Нежелание за секс с интимната половинка!

  • 14 686
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, щом стигам до тук да пиша, значи вече ми е дошло в повече, моля дайте ми съвет:) с моя партньор сме заедно от 13 години, 10 години живяхме при нашите и всичко вървеше супер, преди три години се изнесохме сами и обратно на всички мои очаквания, той загуби всякакво сексуално желание към мен, в момента от три месеца не ме докосвал, пък камо ли секс да правим. Говорихме, един път казва, че не бил в мен проблема, друг път казва, че съм прекалено напориста и това го плаши, за любовница със сигурност няма, не знам вече какво да правя, защото искаме бебе, а не знам как ще се получи без секс, хаххаха. Отделно от това, не съм очаквала липсата на секс така да ми се отрази, че чак да се заглеждам по-другите мъже с такава насоченост. Появи се в работата ми едно момче, което толкова силно ме привлича сексуално, че чак е плашещо, въздържах се мнооого, много време, но напоследък е все по-трудно, спасява ме единствено това, че той спря да идва и не го виждам, но пък често мисля за него, възможно ли е това да е в следствие на липсата на сексуален живот вкъщи? Възможно ли е пък постоянния партньор да усеща по някакъв начин, че имам мисли към друг и това да е проблема? Дайте мнения, може да ми се избистри ситуацията!

# 1
  • Мнения: 18 874
Върнете се при вашите, може да му се възвърне желанието.

# 2
  • Мнения: 13
Не е възможно, иначе може би ще помогне да:)

# 3
  • Мнения: 18 874
Да не би тъщата да го възбужда и сега да е изгубил стимул Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако няма любовница, то има проблем със самолета.
Не вярвам да му е минало желанието заради липсата на тревожност през тия 10 години, да не нахълта някой от вашите докато правите секс......
За мен, 13 години с един човек без развитие на връзката си е време за раздяла.
Рано ти е да си живеете като братче и сестриче.

Сядай и директно постави условие- ако няма любовница, ако продължава да иска да сте заедно, отивате на доктор, като и ти си в кабинета, за да чуеш всичко.
Нямаш време за игрички. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Вие секс с цел поява на дете не правите, а какво остава, след като се появи детето... Пълна загуба на време.

# 6
  • Мнения: 2 694

За мен, 13 години с един човек без развитие на връзката си е време за раздяла.
Рано ти е да си живеете като братче и сестриче.

Друго си е да се оженят, да си направят дете и да се разведат после Simple Smile
И женени и с дете, желанието за секс едва ли щеше да възкръсне, да не говорим, че става точно обратното... другите теми го доказват в раздела...

# 7
  • Мнения: 30 802
Абе да не би да е бил от ония зетове, дето си пият кафенце с цигарка на терасата, а тъщата е част от свитата и му урежда живота...и сега като са се изнесли, трябва сам да си пазарува, не му угаждат...ми изморен е човекът:) а и плаща наем или ипотека, сдухал се е, че не живее за без пари.

# 8
  • Мнения: 884
Всъщност като се замисля и тогава има желание ,ама физически не може.Няма ден в който да не  му се прави секс,абсурд просто.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 14:35 от Ina_Ih

# 9
  • София
  • Мнения: 24 839

Друго си е да се оженят, да си направят дете и да се разведат после Simple Smile
И женени и с дете, желанието за секс едва ли щеше да възкръсне, да не говорим, че става точно обратното... другите теми го доказват в раздела...

И какво?
Дай да живеем с някого докато почнем да се напикаваме, просто щото сме се събрали някога в детската стая да си поиграем на семейство?

# 10
  • Мнения: 30 802
Ми те са си съвсем по план, от 17 до 30 таман, и на крехката възраст от 30 годинки се отделят, щото вече е време за деца. И на милото може да са му поизстинали краката какво го чака.

# 11
  • Мнения: 13
Eй, брутални сте, аз съвет искам а не критика:), не е спал с тъщата не се притеснявайте, хахах, по-скоро искам да намеря решение на проблема а не да бягам, най-лесно е да се откажеш нали?

# 12
  • Мнения: 650
Моя мъж трябва да е болен да не иска.Всъщност като се замисля и тогава има желание ,ама физически не може.Няма ден в който да не  му се прави секс,абсурд просто.
Ти кво, хвалиш ли ни се или искаш авторката да я хване яд, че нейния мъж не е толкова потентен като твоя?
Авторке,  седнете с мъжа ти, поговорете, кажи му какво те тревожи, че не може да продължавате така, това не е седмица, две- три месеца въздържание не е малко. Успех ти желая Simple Smile

# 13
  • Мнения: 884
Моя мъж трябва да е болен да не иска.Всъщност като се замисля и тогава има желание ,ама физически не може.Няма ден в който да не  му се прави секс,абсурд просто.
Ти кво, хвалиш ли ни се или искаш авторката да я хване яд, че нейния мъж не е толкова потентен като твоя?
Авторке,  седни с мъжа ти, поговорете, кажи му какво те тревожи, че не може да продължавате така, това не е седмица, две- три месеца въздържание не е малко. Успех ти желая Simple Smile

Не бе.Казвам просто,че мъж толкова време да не иска секс.Това ми беше мисълта Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 14:39 от Ina_Ih

# 14
  • Мнения: 650
Ами има и такива мъже. Навремето имах един приятел, имаше си гадже сериозно и тя такава фригидна като него, правеха секс по 2 3 пъти макс в месеца даже много им идвало Simple Smile
Успели да направят две деца вече и мислели да се откажат от секса.

# 15
  • Мнения: 18 874
Абе да не би да е бил от ония зетове, дето си пият кафенце с цигарка на терасата, а тъщата е част от свитата и му урежда живота...и сега като са се изнесли, трябва сам да си пазарува, не му угаждат...ми изморен е човекът:) а и плаща наем или ипотека, сдухал се е, че не живее за без пари.

Зет ми беше така. Много му харесваше при тъщата да му прислужва и да поема разходите. Няколко месеца му трябваха да си изнесе багажа. Обаче за секса не знам дали му се е отразило изнасянето.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Ох, много ми е фалшива тая история Simple Smile

# 17
  • Мнения: 13
Ох, много ми е фалшива тая история Simple Smile
В смисъл?

# 18
  • Мнения: 3 025
Викнете тъщата на гости

# 19
  • Мнения: 13
Абе знам си аз, че по форумите съвет няма да намеря, ама за какво ли пиша, вие си искате за тъщата да си говорите, съжалявам вече, че въобще я пуснах:(

# 20
  • Мнения: 884
Абе знам си аз, че по форумите съвет няма да намеря, ама за какво ли пиша, вие си искате за тъщата да си говорите, съжалявам вече, че въобще я пуснах:(

Ако мислиш ,че няма да получиш съвет ,изтрии темата.

# 21
  • Мнения: 13
Абе знам си аз, че по форумите съвет няма да намеря, ама за какво ли пиша, вие си искате за тъщата да си говорите, съжалявам вече, че въобще я пуснах:(

Ако мислиш ,че няма да получиш съвет ,изтрии темата.
Не искам да я трия, но дотук, виждам само несериозно отношение по темата

# 22
  • Мнения: 3 025
Може би е на психологическа основа, но мъжа ти има проблем. 3 месеца да няма желание един мъж не е никак малък период. Защо не потърсите специализирано мнение? Ако той се съгласи де, че е малко деликатна ситуацията и да не се засегне.

# 23
  • Мнения: 2 749
Споделяла ли си този проблем с него? Какво отговаря?

# 24
  • Мнения: 13
Може би е на психологическа основа, но мъжа ти има проблем. 3 месеца да няма желание един мъж не е никак малък период. Защо не потърсите специализирано мнение? Ако той се съгласи де, че е малко деликатна ситуацията и да не се засегне.
Благодаря ти, и аз мислих над това, но наистина темата е деликатна и обмислям как точно да му поднеса заключенията си:)

# 25
  • Мнения: 13
Споделяла ли си този проблем с него? Какво отговаря?
Разбира се, нали ви казвам, веднъж казва, че е натоварен от работа, веднъж, че много рязко му влизам и така, но това не са риалните причини и аз го знам, затова се опитвам първо на себе си да отговоря, след това ще знам и как да се справя:)

# 26
  • Мнения: 35
Възможно ли е да сте си омръзнали след толкова години прекарани заедно? Едни познати бяха заедно 15 години и накрая се разделиха, защото вече нямаше накъде, бяха си по-скоро приятели. За секс..май не правеха. Беше се изгубило желанието, връзката им беше изхабена. Ако при вас всичко друго си върни нормално, може да има психологическа причина, която не ти споделя в момента, но това само с говорене ще стане.

# 27
  • Мнения: 2 489
Човекът кое знае с кое коте се заглавичква ,вие мислите от какво е болен.Или мислите ,че той няма колежки.Вероятно , точно това е причината и чак от консилиум няма нужда.Може би ,малко претръскване на техническите средства?

# 28
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А какво дремахте 13 години, че не си направихте дете досега. Явно не е здравословен проблемът, щом чакаш със секс да се получи. Природата неслучайно е определила около 2-3 години силно сексуално привличане, след това  преминаване на следващо ниво - грижи за потомството, приятелство и навик.

# 29
  • Мнения: 46 484
А защо си токова сигурна, че няма любовница?

# 30
  • Мнения: 13
Възможно ли е да сте си омръзнали след толкова години прекарани заедно? Едни познати бяха заедно 15 години и накрая се разделиха, защото вече нямаше накъде, бяха си по-скоро приятели. За секс..май не правеха. Беше се изгубило желанието, връзката им беше изхабена. Ако при вас всичко друго си върни нормално, може да има психологическа причина, която не ти споделя в момента, но това само с говорене ще стане.
И това е възможна причина, да, със сигурност връзката ни е позахабена, но от моя страна има поне желание за освежаване, опитвам се и в него да го събудя:)

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Абе знам си аз, че по форумите съвет няма да намеря, ама за какво ли пиша, вие си искате за тъщата да си говорите, съжалявам вече, че въобще я пуснах:(
Ако мислиш ,че няма да получиш съвет ,изтрии темата.
Не искам да я трия, но дотук, виждам само несериозно отношение по темата
[/quote]

Че, ти само на несериозното отношение реагираш, какво сме ти виновни?
написаха ти се сериозни съвети, та и в стъпки, ама тях не ги видя, явно.

# 32
  • Мнения: 14 966
Да не би да се е уплашил от таткуването?
Напориста... е възможно да си по биологични причини. Така ли е ?

# 33
  • Мнения: 25 565
Да не би тъщата да го възбужда и сега да е изгубил стимул Simple Smile

Или балдъзата. Която се е омъжила, затова е трябвало да се изнесат от дома на тъщата и да освободят стаята за младото семейство.
Как да не му спихне на човека... меракът?

# 34
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Може би трудно приема промени. Новото жилище + допълнителни разходи може подсъзнателно да го блокира. Много мъже казват, че искат, уж, деца, защото знаят, че жената ги иска. Ако мисли, че появата на бебе би го ощетила още повече финансово и емоционално може да отбягва секс с жената, а да си се самозадоволява в банята, примерно.

# 35
  • Мнения: 3 542
Ако темата е истинска, определено има нещо гнило в нещата и авторката би трябвало да се замисли и анализира поведението, навиците на съпруга си. Винаги има някакви сигнали, трябва да се опиташ да се поставиш "в неговите обувки". Може да е отегчен, може да се  е отпуснал и да си дебелее на дивана, а би могло и да има здравословен проблем. Дано не е това, но се вгледай повече в него.
Една приятелка беше изненадана от някои промени в ежедневието със съпруга си и след кратко следене откри... любовник. Сега си е открит гей човека, разведоха се и той  живее с мъж, на нея й казал, че не можал да устои на любовта й като студенти и затова се оженил за нея, имат и син, вече голям.

# 36
  • Мнения: 13
А защо си токова сигурна, че няма любовница?
Защото добре го познавам, прекалено добре, не става въпрос, че му имам безрезервно доверие, но в това съм на 100 процента сигурна
Ако темата е истинска, определено има нещо гнило в нещата и авторката би трябвало да се замисли и анализира поведението, навиците на съпруга си. Винаги има някакви сигнали, трябва да се опиташ да се поставиш "в неговите обувки". Може да е отегчен, може да се  е отпуснал и да си дебелее на дивана, а би могло и да има здравословен проблем. Дано не е това, но се вгледай повече в него.
Една приятелка беше изненадана от някои промени в ежедневието със съпруга си и след кратко следене откри... любовник. Сега си е открит гей човека, разведоха се и той  живее с мъж, на нея й казал, че не можал да устои на любовта й като студенти и затова се оженил за нея, имат и син, вече голям.
О повярвай, истинска е, благодаря за съвета, ще опитам по внимателно да го наблюдавам:)

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 15:44 от Не се сърди, човече

# 37
  • Мнения: 652
Cvetelina разбирам те, и аз имах сходен проблем преди време. Много ми липсваше неговото желание за секс, а на него не му се правеше, вечер заспиваше преди мен, а сутрин аз бързах за работа. Отначало на майтап подхвърлях разни неща - а дано се усети, но без резултат. На мен много ми натежа и в вдин момент започнах едни ревове пред него - че се чувствам нежелана, отнема ми самочувствието на жена, ако е така да се разделяме казах! Той ми обясни, че проблема не е в мен, че той е много стресиран от работата, липсата на перспективи в града и т.н. Аз му отговорих, че не може подобни неща да влияят на отношението му към мен и не го приемам. След няколко такива кризи с рев от моя страна той започна да се променя, а и мисля че желанието за дете стана допълнителен стимул. Ако нямаше реакция от негова страна сигурно щяхме да сме разделени вече.
Ако толкова ти е дотежало - не го жали, давай в прав текст всичко, но не бъди агресивна, не го обиждай, покажи му по-скоро че ти си нещастна от това че той не те желае! Говори и открито, че искаш дете, а то не става без секс. Успех!

# 38
  • Мнения: X
Да не би, откакто живеете заедно, да си влязла в ролята на "възпитател" и превъзпитател?

# 39
  • Мнения: 13
Може би трудно приема промени. Новото жилище + допълнителни разходи може подсъзнателно да го блокира. Много мъже казват, че искат, уж, деца, защото знаят, че жената ги иска. Ако мисли, че появата на бебе би го ощетила още повече финансово и емоционално може да отбягва секс с жената, а да си се самозадоволява в банята, примерно.
Възможна причина е да:)

# 40
  • Мнения: 46 484
Защото добре го познавам, прекалено добре, не става въпрос, че му имам безрезервно доверие, но в това съм на 100 процента сигурна
Класика Simple Smile
Ако го познаваше толкова добре, щеше да знаеш причината.
Ако ми се случи такова нещо, не бих подценявала възможността за любовница. Все пак попровери това онова...

# 41
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако трябва с рев и молби да си искам секс, просто забрави. Confounded

# 42
  • Мнения: 3 542
А каква контрацепция използвахте за тези 13 години - то направо си е за реклама - такава сигурност.
Дано не е здравословно, пак казвам.

# 43
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
човече, от приятелки с мъже с любовници зная, че когато мъжете си намерят любовница либидото им се повишава и у дома. Обикновено се токат, излизат, започват да седят по-малко в къщи. При нейния мъж мирише на лека депресия, която той самия може все още да не осъзнава.

Проблеми в работата или дълги часове, безпаричие, увеличаване на разходите, поява на бебе или даже мисълта за него намаляват нивата на тестостерон и се отразяват неблагоприятно на психиката и самочувствието на мъжа.

# 44
  • Мнения: 46 484
Може. Аз все обратното съм виждала, и тук, и извън форума.

# 45
  • Мнения: 35
Възможно ли е да сте си омръзнали след толкова години прекарани заедно? Едни познати бяха заедно 15 години и накрая се разделиха, защото вече нямаше накъде, бяха си по-скоро приятели. За секс..май не правеха. Беше се изгубило желанието, връзката им беше изхабена. Ако при вас всичко друго си върни нормално, може да има психологическа причина, която не ти споделя в момента, но това само с говорене ще стане.
И това е възможна причина, да, със сигурност връзката ни е позахабена, но от моя страна има поне желание за освежаване, опитвам се и в него да го събудя:)

Запишете се на латино танци или нещо от този род, дейности, които събуждат страстта. Grinning

# 46
  • Мнения: 884
Мили жестове.Изпращане на работа с целувка,посрещане с целувка,положителни емоции.

# 47
  • Мнения: 13
Europa, много ти благодаря за откровението, ще опитам и аз като теб, дано се получи!

Проблеми в работата или дълги часове, безпаричие, увеличаване на разходите, поява на бебе или даже мисълта за него намаляват нивата на тестостерон и се отразяват неблагоприятно на психиката и самочувствието на мъжа.
Да, по-скоро натам клонят нещата, ценни съвети получих тук и ще ги приложа на практика:)

Запишете се на латино танци или нещо от този род, дейности, които събуждат страстта. Grinning
Много добро попадение, не се бях сетила, благодаря Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 17:21 от Не се сърди, човече

# 48
  • Мнения: 35
За да събудите страстта се сещам също и като вариант да отидете на хотел, и да си вземете "стая за почивка". Така хем е малко мръснишко, хем ще имате само няколко часа да свършите работата. Определено ще подейства.

# 49
  • Мнения: 18 295
Май човекът не иска бебе в момента. Съгласна съм с мненията в тази посока. Поговорете си, може нещо такова да излезе наяве...

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, това някак идва в повече.
Не искал дете 10 години, щото не могли да излязат на квартира, сега пък не иска, щото не се е аклиматизирал.
На кривата ракета.......

# 51
  • Мнения: X
Аз понякога губя желание за секс. И то по цели седмици. Два пъти - с причина, съвсем сериозна (т.е. психологически), но повечето пъти е било просто заради липса на желание. Не знам как ММ е изтърпявал, но след такива периоди   идват период на високо либидо.
И така ми се редуват на мен, иначе ММ няма такива проблеми.
Но ако вземе да спре да си иска, ще  бъде подозрително.
Аз бих се поразтърсила за външно (женско) влияния. Дори и да му имам огромно доверие, да виждам, че се прибира от работа директно във вкъщи и парите се харчат само за нас двамата, пак бих проверила.
След това ще започна да елеминирам всяка следваща причина за липсата на либидото му.
Дори - и мисълта, че може да е гей.
Един внимателен разговор, ако не даде ефект - сърдене, дръпнато държание, никаква грижа за дома, докато той не си признае защо е така.
Аз мога и да се разплача, но не заради нежеланието му да правим секс в момента, а защото си мълчи какво го мъчи.
Съветите за латино танци и хотелски стаи са супер!
Бих добавила за ново секси бельо, нови местенца за секс, промяна във визията на дамата-авторка, мръсни думички и нещо въобще по-горещо от стандартните ви привички. Успех!

# 52
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Насила хубост не става. Моят мъж би умрял от скука на латино танци, а ги танцува добре и е роден в такава държава и култура. Ако искаше латино танци би се сетил сам. Ако всичко, което изморен от работа мъж иска е да гушне възглавницата допълнителни изисквания и излизания само ще го изнервят още повече.

В хотела може да почне да пресмята бюджета и цените на стаите, литрите бензин до хотела и всичко да отиде на кино. На моя мъж му харесва да ходим по хотели а аз започвам да пресмята какво бих купила с парите от цената на престоя.

Трябва да се познава характера на човека и причината за действията му за да се реши проблема.

абсурТ, много мъже никак не искат деца дълги години, но малко са достатъчно честни да го кажат. Мъжете искат най-вече секс и домашен уют във връзката, ако може без пари или по-евтино.

Сетих се и друго - да не би новото жилище да е доста по-далече от работата му, отколкото жилището, в което сте живяли преди. Ако трябва да става по-рано и не си доспиват, добавя 1-2часа в пътуване може доста да се изморява ежедневно.

# 53
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ако трябва с рев и молби да си искам секс, просто забрави. Confounded
Тя най-вероятно говорейки за това се разстройва и за това плаче.Но я разбирам най-лесно е да си намери някой който да и даде секс,но тя си иска нейния си мъж,а не друг.Но навика и монотонието убиват една връзка,страстта се изчерпва и ........край.

# 54
  • Мнения: 603
Аз съчувствам на мъжа честно казано. Имах един период от месец - два, където не исках да чувам за секс, но тогавашното гадже ме разбра и не е правил такива драми, а той беше с много високо либидо. Имах доста проблеми и бях много стресирана и последното нещо, което ми се правеше, беше секс. Говори с него. При мъжете такива проблеми се отразяват много. Ако не иска да говори за това - може и любовница да има.

# 55
  • Мнения: 46 484
И тя месец-два го е разбирала.

# 56
  • Мнения: 603
Друго е да си има вече любовница, но освен да започне разследване - не виждам друг вариант. Пълно доверие според мен не е възможно, защото всеки е криввал, но не всеки си е развалял връзката и е изневерявал.

# 57
  • Мнения: 9 196
13 годишна безплодна връзка е абсолютно безмислена и изчерпана. Кому е нужно да удължавате тази досада?

Намери си човек, който да те пали и да е взаимно. Тогава бебето ще стане на първата, не на 13тата година.

На каква възраст сте?

# 58
  • Мнения: 19 821
Ако мъжът не е кон или мачо, нормално е да се спихва. Мъжете, когато се почувстват свръхкомфортно избиват на 2 страни – или търсят постоянно да се гушкат, или ги домързява да правят секс.
изтегли един кредит и ще видиш как ще му скочи либидото.
Човекът се е видял в свобода и тотално е пуснал кепенците на мързела.
Не е изключено и увлечение по друг обект (жена, мъж, хазарт, компютърни игри), което да му изпива силичките.
Аз не бих се предоверявала, че "го познавам".

# 59
  • Мнения: 2 288
Имала съм подобна връзна, но не живеехме заедно. Няколко години 5-6 не помня. Липсата на секс много ми беше дотегнала, както авторката започнах да се заглеждам по други мъже, особено в един. Започнах много и постоянно да мисля за него, а през това време говорех, давах идеи, за да спася потъващата връзка. Е, предадох се на страстта, скъсах с хроничната връзка, уж, без ангажименти, уж да полудея малко, да поживея. 5-6 години по-късно имам куче, брак, две деца и ипотека със страстта ми.
Една приятелка  ми се чуделе защо пускам питомното, за да гоня дивото? Липсата на секс си е тагав период.
Авторката, как чувстваш, има ли още живот във връзката или не? Отговори за себе си.

# 60
  • Мнения: 2 749
Имах подобен проблем преди години - дълги години, в които се чувствате удобно и се превръщате повече в съквартиранти. Човекът е уморен от физическа умора и заспива рано. Мен психическата умора ме държи будна и се разминаваме. Случвало се е аз да съм активна и да не се получава. Резултатът е, че създадох друга връзка и се разделихме. После пак се опитахме да се съберем няколко пъти, но нещо вече беше счупено и не се получиха нещата.
Съжалявам за негативния коментар.

# 61
  • Мнения: X
Eй, брутални сте, аз съвет искам а не критика:), не е спал с тъщата не се притеснявайте, хахах, по-скоро искам да намеря решение на проблема а не да бягам, най-лесно е да се откажеш нали?


Здравей, имам същия проблем но без живеенето при тъщата и за съжаление от доста по-дълго време (5г.) Женени сме от 7г.Сега съм на 37г. От 5г. сме без секс вследствие на еректилна дисфункция.Естествено нямаме и деца...не ни идва и от вътре да поискаме защото май се плашим от грижите около тях но това е друг въпрос.За нещастие няма секс...забравих вече какво е това...Съпруга ми няма любовница а и не може да има тъй като не му става (дори само на приказки звучи ужасно).Когато четох твоя пост си помислих  за дисфункцията.Та си мисля дали нямате същия проблем?Вече 5 г. се опитвам да подтискам желанието тъй като нямам избор.От дългия си стаж без секс разбрах че за мъжа ми е унизително да не е истински мъж и не смее да поиска.Поговорете затова може да измислите нещо.Той трябва да е сигурен че ще го разбереш.Опитайте и със сини хапчета.Дано имаш повече късмет от мен.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 00:21 от Анонимен

# 62
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Eй, брутални сте, аз съвет искам а не критика:), не е спал с тъщата не се притеснявайте, хахах, по-скоро искам да намеря решение на проблема а не да бягам, най-лесно е да се откажеш нали?


Здравей, имам същия проблем но без живеенето при тъщата и за съжаление от доста по-дълго време (5г.) Женени сме от 7г.Сега съм на 37г. От 5г. сме без секс вследствие на еректилна дисфункция.Естествено нямаме и деца...не ни идва и от вътре да поискаме защото май се плашим от грижите около тях но това е друг въпрос.За нещастие няма секс...забравих вече какво е това...Съпруга ми няма любовница а и не може да има тъй като не му става (дори само на приказки звучи ужасно).Когато четох твоя пост си помислих  за дисфункцията.Та си мисля дали нямате същия проблем?Вече 5 г. се опитвам да подтискам желанието тъй като нямам избор.От дългия си стаж без секс разбрах че за мъжа ми е унизително да не е истински мъж и не смее да поиска.Поговорете затова може да измислите нещо.Той трябва да е сигурен че ще го разбереш.Опитайте и със сини хапчета.Дано имаш повече късмет от мен.
Disappointed Relieved Добре не се ли лекува?

# 63
  • Мнения: X
Eй, брутални сте, аз съвет искам а не критика:), не е спал с тъщата не се притеснявайте, хахах, по-скоро искам да намеря решение на проблема а не да бягам, най-лесно е да се откажеш нали?


Здравей, имам същия проблем но без живеенето при тъщата и за съжаление от доста по-дълго време (5г.) Женени сме от 7г.Сега съм на 37г. От 5г. сме без секс вследствие на еректилна дисфункция.Естествено нямаме и деца...не ни идва и от вътре да поискаме защото май се плашим от грижите около тях но това е друг въпрос.За нещастие няма секс...забравих вече какво е това...Съпруга ми няма любовница а и не може да има тъй като не му става (дори само на приказки звучи ужасно).Когато четох твоя пост си помислих  за дисфункцията.Та си мисля дали нямате същия проблем?Вече 5 г. се опитвам да подтискам желанието тъй като нямам избор.От дългия си стаж без секс разбрах че за мъжа ми е унизително да не е истински мъж и не смее да поиска.Поговорете затова може да измислите нещо.Той трябва да е сигурен че ще го разбереш.Опитайте и със сини хапчета.Дано имаш повече късмет от мен.
Disappointed Relieved Добре не се ли лекува?

Ами опитахме.Ходихме при много уролози в София и Пловдив а исписват само сини хапчета които обаче не ликуват.Съпруга ми е с силно стиснени кръвоносни съдове на пениса.А щом там не се разширят и не навлиза кръв....🙁Опитахме и с мистериозни капки в Он Клиник в Пловдив да които дадохме 700 лв и имаше файда само за момента.Когато свършиха всичко си стана по старому.Може и да има някакъв начин но досега от толкова лекари и все уж добри никой не помогна!

# 64
  • Мнения: 2 694
С помпата за пенис не пробвахте ли Simple Smile

# 65
  • Мнения: X
С помпата за пенис не пробвахте ли Simple Smile

Не но едва ли ще помогне

# 66
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Пробвайте с билки-бабини зъби,мурсалски чай ........

# 67
  • Мнения: X
Проблема е че съпруга ми вече се е отчаял и предал.Вече не му минава изобщо през акъла за секс...

# 68
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Аз разбирам,че и психическата нагласа е супер важна,но като сме се заговаряли с бабата на ММ,тя е споделяла:да вършим работа сега,че като остареем видиш ли се случвало това и това.Тогава с билки си помагали,защото мъжа губел желание дори за живот-всичко вървяло назад.В началото мислели,че им били направили заключваща магия,но с илачите се оправили нещата.От днешна гледна точка си мисля,че натрупването на стрес,токсини умора променят тялото ни и трябва да обърнем вътрешната си енергия в правилно водене живот.

# 69
  • Мнения: X
Аз разбирам,че и психическата нагласа е супер важна,но като сме се заговаряли с бабата на ММ,тя е споделяла:да вършим работа сега,че като остареем видиш ли се случвало това и това.Тогава с билки си помагали,защото мъжа губел желание дори за живот-всичко вървяло назад.В началото мислели,че им били направили заключваща магия,но с илачите се оправили нещата.От днешна гледна точка си мисля,че натрупването на стрес,токсини умора променят тялото ни и трябва да обърнем вътрешната си енергия в правилно водене живот.

Да много добре казано.

# 70
  • Мнения: 559
Моя приятелка имаше проблем с мъжа си (все още го има), който постепенно спря да прави секс с нея. И тя се кълнеше, че той не е такъв и няма как да има друга. Е оказа се, че има любовница. След доста прочетени неща из нета, тя се убеди, че тъй, като той е моногамен тип по природа, просто не прави секс с жена си, за да не изневерява на любовницата. Хора всякакви.

А по отношение на невъзможността мъж да не може да го вдигне, моето мнение е, че хубав секс може да се прави и без участието на мъжественността му. Има ласки, прегръдки играчки и т. н. Така, че ако един мъж обича жена си и има такъв проблем, не би я обрекъл до живот без секс и нея.

# 71
  • Мнения: 13
Много, много благодаря на всички за съветите и коментарите, снощи проведохме един сериозен разговор и мисля изяснихме причината довела до това, депресиран е от стреса в работата, ще преминем към справяне със стреса и да видим:), желая на всички много усмихнат ден:)

# 72
  • Мнения: 18 524
Изречението "10 години живяхме при нашите и всичко беше супер" ме плаши. Как е възможно млади хора да живеят 10 години с родители, че и да им е супер? Не ми стига въображение да си го представя.

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Темата ми е много хлъзгава. 10 години се туткали при мама и тате, пък после 3 години без секс, а сега - хоп! снощи изяснихме причината, благодаря! Бре да му се невиди.

# 74
  • София
  • Мнения: 24 839
Силата на форума, ръйш! Mr. Green

# 75
  • Мнения: X
Моя приятелка имаше проблем с мъжа си (все още го има), който постепенно спря да прави секс с нея. И тя се кълнеше, че той не е такъв и няма как да има друга. Е оказа се, че има любовница. След доста прочетени неща из нета, тя се убеди, че тъй, като той е моногамен тип по природа, просто не прави секс с жена си, за да не изневерява на любовницата. Хора всякакви.

А по отношение на невъзможността мъж да не може да го вдигне, моето мнение е, че хубав секс може да се прави и без участието на мъжественността му. Има ласки, прегръдки играчки и т. н. Така, че ако един мъж обича жена си и има такъв проблем, не би я обрекъл до живот без секс и нея.

Това с лювовницата със сигурност не е.Първо той работи само с колеги мъже виждала съм къде работи и просто жени няма там дори и грозни няма та няма как да ходи с някоя там освен ако не е станал гей без да знам.Но пък не се заглежда и по мъже.Второ за 7 г. брак никога не е закъснял от работа дори с 10 минути та да се осъмня в нещо.И трето от както сме женени аз не работя а съм домакиня вкъщи по негово желание защото така му  било по-приятно и за да може да сме заедно като почива или да отидем някъде.Аз съм вкъщи денонощно а и медицинско доказано е че той е с еректилна дисфункция за какво ще й е на тая любовница мъж без достойнство а и без пари щото и фиша му за заплатата е винаги вкъщи на шкафа и парите стоят вкъщи.Несъм наивна и знам много случаи с любовници но при нас това поне засега го отхвърлям като причина.

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Chief Montesuma, това стесняване на кръвоносните съдове е много опасно и трябва да се вземат мерки. Не знам от запушване с плака ли е стесняването или от втвърдяване на съдовете, но си е лошо за организма. Аз бих си изследвала и сърцето в този случай - calcium score се казва изследването. Има протоколи с диета, минерали, витамини, спорт, които обръщат положението и плаката регресията. Качествената храна е мнението го важна. Ако мъжът ти води заседнал живот, яде като прасе и няма мускули скоро може и да му се случи нещо по-лошо. Важно е да се действа бързо.

# 77
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, има ли такова нещо като стесняване на кръвоносните съдове само на онази работа? Те ако се стесняват, навсякъде ще се стесняват...

# 78
  • Мнения: X
Chief Montesuma, това стесняване на кръвоносните съдове е много опасно и трябва да се вземат мерки. Не знам от запушване с плака ли е стесняването или от втвърдяване на съдовете, но си е лошо за организма. Аз бих си изследвала и сърцето в този случай - calcium score се казва изследването. Има протоколи с диета, минерали, витамини, спорт, които обръщат положението и плаката регресията. Качествената храна е мнението го важна. Ако мъжът ти води заседнал живот, яде като прасе и няма мускули скоро може и да му се случи нещо по-лошо. Важно е да се действа бързо.

Той яде по малко и от котката ми.Не работи тежка работа, но си има движение, а на сърцето е правил изследване.Има едно леко пролапсче с което си е роден.Относно дисфункцията той е така от 5 г. а сме женени от 7г.Първите 2 г. всачко беше нормално но после край.

# 79
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пет години не си правила секс, така ли?

# 80
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Щом като яде по-малко и от котката може с десетилетия да живее в разни минерални и витаминни дефицити. Еректилната дисфункция може да е като инфаркта - всичко изглежда нормално докато не се случи. Но натрупванията на плака са започнали много, много преди инфаркта.

Яде ли си поне петте пресни, сурови зеленчука на ден (мъжът, не котката, хихи)?

# 81
  • Мнения: X
Пет години не си правила секс, така ли?


Ако се брои на година по веднъж, значи съм правила.Говоря за нормален полов живот поне 2 пъти месечно.Да, дори и майка му ми се чуди как търпя, но аз съм много прям, честен и всеотдаен човек и не бих зарязала мъж заради това въпреки, че такъв живот е ужасен и дори немислим.Само че той няма вина за болестта си.Утре и аз мога да се разболея от нещо, което може да го накара да ме зареже.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 14:22 от Анонимен

# 82
  • Мнения: 5 234
Колко често е нормалното?

# 83
  • Мнения: X
Колко често е нормалното?

За всеки е различно.Има и нимфомани.За  мен поне 2 пъти седмично трябва ако не си първа младост и си на около 37-40 г.По-младите могат и всяка вечер.Както дойде 😉

# 84
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Зависи колко си активен!При нас 3-5 седмично!

# 85
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Как 2 пъти седмично на 37-40г, бе, хора! 37-40 ми беше сексуалния пик.

Монтесума, явно има жесток проблем. Времето ви за деца изтича, така че е нужна бърза намеса. Ще потърся един много, много хубав сайт. Аз бих изтичала веднага при джипито за пълни изследвания. Това е много сериозно.

# 86
  • Мнения: X
Как 2 пъти седмично на 37-40г, бе, хора! 37-40 ми беше сексуалния пик.

Монтесума, явно има жесток проблем. Времето ви за деца изтича, така че е нужна бърза намеса. Ще потърся един много, много хубав сайт. Аз бих изтичала веднага при джипито за пълни изследвания. Това е много сериозно.

Ние вече се отказахме от деца.Аз завъдих диабет тип 2 и имам коксартроза на ставите и почти не мога да вървя, а децата искат дори да тичаш след тях.Как да гледам деца така?за капак и мъжа ми е с дископатия на кръста и като го схване не може да ходи и до тоалетна без да го повдигна аз....с една дума дъртешка работа май стана.Онзи ден пък сестра му роди а е на 40 г.

А относно моята сексуалност, когато бях на 20г. с първия ми мъж сме стигали до 8 пъти за ден когато несъм била на работа.Сега незнам дали ще мога толкова, но няма и как да пробвам Sad

# 87
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Montesuma, разширените вени, запушените кръвоносни съдове, диабет2 са все болести на заседналия живот. И трите състояния са свързани с хепатостеатоза - мазен черен дроб, лош колаген (в човешкото тяло има 30 вида колаген), липси на витамин Ц, Б, Д, К2 нисък тестостерон, нисък магнезий, селен, цинк, йод и купища други.

И двамата трябва спешно да предприемете мерки за излекуване. Пиша излекуване, не държане в шах. И в двата случая, които са свързани, се налага сериозна промяна на начина на живот. Иначе става много лошо.

Знаеш, че диабетът уврежда кръвоносните съдове, при това много преди да се разболеем от него.

Започни да се информират за възможностите за бързо излекуване, така че до 2-3 месеца да не си диабетичка, в смисъл да можеш да докараш недиабетищен ОГТТ. През това време изследвай витаминни и минерални нива, за които се обзалагам, че не са нормални и започнете и двамата агресивно да се тъпчете със зеленчуци, омега 3 и куп други неща.

Инсулиновата резистентност остава доста дълго време след като се излекуваш от диабет 2. Тя, по мои наблюдения, се лекува само с добавени витамини и спорт. Качване на мускулна маса е добро в дългосрочен план.

P.S Ако лекуващият ти лекар ти каже, че написаното не е вярно и не е възможно да се излекуваш го смени!

Потърси метода на prof. Taylor Newcastle diet, намери добър диабетолог и действай. Нямаш нищо за губене, освен диабета. Системата работи за диабет 2, за автоимунни я не.

# 88
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Невенче,
Ти хубави съвети и даваш за спорт, обаче дамата спомена, че има коксартроза.
С тази коксартроза, какъв спорт може да и препоръчаш?

# 89
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Delte, артрозата се предизвиква от кристали пикочния киселина в ставите. Увеличената пикочния киселина е част от клиничната картина на инсулинова резистентност и диабет 2. Начините да се намали с диета са зеленчуци, по мъничко калиев бикарбонат и цитират. Като се излекува ставите ще я болят значително по-малко и с времето кристалите ще започнат да се разтварят. Регресия е възможна. Аз не съм била диабетичка, но имах ИР и ставите ме боляха ужасно. Знам за какво говоря и пиша.

Първият етап е строга, много нискокалорична диета за да свали рязко мазнините от черния дроб. Тогава кой знае какъв спорт не е нужен. Плуване в топла вода, скачане на трамплин, ходене може да прави.

След това вече може да се натоварва малко повечко. Има си специалисти, които, ИстественУ, не работят със здравната каса.

# 90
  • Мнения: X
Невенче,
Ти хубави съвети и даваш за спорт, обаче дамата спомена, че има коксартроза.
С тази коксартроза, какъв спорт може да и препоръчаш?

Лекарите не разрешават дори по дълго ходене а камо ли скачане и бягане.

# 91
  • Мнения: 30 802
...ми плуване тогава...

# 92
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972

Това предложих и аз, ама......

Монтесума, а плуване защо не може? Диабет, ако е с нисък инсулин + обездвижване = остеопороза и всякакви други гадорийки. А за диетата какво мислиш? Какви стъпки на слушателите да предприемеш за да се излекуваш? На няма и 40г да влачиш диабет 2 е кощунство в днешно време.

# 93
  • Мнения: X

Това предложих и аз, ама......

Монтесума, а плуване защо не може? Диабет, ако е с нисък инсулин + обездвижване = остеопороза и всякакви други гадорийки. А за диетата какво мислиш? Какви стъпки на слушателите да предприемеш за да се излекуваш? На няма и 40г да влачиш диабет 2 е кощунство в днешно време.

Всъщност диабета тип 2 е много често срещан в БГ дори и при много малки деца.Появява се от стрес, по наследство или от лоши храни, които в днешно време заливат магазините.При мен се появи от стрес.Коштунство или не болестите могат да се появят при всеки на всякаква възраст.Дори в наши време е нещо съвсем нормално като знаем какви боклуци ядем и колко стресиращ е живота осебено за чувствителни хора като мен.Сами виждате, колко много деца са доста пълни и повярвайте това не е от хубаво.Много хора даже се раждат с болести.Пазя диети и пия хапчета и така регулирам диабета.Що се отнася до плуването - може и дори е полезно, но не и ако те боли толкова че трудно да вървиш и 3 метра от хола до кухнята.За ставите също ще ходя на лечение в София но дотогава трябва да ги щадя тъй като движинието ги износва повече.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 00:10 от Анонимен

# 94
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Монтесума, да вярно е. Но ако успееш да махнеш излишните тлъстини от панкреаса и черния дроб се излекуваш от диабет. Само диетата е малко тежка в началото, особено за слаби хора. Но пък се излекуват.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2385179/I-reversed-dia … rvation-diet.html

Лекарствата за диабет, като Метформин и подобни, след време спират да действат. Добавят се нови и нови, които не са безвредни. Диетата те държи ОК за известно време.

Вземи се в ръце и излекувай диабета 2 първо! Косартрозата ще се подобри. После трябва да върнеш мускулната маса. В момента си в порочен кръг. И мъжът ти и той.

Диабет от 2 тип не е наследствен, съжалявам. Ако беше наследствен, процентът диабетици в дадена популация щеше да е константа и с увеличаването на смесените бракове да намалява. А това съвсем не е така. Може и да има някакво предразположение, но има достатъчно данни, че се дължи на лоша хранителна култура, обездвижване и прекомерна употреба на рафинирани храни и калории. Иначе как диабетици от тип 2 успяват да се излекуват без да си сменят генетичния код? Ще успееш и ти, но само ако положиш усилия и не лежиш на кълката генетика.

# 95
  • Мнения: X
Монтесума, да вярно е. Но ако успееш да махнеш излишните тлъстини от панкреаса и черния дроб се излекуваш от диабет. Само диетата е малко тежка в началото, особено за слаби хора. Но пък се излекуват.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2385179/I-reversed-dia … rvation-diet.html

Лекарствата за диабет, като Метформин и подобни, след време спират да действат. Добавят се нови и нови, които не са безвредни. Диетата те държи ОК за известно време.

Вземи се в ръце и излекувай диабета 2 първо! Косартрозата ще се подобри. После трябва да върнеш мускулната маса. В момента си в порочен кръг. И мъжът ти и той.

Диабет от 2 тип не е наследствен, съжалявам. Ако беше наследствен, процентът диабетици в дадена популация щеше да е константа и с увеличаването на смесените бракове да намалява. А това съвсем не е така. Може и да има някакво предразположение, но има достатъчно данни, че се дължи на лоша хранителна култура, обездвижване и прекомерна употреба на рафинирани храни и калории. Иначе как диабетици от тип 2 успяват да се излекуват без да си сменят генетичния код? Ще успееш и ти, но само ако положиш усилия и не лежиш на кълката генетика.

Тип 2 не е наследствен, а другия.А диабета как да го излекувам като хапчетата за него се пият до животПоне ендокринолозите така ми казаха.За ставите пък бях на ревматолог и ортопед.И двамата казаха че ако е започнала веднъж коксартроза няма връщане а само забаване на болестта.Диети правя разбира се.Прилагам ги и на мъжа ми не сме се изоставили без лекари и диети но все пак не е лесно като имаш няколко болести.Имаме си и по още няколко дори но неискам да занимавам читателите и с тях.

# 96
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Щом диабетът ти не е инсулинозависим може да се излекува много, много бързо с много нискокалорична диета (Very low calory diet) и витамини. Това е методът на професор Тейлър или така наречената Нюкасълска диета.

Хапчетата не са до живот, естествено. Те се махат бавно и последователно, като бигванида (Метформин, Глюкофаж) го махаш последен. Всеки махнат препарат ще ти качва захарта временно. С изчезването на излишните мазнини в панкреаса и черния дроб тези два органа ще започнат да функционират правилно и няма да си диабетичка. Както вече ти писах, инсулиновата резистентност остава и с нея ще се бориш доста време, докато възстановиш клетъчните не серумни нива на липсващите витамини, мазнини, минерали. На мене ми отне 2 години, но зная, че при бивши диабетици отнема повечко време и е по-трудно.

Има теми за хиперинсулинемия в този форум. При тебе инсулинът нисък ли е или е висок? В тези теми съм виждала изредени повечето добавки, които липсват в организма. Доста са.

Доста ендокринолози гледат на диабет 2 като на прогресираща, хронична болест, без никаква възможност за пълно излекуване, а това изобщо не е така и поне 80% от болните се излекуват с диета или бариатрична хирургия. Ако се включат и добавки този процент би клонил към 100. Някои даже се ядосват и крещят на успели да се излекуват хора. Казват, че било временно. Еми нищо не е вечно. Биха ли оставили болен от пневмония болен, без да го лекуват, защото, видиш ли, можело пак да се разболее от пневмония? Или морбидно дебел 160 кг да си седи дебел и да мре, защото и да отслабнем, пак може да надебелее.

Трябва да си активна и да направиш каквото можеш за себе си и здравето си. Ето, вече имаш информация и може да потърсиш допълнителна. Само си представи след 3-4 месеца да не си болна, да си пълна с енергия и нови планове, да възвърнеш моминската си талийка!

Не знам има ли тема за диабет 2 в този форум. Моля някой услужлив съфорумец да пусне линкове към активните теми за хиперинсулинемия, ВМНВ хранене и диабет 2, ако има такава.

Нищо чудно болежките ти да са свързани. Аз имах жесток шум в ушите след ядене, упорита ушна инфекция, която се появяваше отново 2 дена след като спра антибиотик + противогрипни и УНГ ме питаше, дали изобщо го слагам. Шумът в ушите взе да изчезва като пропих магнезий и вече отдавна го няма. И ушната инфекция мина след 2рата седмица диета.

Да питаш някой, минал по този път за ендокринолог, който може да те подкрепи в начинанието и да те излекува? Не знам къде да потърсиш такъв, защото такива и тук са рядкост.

Другите ви болести, ако са инфекции, костни и сухожилия поражения, епилепсия, емфизема, новообразувания, екземи, себорейни дерматити, алергии, главоболие, щитовидна хормони и още какво ли не са свързани с глюкоза и инсулин, и то много. Подобрявайки едно ще подобриш и другите.

# 97
  • Мнения: X
Ами опитвам се с всички сили мила но борбата си е трудна.Аз качих 20 кг рязко защото не го открих на време и сега е много трудно да се свалят.Себореята я имам много отдавна а имам и депресия която лекувах до скоро с антидепресанти   които също допринесоха за наддаването на теглото, но както каза  при мен си шмаше доста сериозни причини да стрес и други подобни.

# 98
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
За протокола - качих 15кг за 6 месеца, последните 10 за три месеца, през които бях сложена на диета. Спря ми и цикъла. 2 месеца след поставяне на диагнозата, малко Метформин, супер строга, ниско калорична кетозна диета, като тази за епилептичните, но от 500-700 калории на ден бях свалила килата. От екземите, възпаленото ухо, себорейни, болките в корема, ставите, потящите се крака и ръце, мазната кожа с акне накрая, муха по лицето, капещата коса, нямаше и помен още на втората седмица на диетата. Тогава спряхме Метформина. Килата ги свалих за 1.5 месеца. Почнах да имам и редовен цикъл.

Шумът в ушите намаляваше, но трябваше да пия магнезий редовно. Аз и преди пиех, но явно дозата не е била достатъчна. С магнезий, витамин Д, Б комплекс, Ц и още 100 други инсулинът, от 190 на първи час при норма 25 влезе в норма чак след 2 години. Диетата го намали наполовина за 1.5 месеца, но после трудно мърдаше.

И депресията и себореята са свързани с диабета. Колкото и малко да ядеш, ако нямаш нужните витамини и особено магнезий организмът не може да се справи сам и ще си седиш диабетичка. Магнезият много бързо подобрява инсулиновата чувствителност, с 40%, според проучвания. Повечето диабетици имат ужасен недостиг на магнезий, Вит. Б12, витД, цинк, селен, йод, омега 3 и още куп неща.

Себореята е свързана с триглицериди.

Опитвам се да ти обясня, че в момента наливаш от пусто в празно и не правиш нищо реално за да се излекуваш.

Това го мелех на една майка на съученик на дъщеря ми. Тя и единият и син имат епилепсия и тя беше доста дебела, като цялото си семейство. Вече не помня колко пъти и говорих и обяснявах. Разболя се от диабет и я сложиха на супер строга безвъглехидратна диета. Отслабна, излекува си диабета, излекува си и епилепсията, която влачеше с десетилетия. Децата, които успя да сложи на диета се отърваха от екземите и себореята и псориазиса и нам си кво си. Ама трябваше докторът и да е настоятелен. А много доктори не се занимават, защото много малко хора са мотивирани и стриктни в диетата и двигателната активност.

Накратко - напълно е възможно да си излекуваш всичките болежки накуп, но трябва да се мотивираш и да направиш това което е правилно за твоя случай.

Щом си дебела е лесно. При слабите хора е доста по-трудно

# 99
  • Мнения: X
Скрит текст:
За протокола - качих 15кг за 6 месеца, последните 10 за три месеца, през които бях сложена на диета. Спря ми и цикъла. 2 месеца след поставяне на диагнозата, малко Метформин, супер строга, ниско калорична кетозна диета, като тази за епилептичните, но от 500-700 калории на ден бях свалила килата. От екземите, възпаленото ухо, себорейни, болките в корема, ставите, потящите се крака и ръце, мазната кожа с акне накрая, муха по лицето, капещата коса, нямаше и помен още на втората седмица на диетата. Тогава спряхме Метформина. Килата ги свалих за 1.5 месеца. Почнах да имам и редовен цикъл.

Шумът в ушите намаляваше, но трябваше да пия магнезий редовно. Аз и преди пиех, но явно дозата не е била достатъчна. С магнезий, витамин Д, Б комплекс, Ц и още 100 други инсулинът, от 190 на първи час при норма 25 влезе в норма чак след 2 години. Диетата го намали наполовина за 1.5 месеца, но после трудно мърдаше.

И депресията и себореята са свързани с диабета. Колкото и малко да ядеш, ако нямаш нужните витамини и особено магнезий организмът не може да се справи сам и ще си седиш диабетичка. Магнезият много бързо подобрява инсулиновата чувствителност, с 40%, според проучвания. Повечето диабетици имат ужасен недостиг на магнезий, Вит. Б12, витД, цинк, селен, йод, омега 3 и още куп неща.

Себореята е свързана с триглицериди.

Опитвам се да ти обясня, че в момента наливаш от пусто в празно и не правиш нищо реално за да се излекуваш.

Това го мелех на една майка на съученик на дъщеря ми. Тя и единият и син имат епилепсия и тя беше доста дебела, като цялото си семейство. Вече не помня колко пъти и говорих и обяснявах. Разболя се от диабет и я сложиха на супер строга безвъглехидратна диета. Отслабна, излекува си диабета, излекува си и епилепсията, която влачеше с десетилетия. Децата, които успя да сложи на диета се отърваха от екземите и себореята и псориазиса и нам си кво си. Ама трябваше докторът и да е настоятелен. А много доктори не се занимават, защото много малко хора са мотивирани и стриктни в диетата и двигателната активност.

Накратко - напълно е възможно да си излекуваш всичките болежки накуп, но трябва да се мотивираш и да направиш това което е правилно за твоя случай.

Щом си дебела е лесно. При слабите хора е доста по-трудно

Звучиш ми така сякаш си лекар.Вярно ли е? 🙄

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 00:11 от Анонимен

# 100
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Не, не съм лекар. Обаче съм минала през инсулинова резистентност, довела до СПКЯ (синдром на поликистозните яйчници) и съм успяла да се излекувам и от двете.

Момичетата, които си гълтат Метформина, скубят си брадите и мустаците, чоплят си акнето, чешат си себореята, предизвикват си менструациите с Дуфастон и ядат "балансирано", както ги съветват  лекарите и ивярват, че това е генетично още реват по форумите и някои се разболяха от диабет.

Състоянието ти, което е следствие на заседнал живот и несъобразена с него диета е напълно обратимо.

Виж тази тема. Даже бих писала там ако не искаш да нахлуваш и си объркана.

http://m.bg-mamma.com/?topic=991642

# 101
  • Мнения: X
Не, не съм лекар. Обаче съм минала през инсулинова резистентност, довела до СПКЯ (синдром на поликистозните яйчници) и съм успяла да се излекувам и от двете.

Момичетата, които си гълтат Метформина, скубят си брадите и мустаците, чоплят си акнето, чешат си себореята, предизвикват си менструациите с Дуфастон и ядат "балансирано", както ги съветват  лекарите и ивярват, че това е генетично още реват по форумите и някои се разболяха от диабет.

Състоянието ти, което е следствие на заседнал живот и несъобразена с него диета е напълно обратимо.

Виж тази тема. Даже бих писала там ако не искаш да нахлуваш и си объркана.

http://m.bg-mamma.com/?topic=991642


Имах СПКЯ но вече не заради Глюкофажа който пия.За възрастта си 37г.несъм кой знае колко окосмена.Себореята и диабета също ги регулирам долу горе но ме учудва друго....от къде знаеш че си се излекувала и какво точно правеше за да се оправиш?Не рева по форумите, а просто споделих.

# 102
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Излекуване означава, в моя и твоя случай, вкарване на хормоните в норма и изчезване на симптомите на болестите и нормализиране на глюкозния толеранс. В сравнение с резултатите отпреди 3-4 години сегашните са нормални. Като пих 75 грама глюкоза когато бях болна глюкозата на 1 час скачаше на 10-11ммол/л а инсулинът на 190. Сега глюкозата не надскача 5.5 ммол/л никога а инсулинът на 1 час е 20, тоест в норма. Глюкоза над 10 ммол/л разбрицва бъбреците. Триглицериди, холестероли, чернодробни ензими са ми в норма. ВитБ12 е в норма а беше под долната граница. Вит Д 2 години седя много нисък а вече е ОК, макар и все още нисък. Симптомите, някои от които ти изброих в по-големи постове като екземи, болки в яйчниците, дълъг или липсващ цикъл ги няма. За някои не подозирах, че са свързани с глюкоза и инсулин. Лекарства, освен витД не пия

В твоя случай ти не си излекувана. Метформина подтиска някои симптоми, но до време. Дългата употреба влошава недостига на Вит Б12 и след време удря в тиквата. Ако спреш Метформина за 1-2 месеца и глътнеш глюкоза ще имаш диабетични резултати.

Твоята глюкоза нетолерантност в момента е държана в шах. Моята засега е матирана. Край. Естествено може да се появи пак, като грипа.

Ти можеш и трябва да се излекуваш. Млада си. Не може да допуснеш да живееш с демоклиевия меч на тази коварна болест. Няма и смисъл. Кощунство е да страдаш, когато има бърз, евтин и лесен начин да се отървеш

Честно, не би ли искала да се излекуваш?

Ако искаш, мога да питам в темата, към която ти дадох линк за лекар, който да те подкрепи. Искаш ли?

# 103
  • Мнения: X
Смятам, че писанията на Невена са истина, тъй като в обкръжението си имам човек, победил този диабет.
Не съм се интересувала от подробности, но ми бе разказано, че при при откриването на болестта да искали да го сложат на инжекции. Не бил съгласен и започнал с хапчета. В момента е много добре, а на възраст е над годините на авторката. Спортува, на външен вид ще сбъркаш годините. Вече може да яде сладко, но разбира се спазва диета, не пуши и не пие. Много се пази.
Спомням си, че когато научих, за диабета му, зяпнах от изненада, защото нямаше индикации за това.
Така, че подкрепям Невена!
Успех!

# 104
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Този режим на хранене промени живота ми.
Млада съм, не съм имала диабет, ир, спкя, но усещах, че нещата отиват точно на там, защото съм семейно обременена. След раждането ми останаха едни 10-15 кг, свалих дори повече с този начин на харанене.
Имах себореен дерматит, който изчезна.

# 105
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Вики, тя е вече с диабет и при нея се налага доста повече от кетогенна диета. Чака я дълъг, но интересен път. Докато не махне мазни ите и не си оправи витамините излекуване няма. Радвам се за тебе.

Монтесума, тук е много интересно. Пиши!

http://oldm.bg-mamma.com/index.php?topic=1057791

Аз ти писах какво съм направила. Ако искаш мога пак да го напиша стъпка по стъпка. Има много начини, но всичко започва с рязко отслабване.

# 106
  • Мнения: X
Вики, тя е вече с диабет и при нея се налага доста повече от кетогенна диета. Чака я дълъг, но интересен път. Докато не махне мазни ите и не си оправи витамините излекуване няма. Радвам се за тебе.

Монтесума, тук е много интересно. Пиши!

http://oldm.bg-mamma.com/index.php?topic=1057791

Аз ти писах какво съм направила. Ако искаш мога пак да го напиша стъпка по стъпка. Има много начини, но всичко започва с рязко отслабване.


Ако може стъпка по стъпка моля и ако може диета за бързо сваляне но без йо йо ефект.Моля!

# 107
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Монтесума, ето темата. Писала съм на последната страница.

http://m.bg-mamma.com/?topic=1057791.msg37284452#msg37284452

Поздравявам те за решението да се излекуваш и ти предлагам да продължим сериозно дискусията там. Там пишат доста дами с опит в материята и със същите оплаквания, каквито имах аз и каквито все още имаш ти. Не пиша в подобни теми, но вече писах там за да продължим на спокойствие. Хайде, чакаме те там! Да не спамим тази тема, че е за друго.

# 108
  • София
  • Мнения: 17 773
Montesuma, Невена ти е казала доста полезни неща.
Депресията ти е от липсата на B12 вероятно. Доста хора с инсулинова резистентност, прераснала в диабет, имат подобен дефицит. Пиши в темата за инсулиновата, там има доста хора в преддиабетно състояние, които са успели дори без хапчета да я оправят.
Само първият диабет не е обратим. Този твоят е. Вярно, с много усилия, поразрови се и виж.
Ето едно сравнително смилаемо видео като за начало. На мен ми допада аналогията с "алергията към въглехидрати"
https://www.youtube.com/watch?v=da1vvigy5tQ

Спомена, че пазиш диети, но не уточни какви. Твоят режим (трябва да) е кетогенен в началото. Т.е. въглехидрати под 30-40 гр. и нещата ще започнат малко по малко да работят.
Eто и нещо по- терминологично, но по- точно като данни.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3168743/


# 109
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Невена, поздравления за търпението и напътствията, които даваш. Споделям напълно ентусиазма ти. Също мисля, че в случая на Монтесума, тя трябва да приеме това предизвикателство като труден, дълъг, но интересен път. Целта е безценна - излекуване и поддържане на здраве и активен живот. Боже, на 37 е абсолютна грехота човек да се предаде така!
Интересно ми е и на мен да прочета за безвъглехидратното хранене. Отдавна съм убедена, че всички злини идват не от мазнините, а от въглехидратите.

# 110
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Кафе, не са проблем въглехидратите, а рафинираните храни. В много мента се храня високовъглехидратно. Въглехидратите трябва да се изгарят - да се извървят, изплуват, изтичат изтанцуват. В днешно време не се движим достатъчно и не ядем достатъчно фибри. Мазнините са необходимост, но предизвикват инсулинова резистентност. Голямо количество мазнини + въглехидрати = смърт. Индустриалното месо и яйца са пълни с омега 6, защото животните ги хранят със субсидирано зърно. Самите животни имат ИР и са пълни с лоши хормони. Нормалното месо от хранени с трева и сено животни е пълно с омега 3. Индустриалната риба е направо вредна.

Изкуствените подсладители вдигат инсулина и изморяват черния дроб. Колбасите и те не са стока.

Има теми за ВМ-НВХ или НБД. Потърси и ще ти излязат!

# 111
  • Мнения: X
Montesuma, Невена ти е казала доста полезни неща.
Депресията ти е от липсата на B12 вероятно. Доста хора с инсулинова резистентност, прераснала в диабет, имат подобен дефицит. Пиши в темата за инсулиновата, там има доста хора в преддиабетно състояние, които са успели дори без хапчета да я оправят.
Само първият диабет не е обратим. Този твоят е. Вярно, с много усилия, поразрови се и виж.
Ето едно сравнително смилаемо видео като за начало. На мен ми допада аналогията с "алергията към въглехидрати"
https://www.youtube.com/watch?v=da1vvigy5tQ

Спомена, че пазиш диети, но не уточни какви. Твоят режим (трябва да) е кетогенен в началото. Т.е. въглехидрати под 30-40 гр. и нещата ще започнат малко по малко да работят.
Eто и нещо по- терминологично, но по- точно като данни.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3168743/




Ами диетата ми е според което ми казаха ендокринолозите.Без сладко и въглехидрати т.е. картофи, хляб, бял ориз и т.н.Дразни ме че може би имам проблеми с някой хормони а никой не казва че трябва да ги изследвам.Всеки пуска само захарта и ЩЖ с която казват че нямам проблем освен 2 малки възела които не растат поне засега.Какъв е тоз кортизол от който си мисля че дебелея.Не мога и да помня нищо още от малка.Дори книжка не мога да се  хвана да изкарам макар че мм постоянно ме кара да почна курсовете.Още от училище не помнех уроците които съм чела и по 5 пъти.Дори сега пък въобще не можах да разбера какво се случва и защо толкова лошо пълнея въпреки че се старая...последната ендокриноложка трябваше да я зашлевя.Изхабих си направлението за да ми каже че нямала направления за изпращане на изследвания и се караше с мен че съм била здрава и ми вика да съм спряла да ходя по доктори и че това ме било изнервяло и напрягало.Каза ми "ти си здрава какво искаш от мен света е пълен с пълни хора ама си карат тъй и не им пука.Щом си напрегната вика взимай антидепресанти".Това ме ужаси...за пръв път видях толкова некомпетентен и нагъл лекар.Що се отнася до антидепресантите пиех ги около 5 г. (Есцитил 10 мг.)заради депресията и от скоро ги спрях понеже прочетох че се пълнее доста макар че моите са от най слабите... но предпочитам да съм слаба преди всичко.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 17:33 от Анонимен

# 112
  • Мнения: 9 196
То, като нямаш желание към интимната половинка, не значи, че нямаш желание към други половинки, третинки и всякакви дроби.

# 113
  • Мнения: 54
Прочетох цялата тема, защото и аз съм в същата ситуация. Разликата е, че слава богу не сме женени и нямаме деца. Заедно сме от 3 години, той е на 28. Правим секс супер рядко и за много кратко. Преди да заживеем заедно се разбирахме по-добре, аз бях по-щастлива. От два месеца живеем заедно, станах много по-изнервена, той се отпусна, вечер е пред тв да гледа мачове или не знам какво. Аз си лягам по-рано, като пенсионери сме. Като сме правили секс той не знае как да си поиска, направо ме пита искам ли. Абе, общо взето положението е трагично. Единствено не съжалявам, че се преместих с него, за да разбера най-накрая дали сме един за друг. На него сега му е добре, защото квартирата е хубава, не е ергенска, има топла храна, добри условия. Аз обаче съм постоянно нервна, не мога да спя добре и не съм щастлива. Той отрича, че имаме проблеми и мисли, че е просто период и аз си въобразявам. Колкото и да съм говорила с него все ме обвинява, че съм егоист и че той прави много повече за връзката. Никога не излизам на глава с него. Не знам какво ще правя точно и какво ще става от тук насетне. Ще поговоря още веднъж с него и ще му дам време, но ако нещата продължават, просто си тръгвам. Това ще му кажа да му е ясно, без да го заплашвам, заставям или каквото и да е, пък той как ще го разбере - негов проблем. И аз не съм лесен характер, даже напротив. И аз имам вина за някои неща, но какво да се прави - на 25 съм и ако това не е човекът,  по-добре да не си губим времето. :/

# 114
  • Мнения: X
Прочетох цялата тема, защото и аз съм в същата ситуация. Разликата е, че слава богу не сме женени и нямаме деца. Заедно сме от 3 години, той е на 28. Правим секс супер рядко и за много кратко. Преди да заживеем заедно се разбирахме по-добре, аз бях по-щастлива. От два месеца живеем заедно, станах много по-изнервена, той се отпусна, вечер е пред тв да гледа мачове или не знам какво. Аз си лягам по-рано, като пенсионери сме. Като сме правили секс той не знае как да си поиска, направо ме пита искам ли. Абе, общо взето положението е трагично. Единствено не съжалявам, че се преместих с него, за да разбера най-накрая дали сме един за друг. На него сега му е добре, защото квартирата е хубава, не е ергенска, има топла храна, добри условия. Аз обаче съм постоянно нервна, не мога да спя добре и не съм щастлива. Той отрича, че имаме проблеми и мисли, че е просто период и аз си въобразявам. Колкото и да съм говорила с него все ме обвинява, че съм егоист и че той прави много повече за връзката. Никога не излизам на глава с него. Не знам какво ще правя точно и какво ще става от тук насетне. Ще поговоря още веднъж с него и ще му дам време, но ако нещата продължават, просто си тръгвам. Това ще му кажа да му е ясно, без да го заплашвам, заставям или каквото и да е, пък той как ще го разбере - негов проблем. И аз не съм лесен характер, даже напротив. И аз имам вина за някои неща, но какво да се прави - на 25 съм и ако това не е човекът,  по-добре да не си губим времето. :/

Ами да това е начина.Насила хубост не става.

# 115
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Монтесума, чакам те с нетърпение тук:

http://m.bg-mamma.com/?topic=1061556

7ма тема е затворена. Елора е дала линк в последния пост, но може да не си го видяла. Хайде, идвай, че имам да ти разказвам важни неща. Да не спамим тази тема!

Луфлее, ако от самото начало на съвместното съжителство имате проблеми е по-добре да се разделите и да не си губите времето един на друг. По-добре няма да стане. Вие вече имате оформени характери. Ако на 28г няма желание за секс и не умее да си го поиска на 38 хич няма да може.

# 116
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
luflee колко често правите секс? Не е нормално на мъж на 28г да не му се иска, знам ли...

# 117
  • Мнения: X
Ако много се карате (без значение кой е прав и кой крив)може и да сте се намразили, а това буди отвращение, а не желание...знам го от опит от първия си неуспешен брак.Обичах го и исках секс с него обаче накрая вече не правех защото и го мразех затова че постоянно се карахме заради постъпките му.Странно е как можеш много да обичаш и точно толкова да мразиш, но е факт.Затова хората казват, че границата между любовта и омразата е тънка....при нас ставаше все по-тънка и когато съвсем изчезна се появи развода.Бях направо щастлива макар, че го обичах!При такива проблеми дори не е нужна любовница за да убиете желанието за секс и да се разделите.Омразата и кавгите са предостатъчни.Аз също не бях видяла нито разбрала за изневяра, но от подозрения че има такава и от приказките му на инат и обидите му ми дойде до гуша и му бих шута...то обич, обич ама и ние сме хора....така че направи това което ти е на сърце на теб.При вас е лесно защото нямате брак нито деца.Слава Богу, че и аз нямах дете иначе незнам какво щях да правя с такъв боклук за мъж.....😣

Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 11:37 от Анонимен

# 118
  • София
  • Мнения: 24 839
Луфле, ами вземи го научи тоя юнак, бе, то с приказки не става- теорията трябва да върви ръка за ръка с практиката!
Ако не поеме, бий му шута и не умувай.

За тия работи срам няма.

# 119
  • Мнения: 8
Да не би да сте го отблъснали с нещо? Прочете за връзкофобията или се свържете с мен на лично

# 120
  • Мнения: 2 780
Сексът е буржоазна отживелица, не се фиксирай толкова върху размяната на телесни течности. Намери си други занимания, например градинарство, плетиво, кулинария.

# 121
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Или гледай маратон на "Сексът и градът" и ще разбереш защо си си добре и без.

Общи условия

Активация на акаунт