Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? (Тема 3)

  • 69 940
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 710
За въшките препоръчвам неостомозан. Избива и въшките и гнидите. А няма нужда и от пощене.

Ако не се пощят, как падат гнидите?

Аз съм доволна от Паранит. Убива гнидите, после част от тях падат с ресане, но си трябва и ровене в косата, търсене, махане и т.н.

# 241
  • Мнения: 4 393
Ами падат си сами, не знам как.

# 242
  • Мнения: 21 206
Неостомозан използвах при кучето ми и ако имаше гадинки падаха ,но не съм сигурна дали става за деца. Thinking

# 243
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
А как го ползвахте?

# 244
  • софия
  • Мнения: 25 201
Момичета,при вашите девойки цикъла редовен  ли е,т.е. всеки месец ли е?

При дъщеря ми цикълът се появи за първи път февруари месец,тази година.Но не е редовен-един месец го има и тече нормално,следващия месец прескача или има само зацапване за един ден.....Тя е говорила с нейни приятелки и при някой от тях е по същия начин.
Преди много години,когато на мен ми дойде,нямаше такива колебания.Всеки месец,през определен период и сега съм така.Това ме обърква още повече.

Нормално е в началото, докато се понаместят хормоните, да не е по часовник. Отбелязвайте на календарче кога идва и продължителност.

# 245
  • София
  • Мнения: 23 036
Неостомозан използвах при кучето ми и ако имаше гадинки падаха ,но не съм сигурна дали става за деца. Thinking
Става, става. Точно с това се мазахме всички дружно вкъщи!  Mr. Green Не си спомням обаче каква беше пропорцията за разреждане във вода... В темата за въшките може да се попита.

# 246
  • Мнения: 8 886
Неостомозан използвах при кучето ми и ако имаше гадинки падаха ,но не съм сигурна дали става за деца. Thinking
Става, става. Точно с това се мазахме всички дружно вкъщи!  Mr. Green Не си спомням обаче каква беше пропорцията за разреждане във вода... В темата за въшките може да се попита.

Една ампула в 500 мл топла вода. Полива се косата и се слага найлон и кърпа. Седи се така 30 минути, маха се найлона и кърпата и се оставя косата да изсъхне.  Аз го правя вечер, спи така и сутрин мие косата.

# 247
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ние пък имаме проблем с реда в стаята .... 11-годишната мома е гнуслива, НО забележете - разхвърляна. Пижамите носи по една нощ и ги слага в коша за пране, но е тотален хаос и щета. Не давам телефон докато не подреди и не прочете. Вчера, отварям гардероба и заварвам просто кочина ... и в чекмеджетата така. Подреждаме заедно, организираме ... След 2 дни пак. Отчаяна съм. Каква домакиня ще стане не ми е ясно. Горкият и мъж.

# 248
  • софия
  • Мнения: 25 201
.... Каква домакиня ще стане не ми е ясно. Горкият и мъж.
Такива "домакини" винаги е имало и ще има. Освен това, може да се промени. Не вярвам, ако си живял в чиста и подредена къща, после в твоята да е кочина.

# 249
  • Мнения: 471
Моята дъщеря беше така до минала година. Доста мърморих, ама дали от това или просто порастна (10г.) сега стаята е лъсната от всякъде.

# 250
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Всичко е резултат от нашата работа с децата!

# 251
  • Мнения: 19 270
И моята дъщеря е разхвърляна и не вярвам, че ще се промени. Според мен е до тип човек.

# 252
  • на път
  • Мнения: 2 804
Всичко е резултат от нашата работа с децата!

Не винаги. Работя и с двете си деца. Голямото - момче на 14 години винаги е бил изпълнителен и разбран. Девойката е пожар.

# 253
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И моята е така разхвърляна. От време на време й идва музата и подрежда стаята и всички шкафове. Тогава специално ме вика, да ми покаже Simple Smile
Синът също беше разхвърлян, а и никога не му идваше музата за подреждане, за разлика от сестра си. Сега на 21 години живее самостоятелно и е супер организиран и подреден. Дразни се други като държат разхвърляно. Приятелката му не подрежда и той след нея оправя и мърмори 😜 Веднъж му викам, защо не беше така подреден, като живееше в къщи. Той ми обяснява, защото аз съм вършела тази работа и той си знаел, че и да е мръсно и разхвърляно, мама щяла да оправи ...!
Сега ни предстои дъщерята да я местим в стаята на брат й, защото е значително по-голяма от нейната. Доста минималистично иска да е от страна на мебели. Обърнах й внимание, че няма къде да прибира дрехите си, а тя каза, че нямало да се затрупва с излишни дрехи, искала повече пространство да имало ... Ще видим.

# 254
  • София
  • Мнения: 23 036
Моята дъщеря е ужасно разхвърляна, чак на моменти се ужасявам. Прави тотална кочина, обаче като й скръцна със зъби има някакъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт