Майчинството 170 лв.!

  • 5 695
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
Законопроектите за майчинството са два и са внесени за обсъждане в НС.
Сумата от 170 лв е предложение за мин. размер на майчинството.
Всичко предстои.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Законопроектите за майчинството са два и са внесени за обсъждане в НС.
Сумата от 170 лв е предложение за мин. размер на майчинството.
Всичко предстои.

 Peace


Яко протести, му е майката  Peace
На 1 юЛи ще има нов протест, недоволните са добре дошли  Hug
Днес имаше среща в НС с нашите момичета и властимащите, ето ТУК можете да прочетете как е протекла срещата  Grinning

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 22:59 от doniboni

# 17
  • Мнения: 4 181
Момичета, има отзвук от протеста, днес бяхме на среща организирана от Христина Христова и Милен Велчев по повод техния законопроект. Христина Христова каза че е организирала обсъждането провокирана от протеста
Да се готвим за битка Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 5 622

 Tired Остей се, неосигурена съм - само една година вземах по 100лв.

 Ама не ме мислете, вземам надбавките, от 18 лв!  #Cussing out

Аз пък точно детските надбавки не взимам...Просто надвишаваме дохода на член от семейството с 3 (три!) лева  Joy

Иначе то винаги ще сме недоволни, но все пак 170 е по-добре от 120, колкото беше в началото (нали толкова беше, че и аз забравих вече) Все пак... нека сме търпеливи. Нещата няма как да станат от раз  Wink

# 19
  • Мнения: 5 577
ама Бубак, недей така - три лева са си сериозна пара.

6 бири са това, ами да - не ви трябва повече.  Tired

# 20
  • Мнения: 407
И това е нещои.Важното е,че се е обърнало внимание и се действа по въпроса.А за тези 18лв,даже не смятам да си правя и устата да ги взимам.По мои изчисленя не попадам в гупата на "превилигированите".

# 21
  • Мнения: 6 167
прочетох темата за протеста, както и писмото
аз имам една мисла. Crazy

сега, ясно е, че парите Не стигат.
на никой никъде не му стигат.
ако обаче държавата плаща изцяло издръжката на едно бебе, това означава, че се явява нещо като работодател на родителите.
в такъв случай би следвало да има съответни изисквания към качеството на грижата, която родителите полагат за детето, за да получават тези пари. за това не чета нищо тук.  

не искам да говоря за роми и тн защото едно увеличаване на кеш-а означава бум на раждаемостта в социално слаби семейства, което от своя страна ще качи армията на неграмотни и неквалифицирани хора в БГ до небесата.

моето мнение е,че никоя държава не бива да дава пари кеш за децата.

защото вместо това може да предоставя достъп до широк спектър социални услуги, които да отговарят на  доказани нужди на бебетата и техните родители.
да не говорим колко ще е полезно това за пазара на социални услуги.
това беше част от платфомата на Берлускони ( щото тука не са и чували за майчински и надбавки, та той точно това предлагаше - пакети услуги), само ,че не видяхме нищо, защото не спечели изборите.

та, мисля си - няма ли да е по-добре, вместо да се протестира за кеш пара ( която е безумно ниска) да се цели българската майка по-нависоко - достъп до  материална,  образователна, здравна и каквато се сетите друга форма на социална услуга.

това е концепция за бъдещето например, но бг мамите могат да помислят как да стъпят на врата на институциите ( защото детските градини, площадки и тн са на точка по-задна в списъка искания).


# 22
  • Мнения: 5 622
ама Бубак, недей така - три лева са си сериозна пара.

6 бири са това, ами да - не ви трябва повече.  Tired

Верги, добре, че си ти, та да ми налееш малко мозък в кратуната. Пък аз се тюхках само..Много съм загубена значи  Crossing Arms

   Mr. Green  Joy

# 23
  • Мнения: 7 837
Момичета, има отзвук от протеста, днес бяхме на среща организирана от Христина Христова и Милен Велчев по повод техния законопроект. Христина Христова каза че е организирала обсъждането провокирана от протеста
Да се готвим за битка Twisted Evil

Важното е, да омаете финансовия министър, защото в крайна сметка той ще има последната дума, независимо какви са мераците на Социалното министерство или на парламентарни групи.
Важното е да не спирате да им напомняте за себе си.

А и доколкото си спомням май при Вел4ев навремето имаше увеличение на детските от по няколко лева само. Та той поне е наясно как функционира системата.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 23:19 от Кейси

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Бряяя, 170 лева!  Shocked

Аз навремето си получавах по 130, май само 2-3 месеца да съм взела повече, не помня вече.  Tired

# 25
  • Мнения: 728

защото вместо това може да предоставя достъп до широк спектър социални услуги, които да отговарят на  доказани нужди на бебетата и техните родители.
да не говорим колко ще е полезно това за пазара на социални услуги.

та, мисля си - няма ли да е по-добре, вместо да се протестира за кеш пара ( която е безумно ниска) да се цели българската майка по-нависоко - достъп до  материална,  образователна, здравна и каквато се сетите друга форма на социална услуга.



Вярно е това  Peace
На времето (при социализЪма) е съществувал например т.нар. "червен данък" за детските стоки (без печалба). Имам някакви смътни спомени оттогава, че обувките 35-ти номер например, които се водеха последния номер "детски обувки", бяха доста по-евтини от 36-ти номер за един и същ модел. А детските пюрета бяха по 0.10 лв.....
Не искам по-високо майчинство - искам преференциални цени за детските стоки.

# 26
  • Мнения: 5 468
Язък! Тъкмо ми спряха майчинството на мен...
Това ме стимулира сега да родя отново. Не мога да се примиря с изпускането на тази парА Naughty.

# 27
  • Мнения: 4 978
Всичко е само проекти. Нищо не е решено. Слушам по новините: 1 проект - 2 години по 170 лв.; 2 проект - 200 дни по 70% от заплатата, след това 170 лв. Ако се върне на работа след 1-вата година, майката да може да си избере бавачка, обаче от бюрото по труда Wink и ще и дават, на бавачката де, по 170 лв. Не можеш да избираш жена, която не е регистрирана в БТ. Можело да бъде и роднина, но безработна, регистрирана и непенсионер. Било имало 9000 безработни педагози, на които по този начин щели да осигурят работа #Crazy Пак малоумни истории ooooh!

1-ви проект е друг: 1 година 90% от дохода на майката (но не повече от нетната заплата), 2-ра година 170 лв.

# 28
  • Мнения: 2 116
 smile3505 Нямам думи!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх много ми се искаше да замълча и този път, но вече не мога да се стърпя.
Момичета нали някои от вас изчислиха колко пари внасяме като данък "Бременност и майчинство", колко внася и съпругът дето нито бременее нито ражда. Е за всички тези години, които си внасяш като поп дали не трябва всяка от нас осигурените да взима минимум по 200 и нещо лева по време на майчинството си ? Но не би - нали трябва да се плаща и на всичкия циганор с по 10 чавета най-малко. Ей затова ме хваща бесовицата  #Cussing out Не ме е яд за пенсионерите, защото хората цял живот са работили и са давали на тази държава, а ме е яд на това гадно и крадливо племе. Всеки българин внася пари за 3-ма цигани - ОТВРАТ. Ако имах избор и стотинка нямаше да видят от мен, защото е престъпление децата в домовете да живеят в мизерия за да може Айше да вземе 10*18 лв и да иде и да ги изпие с Манго.
И ще ми говори Цар Киро оня ден при Милен Цветков, че в джебчийството няма нищо лошо - професия като всяка друга  Shocked Shocked Shocked ЩО ЗА НАГЛОСТ  #Crazy #Crazy #Crazy И после толерснтност ли ? Като взема една сопа не на сапун ами незнам на какво вече ми се иска да ги направя  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт