На мартенското ни човече, сърцето силно бие вече!

  • 49 241
  • 728
  •   1
Отговори

Анкета

Моля гласувайте за заглавие на следващата ни тема Simple Smile

Опции:

# 15
  • Варна
  • Мнения: 725
Тя ранната ФМ е част от БХС, БХС освен изследване на кръв е и параметри от ФМ и се изчислява после риск на база и на двете. После в 19-20 седмица е следващата ФМ, която е най-подробната и информативна и има и една късна, мисля 32 седмица, но не помня със сигурност.
Имах в предвид че ми каза само за кръвните а не ми каза че трябва да запиша час за другия преглед.

# 16
  • София
  • Мнения: 216
Тя ранната ФМ е част от БХС, БХС освен изследване на кръв е и параметри от ФМ и се изчислява после риск на база и на двете. После в 19-20 седмица е следващата ФМ, която е най-подробната и информативна и има и една късна, мисля 32 седмица, но не помня със сигурност.
Имах в предвид че ми каза само за кръвните а не ми каза че трябва да запиша час за другия преглед.

Simba#, някои лекари сами си правят ФМ и изпращат само кръвта за БХС или пък те пращат да дадеш кръв, аз бях така с второто ми дете, лекарката, която ме следеше направи ФМ тогава, така че ако си на преглед в рамките на 11-13 седмица при нея, може би ще го направи тя, ама пак не е лошо да я питаш, ако се чудиш и притесняваш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 76
Тя ранната ФМ е част от БХС, БХС освен изследване на кръв е и параметри от ФМ и се изчислява после риск на база и на двете. После в 19-20 седмица е следващата ФМ, която е най-подробната и информативна и има и една късна, мисля 32 седмица, но не помня със сигурност.
Имах в предвид че ми каза само за кръвните а не ми каза че трябва да запиша час за другия преглед.
Аз ходих при нея на частно и смятам да се запиша на ЖК. За ФМ ми записа час при нея на 7.09 и каза че трябва да дам кръв във Терапия. А на 15.09 имам час, за да ме запише на ЖК вече с направление. Най-вероятно и ти щеше да минеш при нея на ФМ. Като казах че искам да съм по каса, а не на частно и се започна, че има свободни часове чак след месец, което малко ме подразни, но повечето са така.

# 18
  • Мнения: 14
Какво мислите за Мукоплант на Д-р Тайс, някой вземал ли го е по време на бременост?

# 19
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Ако е на билкова основа,не би трябвало да има проблем. На мен са ми изписвали Проспан и Стодал, както и Грин Тус..

# 20
  • Мнения: 14
Да,на билкова е..хапчетата са анасон,а сиропа теснолист живовляк. Попринцип питах лекара,каза че може, но не попитах вместо сиропа дали може хапчетата.

# 21
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
За хапчетата не съм на ясно .. мен ме мъчи вече трети ден ларингита, само хомеопатия взимам, ама скоро и до сироп ще опра...

# 22
  • Враца
  • Мнения: 1 418
Момичета, а пиете ли вече някакви витамини, и какви? Аз със предната бременност пиех Прегнакеър, но сега все още не съм започнала.

# 23
  • Мнения: 14
Аз спрах цигарите и според мен е от това, кашлицата тогава се появи, вече 3та седмица е,с храчки сутрин.. днес на прегледа на УЗ ми направиха забележка..

# 24
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Аз не пия нищо, освен Омега 3 и 6 под формата на сироп с вкус на ягода, ФК и селен... Другата седмица ще ме.записват на ЖК и ще  ми е първият преглед там, предполагам че тогава ще ми предпишат нещо. До колкото знам, витамините ги изписват от 4ти месец нататък,като казват, че е хубаво да се прави почивка от 10'дни в месеца...

# 25
  • Мнения: 276
Аз пия Прегнакеър, тези с капсулите Омега 3. Лекарката ми държеше само на фолиевата киселина още от началото, но аз си я пиех още от преди зачеването.

# 26
  • Мнения: 32
Благодаря и аз за новата тема и за старанието! 🤗😘 За допълнение ще напиша че съм на 25г и с термин 03.03.2019г. Днес бях на преглед, записах се за ЖК, бебчето е супер много мърдаше и подскачаше 😁 Ще пускам кръв и урина тези дни и така! По ехограф и размери върви седмица напред! Това е! Живи и здрави всички 😘🍀❤

# 27
  • София
  • Мнения: 2 308
Аз от два месеца си пия Биозин мама и фолиева киселина. Особено за идващия сезон биозин мисля да не го спирам.

# 28
  • Мнения: 4
Аз пия Прегнакеър+Омега 3 и Огестан.

# 29
  • Мнения: 59
Аз също пия Прегнакеър + омега 3 + аспирин протект + дуфастон . В 9та седмица съм и 6 дни и вече нямам никакви неразположения .

Общи условия

Активация на акаунт