зарадвали на свободно място в 31-о СУ. Знам за две момчета, които са останали в 125-о по последно желание и ще опитат нагоре. Едното със сигурност е писало 31-о.

# 75
  • София
  • Мнения: 254
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

# 76
  • Мнения: 28
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

# 77
  • Мнения: 32
Здравейте, кацвам и аз тук, с девойка, приета на първо класиране с НЕ/АЕ. Щастливи сме, защото попаднахме на добри отзиви за училището още при реденето и го наместихме напред в желанията. Подадохме документи за второ класиране само заради локацията, защото наистина ни е на другия край на Вселената и около 3 часа от деня ще се губят в път. Изключително слабо вероятно е да се придвижи към друга позиция на второто джуркане и в момента чакаме спокойно, защото класирането от първи етап е чудесно. Има ли други с НЕ/АЕ, следящи темата? Simple Smile

# 78
  • Мнения: 28
Здравейте, кацвам и аз тук, с девойка, приета на първо класиране с НЕ/АЕ. Щастливи сме, защото попаднахме на добри отзиви за училището още при реденето и го наместихме напред в желанията. Подадохме документи за второ класиране само заради локацията, защото наистина ни е на другия край на Вселената и около 3 часа от деня ще се губят в път. Изключително слабо вероятно е да се придвижи към друга позиция на второто джуркане и в момента чакаме спокойно, защото класирането от първи етап е чудесно. Има ли други с НЕ/АЕ, следящи темата? Simple Smile


Поздравления за успеха на девойката! Да, разстоянието наистина е от значение, ако е за ден-два бива, ама се натрупва умора, по тази причина писахме 22-о и 32-о след 31-о. От новоприетите нямаме познато дете с НЕ/АЕ или не знаем поне. Синът ми, който завърши тази година  31-о, има пръв приятел в немската паралелка и каза, че всичко е ок! там, научил е перфектно немски език младежа. Успех на детето на второ класиране и да споделите дали се е преместило на второто  класиране.

# 79
  • Мнения: 28
Ние днес като подавахме заявлението за второ класиране се виждаха имената на всички деца.Но аз толкова се бях вглъбила да следя дали ще ни отбележат правилно срещу името на сина ми,че изобщо не зачетох....според набора имало 4-5 момчешки имена....това за паралелката А и Н и като че ли срещу половината имена пишеше,че ще участват на второ класиране.

Привет! Успяхте ли с придвижването нагоре? Лора каза, че доста от децата са се придвижили напред в класирането- има деца в АЕ -ИЕ ,  АЕ- НЕ и НЕ - АЕ.

# 80
  • Мнения: 729
Има ли други с НЕ/АЕ, следящи темата? Simple Smile

И ние сме в паралелка НЕ/АЕ - момче, записахме се след първо класиране. Силно се надявам да не сме сбъркали с избора, като че ли му се учеше повече компютри - СХН, отколкото немски, но пред Джон Атанасов избрахме 31-во.
Ще се радвам да споделяме мнения и да нарасне групата.Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 677
Перуника, честито приемане в исп+англ. Момче, момиче?

# 82
  • София
  • Мнения: 254
Много сме щастливи😁...придвижихме се напред в паралелката исп.и англ.
Sun70,с Лора ще си изкарат от първи до 12 клас заедно😆...
Имам чудесни отзиви от всички около мен за това училище.Остава само на синът ми да му се учи!!

# 83
  • София
  • Мнения: 254
Перуника, честито приемане в исп+англ. Момче, момиче?
Момче...все повече се тревожи той с кой ще рита в часовете по физическо🤪🤪

# 84
  • Мнения: 1 677
Ще научи момичетата. Е, поне едно момче засега има в наличност. Записахте ли се? Ако не, ще питаш ли колко са момчетата?

# 85
  • София
  • Мнения: 254
Утре ще се записваме.Ще попитаме за бройката задължително...

# 86
  • Мнения: 28
Много сме щастливи😁...придвижихме се напред в паралелката исп.и англ.
Sun70,с Лора ще си изкарат от първи до 12 клас заедно😆...
Имам чудесни отзиви от всички около мен за това училище.Остава само на синът ми да му се учи!!


ЧЕСТИТО !!!!! Отивайте да празнувате днес. Живи и здрави след 5 години ще ги изпращаме абитуриенти. Още две момичета от класа им продължават в 31-о, но в други паралелки.

# 87
  • Мнения: 32
Очаквано, на второ класиране сме пак с НЕ/АЕ. Девойката се бори до край, че това е нейното училище /тя сама си го бодна в желанията/ и паралелката е точно това, което иска като комбинация от езици. Стискаме палци да получи това, което очаква, защото идва от ЧУ и искаше “жив живот в истинско училище “ Simple Smile

# 88
  • Мнения: 28
LaughingLaughing
Очаквано, на второ класиране сме пак с НЕ/АЕ. Девойката се бори до край, че това е нейното училище /тя сама си го бодна в желанията/ и паралелката е точно това, което иска като комбинация от езици. Стискаме палци да получи това, което очаква, защото идва от ЧУ и искаше “жив живот в истинско училище “ Simple Smile

Поздравление за духа на детето, намерило си е мястото, макар и далече. Вселената си знае работата.Laughing

# 89
  • Мнения: 8
И аз днес записах сина ми, в АЕ с НЕ. Казаха, че очакват да се съберат десетина момчета в класа, но точна бройка след като минат класиранията ...

# 90
  • София
  • Мнения: 254
Хайде,вече официално имам гимназист...Учителките казаха,че имат пред тях само списък на децата от второто класиране.Та в паралелката исп.и англ.са 4 момчета...Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
Както и очаквах,синът ми избра само спорт от доп.дейности,едва го навих поне още едно да отбележи...с пъшкане избра "гражданско образование"...звучи му най-лесно...

# 91
  • Мнения: 1 677
На нас за другите неща( без спорта) казаха, че може и после да се добави и ние нищо не сме писали. Имах въпроси за тези неща и те не можаха да ми отговорят, та затова.

Може ли някоя мама, ако се е сетила да снима списъка с учебниците, да го метне тук. В сайта на училището не е обновен.

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 13:15 от clevermary

# 92
  • Мнения: 28
Хайде,вече официално имам гимназист...Учителките казаха,че имат пред тях само списък на децата от второто класиране.Та в паралелката исп.и англ.са 4 момчета...Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
Както и очаквах,синът ми избра само спорт от доп.дейности,едва го навих поне още едно да отбележи...с пъшкане избра "гражданско образование"...звучи му най-лесно...

Официално честито още веднъж. Ще се съберат за един футболен тим поне Simple Smile Наско също ще е там, паралелката АЕ/ИЕ. Ще играят футбол.

# 93
  • София
  • Мнения: 254
Относно учебниците май е най-добре да изчакаме до началото на уч.година.Всеки учител си изисква от различно издателство....

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 15:20 от perunika77

# 94
  • Мнения: 4 915
........
Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
.........
И на нас това казаха. GrinningДа не вземат да въведат квоти от догодина. JoyJoy ...

# 95
  • Мнения: 28
........
Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
.........
И на нас това казаха. GrinningДа не вземат да въведат квоти от догодина. JoyJoy ...

Според мен няма да въведат, защото държат на качеството:). От сина ми знам, че затова са закрили едната ПрМ паралелка -тази с НЕ. Нещата там са били много зле.

# 96
  • Мнения: 8
Относно учебниците, аз също мисля да изчакам да публикуват списъка на сайта им или дори до родителската ако това им е практиката, за да съм сигурна. Някои училища правят групова поръчка при интерес. Ако има такава опция бих се възползвала. Предполагам, че ще ни информират през сайта като наближи учебната година.

# 97
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Задължително изчакайте официалното публикуване на списъка. След това евентуално могат да се купят и втора ръка от борсите или с намаление, ако има пак алея на книгата на “Витошка”. Може и от дете от по-горен курс, стига да не се е уговорило вече с някой. Конретно по език изчакайте да започнат учебната година, защото обикновено се прави една обща поръчка и се купуват директно от издателството. Така ползват намаление и то не е малко, а по език учебниците са скъпи. В 8 клас по принцип най-сериозното перо са учебниците по език. Освен език, учат само бел, мат, ИТ, музика, рисуване и фвс.
Не знам дали ви предупредиха, но ще поискат снимка на детето за сканиране. Влиза се с чип, който автоматично вади снимката на детето на екран - с цел да се избегне влизането на външни лица с чужд чип. Има охрана, която следи за това.
Ще имате и една годишна такса - мисля, че беше 4 лв, която е за лекар. В училището има не само сестра, а и лекар. Но за нея ще ви кажат на първата родителска среща. То други няма и да има. Комуникацията е основно през школо, което работи перфектно. И ДО беше на много сериозно ниво (все пак дано не се налага отново).
Иначе 8 клас ще учат с прогимназията в една смяна. От 9 клас са с по-големите.

# 98
  • Мнения: 8
А някой питал ли е кога ще се избират 3ти и 4ти профилиращ? Предполагам, че в 10 клас, но пропуснах да питам вчера, когато се записвахме.

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Края на 10 клас

# 100
# 101
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Дъщеря ми ще е в 10 клас наесен. Все още нямаме яснота по този въпрос. Като ни кажат нещо по-конкретно, ще пиша. В края на годината попълнихме само декларации за разните ФУЧ-ове и допълнителни часове в 10 клас, които са: 1 и 2 език, мат и бел + спорт по избор. Имаме и вече закована рс в края на октомври. Но за 8 клас вероятно ще бъде по-рано.

# 102
  • Мнения: 1 677
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

# 103
  • Мнения: 32
Помагам на дъщерята да се събере с новата си глутница в 31-во Simple Smile Децата от НЕ/АЕ са си направили групичка и ако някой има желание да се включи, нека ми пише на ЛС, за да го свържа.

# 104
  • Мнения: 245
Помагам на дъщерята да се събере с новата си глутница в 31-во Simple Smile Децата от НЕ/АЕ са си направили групичка и ако някой има желание да се включи, нека ми пише на ЛС, за да го свържа.

Същото важи и за записаните в 8а клас-АЕ/НЕ Simple Smile

# 105
  • Мнения: 8
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

Здравей, clevermary,
За съжаление и сега няма да случите на класна. Костова е възрастна и злобна жена, гонеща 70 години, която създава изключително неприятно впечатление. Определено дели децата и постоянно влиза в конфликти.
За съжаление балът на испанската паралелка е добър и влизат мотивирани деца, но забрави за научаването на езика. Другата по испански е Линкова. Нея директно учениците я подиграват- прави им се на гледачка в часовете, гадае им, предсказва им кой какъв ще е. Да се смее ли човек, да плаче ли?! )))

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 21:33 от Albena_A

# 106
  • Мнения: 32
Ох, плашите ме! Simple Smile)))
За излагациите на Линкова прочетох и аз и честно казано, провисна ми мандибулата.
Може ли някой да ми даде инфо за НЕ/АЕ?
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

Здравей, lulumba,
За съжаление и сега няма да случите на класна. Костова е възрастна и злобна жена, гонеща 70 години, които създава изключително неприятно впечатление. Определено дели децата и постоянно влиза в конфликти.
За съжаление балът на испанската паралелка и много добър и влизат мотивирани деца, но забрави за научаването на езика. Другата по испански е Линкова. Нея директно учениците я подиграват- прави им се на врачка в часовете, гадае им, предсказва им кой какъв ще е. )))

# 107
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

# 108
  • Мнения: 32
Да, бях много конкретна, нали?! Grinning Дребосъчката имаше тежък приоритет на НЕ при подредбата на желания. Основният ми въпрос и притеснения са свързани точно с него. Имат ли в 31-во силен немски и да очакваме ли добро ниво на преподаване?
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

# 109
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Да, бях много конкретна, нали?! Grinning Дребосъчката имаше тежък приоритет на НЕ при подредбата на желания. Основният ми въпрос и притеснения са свързани точно с него. Имат ли в 31-во силен немски и да очакваме ли добро ниво на преподаване?
Albena_A, май не е за мен това инфо. Grinning Някой друг питаше за тази учителка. Моята дъщеря е в немска паралелка, 10 клас, и класната им е истинско слънце.
RanaGrig, кажи какво конкретно те интересува за НЕ/АЕ?

В 8 клас ще учат немски и насън. На ден имаха между 30 и 70 думи за учене. Много бързо върви темпото и не бива да изостава. В 8 клас по немски имат две учителки - една основна и една, която води упражненията. Учи се на блокове. Средно на ден имаха по 4 часа език, понякога и повече. Всички допълнителни часове са по език, така че се събират много часове седмично. В 9 клас броят часове рязко пада, но пак не са малко, защото се добавят допълнителни. За съжаление в 9 клас не се намериха преподаватели на немски по разказвателните предмети.
Иначе в 8 клас, в началото на пролетта им направиха директорско контролно за проверка на знанията по език. Дъщеря ми покри тогава В1, като тя не е учила преди езика (учи го от 1-3 клас, но нищо не помнеше, така че си почна от нулата). Децата, които имаха основа показаха по-високо ниво.
По отношение на учителите по език. В 8 клас им преподаваше една прекрасна учителка, обучена за ДСД, на която за съжаление те бяха последен випуск. Другата учителка бе леко спорна от гледна точка на поведение - тоест много странна според децата. Но въпреки странността си, явно е преподавала прилично, за да вървят добре. В 9 клас имаха късмет да ги поеме по език главната учителка по немски на училището. А тя е изключително строга и изискваща. Как ще е в 10 клас, предстои да разберем. Дано продължат по немски пак с нея.
Като излязат списъците с класни и преподаватели, мога да кажа нещо повече (стига да имам наблюдение над конкретните имена). Но като цяло почти не са имали лош късмет, на доста читави учители попаднаха.

# 110
  • Мнения: 1 677
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?

# 111
  • София
  • Мнения: 254
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?
Същото си помислих и аз.....22 ни е много далеч и затова го писахме след 31,а и всички около нас изказваха много добри отзиви за 31 уч-ще.Но сега се замислям,че за испанската паралелка конкретно нищо не бях чувала....около мен децата са били в немската.....Остава да се надяваме новият директор да пенсионира възрастната уч-ка и да има разместване на преподавателите в наша полза.

# 112
  • Мнения: 1 677
В потрес съм от информацията за учителките. С такова желание и нетърпение чака дъщеря ми да започне. Дано са настъпи разместване, че ще се изям за 22÷ро. Близки на ръководството ли са, че ги търпят?
Същото си помислих и аз.....22 ни е много далеч и затова го писахме след 31,а и всички около нас изказваха много добри отзиви за 31 уч-ще.Но сега се замислям,че за испанската паралелка конкретно нищо не бях чувала....около мен децата са били в немската.....Остава да се надяваме новият директор да пенсионира възрастната уч-ка и да има разместване на преподавателите в наша полза.
Аз имам добър отзив от близка позната, чиято дъщеря миналата година влезе испански с англ. Но има значение кой ще преподава. И ако това е така, не знам. На нас 22-ро е на приблизително еднакво разстояние от 31-во. Дъщеря ми даже вече се видя с момиче, с което ще бъдат в един клас. Няма с кой да споделя притесненията си - ММ ще ми се смее, а на детето няма да кажа. Моля се само информацията за Костова от Sun 70 да не е точна.

# 113
  • София
  • Мнения: 254
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....

# 114
  • Мнения: 1 677
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....
Аз бях легнала и станах и си сипах едно. САма съм и по-добре. ММ също щеше да реагира така, даже и по-зле. А тези хора защо са си преместили децата, къде, как?

# 115
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За съжаление нищо не мога да кажа за испанските паралелки. Но не се настройвайте предварително негативно, докато реално не видите как стоят нещата.

# 116
  • София
  • Мнения: 254
Аз сега място не мога да си намеря..🥺ММ каза"Късно е вече,каквото-такова"...те мъжете все им е едно такова дразнещо спокойно.....
Навсякъде е криза за учители по чужд език,но дано ако е имало оплаквания предишни години,да се вземат предвид от новото ръководство...
И като се сетя колко щастливи бяхме първите дни след класирането....
От 2 места чух,че си преместили децата от исп.паралелка,но не исках да вярвам,мислех,че ни завиждат😑...или просто нищо не разбират....
Аз бях легнала и станах и си сипах едно. САма съм и по-добре. ММ също щеше да реагира така, даже и по-зле. А тези хора защо са си преместили децата, къде, как?
Ами били ги преместили в 157,защото тук не учели испански.То това са познати на мои познати....но хората,които ми го казаха са с деца,чиито бал е 200 и аз просто не им повярвах.....
Остава да се надяваме на грешната преценка на Albena....тази жена ,ако знае какви тревоги ни докара посред нощите😞

# 117
  • София
  • Мнения: 888
Айде и мен ме ошашкахте. ММ ми се скара...не иска и да чуе за трето класиране и изобщо за него темата е приключена.
Лошото е, че аз по принцип си харесвах 22ро като мястото за научаване на езика, но ни е далече, а 31во е на 20 мин .
Казах си, че дори и да не научи Испански на добро ниво, поне няма да закъснява, да губи време в пътуване, а и подготовката по другите предмети и ДЗИ също е важна, та накрая избрах локацията....
Силно се надявам да има позитивен обрат тази история, че инак ни очаква трудна и емоционална учебна година.

# 118
  • Мнения: 1 677
Ти с момиче или момче си? Е, поне една част тук ще сме малко подготвени какво би могло да ни очаква. И дано да не е така.

# 119
  • Мнения: 8
Здравейте отново, момичета,
Съжалявам, че съм създала притеснения, но пиша от собствения си опит. Моят син сега ще е 12 клас. Достатъчно се нагледах на различни изпълнения през годините. За съжаление детето ми не научи езика, макар че не е глупав и определено му се отдава. Определено 22 училище е много по-добро. Знам го със сигурност, тъй като там имам приятелка учителка по математика, която някога готвеше моя синковец. Там децата учат сериозно езика, имат учител от Испания. Също и аз познавам родители, които през годините преместиха децата си в 157 училище, макар че там се влиза с по-нисък бал, тъй като и там се гледа по-сериозно на изучаването на езика.

# 120
  • Мнения: 32
Благодаря много за изчерпателната информация, lulumba ! И аз чух, че предстои смяна в ръководството и дано всичко е за добро!

# 121
  • Мнения: 28
Привет! Не съм влизала от онзи ден и сега чета коментарите ви и ще ви се накарам Simple Smile, че мнооого сте се филмирали и разтревожили. За нов директор и аз знам, че ще има. Синът ми каза, че Костова изглежда строга, но е приятна...това е неговото определение. Детето ми също каза, че 22-о СУ не е по-добро училище от 31-о СУ, ако беше така той нямаше да позволи сестра му да отиде там. От гледна точка на вече сравнително зрял човек определя учителите и училището като много добро място. Пак ви казвам - учителите НЕ търпят лигавщини и драми, толерантни са, но с мяра. Нека започнат децата и тогава ще правим изводи. Мисля, че прибързвате с преценките. Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 11:42 от sun70

# 122
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За 31-о едно трябва да се знае - не е училище, в което се минава метър. Много се учи и много се изисква по абсолютно всички предмети. Вкл. и по време на ДО.

# 123
  • София
  • Мнения: 254
www.obrazovanieto.info
Тук има обяснения за доп.дейности...

# 124
  • София
  • Мнения: 254
Има група в месинджъра на паралелката И/А.Събрали са се 7 деца.Ако някое иска,нека пише да го включат....

# 125
  • София
  • Мнения: 888
И моето момиче е от тази паралелка.
Как се казва групата?
perunika77 забранила си ЛС!

# 126
  • София
  • Мнения: 254
И моето момиче е от тази паралелка.
Как се казва групата?
perunika77 забранила си ЛС!
Не мога да се оправя с настройките за да получа съобщението....😔а и синът ми не може да добави дъщеря ви,защото няма профил във фейса....😏
Пишете на sun 70,нейната дъщеря е добавила набора в групата...

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 18:26 от perunika77

# 127
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте, включвам се в темата с девойка в паралелка НЕ/АЕ, много го мечтаеше 31-во и на трето класиране ни излезна късмета, записахме се днес сутринта, желая прекрасно лято на всички и успех на децата през новата учебна година Simple Smile

# 128
  • Мнения: 31
Моля, споделете мнения за паралелката АЕ/НЕ. Има ли други деца, приети в нея? Всякаква информация ще е от полза 🙂

# 129
  • Мнения: 1 677
Моля, споделете мнения за паралелката АЕ/НЕ. Има ли други деца, приети в нея? Всякаква информация ще е от полза 🙂
Имам близко дете, момиче, съученичка на дъщеря ми, в тази паралелка.

# 130
  • Мнения: 8
Моля, споделете мнения за паралелката АЕ/НЕ. Има ли други деца, приети в нея? Всякаква информация ще е от полза 🙂
Синът ми ще бъде в тази паралелка, аз мнения тепърва ще трупам за точно неговия клас, учители и т.н. Учебния план от миналата година е на сайта, като брой часове и предмети не очаквам промяна. Родителската най-вероятно ще бъде септември, но дата още не е обявена.

# 131
  • Мнения: 729
Здравейте,
на сайта са качени учебниците за 2020/2021 г.
https://ivanvazov.com/%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-2/

# 132
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
на сайта са качени учебниците за 2020/2021 г.
https://ivanvazov.com/%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-2/
Благодаря.

# 133
  • Мнения: 28
www.obrazovanieto.info
Тук има обяснения за доп.дейности...


Привет!
Разбрах , че госпожа Костова щяла да  им води 14 часа ИЕ седмично, но нямало да бъде класна на осмокласниците, т.к. отговаряла за друг клас Simple Smile Информацията е от бившата  класна на сина ми. Не знаела кой ще е класен ръководител. Мисля, че няма никакво значение кой ще е, просто споделям Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 23:31 от sun70

# 134
  • Мнения: 1 677
sun, голямо значение има кой е класен. Досега не сме имали късмет. А някакво инфо за въпросната Костова? Че за другата хич не бяха добри отзивите. Е , вярно, че хора различни.

# 135
  • Мнения: 28
Синът ми каза, че според него била приятна жена, но няма опит от преподаване в клас, а само от коридорите- когато се разминавала с учениците винаги поздравявала и намирала добра дума за всеки. Ведра, усмихната и закачлива според него... Аз не разпитвам много, слушам като си говорят децата у дома.  Нека първо започне нормална учебна година, че с това световно изтрещяване, аз лично имам дълбоки съмнения как ще се случат нещата .....

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 23:34 от sun70

# 136
  • София
  • Мнения: 254
Костова не е ли тази 70 год."стара и злобна женица " според една майка тук?

# 137
  • Мнения: 28
Костова не е ли тази 70 год."стара и злобна женица " според една майка тук?


така са я определили...

# 138
  • София
  • Мнения: 254
На 11.09.род среща-има подробности на сайта на уч-то.Най-после ще се разбули мистерията около учителите за исп.паралелка🤔

# 139
  • Мнения: 8
Костова ще бъде класна на 12 клас. Тя ги води от 8 клас, в този клас е и моето дете. Тогава класен им  беше господин Тодор Таслаков по литература. Страхотен човек, държеше се добре с децата и ги направи добър екип. От 9 клас ги пое Костова. Оттогава се нагледах на изпълнения  на тази зла женица. Дели децата, обижда ги. Нарича ги "двойкари" или "двойкаджии". Като писне с нейния  глас, направо те пронизва
. Миналата година синът ми се яви на диагностичен тест за ниво в Институт Сервантес- поставиха го А2 ниво след 4 години учене при нея- интензивна форма. Нека дебело да подчертая , че детето ми е будно и му се отдава езика. Най - вероятно при настоящите осмокласници ще е като при класа на сина ми: 14 часа с Костова и 4 часа с Линкова. През годината децата често ще ви разказват колко грозна двете се "хранят" пред децата.
Например тази Линкова я бяха хванали да се представя за майка на ученичка и да плюе колегите си в другата тема тук в бг мама. Ето да видите хората какви ги вършат. ))

https://www.bg-mamma.com/?topic=412360.135
https://www.bg-mamma.com/?topic=412360.150

Радвам се, че синът ми е послена година, жалкото е, че се отврати от езика. Успех, макар че с времето ще се уверите в това, което ви казвам.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 19:59 от Albena_A

# 140
  • София
  • Мнения: 254
Жалко за децата ни...толкова много го искаха и се бориха за това училище...Четох за театъра на Лилнкова в bg.mamma,но мислех,че отдавна са я махнали тази  кукундрела.

# 141
  • Мнения: 28
На 11.09.род среща-има подробности на сайта на уч-то.Най-после ще се разбули мистерията около учителите за исп.паралелка🤔







Тъкмо щях да споделя и аз. Ето линка:

https://ivanvazov.com/%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb … 0%bb%d0%b0%d1%81/

# 142
  • Мнения: 1 677
Жалко за децата ни...толкова много го искаха и се бориха за това училище...Четох за театъра на Лилнкова в bg.mamma,но мислех,че отдавна са я махнали тази  кукундрела.
И аз се надявах, но... Много се ядосвам. Дано с новата директорка нещо да се подобри.

# 143
  • Мнения: 4 915
Не се настройвате предварително...Но ако все пак положението наистина е зле, организирайте се родители и ученици и внесете искане за промяна...Ръководството би трябвало да е заинтересовано да има учители, които са в тон с репутацията на училището и повдигат имиджа му.

# 144
  • София
  • Мнения: 254
Разгледах сега класните през мин.година.Линкова е била класна на 12клас АЕ/ИЕ,тоест сега и е ред да е класна на 8 клас...😒😒😒Дано са ми грешни разсъжденията.....

# 145
  • Мнения: 729
Момичета, набавихте ли вече учебниците за 8 клас, или ще изчакате да мине родителската среща? Предполагам, че ще кажат и учебните помагала тогава.

# 146
  • Мнения: 1 677
Не. Ще изчакам родителската.

# 147
  • София
  • Мнения: 888
Аз поръчах всичко без езиците. Само литература и философия намерихме употребявани, другите са нови. Исках да изчакам, но няма да имам възможност да реагирам от днес за утре.

# 148
  • Мнения: 8
Не. Ще изчакам родителската.
И аз така.

# 149
  • София
  • Мнения: 254
Аз взех почти всички,без тези по език.Купих и книга за ученика по матем.към учебника,незнам дали ще я изискват....втора употреба са,но като нови.

# 150
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Правилно постъпвате с учебниците по език. Обикновено се организира в класа и с намаление. Самите учебници са в няколко части, поне по английски е така.
Дъщеря ми ще е 11 клас. Класната се е пенсионирала и очакваме нова. Чакмаков също бил напуснал.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 457
Мама САННЯ, имате ли отзиви за госпожа Албена Йочкова, преподавател по биология?

# 152
  • София
  • Мнения: 888
Тази вечер си направих профил в Школо.
Харесва ми приложението, интуитивно и информативно. На 8г излиза като класен ръководител Румен Куманов. На сайта има и добавени помагалата, ще допоръчваме ....

# 153
  • София
  • Мнения: 254
Аз не успявам да се справя с Школо.Синът ми стои още като ученик в 7 клас в старото му училище.
Р.Куманов  е бил класен на последния випуск ИЕ.и АЕ.,но май нямаме инфо за него...

# 154
  • Мнения: 8
Класен ръководител на 8а (АЕ/НЕ) , според информацията в Школо, е Петя Генова- Цветанова. Довечера ще разберем дали е актуална информацията.

# 155
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Мама САННЯ, имате ли отзиви за госпожа Албена Йочкова, преподавател по биология?
Питах дъщеря ми. На нея не й преподава, но други деца са споделили не добри отзиви. Не знам никакви подробности.

# 156
  • Мнения: 1 677
И при мен още седи в Школо старото училище. АКо не го оправят, в понеделник ще им звъня.

# 157
  • Мнения: 4 915
Заявихте ли достъп в Школо за новото училище?
От Профил/Права за достъп?

# 158
  • София
  • Мнения: 1 457
Мама САННЯ, имате ли отзиви за госпожа Албена Йочкова, преподавател по биология?
Питах дъщеря ми. На нея не й преподава, но други деца са споделили не добри отзиви. Не знам никакви подробности.
Благодаря за информацията, макар и да не звучи успокояващо.

# 159
  • София
  • Мнения: 537
Румен Куманов, ако не ме лъже паметта, е преподавател по ФВС. Едното ми дете беше при него за допълнителния час спорт. Нямам много лични впечатления, но децата го харесваха - симпатичен, ведър човек.  

Петя Цветанова преподаваше по преди 2 години в прогимназиален етап, преди да я преместят в гимназиален. Дъщеря ми я обожаваше - знае много, спокойна и приветлива. Дано си е все такава и децата ви да имат хубави и ползотворни години с нея.

Новият директор, според сайта на училището, е г-жа Велина Георгиева, досега беше зам-директор за гимназиален етап, преди това за прогимназиален. Предполагам, това значи приемственост в ръководството на училището.

На страницата за седмичната програма виждам, че са организирали учениците в потоци, за да не се засичат при влизане/излизане и в междучасията. 7 и 8 клас са в един поток. Това е точно по указанията на министерството и според добрите практики от др държави, аз лично го приветствам. Ще бъдат и на блокова схема, което е просто страхотно, защото ще имат не 6, а до 3 важни предмета на ден, т.е. ще могат да се подготвят спокойно.
https://ivanvazov.com/%d1%81%d0%b5%d0%b4%d0%bc%d0%b8%d1%87%d0%bd … 0%bd%d0%b8%d0%b5/

ДО миналата година беше много добре организирано, всичко беше в Школо и си имаха всички часове по програма. Дано задържат по-дълго на присъствено обучение, разбира се, но чисто административно и огранизационно няма от какво да се притеснявате. По-скоро обучението ще зависи от качеството на преподавателите, които ще се паднат.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 17:13 от marmotche

# 160
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Петя Цветанова преподаваше английски в 5 клас на сина ми, след това я изтеглиха в гимназиален етап. Децата много страдаха и буквално плакаха за нея. Разкошен човек и много добър преподавател.

# 161
  • Мнения: 4 915
Много се радвам за споделеното за Петя Цветанова, ще е класна на щерката. Simple Smile

В Школо вече всички имаме профили - и родителите, и дъщерята. Та видях списъка на учениците - имат цели 6 момчета! Доволна съм, можеше и да е по-зле. GrinningJoy

Нищо не са казали за чипове за влизане в училище, поне на нашата родителска, влизало с лична карта (съпругът ми присъства, аз не).
Нещо да са споменали, че искат книги за библиотеката 15ти септември, не цветя?

Учебниците са набавени, английски ще се купува от училище, както и по БЕЛ някакви помагала. И по философия една тетрадка само ни трябва, и сме готови.
Картата за градския транспорт заредена, лична карта набавена. Май остана да й направим сметка във FiBank заради стипендията, да не се реди по опашки. Споменали са, че и в ДСК има безплатни банкови карти за ученици, но не искам там да отварям сметка. Нали не е задължително да е в ДСК, да не сме разбрали грешно?

# 162
  • София
  • Мнения: 251
здравейте, имате ли отзиви за г-жа  Галина Басат? Тази година  е класна на 8 Д клас.

# 163
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Басат преподаваше на дъщеря ми в 8 клас, като втори учител по английски. Казва че била готина, и като преподаване и като човек.

# 164
  • София
  • Мнения: 251
Басат преподаваше на дъщеря ми в 8 клас, като втори учител по английски. Казва че била готина, и като преподаване и като човек.

Благодаря, мама САННЯ!

# 165
  • Мнения: 469
Здравейте, мили родители! Моята дъщеря тази година е 7 клас и най-голямото й желание още от лятото е да учи испански в 31во училище. Четох из форума за училището, тъй като аз лично нямам познати с впечатления от него и мненията са много позитивни и окуражаващи. Но вашите притеснения това лято относно двете преподавателки по испански малко ме смутиха.

Ще съм ви благодарна ако споделите как са се развили нещата, доволни ли сте от преподаването по испански тази година, има ли преподаватели, които да преподават в горните класове и други предмети на езика, всякаква информация би ми била от голяма полза. Благодаря ви!

# 166
  • Мнения: 1 677
Здравейте. Нещата с испанския език в 31-во са много зле. Едната от двете учителки, които се споменаваха през лятото, се пенсионира. След около 2 седмици, през които почти нямаха заместник, дойде нова учителка. Тя не може да обяснява, бърка и има случаи, в които някои деца я поправят. Тя казва: Добре. и се продължава напред. Има деца, които вече ходят на частни уроци. Аз също съм в процес на търсене на такъв .
Ние се чудехме между 31-во и 22-ро. За 22-ро не мога да кажа нищо. Но имам познато дете в т.нар. Втора испанска. Въпреки ниския бал за прием там в момента нещата са в пъти по-добре. Имат и веднъж седмично часове с т.нар. нейтив преподавател (от Испания). Ако имате други въпроси, питайте.

# 167
  • Мнения: 469
Много ви благодаря за отговора!

# 168
  • Мнения: 77
Здравейте,

Може ли мнение за паралелката с английски и испански език. Тази година ще кандидатстваме и 31-о СОУ ще е едно от желанията ни.
Провежда ли се успешно онлайн обучение? Впечатления от учителите, средата, мотивирани ли са учениците? Има ли дисциплина? Извънкласни занимания предлага ли гимназията?
Виждам, че гимназията е на 16-о място по успеваемост на ДЗИ (среден резултат от няколко години). Каква е реализацията на випускниците, в кои университети и специалности са приети?
Ако имате информация на тези въпроси, ще съм много благодарна да я споделите. Ние сме пред дилемата частна езикова английска гимназия или 31-о (за I Английска гимназия едва ли ще ни стигне балът заради математиката, а II АГ е далече).
Относно испанския език, мисля, че учителката се казва М. Стамболова и за нея знам, че е добър преподавател.
Благодаря за всяка актуална информация за гимназията.

# 169
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
barbaroni, аз имам две деца в 31-о - синът ми е 7 клас, а дъщеря ми - 10 клас, но немска паралелка. Мога само на част от въпросите да отговоря.
1. Дистанционно обучение - много сериозно се провежда още от миналата година. Друг е въпросът, че въпреки това не може да се сравнява с присъствено. Но поне в това отношение училището е от малкото, които не неглижират преподаването в ДО среда.
2. Учителите са и така, и така. Има страхотни учители, има и не толкова страхотни - не говоря за изисквания, просто за начин на преподаване. Но това мисля, че се среща и в най-топ гимназиите. Няма как всички да са върха.
3. Мотивация има, но сякаш при по-малките я виждам повече. Пример - средният успех на класа на сина ми е над 5,50. Като - това е добре да се знае, в това училище оценки се изкарват трудно. Иска се наистина много учене и труд, няма подарени оценки. Тоест - не може да се кара лежерно. Като дори изискванията по т.нар второстепенни предмети са на високо ниво. Ето и за това пример. Преди седмица някъде дъщеря ми имаше тест по музика под формата на домашно - учителката беше пратила запис на откъси от музикални произведения за анализ. И понеже се затрудни, помоли баща си за малко помощ - доцент от музикалната академия. Той леко се подсмихна. Но като видя за какво става дума, се опули и заяви, че такова тежко нещо дават само на учениците в музикалното училище. Та има учене, добре е да се знае.
4. Дисциплината - на много сериозно ниво.
5. Извънкласни занимания - по-скоро няма. Имат спортни отбори - по баскетбол, волейбол, футбол. Като по баскет са много добри. В нормално време се провеждат едно и повече дневни екскурзии, бяло училище и морски лагер. Има и различни състезания, в които участват учениците. Това е.
По другите въпроси не мога да помогна.

# 170
  • Мнения: 1
Мама САННЯ, имате ли отзиви за госпожа Албена Йочкова, преподавател по биология?
Питах дъщеря ми. На нея не й преподава, но други деца са споделили не добри отзиви. Не знам никакви подробности.





Ученичка съм в 12ти клас,паралелка АЕ и втори чужд -ИЕ.Но съм тук да отговоря на това потресаващо нещо ,което чувам за така любимата на учениците госпожа -Албена Йочкова.Тази жена се раздаваше на 101% всяка година от 9ти до 12ти клас.Изключително взискателна,но винаги дава на учениците шанс за повишаване на успеха.Мога с ръка на сърцето да кажа,че ми е любим учител и ме научи да обичам биологията.Заради тази жена реших да уча Биология в университета и да се явя след една седмица на матура по Биология.Не съм посещавала учители допълнителни, подготовката ми е изцяло благодарение на госпожа Йочкова.Тя отделяше часове наред да ни подготви,имахме занятия след редовните часове,в събота и в неделя също.Изготвя невероятни презентации,които са в пъти по - добри от всеки учебник по биология (аз имам всеки един и съм се убедила ,че от нейните презентации се учи най-лесно и най-подробно).
Това е един невероятен преподавател и на всеки,който желае да се занимава с биология, препоръчвам да се запише в 31во СУЧЕМ да учи.

# 171
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Питах дъщеря ми. Не й е преподавала, но също е чувала недобри отзиви от съученици, които са в групата на профила по биология.

# 172
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Албена Йочкова преподава и на моята дъщеря. Страхотен учител и наистина много интересни презентации прави (по време на ДО имах шанса да слушам). Значи дъщеря ми никога не е имала интерес към този предмет. Но толкова се увлече, че бе готова да запише биология като профилиращ предмет след 10 клас. Други страсти после надделяха. Но е направо запленена от учителката. Не съм предполагала, че може да има отлични оценки по предмет, който в 7 клас много й куцаше и искрено мразеше.

# 173
  • Мнения: 469
Здравейте отново! Не намирам в интернет информация дали в паралелките с интензивно изучаване на английски език се изучават разказвателни предмети на английски в горните класове. Има ли някой информация? Благодаря ви!  Simple Smile

# 174
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Няма преподаватели по английски по разказвателни, а и изобщо по никакви предмети. Тази година в 11 клас освен самия език нищо друго не учат на английски.

# 175
  • Мнения: 77
Моята информация е, че общообразователните предмети се учат само на бълг. ез. Това е и разликата спрямо езиковите гимназии, в които общообразователните предмети се учат на ЧЕ или билингвално. Относно хорариума на изучаваните първи и втори ЧЕ в 31-о и в езиковите гимназии, то той е еднакъв за всичките години на обучение (8-12 кл.).

Последна редакция: нд, 23 май 2021, 18:54 от barbaroni

# 176
  • Мнения: 469
Благодаря ви за отговорите!

# 177
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Предмети на съответния език има не само в езиковите. В 35-о със сигурност има на немски, само не помня дали беше биология или нещо друго. Но не е като в езиковите разбира се, където повечето предмети са на съответния език.

# 178
  • Мнения: 195
Здравейте. Може ли някоя от мамите с наскоро прието дете в испанска паралелка да сподели по-пресни впечатления от преподавателите и нивото на обучение? Ще съм благодарна, тъй като училището ни е близо, а синът ми е мераклия да изучава испански.

# 179
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте. Може ли някоя от мамите с наскоро прието дете в испанска паралелка да сподели по-пресни впечатления от преподавателите и нивото на обучение? Ще съм благодарна, тъй като училището ни е близо, а синът ми е мераклия да изучава испански.
Здравейте, и аз бих искала да разбера какво се случва в паралелката с този език, че от прочетените отзиви се чудя дали 157-мо да не ни е по-напред в класирането? Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 11:58 от ninon

# 180
  • Мнения: 1 137
Някак всички питат за паралелката с испански. Може ли мнение за английските паралелки. Там какво се случва? Добри ли са учителите? Моля за мнения!

# 181
  • София
  • Мнения: 491
Може ли мнение за паралелката математика и английски? Видях,че тази година ще има 2 паралелки,но не намирам мнения за нея.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 19:45 от SANI+

# 182
  • София
  • Мнения: 254
Поставете 157 преди 31 в списъка с желания.Моето дете е в испанската паралелка.Безкрайно съм разочарована,записах го на частни уроци за да научи нещо повече по езика.В момента са с трети учител за една година,няма нейтив преподавател....Изобщо това 31 училище се оказа излишно прехвалено и незнам защо е в топ 10 по прием с висок бал.Ние се подлъгахме по впечатления на родители с деца в немската паралелка,май само там вървят добре нещата и ни беше на второ място в списъка миналата година.

# 183
  • София
  • Мнения: 8 280
Преди няколко години имаше репортаж за 157. Помня, че нещо страшно беше.

# 184
  • Мнения: 4 915
Нивото на 31 СУЧЕМ не се определя само от конкретна паралелка, а от цялостното ниво на преподаване, и от ДЗИ резултатите на гимназистите поредни години. Както и засиленият интерес към гимназията вдига бала и нивото на учениците. Всичко е взаимосвързано.

С този усилен интерес към испанския език доста училища направиха такива езикови паралелки, но явно не успяват да оправдаят очакванията.
А и при различните паралелки нивото не е еднакво. Неслучайно 22ро е известно с испанските паралелки, в 133то хвалят френските, 18то е търсено заради японския и т.н.

Най-добре може да се ориентирате за ниво на преподаване в различните училища пак от матурите по желание по испански език. Ако сега подбирате училище с испански.
Иначе нейтив преподаватели няма във всички езикови гимназии. В З1 няма нейтив и по другите езици.

Има и опция да се премести дете в друго училище с испански с приравнителен изпит и при наличие на свободно място.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 13:53 от Free Soul

# 185
  • София
  • Мнения: 491
Здравейте, излезнаха резултатите и вече имаме реални шансове за 31СУЧЕМ. Мислим да пишем вариантите - паралелка с НЕ и АЕ и Математика с английски. Чудя се, ако запишем НЕ с АЕ, добра ли е подготовката по НЕ и след 10клас дали има профил Математика и въобще какви профили се предлагат след 10кл.

# 186
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Немски се учи много сериозно. В 10 клас се държи изпит за сертификат ДСД1. В училището няма ДСД2. След 8 клас няма предмети на немски. Но може и за следващата година да намерят учител, доколкото разбрах преди е имало. Дъщеря ми сега завърши 10 клас и при нея нямаше.
Профилите тази година бяха: БЕЛ, математика, история, биология, география, химия, физика. Детето избира два от тези предмети. Между двете паралелки - немска и математическа, немската е по-добрата.

# 187
  • Мнения: 1 137
Здравейте, отново си задавам въпроса. На какво ниво е английската паралелка след 8- ми клас. Преди бяха две паралелки с английски, за новата учебна година гледам е една. Може ли отзиви?

# 188
  • Мнения: 4 915
Здравейте,
Не знам кой ще поема 8ми клас сега, но на щерката класната по английски е много добър преподавател.
Често и ги изпитва, за втори срок дъщеря ми има примерно 20 оценки от тестове, писмени и устни изпитвания.
Не мога да преценя какъв  е напредъкът, защото тя бе изучавала английски преди. Надявам се догодина да надгражда. Като цяло съм доволна, като се има предвид и дистанционното обучение.

# 189
  • София
  • Мнения: 491
Lulumba - благодаря за информацията. Довечера ще коментирам с нея.Немога да намеря информация с какво STEM паралелката с математика е по различна като обучение от другите . Имат ли изграден  STEM център в училище?

# 190
  • до Герена
  • Мнения: 118
Lulumba - благодаря за информацията. Довечера ще коментирам с нея.Немога да намеря информация с какво STEM паралелката с математика е по различна като обучение от другите . Имат ли изграден  STEM център в училище?

Здравейте, дъщеря ми в момента учи в 10-ти клас в STEM паралелката. По различна е по отношение на изучаваните предмети, тоест имат повече часове математика, както и предмет информатика и предмет информационни технологии. Като по последните два, преподавателите са доста добри. Имат оборудвани кабинети, достатъчно компютри.

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 15:55 от Lusy

# 191
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ако преподавателката по английски, за която казва Free Soul, е същата, която преподаваше и на сина ми в 5 и 6 клас, голям късмет е за децата! Страхотен преподавател и човек! Heart
За да не се чуди някой - с две деца съм в това училище: 7 и 10 клас.

# 192
  • до Герена
  • Мнения: 118
Може би става въпрос за г-жа Галина Басат. Само добри отзиви!
 За жалост водеше на дъщеря ми английски само в 8-ми подготвителен като им беше и класна, но после се смени.

# 193
  • Мнения: 4 915
За Петя  Генова-Цветанова коментирах аз. Хубаво е, че не  е само 1 учителка, която се хвали. Simple Smile

# 194
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За Петя  Генова-Цветанова коментирах аз. Хубаво е, че не  е само 1 учителка, която се хвали. Simple Smile
Точно за нея и аз говорех. Страхотна!

# 195
  • Мнения: 502
Здравейте! Колебаем се със синът ми дали немска паралелка или математика и информатика. Имате ли информация в Мат и И дали учат сериозно и език?

# 196
  • до Герена
  • Мнения: 118
Здравейте, няма достатъчно часове по език по мои наблюдения в паралелката Мат и Инф. Дъщеря ми в момента е 10 кл.в тази паралелка. Средно по 2 часа седмично учат английски и 1 час по втория език-немски. Още повече, че не сме доволни от г-жата по английски, която ни се падна. Дано я сменят догодина.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 17:10 от Lusy

# 197
  • Мнения: 1 137
Според мен имат някаква промяна в паралелките . Махната е една паралелка с английски език, а математическата ми изглежда с интензивен английски, което си е по 18 ч. седмично в 8 кл.
Погледнете учебните планове .

# 198
  • Мнения: 502
Здравейте, няма достатъчно часове по език по мои наблюдения в паралелката Мат и Инф. Дъщеря ми в момента е 10 кл.в тази паралелка. Средно по 2 часа седмично учат английски и 1 час по втория език-немски. Още повече, че не сме доволни от г-жата по английски, която ни се падна. Дано я сменят догодина.

А по отношение на Информатиката и математиката доволни ли сте? Добро ли е нивото на преподаване. Все пак един език ще се научи, но мат и и-ка са практични неща по отношение на професионално развитие, ако се е учи добре.

# 199
  • до Герена
  • Мнения: 118
Да, по отношение на Мат и Инф е добре Също така както писах и по горе, имат база, тоест достатъчно оборудване, компютри което е важно. По Информационни технологии ги учат да правят сайтове, изчисления, таблици. Въобще практични и полезни неща в днешно време

# 200
  • София
  • Мнения: 491
При нас ваканцията започва Приети на първо желание паралелка НЕ/АЕ. Благодаря на всички за мненията, благодарение на които избрахме това училище.

# 201
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми е приета в паралелка НЕ/АЕ. Има ли други родители на деца приети в същата паралелка и дали някой би споделил пресен опит от изучаването на НЕ?

# 202
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Здравейте, дъщеря ми е приета в паралелка НЕ/АЕ. Има ли други родители на деца приети в същата паралелка и дали някой би споделил пресен опит от изучаването на НЕ?

Аз мога, но трябва да разтоварим колата, че точно пристигаме. Дъщеря ми ще е 11 клас. Малко по-късно.

# 203
  • Мнения: 256
Здравейте, приети сме в математическата паралелка, да попитам запознатите , колко часа седмично имат децата математика? Сега в 8 клас и след това от 9?
Благодаря

# 204
  • Мнения: 1 335
И моя син е приет в математическа паралелка, в учебния план пише че са 3ч. математика, но има и факултативни часове - вероятно още 2.. утре като го записвам ще попитам.

# 205
  • София
  • Мнения: 491
Kat 33, Gabrielle - в сайта на 31 СУЧЕМ има учебните планове. Може да видите за всяка паралелка по колко часа седмично имат  по различните предмети.

# 206
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За математическата не мога да помогна с инфо. Ако е като при нас (немската), то вероятно ще добавят още някой друг час по профилиращия предмет чрез часовете иуч, фуч и т.н. Те обаче не са константа. Тоест задължително ще има първия предмет (в нашия случай немски) и след 8 клас може да се нашари. При нас в 9 клас беше освен немски, и английски. После в 10 клас вместо английски, бел и мат.
Сега, за немския. Първата година езикът се преподава от 2 учители - един основен и един, който води упражненията. Учи се на блокове от по 4-5 часа език. Останалите предмети са също на блокове в цялото училище за всички класове, което е много удобно. На ден имат по много думи в 8 клас - между 30 и 70. И е добре да се учат, защото пропускането се натрупва. Не бързайте да купувате учебниците по език, защото обикновено се организират и специално по език ги купуват накуп, с намаление. По другите предмети всеки сам се оправя. Съжалявам, но не мога да ви предложа учебниците на нашата кака, защото моят седмокласник (уви, не му стигна бала за тази паралелка) е твърдо решил да учи немски и ако не успее на 4-о класиране, ще го записвам в Гьоте, та е възможно да му трябват.
Извън немския, в 8 клас ще учат бел, мат, философия и “техническите” предмети: фвс, музика, рисуване, ит. Като разберете имената на учителите, мога да ви кажа нещо повече. Има страхотни и не толкова, зависи кои ще ви се паднат.
Голямо юркане е по всичко и няма даром оценки, даже по фвс.
Конкретно немския се научава, стига детето да има желание. ДСД1 се държи през пролетта на 10 клас. Не всички биват допуснати обаче и не всички успяват да вземат сертификат. Не помня колко бяха, но може би 1/3 от класа успяха. Да не излъжа, има го в архивите на училището.
Електронният дневник се попълва много стриктно и комуникацията с учителите и директор е на супер ниво. Изобщо организация и дисциплина - за отличен. ДО беше доста добре, но то зависи и от детето. На седмокласника ми например (и той беше в същото училище, но в математическа паралелка), хич не беше добре и затова резултатът му не е ок. Но това си е от него.
Ако имате още въпроси, насреща съм.

# 207
  • Мнения: 256
За математическата не мога да помогна с инфо. Ако е като при нас (немската), то вероятно ще добавят още някой друг час по профилиращия предмет чрез часовете иуч, фуч и т.н. Те обаче не са константа. Тоест задължително ще има първия предмет (в нашия случай немски) и след 8 клас може да се нашари. При нас в 9 клас беше освен немски, и английски. После в 10 клас вместо английски, бел и мат.
Сега, за немския. Първата година езикът се преподава от 2 учители - един основен и един, който води упражненията. Учи се на блокове от по 4-5 часа език. Останалите предмети са също на блокове в цялото училище за всички класове, което е много удобно. На ден имат по много думи в 8 клас - между 30 и 70. И е добре да се учат, защото пропускането се натрупва. Не бързайте да купувате учебниците по език, защото обикновено се организират и специално по език ги купуват накуп, с намаление. По другите предмети всеки сам се оправя. Съжалявам, но не мога да ви предложа учебниците на нашата кака, защото моят седмокласник (уви, не му стигна бала за тази паралелка) е твърдо решил да учи немски и ако не успее на 4-о класиране, ще го записвам в Гьоте, та е възможно да му трябват.
Извън немския, в 8 клас ще учат бел, мат, философия и “техническите” предмети: фвс, музика, рисуване, ит. Като разберете имената на учителите, мога да ви кажа нещо повече. Има страхотни и не толкова, зависи кои ще ви се паднат.
Голямо юркане е по всичко и няма даром оценки, даже по фвс.
Конкретно немския се научава, стига детето да има желание. ДСД1 се държи през пролетта на 10 клас. Не всички биват допуснати обаче и не всички успяват да вземат сертификат. Не помня колко бяха, но може би 1/3 от класа успяха. Да не излъжа, има го в архивите на училището.
Електронният дневник се попълва много стриктно и комуникацията с учителите и директор е на супер ниво. Изобщо организация и дисциплина - за отличен. ДО беше доста добре, но то зависи и от детето. На седмокласника ми например (и той беше в същото училище, но в математическа паралелка), хич не беше добре и затова резултатът му не е ок. Но това си е от него.
Ако имате още въпроси, насреща съм.

Много благодаря за информацията, ако се сетя нещо ще Ви пиша.

# 208
  • Мнения: 2
За математическата не мога да помогна с инфо. Ако е като при нас (немската), то вероятно ще добавят още някой друг час по профилиращия предмет чрез часовете иуч, фуч и т.н. Те обаче не са константа. Тоест задължително ще има първия предмет (в нашия случай немски) и след 8 клас може да се нашари. При нас в 9 клас беше освен немски, и английски. После в 10 клас вместо английски, бел и мат.
Сега, за немския. Първата година езикът се преподава от 2 учители - един основен и един, който води упражненията. Учи се на блокове от по 4-5 часа език. Останалите предмети са също на блокове в цялото училище за всички класове, което е много удобно. На ден имат по много думи в 8 клас - между 30 и 70. И е добре да се учат, защото пропускането се натрупва. Не бързайте да купувате учебниците по език, защото обикновено се организират и специално по език ги купуват накуп, с намаление. По другите предмети всеки сам се оправя. Съжалявам, но не мога да ви предложа учебниците на нашата кака, защото моят седмокласник (уви, не му стигна бала за тази паралелка) е твърдо решил да учи немски и ако не успее на 4-о класиране, ще го записвам в Гьоте, та е възможно да му трябват.
Извън немския, в 8 клас ще учат бел, мат, философия и “техническите” предмети: фвс, музика, рисуване, ит. Като разберете имената на учителите, мога да ви кажа нещо повече. Има страхотни и не толкова, зависи кои ще ви се паднат.
Голямо юркане е по всичко и няма даром оценки, даже по фвс.
Конкретно немския се научава, стига детето да има желание. ДСД1 се държи през пролетта на 10 клас. Не всички биват допуснати обаче и не всички успяват да вземат сертификат. Не помня колко бяха, но може би 1/3 от класа успяха. Да не излъжа, има го в архивите на училището.
Електронният дневник се попълва много стриктно и комуникацията с учителите и директор е на супер ниво. Изобщо организация и дисциплина - за отличен. ДО беше доста добре, но то зависи и от детето. На седмокласника ми например (и той беше в същото училище, но в математическа паралелка), хич не беше добре и затова резултатът му не е ок. Но това си е от него.
Ако имате още въпроси, насреща съм.

Много благодаря за изчерпателната информация! При записването не казаха почти нищо полезно, очевидно все още няма яснота кои учители ще водят паралелките в 8 клас. Бихте ли споделили нещо за преподавателите по немски на дъщеря си!

# 209
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
В 8 клас основен учител по немски им беше Йорданова, а упражненията водеше Николова. Николова е и главният учител по немски на училището. Йорданова е доста странна птица, особена, трудно се контактува с нея. Определено децата не й симпатизираха, а някои родители дори искаха да бъде сменена. Но! Жената си знае работата и ги научи на немски, факт. Което в случая е важното. Дъщеря ми започна от нулата, така че не е като да е имала основа преди това, на която да разчита. За кратко я записах на частни уроци, защото се притесняваше да не изостава. Но те се оказаха напълно излишни и ги спря. След 8 клас имаха късмет да ги поеме Николова, с която са и до днес. Страхотен учител, но и много изискващ! Нямам идея кои са другите учители по езика и как се въртят. По английски, който им е втори и ще го учат от 9 клас, мога да кажа, че всички са на супер ниво. И там доста ще учат, нищо че е втори език.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 13:34 от lulumba

# 210
  • Мнения: 7
Здравейте, синът ми ще учи в 31-во математика и информатика, ще се радвам да науча повече за учителите, както и да обменим информация с майките на други деца приети тук.
Ако случайно знаете има ли група на учениците от училището, чрез която можем да закупим учебници от сегашните 9-ветокласници също ще е много полезно.
Има ли такава практика въобще? Може би началото на годината в училище става този вид продажби на втора ръка учебници???
Много се надявам да се сформират хубави класове и децата да са доволни и да учат мотивирано! Дано имаме късмет и с учителите!
Аз когато разбера кои учители ще преподават на сина ми ще попитам за мнение и отзиви тук!
Предварително благодаря!

# 211
  • Мнения: 4 915
Здравейте, майка съм на бъдеща 9то-класничка с английски и немски. Не знам за такава група, но най-вероятно тук в темата ще може да се търсят и предлагат учебници между родителите. Още не са обявени на сайта на училището учебниците за новата учебна година.

# 212
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Тъй като моят син няма да учи в това училище, а в паралелката му в новото ще учат на хромбуци, ще изчакам да обявят евентуално ще има ли все пак предмети и на традиционен учебник и дали съвпадат с наличните у дома (от сестра му, която ще бъде в 11 клас в 31-о). И ако няма или не съвпадат, ще пиша тук и ще предложа това, с което разполагам. В 31-о по принцип качват списъците с учебници почти в последния момент, така че има време.

# 213
  • Мнения: 4 915
Публикуваха учебниците: https://ivanvazov.com/%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-2/

Търсим за 9ти, но първите части на учебниците по науките (за 8ми клас материала); както и двете части по география.

# 214
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ние сменяме училището, така че ще чакам да видя какви учебници ще искат в новото.

# 215
  • Мнения: 7
Здравейте, излязоха учебниците, които ще се ползват в 8 клас и искам да попитам някой в групата дали иска да ми продаде своите ако ги има?
Уточнявам, че синът ми ще е в “Д” клас- тъй като има учебници по информатика, които са за тези паралелки с математика и информатика профили

# 216
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз все още изчаквам, защото не са публикувани учебниците на сина ми. Със сигурност ще задържа тези по немски, дори и да са различни неговите, защото ще му трябват. А от останалите, ще продам тези, които не съвпадат веднага.

# 217
  • Мнения: 7
Имайте ме в предвид моля, аз по немски не търся за сега, че е с първи език английски, интересуват ме математика, литература, български…всичко без езика

# 218
  • Мнения: 4 915
Щерката сега ще е 9ти клас, но каза, че учебниците им по математика и български от 8ми клас са различни.

Лулу, на нашите класна ще е Галина Балтова по немски. Някакви отзиви?

# 219
  • София
  • Мнения: 491
Здравейте, някакви мнение за Мариянка Вичева?Ще ни бъде класен на 8В.

# 220
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Имайте ме в предвид моля, аз по немски не търся за сега, че е с първи език английски, интересуват ме математика, литература, български…всичко без езика

Ще пиша непременно. Подозирам, че може да купуват организирано всичко и да им кажат учебниците едва на откриването. То е скоро, така че ще стане ясно дали нещо съвпада. Отпадна му ученето на хромбук и липсата на учебници, тъй като успя да се пребори за последното свободно място в немска паралелка. Та ще си учи по стария начин, на хартия. Само чакаме да видим какви ще са учебниците.

Free Soul, Sani, и двете нищо не ми говорят като имена. На девойката по немски в 8 клас преподаваха Йорданова и Николова (тя е и главният учител по немски в училището). От 9 клас ги пое Николова. А класна им е Мила Бояджиева по БЕЛ, която е страхотна - и като човек, и като учител.

# 221
  • София
  • Мнения: 491
lulumba - благодаря за изчерпателната информация и при нас Николова и Йорданова ще водят НЕ.

# 222
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
lulumba - благодаря за изчерпателната информация и при нас Николова и Йорданова ще водят НЕ.

Sani, много добър тандем са за подгответо. Йорданова е малко странна, но върши добра работа.

# 223
  • Мнения: 4 915
Мерси, Лулу. Кой знае откъде на щерката споделили за Балтова, че "нищо нямала да ги научи на немски". Confused Да се надяваме, че е фалшив слух. Ако не - добре, че ходи на школа по немски.

# 224
  • Мнения: 195
Нашата класна ще бъде г-жа Петя Цветанова. Искам да попитам класните остават ли едни и същи до 12-и клас?

# 225
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Нашата класна ще бъде г-жа Петя Цветанова. Искам да попитам класните остават ли едни и същи до 12-и клас?

Ауууу, супер! Това е най-добрият учител по английски! И е страхотна като човек! Преподаваше на сина ми английски в 5 и 6 клас, но после я изтеглиха в гимназиалния етап. Много ни беше мъчно.

# 226
  • Мнения: 256
Нашата класна ще бъде, Ани Данаилова. Някакви отзиви за нея?
Благодаря

# 227
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Излезе и нашият списък с учебници. Уви, нищожни съвпадения. Лошото е, че е и с вашите не съвпадат, за да ви ги предложа. Само математиката, но пък точно тя ни съвпада, та ще си я ползваме. Съжалявам много! Heart

# 228
  • Мнения: 96
Здравейте, интересува ме 31-во училище? Какво е нивото на дисциплината и учителите? По-специално ме интересува профил математика?

# 229
  • Мнения: 256
Здравейте, интересува ме 31-во училище? Какво е нивото на дисциплината и учителите? По-специално ме интересува профил математика?


Здравейте, синът ми сега е 8 клас в 31-во , в паралелка с математика. Засега сме много доволни , дисциплина има , поне което видяхме от краткото време , което бяха присъствено, сега и онлайн обучението е добро.  Единственото, което не ми харесва, е че са математическа паралелка, а часовете по мат ,са много малко.Синът ми си харесва всички учители и засега нямаме забележки.

# 230
  • Мнения: 4
Здравейте, има свободни места в паралелка за 10 клас - математика и информатика. Моля ви за мнения, ако някой има информация.

# 231
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, моля за отзиви за паралелката с английски. Чета в темата за 1-2 добри учителки по английски език, но не са много отзивите. Доколкото разбирам, най-добри са мненията за паралелките с немски език?

# 232
  • София
  • Мнения: 251
Здравейте, виждам, че не е писано в темата от доста време.
Дали имате информация кой учител ще поеме 8 клас с АЕ? На сина ми преди 2 години преподаваше Галина Басат, но се пенсионира. Благодаря!

# 233
  • Мнения: 253
Здравейте! Колебая се между 31-во и 22-ро за паралелките с НЕ/АЕ. Бихте ли споделили новото на преподаване по езика? Каква е подготовката по математика? Налага ли се децата да ходят на допълнителни уроци по първия език или по БЕЛ или математика? Дацата в паралелката с немски език успяват ли да вземат Sprachdiplom? Благодаря на отзовалите се!

# 234
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
0276, за 22-о не знам да има немска паралелка. С втори немски - да, но не и с първи. Може и да греша, трябва да проверите.
В 31-о езикът се научава без проблем, стига детето да има желание и мотивация. Там полагат изпит единствено за ДСД1. В средата (март обикновено) на 10 клас. Не всички деца от класа биват допуснати и не всички допуснати минават успешно. Трябва да питам дъщеря ми (наесен ще е 12 клас) колко точно деца в крайна сметка получиха ДСД1. ДСД2 няма. Освен в двете немски, ДСД2 има и в 35-о (една паралелка, която се селектира от трите немски класа след 8 клас с вътрешен изпит). Приятелката на дъщеря ми е в нея и наскоро коментираше папките и подготовката. Стана дума, че не всички, допуснати да се явят, ще преминат напред и ще бъдат допуснати до следващия етап. Утре ще питам за 31-о, че сега си легна.
Дъщеря ми ходи няколко месеца - 3-4, на уроци, защото се притесни, че започва езика от нулата. Но се оказаха излишни, учителките в училището си свършиха чудесно работата.
За математиката е въпрос на късмет при кой учител ще попадне класа. На сина ми, който сега завърши 8 клас с немски, класната беше и по математика - разкошен човек и преподавател. Но дали и догодина ще е пак тя, няма гаранции. Но малко от преподавателите от 8 клас продължават и в гимназията. Та след 8 не се знае при кого ще се случат. Тоест с математиката положението е на късмет. Дъщеря ми не е с профил мат след 10 клас, така че за втората фаза по мат съвсем нямам идея. Основната математика просто върви, но не е достатъчна, ако детето има амбиции да продължи в тази посока. Профилната може и да е добре.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 01:00 от lulumba

# 235
  • Мнения: 4
Здравейте, може ли актуална информация за паралелката по испански език? Интересува ме не само нивото на преподаване на ИЕ, но и на останалите дисциплини. Притесни ме информацията за напуснали преподаватели.

# 236
  • Мнения: 1 677
Ами средна работа. Писала съм миналата година. Но съм доволна от класа, намери си приятели, днес имаха ревю с рокли от сламки, найлонови торбички, чашки за кафе по идея на госпожата по химия. Има и много добри учители, и не толкова( като навсякъде). За съжаление, испанския няма да го научи както си мислех.

# 237
  • Мнения: 256
Синът ми тази година завърши 8 клас, но е математическата паралелка , госпожата по английски им беше класна , много добър учител, т.е класът попадна сравнително на добри учители, малко сме недоволни от госпожата по мат. Дисциплината е на ниво , засега сме доста доволни, надявам се и така да си остане. Но както и други са писали навсякъде има добри , и не толкова добри учители. Ето , големият ми син сега завърши 12 клас в СМГ , еми никакво учене по немски( много слаб учител) , също и по други предмети. Убедих се , че е късмет това с учителите, просто средата е друга, децата са по-мотивирани ,отколкото в други у-ща и на учителите им е по-лесно да работят с тях.

# 238
  • Мнения: 1
Здравейте! Бих искала да разбера повече за испанската паралелка. Дъщеря ми беше приета там с бал 415 и ми се иска да разбера повече за учителите и базата на училището.

# 239
  • Мнения: 195
Здравейте. Желае ли някой с бивш 9-класник с втори език испански да ми продаде учебника и тетрадката  LA ESCALERA A1 на „В. Сяколова -Е.С.“? Стига да са запазени и да не е писано с химикал по тях.
Също така, търся History and civilisations - part1 и  part2 на "Просвета".

# 240
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте, на някои от вашите деца преподава ли г-жа Соня Алексиева?

# 241
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте,  виждам, че.темата не е активна от много време, но все пак ще попитам тук. Интересувам  се от английската паралелка в училището  - отзиви за реалното овладяване на езика, не само в 8-ми клас, но и по-нагоре, подготовка по другите предмети, има ли такива, които се изучават на английски?

# 242
  • Мнения: 15
Здравейте, аз се интересувам от същото - но за испанската паралелка . Също така, дали някой може да потвърди, както означава "изпити чрез тест" в балообразуването според сайта на училището:


В указанията от РУО СОФИЯ-ГРАД пише следното: (2 * БЕЛ + 2 * МАТ) + (1 * БЕЛ + 1 * ЧЕз) - дали под тест се има предвид НВОто или допълнителен изпит?

# 243
  • Мнения: 1 137
Да, това имат предвид. Оценките от НВО по бел и мат. Няма допълнителен изпит.

# 244
  • Мнения: 19
Здравейте. И аз се интересувам от паралелката с английски и другата с немски език след 7 клас. Ако някой има отзиви ще се радваме да ги споделите.

# 245
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Здравейте. И аз се интересувам от паралелката с английски и другата с немски език след 7 клас. Ако някой има отзиви ще се радваме да ги споделите.

Забранили сте си съобщенията на лс и не успях да ви отговоря.

# 246
  • Мнения: 1 677
За паралелката с испански език - след 8 клас няма предмет, изучаван на езика. Самото ниво също не е добро, поне с тази учителка, с която сме.

# 247
  • Мнения: 19
Здравейте. И аз се интересувам от паралелката с английски и другата с немски език след 7 клас. Ако някой има отзиви ще се радваме да ги споделите.

Забранили сте си съобщенията на лс и не успях да ви отговоря.

Оправих настройките. Благодаря. Ще се радвам, ако пишете.

# 248
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Здравейте. И аз се интересувам от паралелката с английски и другата с немски език след 7 клас. Ако някой има отзиви ще се радваме да ги споделите.

Забранили сте си съобщенията на лс и не успях да ви отговоря.

Оправих настройките. Благодаря. Ще се радвам, ако пишете.

Ще пиша утре, само да мине матурата.

# 249
  • Мнения: 158
Здравейте. И аз се интересувам от паралелката с английски и другата с немски език след 7 клас. Ако някой има отзиви ще се радваме да ги споделите.

Забранили сте си съобщенията на лс и не успях да ви отговоря.

Оправих настройките. Благодаря. Ще се радвам, ако пишете.

Ще пиша утре, само да мине матурата.

Моля Ви, споделете мнение тук. И аз се интересувам от същите паралелки.

Успех на матурите!

# 250
  • Мнения: 479
Здравейте,

бихте ли ми казали дали в паралелката с английски език учат разказвателни предмети на английски и в кой клас?

Благодаря!

# 251
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

бихте ли ми казали дали в паралелката с английски език учат разказвателни предмети на английски и в кой клас?

Благодаря!
История в 10.

# 252
  • Мнения: 6 291
Здравейте, някой с дете прието в училището в паралелка с математика може ли да сподели мнение как е обучението и преподаватилите по МАТ? Гледах резултатите от ДЗИ по МАТ и бяха досна зле според мен. Дали са на деца от математическата паралелка или тя е по-нова? Училището е с ужасна локация за нас, но детето би се жертвало АКО си струва!
Мерси!

# 253
  • Мнения: 479
Аз пак да питам за предметите изучавани на Английски език в паралелката с АЕ.

Само История ли се изучава?

Математика учат ли на английски?

Благодаря!

# 254
  • Мнения: 12
Здравейте, може ли мнение за математическата паралелка с АЕ+НЕ. Преподаватели, ниво, моля.

# 255
  • Мнения: 256
Здравейте, може ли мнение за математическата паралелка с АЕ+НЕ. Преподаватели, ниво, моля.


Синът ми завърши тази година 9 клас в тази паралелка.Нивото е ниско, имат 4 часа математика на седмица, което е малко за математическа. Има добри учители, има и доста слаби, като навсякъде. Ако нещо друго Ви интересува ми пишете.

# 256
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Спорт има, явно тя не е разбрала. Имат доста добри отбори по волейбол и баскетбол. Специално девойки волейбол са на много високо ниво.
Екскурзии ще имат от 9 клас - май една есенна, както и море през юли на Слънчев бряг и в доста добър хотел. Морето е в група със СМГ, ТУЕС и 1 АЕГ.

# 257
  • Мнения: 669
Правилно ли разбирам, че за 9 клас трябва да купим учебници и за 8 и за 9 клас по неизучаваните в 8 клас предмети (история, география, биология, физика, химия)? Които после няма да можем да продадем, защото стават безплатни догодина?

Дали ще има и за нас дигитална раница? Засега няма нищо обявено.

Общи условия

Активация на акаунт