Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 738
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1
Здравейте,

Рядко пиша във форума, така че ако този пост не е точно за тази тема, моля да ме извините. И ако може някой модератор да го премести, където трябва.

Около Март 2019 и аз имах лоши резултати от БХС и търсейки информация за пренатест попаднах на тази тема. Има много мнения за/против такъв тест, както и основателни коментари, че никой не пише какво се е случило в края на бременността. Затова искам да споделя, че си правих MaterniT21 за хромозоми 21,18 и 13, който беше отрицателен и показваше, че ще имаме момиче. На 12.09.2019 г. наистина родих здраво момиченце, за което благодаря на Господ.

# 331
  • Мнения: 2
Здравейте. Днес получих резултатите си от БХС. Някой може ли да ми каже дали всичко е наред?

# 332
  • Мнения: 62
Това дали всичко е на ред трябва да го обсъдите с лекаря ви.

# 333
  • Мнения: 2
Това дали всичко е на ред трябва да го обсъдите с лекаря ви.

Разбира се, че ще се консултирам с лекаря си! Просто не в близките дни и заради това попитах дали някой може просто да ми каже.

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 5 924
На мен ми изглежда, че всичко е наред, но не съм лекар.

А и това все пак е просто изчисляване на риск, който има за цел да насочи лекаря, ако има нещо извън "норма".

# 335
  • Мнения: 1 845
Здравейте,момичета,
Вчера бях на скриниг в 12г.с. и 6 дни по календар(икси съм),но д-р Чачева (Надежда)се осъмни в радиуса на ръчичката на бебето,както и измери плода по-къс за седмицата и иска хорионбиопсия да правим. По-късно излезнаха резултатите от хормоните,които не са хич добри,но все още не съм получила обаждане от нея за изчисления общ риск.
Веднага направих 2ри скрининг в Щерев,при който се отхвърли видяното от Чачева,както и казаха(2ма д-ри ме гледаха 50 мин),че изоставането в растежа на плода с 2-3 дни не било индикация за инвазивно изследване на този ранен етап. Там пък откриха обратен кръвоток с обърната вълна-нещо което в Надежда изобщо не споменаха😩
Отчаяна и объркана съм...моля ви,споделете опит/мнение🙏🏼🍀

# 336
  • Мнения: 18 526
Devilche, опитай се по спешност да запишеш час за Виолета Димитрова - във Фемина или в Майчин дом. МНого се надявам всичко да е наред!!!

От тия резултатти на Надежда аз лично нищо не разбирам...? Колко ти е нухалната транслуценция?

# 337
  • Мнения: 1 845
Devilche, опитай се по спешност да запишеш час за Виолета Димитрова - във Фемина или в Майчин дом. МНого се надявам всичко да е наред!!!

От тия резултатти на Надежда аз лично нищо не разбирам...? Колко ти е нухалната транслуценция?
Благодаря ти🙏🏼🍀
1,2 я изчериха. Ще пробвам днес да се уредя и при нея.

# 338
  • Мнения: 18 526
Просто не успявам да схвана кое е не е наред, защото всичко изглежда добре...?

Моето бебе вървеше много дребно по време на бременността, с много малка - под всякаква норма - обиколка на коремчето, с по-къси ръчички. Димитрова прецени, че съм забременяла по-късно, защото нямах редовен цикъл. Накрая всичко беше наред, както се надвам да е и при теб!

Медианите в Надежда явно са различни и не мога да преценя кое им е дало повод да имат съмнения - от хормоните имам предвид.

# 339
  • Мнения: 1 845
Просто не успявам да схвана кое е не е наред, защото всичко изглежда добре...?

Моето бебе вървеше много дребно по време на бременността, с много малка - под всякаква норма - обиколка на коремчето, с по-къси ръчички. Димитрова прецени, че съм забременяла по-късно, защото нямах редовен цикъл. Накрая всичко беше наред, както се надвам да е и при теб!

Медианите в Надежда явно са различни и не мога да преценя кое им е дало повод да имат съмнения - от хормоните имам предвид.
Благодаря ти🙏🏼🍀
Аз съм икси и при мем се знае ден и час на оплождане,затова е сигурно,че бебка е по-къса,но тя от самото начало си върви с 2-3 дни назад.
Според Чачева е индикация за тризомия 18. Хормоните с нея не са коментирани оше и изобщо незнам дали ще бъдат🤔🙄

# 340
  • Мнения: 18 526
Иди при Димитрова, дано успееш по-скоро! Стискам палци!

# 341
  • Мнения: 173
Дано успееш да се консултираш и с Димитрова, макар че трудно се открива. Аз съм доволна и препоръчвам д-р Даскалов в Пловдив, когато бях в затруднение и търсех мнение от специалист още на деня ме вмъкнаха в графика.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 17:06 от Krasi_mira_ni

# 342
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Сега се връщам от Щерев с резултатите от бхс+фм и мисля,че положението е повече от трагично. Не съм виждала други подобни стойности 😭

# 343
  • София
  • Мнения: 5 726
Амниоцентеза или хорионбиопсия ще покаже на 100%.Възможно е всичко да е наред. Не помня втората до коя седмица можеше, че до амниото ще трябва да почакаш и все ще го мислиш.

# 344
  • Мнения: 1 845
Амниоцентеза или хорионбиопсия ще покаже на 100%.Възможно е всичко да е наред. Не помня втората до коя седмица можеше, че до амниото ще трябва да почакаш и все ще го мислиш.
Благодаря ти за позитивизма,но при риск 1:4 и 1:32 не виждам грам надежда резултатите от инвазивния тест да са добри.
Чавеева отхвърли хорионбиопсията и предложи амниоцинтеза след 16 гс,което е след месец поне.

Общи условия

Активация на акаунт