Преди и след (home makeovers)

  • 121 862
  • 761
  •   1
Отговори
# 135
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Да се включа за сушилника - аз обичам електроуредите ми да са ми под ръка отвън, но ненавиждам сушилници - слагам всичко в миялната, а нещата, които не могат да се мият там суша на ей това нещо от ИКЕА:
https://www.ikea.com/us/en/catalog/products/50387259/
Държа го при кърпите, вадя го само като имам нещо да суша и после прибирам.
Имам няколко, перат се в пералнята без грижи.
Това дали го има при нас? Не го откривам  на сайта сякаш.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 544
Страхотна тема Hug
Ето я кърпата в нашата Икеа: https://www.ikea.bg/cooking/Kitchen-textiles/Tea-towels/nyskoljd-66978/50387259/
не съм я видяла в неделя, пак ще трябва да ходя.
И аз имам вграден диспенесер за веро, като показнания малко по- горе, монтиран в мивката, много е удобен.
Ако измия нещо на ръка, слагам на горния ред на миялната, после вадя и подреждам. Нямам сушилка на плота, че и без това кухненския бокс ми е 2,50 м.
Каната ми седи на плота, тостер нямаме, че почти не ядем хляб вкъщи.
Върху керамичните котлони ми е мултифрайера, замества ми и котлони и фурна.

# 137
  • Мнения: 2 239
Благодаря! Фирмата се казва Belcaro и се намира в Казичене. Те са си производителя. Иначе го видяхме първоначално в Мебели Идеа - https://mebidea.com/dnevna-trapezaria/uglovi-modulni-holovi-garn … a-garnitura-Mario
Но от производителя излезе доста по-евтин Blush
Малко не преценихме големината и се събра точно, ама пък стана уютно Grinning

Наистина, е много хубав !
А на каква  цена ви излезе дивана?

Много зависи как ще си комбинирате модулите. Нашият излезе 1299лв. Скъпичък си е, но ние нямахме друг вариант да използваме ъгъла там, затова ни трябваше модулен, за да си го наместим както искаме Blush

# 138
  • Мнения: 2 081
И аз се дразня на моя сушилник , но си го използвам често въпреки съдомиялната .За верото имам от показания вграден диспенсър . В момента плота ми е претрупан , трябва да им търся място  ( кана за вода , кафе машина , тостер , микровълнова , еър фрайър ,хлебопекарна , която даже не използваме )

# 139
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Еха, Мама Зайка, много благодаря. Ще поръчам една, макар че има значителна разлика в цената. Е, нали все пак в България сме много богати. Това ще да е причината. Simple Smile))

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ирина, брагодаря за включването. Hug Микравълноата и на мен ми боде очите, почти на 20 години е, но и нейният ред ще дойде. Отдавна съм й се заканила Smiling Imp
Що се отнася до сушилника, приемам всякакви идеи. Аз също не понасям нещата да са ми отвън, исках да го разкарам, но не намирам вариант. Ползва се постоянно, не става всичко в миялната. Искам да скрия и верото, сапуна и съдът за прибори, но не ми идва на акъла как Rolling Eyes
Лабрекс, хич не се прави, че не ти е любимо място кухнята! Фен съм на рецептите ти Yum WinkHug
Аз също не понасям натрупани неща по плота, затова всеки използван съд го изплаквам и директно в миялната. Тъй като има по-фини стъкла и неща, които предпочитам да измия на ръка - купих си от силиконовите сушилници, които след половин час изспишваш в мивката, а изсъхналите съдове прибирам в шкафа. Така винаги ми е подредено и приятно. За протокола - с четири деца сме Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 11:20 от janin4eto_87

# 141
  • Мнения: 1 734
Ирина, брагодаря за включването. Hug Микравълноата и на мен ми боде очите, почти на 20 години е, но и нейният ред ще дойде. Отдавна съм й се заканила Smiling Imp
Що се отнася до сушилника, приемам всякакви идеи. Аз също не понасям нещата да са ми отвън, исках да го разкарам, но не намирам вариант. Ползва се постоянно, не става всичко в миялната. Искам да скрия и верото, сапуна и съдът за прибори, но не ми идва на акъла как Rolling Eyes
Лабрекс, хич не се прави, че не ти е любимо място кухнята! Фен съм на рецептите ти Yum WinkHug
Аз също не понасям натрупани неща по плота, затова всеки използван съд го изплаквам и директно в миялната. Тъй като има по-фини стъкла и неща, които предпочитам да измия на ръка - купих си от силиконовите сушилници, които след половин час изспишваш в мивката, а изсъхналите съдове прибирам в шкафа. Така винаги ми е подредено и приятно. За протокола - с четири деца сме Simple Smile
Какви са тези силиконови сушилници, които изсипваш в мивката след 1/2 час?

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 3 485

Този е на Брабанита. Точно след 30 мин съдовете са сухи и ги прибирам, а сушилника може да се мие и в миялната Simple Smile

# 143
  • Мнения: 47 980
Моя мъж трудно преживя липсата на сушилник в новата ни кухня, ама свикна. Мие се само в миялна...пере се само в пералня и толкоз. Ако някой има зор да мие на ръка, да си го подсуши и прибере веднага. Толкоз
Обаче имам робот, кана, тостер, кафемашина и куп буркани със сладко, шоколад и мед, които седят натрупани наместо сушилник Simple Smile Не се прибират, защото така свикнахме...малко ме дразни, ама...ни е удобно,постоянно ядат Joy
Най-важното в една кухня е да е удобно и функционално Simple Smile

# 144
  • Мнения: 2 179
Такава подложка за чашите има в момента в Лидл на 4.99лв.

# 145
  • Мнения: 4 559
Някои познати домакини си прибират верото и гъбата в шкафа под мивката след всяко миене Simple Smile Моите си стоят, и със сушилника, и след като купя миялна пак ще го държа, все пак е кухня. С буркани сладко, мед, захарници и т.н. като са подредени и чисти, си става даже уютно, да си личи, че е кухня. Скоро ще кача снимки на моето "преди и след" в коридора. Не мога да намеря малко портманто и май ще поръчам, дано тези от визитката правят.

Съжалявам, че не си запазих снимките от обявата за продажба на апартамента, даже и без основен ремонт направо е неузнаваемо Simple Smile

# 146
  • Мнения: 1 734

Този е на Брабанита. Точно след 30 мин съдовете са сухи и ги прибирам, а сушилника може да се мие и в миялната Simple Smile
Благодаря ти!

# 147
  • Мнения: 11 605
Да се включа за сушилника - аз обичам електроуредите ми да са ми под ръка отвън, но ненавиждам сушилници - слагам всичко в миялната, а нещата, които не могат да се мият там суша на ей това нещо от ИКЕА:
https://www.ikea.com/us/en/catalog/products/50387259/
Държа го при кърпите, вадя го само като имам нещо да суша и после прибирам.
Имам няколко, перат се в пералнята без грижи.
Това дали го има при нас? Не го откривам  на сайта сякаш.
тези дни го гледах в Лидл.  https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=23041
Би трябвало още да го има.

# 148
  • Мнения: 265
Тези силиконови подложки ми харесват много! Ще търся и аз да си купя. А къде държите приборите? Ако ги сложа на тази подложка ще бъде страшно неподредено, а и децата може да ги стигнат лесно 🤔

# 149
  • САЩ
  • Мнения: 666
Приборите ги мия в миялната, ако нещо ще мия на ръка е защото ми трябва веднага и така или иначе не се суши.  На ръка мия само по-фини неща, дървени чинийки и единствения ми тиган с тефлоново покритие.

Иначе в началото си бях купила това:
https://www.ikea.bg/cooking/Dish-washing-accessories/ordning-14899/30011832/

(извинявам се, че не дадох предишния линк от бг сайта, просто от тук Икеа винаги ме пренасочва към местния)

Впоследствие го сложих до печката това и там си държа черпака и дървените шпатулки, защото не го ползвах за прибори, но изглежда добре и ненатрапчиво - пак ми е по-добре визуално отколкото сушилник Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт