Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 834
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Всички са добри.

# 256
  • Мнения: 499
Когато отхвърлиха прогнозите на Щерев, бях прегледана от Икономова,а допълнително ме консултираха Карагьозова и Цолова мисля Simple Smile
и трите бяха внимателни и компетентни.

# 257
  • Мнения: X
Има много разочаровани от Щ. напоследък.

# 258
  • Мнения: 499
Здравейте отново! След месец чакане и напълно несериозно отношение от страна на генетичката от Майчин дом, на която оставух остатъка от ДНК-то взето при хорионбиопсията,получих отговор,че пробата не е годна за допълнителните генетични изследвания,които искаха да правят. Насочват ме да си направя амниоцентеза,за да изследват отново пробата. Някой изобщо чувал ли е след хорионбиопсия да се прави и амнио?????

# 259
  • Мнения: 7
Здравейте , мами!
Днес излязоха резултатите ми от БХС.
  Биохимичен риск за синдром на Даун (PAPP-A и beta HCG) е определен на 1:83. Изследването е правено в Унидиамед, Благоевград. При морфологията д-р Малчев каза, че костицата, която липсва при Даун е ясно изразена.
Обадих се на д-р Попова и тя каза в понеделник да отида за да обсъдим варианти за ДНК изследване.
Тъй като съм силно притеснена, моля за съвет. Да повторя БХС в друга лаборатория... Или?

# 260
  • Мнения: 173
Здравей, щом имаш ностна костица, кое е повишило риска за Даун, годините ти или стойност на някой от хормоните? Имаш възможност  в понеделник да звъннеш до националната генетична лаборатория, те там разчитат и обясняват изследванията ти, дават адекватни насоки какво да се предприеме. Можеш да повториш БХС, аз лично пуснах три и трите бяха с еднакъв резултат. Можеш да си пуснеш и ДНК тест, според мен е по-уместно да се направи амниоцентеза, защото се изследват повече неща. Възможно е риска да се окаже само една цифра и бебчето ти да е здраво, затова тръгни с майчинския си инстинкт и си давай спокойствие, че ще провериш стойностите от изследването с вяра в добрия завършек!

# 261
  • Мнения: 7
Здравей, щом имаш ностна костица, кое е повишило риска за Даун, годините ти или стойност на някой от хормоните? Имаш възможност  в понеделник да звъннеш до националната генетична лаборатория, те там разчитат и обясняват изследванията ти, дават адекватни насоки какво да се предприеме. Можеш да повториш БХС, аз лично пуснах три и трите бяха с еднакъв резултат. Можеш да си пуснеш и ДНК тест, според мен е по-уместно да се направи амниоцентеза, защото се изследват повече неща. Възможно е риска да се окаже само една цифра и бебчето ти да е здраво, затова тръгни с майчинския си инстинкт и си давай спокойствие, че ще провериш стойностите от изследването с вяра в добрия завършек!
Аз съм на 30г. Но free bHCG 12 г. С. Е 280.0 при норма 14.50-115.0

# 262
  • Мнения: 50
Аз съм на 30г. Но free bHCG 12 г. С. Е 280.0 при норма 14.50-115.0
Здравей, не се тревожи предварително. След като излязоха резултатите от хормоните, при мен изчисленият риск от 1:180 за Едуардс стана 1:7. Понякога показателите са вариант на нормата, но за собствено успокоение човек разполага и с възможност за допълнителни изследвания. Желая ти успех!

# 263
  • Мнения: 7
Аз съм на 30г. Но free bHCG 12 г. С. Е 280.0 при норма 14.50-115.0
Здравей, не се тревожи предварително. След като излязоха резултатите от хормоните, при мен изчисленият риск от 1:180 за Едуардс стана 1:7. Понякога показателите са вариант на нормата, но за собствено успокоение човек разполага и с възможност за допълнителни изследвания. Желая ти успех!
Много благодаря 🎀
Ще се допитам до поне още 1 лекар

# 264
  • Мнения: 51
Здравейте! Включвам се и aз в  темата заради недобър резултат от БХС. На 37г.съм първа дългочакана бременност.
Резултатите си ги видях от страницата на НГЛ. Утре съм при доктора.Притеснява ме този резултат 1 от 30.Доста висок риск.Моля ви за съвет и подкрепа.Благодаря ви!

# 265
  • Мнения: 499
 Dеti, моят риск беше 1:19 за Даун. Направих хорионбиопсия и резултатите са отрицателни.  Засега следим бебето по-прецизно и към момента няма видими хромозомни аномалии. За съжаление тези рискове ни карат да изпадаме в ужас,но все пак нека не забравяме,че БХС е само вероятност. Пиши на професор Кременски да то разчете резултатите и се консултирай със специалист по ФМ. Има ли други ехографски маркери? Виждам,че нухалната ти е в норма. Рискът може да е дошъл от възрастта.

# 266
  • Мнения: 51
Dеti, моят риск беше 1:19 за Даун. Направих хорионбиопсия и резултатите са отрицателни.  Засега следим бебето по-прецизно и към момента няма видими хромозомни аномалии. За съжаление тези рискове ни карат да изпадаме в ужас,но все пак нека не забравяме,че БХС е само вероятност. Пиши на професор Кременски да то разчете резултатите и се консултирай със специалист по ФМ. Има ли други ехографски маркери? Виждам,че нухалната ти е в норма. Рискът може да е дошъл от възрастта.
Ох дано! На УЗ доктора каза че всичко е наред.Но този резултат е стряскащ.Ето и това  имам от прегледа

# 267
  • Мнения: 18 530
deti, ако имаш възможност да направиш пренатален тест от неинвазивните, най-добре. Поговори с лекаря. Резултата ти идва от възрастта, съчетана с висок BCG и много нисък PAPP. Може да е чисто съвпадение!

Аз имах риск 1:40 с подобни на твоите резултати, но с по-голяма възраст от твоята. (Бебето ми няма Даун).

# 268
  • Мнения: 176
Здравейте не съм вярвала че някой ден ще търся такава тема но ето ме тук.
Минахме фатална морфология в 12 седмица и 3 дни в която се установи
NT 5.2mm
Носна кост:Не се визуализира
Aductus venosus: абнормен
Риск Даун 1:4
Потърсихме второ мнение без да кззваме нищо разбира се и се установи същото.
Направих хорион биопсия от която в момента чакам резултатите.
В 14 седмица съм вече забавиха ме много тъй като с данните от ФМ и БХС ме приеха за аборт по медицински причини но една докторка се запъна и каза че без резултат от биопсия няма да го махнат.
Въпроса ми е при условие че видно и от  ФМ бебето  е с проблем ако тази биопсия покаже добър резултат,няма да го махнат.
А ние с таткото сме толкова уплашени че искаме час по-скоро всичко да приключи много страдаме но не искаме да продължим агонията от аминоцинтези в 16 седмица после в 20 кардиолог и хиляди тестове и треперене,при условие че най-добрите специалисти виждат,че бебето има проблем.
Хорион биопсията изследва само някои генетични заболявания може просто нашето бебе да е болно от болест която е по-рядко срещана и да не излезе в изследванията,тогава какво питам аз?

Но всеки вдига рамене тъй като няма утре недай си Боже да се грижи за болното дете.

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 23:29 от Teriska

# 269
  • Мнения: 135
Скрит текст:
Здравейте не съм вярвала че някой ден ще търся такава тема но ето ме тук.
Минахме фатална морфология в 12 седмица и 3 дни в която се установи
NT 5.2mm
Носна кост:Не се визуализира
Aductus venosus: абнормен
Риск Даун 1:4
Потърсихме второ мнение без да кззваме нищо разбира се и се установи същото.
Направих хорион биопсия от която в момента чакам резултатите.
В 14 седмица съм вече забавиха ме много тъй като с данните от ФМ и БХС ме приеха за аборт по медицински причини но една докторка се запъна и каза че без резултат от биопсия няма да го махнат.
Въпроса ми е при условие че видно и от  ФМ бебето  е с проблем ако тази биопсия покаже добър резултат,няма да го махнат.
А ние с таткото сме толкова уплашени че искаме час по-скоро всичко да приключи много страдаме но не искаме да продължим агонията от аминоцинтези в 16 седмица после в 20 кардиолог и хиляди тестове и треперене,при условие че най-добрите специалисти виждат,че бебето има проблем.
Хорион биопсията изследва само някои генетични заболявания може просто нашето бебе да е болно от болест която е по-рядко срещана и да не излезе в изследванията,тогава какво питам аз?

Но всеки вдига рамене тъй като няма утре недай си Боже да се грижи за болното дете.
Къде си правила ФМ?

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 01:32 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт