Рецепция и работа на смени

  • 2 798
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Имам питане. Работя на рецепция, караме следните смени: една дневна, една нощна, два дни почивка. Смените са по 12 часа.  Една от колежките излезе отпуск и ми се пада на мен да вземам дневните й смени. Трябва ли да се редуваме с другите 2 колежки или щом се падат на мен, аз си ги поемам?

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 14:00 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 97
Здравейте, аз също съм работила на рецепция цели 5год. Смените ни бяха като вашите 1дневна и 1 нощна по 12 часа и после 2 дни почивка. Ако някой излизаше в отпуска карахме с по една почивка.

# 2
  • Мнения: 9
Здравейте, 4 колежки сме общо. Едната я няма, аз поемам дневните й смени, едното момиче нощните, а 4тата колежка си кара нейните си смени. Правилно ли е това или тя също трябва да вземе някоя от смените?

# 3
  • Мнения: 97
Според мен не е много удачно. Може да се кара 1 първа, 1 нощна с по един ден почивка така ще е равномерно разпределено. Кой отговаря за правенето на графика Ви? Ако имате главен администратор или мениджър дайте предложение, за да Ви е по-леко тези , които оставате да работите, когато имате служител в отпуска.

# 4
  • Мнения: 9
Имаме управителка, която остави на нас нещата....  Казах й преди малко, но няма да се направи нищо най-вероятно, тъй като двете са си приятелки... А има ли по КТ някакъв член, който да уточнява подобна ситуация

# 5
  • Мнения: 97
Не съм запозната, може и да има. Не вярвам обаче да има закон , който да позволява след нощна смяна да се кара дневна.

# 6
  • Мнения: 97
Винаги почивките са по-малко, когато има отпускари то това е ясно , който остава да работи е по-натоварен, когато няма заместник. Графика така трябва да се измисли, че смените да са равномерно разпределени.

# 7
  • Мнения: 9
Да, разбирам. Благодаря много!!😊

# 8
  • Мнения: 97
За нищо, дано се оправите. Аз те разбирам напълно работила съм такава работа и знам за какво става дума.

# 9
  • Мнения: 29 232
Освен това трябва да ви се заплати извънреден труд.  Peace

# 10
  • Мнения: 251
И аз това щях да попитам - ако ви заплаща допълнителните часове +% за извънреден труд и имате това време, защо да не поработите малко и да изкарате парички?

# 11
  • Мнения: 9
Амиии да заплащат се допълнителните дни обаче ми идва прекалено много този месец и прецених, че е по-добре да имам един, два дни почивка😊

# 12
  • Мнения: 251
Амиии да заплащат се допълнителните дни обаче ми идва прекалено много този месец и прецених, че е по-добре да имам един, два дни почивка😊

Ако управителката не поеме нещата в свои ръце и не направи така плана, за да имате поне 1 ден почивен, винаги може да си вземете болничен и да се излежавате 5 дена. Just sayin

# 13
  • Мнения: 9
Хаха с удоволствие бих, но би било грубо от моя страна да прецакам нещата. И без това малко остана до края на месеца и край 😁😁

# 14
  • Мнения: 383
Неприятна ситуация.особено за момичето с нощните смени. Съберете се трите и направете компромис една с друга. Най-чесрно е с по 1 почивен ден,освен ако не искате допълнителен доход за този месец.

Общи условия

Активация на акаунт