Предстои ми инсеминация - Тема No 26

  • 52 549
  • 799
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 91
На нас ни трябват 4 за фонда и нашата док смята, че няма да стигнем до там, но с този недостиг на вит Д, а в същото време тя ми казва да не пия нищо и да съм спокойна.. не съм сигурна, че няма да стигнем до ин витро, но не съм доктор да се самолекувам

4 неуспешни инсета достатъчно ли са да фонда или трябва да има и друг проблем, за да ни одобрят? Неизяснен стерилитет ли се води това?
И нашият доктор ни каза така,ние сме с неизяснен стерилитет 4 и кандидатстваме

# 361
  • Мнения: 14
Здравейте, следя няколко теми в продължение на доста дълго време и чак сега събрах куража и аз да разкажа своите неволи ... Не знам дали съм в правилната тема но ще видим...
Накратко на 31 години съм имам едно детенце на 8 години. преди 3  години с втория ми мъж започнахме опити за бебе, след почти 1 година и 6м стана, но извънматочна с резултат една премахната тръба.
6 месеца след операцията започнахме отново опити, съпътствани с всякакви хормонални изследвания от моя страна заради тубарната бременност, цветна снимка на проходима 1 тръба, спермограма и никаква причина за неуспех. Поради намалено обаче АМХ 1,60 и наличие само на 1 тръба решихме да тръгнем по пътя на ин витро по фонда и опряхме до необходимостта от 4 инсеминации.
И така преди 2 седмици стигнахме до преглед - една седмица преди очакван МЦ с решение че ще започнем този месец. Дааа обаче МЦ закъснява вече 10 дни без ясна причина  на 2ри, 4-ти и 6-ти ден отрицателни уринарни тестове, преди два дни кръвен 2,30 при минимални 5,00 - което си е отрицателен ....
Вече съм в паника какво се случва и до събота, до часа при доки ще се побъркам КАКВО пак се случва.
Трябваше вече да споделя защото не се търпи...
Най-добре потърси доктора си! Сподели му за липсата и на цикъл, и на бременност. Може да има страничен фактор за липсата на цикъл и колкото по-навреме го отстраниш толкова по-добре. Под страничен фактор имам предвид хормонален проблем, киста (може да е задържан фоликул или така наречените фоликулярни кисти), ендометриоза, а може и да си е от стрес. Не се филмирай (казвам ти го от личен опит), така не си правиш услуга! Най-добре отивай при доктора! Успех, дано скоро всички се похвалим с бебче! Simple Smile

# 362
  • Мнения: 35
Здравейте, следя няколко теми в продължение на доста дълго време и чак сега събрах куража и аз да разкажа своите неволи ... Не знам дали съм в правилната тема но ще видим...
Накратко на 31 години съм имам едно детенце на 8 години. преди 3  години с втория ми мъж започнахме опити за бебе, след почти 1 година и 6м стана, но извънматочна с резултат една премахната тръба.
6 месеца след операцията започнахме отново опити, съпътствани с всякакви хормонални изследвания от моя страна заради тубарната бременност, цветна снимка на проходима 1 тръба, спермограма и никаква причина за неуспех. Поради намалено обаче АМХ 1,60 и наличие само на 1 тръба решихме да тръгнем по пътя на ин витро по фонда и опряхме до необходимостта от 4 инсеминации.
И така преди 2 седмици стигнахме до преглед - една седмица преди очакван МЦ с решение че ще започнем този месец. Дааа обаче МЦ закъснява вече 10 дни без ясна причина  на 2ри, 4-ти и 6-ти ден отрицателни уринарни тестове, преди два дни кръвен 2,30 при минимални 5,00 - което си е отрицателен ....
Вече съм в паника какво се случва и до събота, до часа при доки ще се побъркам КАКВО пак се случва.
Трябваше вече да споделя защото не се търпи...
Най-добре потърси доктора си! Сподели му за липсата и на цикъл, и на бременност. Може да има страничен фактор за липсата на цикъл и колкото по-навреме го отстраниш толкова по-добре. Под страничен фактор имам предвид хормонален проблем, киста (може да е задържан фоликул или така наречените фоликулярни кисти), ендометриоза, а може и да си е от стрес. Не се филмирай (казвам ти го от личен опит), така не си правиш услуга! Най-добре отивай при доктора! Успех, дано скоро всички се похвалим с бебче! Simple Smile


Благодаря за куража! Дано скоро всички се похвалим с "+".
Утре съм на лекар, притесних се защото скоро правих изследвания на хормоните и всичко беше ок, в далечната 2014 имам отворена операция от спукана киста, по нагоре споменах преди по малко от  2год  спукана и отстранена 1 тръба и да ви кажа вече ми писна от проблеми - както казва моя ФР "страшен карък си"  в тази област.
Успех на всички в бебе правенето!

# 363
  • Мнения: 514
Здравей, направи си първо снимка на тръбите, пък като дойде момента с инсеминацията лекаря ти ще прецени дали да е на естествен или стимулиран цикъл. Ако си имаш ову и си правиш фоликули, няма смисъл от стимулация, но ако имаш проблем с овуто, то без стимулация няма да има смисъл. На нас една инсеминация на естествен цикъл ни излиза към 500лв. със проследяване на овуто, микробиология и на двамата и спермограма. Но цените навсякъде са различни. А ако е със стимулация вече зависи от препаратите.

Благодаря за вклюването Simple Smile наистина не трябва да мисля толкова за инсе преди да съм сигурна за тръбите, но идеята ми допадна, ако нямаме тежки фактори разбира се, като възможност нещата да се случат по-бързо. И реших да проуча. Както казах поне за момента няма проблем със спермограмата на мъжа ми. За овулацията какво да ти кажа - правя тестове, излизат положителни след 14 дни ми идва менструацията, но сега дали пукам фоликулите не знам Sad не съм правила до сега никога фоликометрия. Имам си болки по време на овулация, ЦС, но за съжаление това не е сигурен знак, че е настъпила овулация или пък, че пък че яйчицето е качествено. Май ще почна да меря базалната. Иначе и при коремния и при вагиналния ултразвук не се видяха никакви кисти или нередности с яйчниците или матката. Виждали се нормално на брой фоликули. Е вярно, ако не стане губиш парите, което е тъпо, но това е положението.

# 364
  • Мнения: 188
Здравейте,
Какво е вашето мнение при морфология 7% по Крюгер (норма >14%), бързо прогресивни сперматозоиди малко под нормата, с дефекти леко завишени,  другите показатели са добри, удачно ли е да се направи инсеминация или по-добре да се премине към ин витро? Предстои да коментирам с лекаря, но все пак ще се радвам да споделите мнение.

# 365
  • Мнения: 175
Здравейте,
Какво е вашето мнение при морфология 7% по Крюгер (норма >14%), бързо прогресивни сперматозоиди малко под нормата, с дефекти леко завишени,  другите показатели са добри, удачно ли е да се направи инсеминация или по-добре да се премине към ин витро? Предстои да коментирам с лекаря, но все пак ще се радвам да споделите мнение.
Ако само това е проблема мисля, че има шанс за инсеминация, не съм лекар все пак. А как са нещата при теб? В нашия случай, при мен всичко е ОК - цветна снимка, хормони и др. изследвания, при ММ само морфологията е под норма 2% по Крюгер (норма >4%) и нашия док предложи 3 месеца добавки и после инсеминация. При вас нещата ми изглеждат по-добре.

# 366
  • Мнения: 188
Здравейте,
Какво е вашето мнение при морфология 7% по Крюгер (норма >14%), бързо прогресивни сперматозоиди малко под нормата, с дефекти леко завишени,  другите показатели са добри, удачно ли е да се направи инсеминация или по-добре да се премине към ин витро? Предстои да коментирам с лекаря, но все пак ще се радвам да споделите мнение.
Ако само това е проблема мисля, че има шанс за инсеминация, не съм лекар все пак. А как са нещата при теб? В нашия случай, при мен всичко е ОК - цветна снимка, хормони и др. изследвания, при ММ само морфологията е под норма 2% по Крюгер (норма >4%) и нашия док предложи 3 месеца добавки и после инсеминация. При вас нещата ми изглеждат по-добре.

Благодаря за отговора! При мен също всичко е ок. Имах лека ИР и завишен пролактин, но вече са коригирани. Имам вече няколко неуспешни инсеминации зад гърба си. Затова си мисля дали да правим още една или да подаваме документи по фонда.

# 367
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
На 02.03.2019г. ми беше първата инсеминация на естествен цикъл. Изследванията, които направих бяха много добри, уж уцелихме овулацията, да видим. Теста трябва да си го направя на 18- ти. Стискайте палци. Пия фолиева киселина, витамин Д, омега 3,6,9, пренатал, утрогестан. Инсеминацията ми е донорска. Много се вълнувам Simple Smile

# 368
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета!
На 02.03.2019г. ми беше първата инсеминация на естествен цикъл. Изследванията, които направих бяха много добри, уж уцелихме овулацията, да видим. Теста трябва да си го направя на 18- ти. Стискайте палци. Пия фолиева киселина, витамин Д, омега 3,6,9, пренатал, утрогестан. Инсеминацията ми е донорска. Много се вълнувам Simple Smile

Пожелавам ти чудото да е станало.  Ще чакаме да споделиш резултата. Успех!  Hug

# 369
  • Мнения: 632
Здравейте! От вчера (трети ден от цикъл) започнах стимулация за втора инсеминация,след неуспешна първа януари месец. Тогава ме стимулираха с фемара и менопур,сега 5 дни на кломифен цитрат и в понеделник докторката каза че ще прецени дали трябват и инжекции

# 370
  • Мнения: 514
Абе, момичета, може да прозвучи малко тъпо, но понякога се чудя дали е възможно, с цел да се прибират повече пари, да се правят инсемимации при които не се вкарват обработените сперматозоиди, а нещо си друго примерно. И целта е да се върнеш за втора и трета и т.н. Не знам дали ме разбрахте 😁 Честно да ви кажа, аз го допускам. Вие какво мислите? Може ли да имаме гаранция?

# 371
  • Мнения: 6 301
Ако се мисли по този начин и при инвитро може на трансфера да се вкара нещо си, вместо ембриони.
   Според мен , предвид парите които печелят, не мисля че някой специалист от тях би рискувал да си очерни името и името на клиниката в която работи.

# 372
  • Мнения: 178
Аз се съмнявам да вкарват нещо друго, но при мен вече два пъти се повтаря един и същи сценарии. Овуто все ми се пада събота или неделя според това, което усещам, в понеделник на 16ти ден правим инсе на ет, като два пъти ми казват, че тъъъъкмо се е спукал фоликула, понеже се виждало течност ии е точното време...два неуспешни опита по тази схема. Не знам...според мен има проблем, хората които нямат проблеми им се получават нещата. Ние две години и половина правим опити и нищо, правят се стандартните изследвания, всичко точно, неизяснен стерилитет...как така неизяснен?Вие как смятате...ако дълго време не се получава, има ли проблем според вас? И защо никой не може да даде адекватно мнение или насока или просто да намерят къде точно е този проблем...

# 373
  • Мнения: X
Ние бяхме с неизяснен стерилитет. 3 год и половина опити, втора успешна стимулирана инсеминация. Не знам може и късмет да е..
Не се отчайвайте! Heart

# 374
  • Мнения: 102
При мен при първото инсе ми се спукаха предната вечер, при второто няколко часа преди нея и при третото пак малко преди инсето, а дори 1 фоликул по време на инсето се е спукал.. и неуспешни и трите. Аз също съм си задавала въпроса какво е неизяснен, тъй като и ние сме с такъв и дали просто не е потърсен проблема по-обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт