Може би като компенсация за "Жена шофьор?"

  • 1 812
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 688
Прочетох и другата тема на kondev и не разбирам защо го нападате. Човекът казва, че по-голямата част от жените са много лоши шофьори, което си е самата истина.
.....
Научно доказано е, че мозъците на двата пола са различни.......


След като е научно доказано, не знам какво още си губим времето да обсъждаме. Само че тонът на kondev не е точно такъв (виж само заглавието на темата: "Жена-шофьор - да-да" ........). Затова и отговорите не са толкова учтиви. За мене това е един сексистки спор. Аз за себе си знам, че съм добър шофьор. Няма да го докажа в този спор, но не ми и трябва. Само се надявам никога да нямам инциденти, както е било и досега.

# 16
  • Мнения: 3 569
Господа, които създавате или участвате в в подобни теми,

Вместо да се захласвате с такива "провокативни" теми, работете върху възпитанието, превъзпитанието, усъвършенстването и т.н. на вашите собствени съпруги и приятелки.


О, Боже ...

# 17
  • Мнения: 819
Прочетох и другата тема на kondev и не разбирам защо го нападате. Човекът казва, че по-голямата част от жените са много лоши шофьори, което си е самата истина.
Относно съпоставката между броя на ПТП-ата направени от жени и мъже - нормално е повечето катастрофи да са по вина на мъжете шофьори по простата причина, че има 5 млн. водачи от мъжки пол и 1.2 млн. от женски.

Научно доказано е, че мозъците на двата пола са различни. Пространственото усещане при жените е много по-слабо развито. Това е и причината 98% от жените да не могат да паркират превозните си средства.
Ако говорим за недостатъците на мъжете, мога да дам за пример бардака, който настъпва в кухнята, когато мъжете се хванем да готвим /при хората с по-голям опит пред печката това не е така, но и таксиметровите шофоьрки нямат проблем с паркирането/. Причина за това е, че не сме толкова последователни и ситематични като жените.


От това изказване аз си правя извод,че все пак причината е в опита,а не в научните доказателства/ не че последните нямат значение,даже напротив/ Но все пак всичко си е до стаж зад волана.Както вече писах в темата-аз също си знаех,че ще имам проблеми с паркирането,ама след 5-часово паркиране /на различни места,де  Stop , с цел усъвършенстване  bowuu / се научих и сега нямам проблем. И въобще не е до големите умения на мъжете, а до опита./ изключваме случаите,в които повечето жени си казват:аз не мога да паркирам и няма смисъл да си правя труда да се науча/

П.п. "Усмивката " на Кондев наистина много ме развесели, НО: не те прави по-малко отговорен за написаното от теб,да знаеш!  #Cussing out #Cussing out   Joy

# 18
  • Мнения: 750
Научно доказано е, че мозъците на двата пола са различни. Пространственото усещане при жените е много по-слабо развито. Това е и причината 98% от жените да не могат да паркират превозните си средства.
Ако говорим за недостатъците на мъжете, мога да дам за пример бардака, който настъпва в кухнята, когато мъжете се хванем да готвим /при хората с по-голям опит пред печката това не е така, но и таксиметровите шофоьрки нямат проблем с паркирането/. Причина за това е, че не сме толкова последователни и ситематични като жените.

Има и теория, според която при мъжете двата центъра, контролиращи сътоветно емоциите и рефлексите са в различни полукълба, а при жените - в едно и също. И понеже полукълбата никога не функционират едновременно, при работа на единия център, другият е блокиран. Това добре обяснява защо жените на пътя са по-неуверени, реагират по-бавно или не винаги адекватно в кризисна ситуация.

Така или иначе личното ми мнение е че подобни "сексистки" спорове са обидни и за двете страни. Какво значение има кой от двата пола е по-добър в една или друга област?! Не е ли по-важно като цяло колко смислен е един човек от това дали готви или шофира по-добре.

 Peace момчета и момичета!

Общи условия

Активация на акаунт