Преди и след (home makeovers)

  • 121 867
  • 761
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 298
Момичета, дали във форума има тема за цялостно реновиране на стари къщи. Има вероятност да купим една къща/вила, която като я гледам поне от вън е може би от края на 70, началото на 80-те години. От вътре още не сме я виждали, дори не знам какво и е разпределението, но е съседна на наш имот и много искаме да я купим. Ако ни я предложат на разумна цена, независимо как е отвътре и какво равпределение има ще я купим и реновираме изцяло. В тази връзка, за да черпя идей, а и за да се ориентирам в модните тенденции реших да започна да разглеждам такива снимки и да търся подобни теми. Моля ако някоя от вас се сеща за нещо подобно да каже къде да чета и гледам, не само тук във форума, но и изобщо в нета. Поне отвън се вижда, че къщата е на 2 етажа и тавански етаж, с по две стаи на етаж. На първият етаж има голяма тераса, която не е довършена с парапети, а отзад има външно стълбище, което води до втория етаж, което завършва с нещо като антре-малка кухня с плочки. Изглежда, че първият етаж е с отделен вход от към въпросната тераса.
В момента очакваме наследниците, които са споделили, че ще я продават, да обявят цена, а самата къща е запусната от години и ще трябва сериозин ремонт.
Нещо подобно е, но с голяма тереса отпред на първия етаж.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 380
Ние скоро правихме ремонт, даже още имаме да довършваме дребни неща, на къща строена 1970 г. Направихме външна изолация, боядисахме, сменихме олуци. Керемидите са добре за момента, но след време и тях ще подменяме. След това дойде ред и за вътрешен ремонт. Сменихме ВиК инсталацията изцяло, изправяне на стени, шпакловки, боядисване, нов под, нова кухня, баня тоалетна. Абе горе-долу всичко. Стени не сме бутали. По това, което предлага самата къща сме напасвали нашите желания. Сега, почти на финала, имам непоносимост към думата "майстор". Не желая нито да чувам, нито да виждам такива.

# 287
  • Мнения: 9 774
https://www.bg-mamma.com/?topic=1103223

Реновиране на селски къщи - по-скоро интериор и екстериор, грижи по градината  и т.н.

# 288
  • Мнения: 6 298
https://www.bg-mamma.com/?topic=1103223

Реновиране на селски къщи - по-скоро интериор и екстериор, грижи по градината  и т.н.
О, много благодаря! Точно това търсех.

# 289
  • Мнения: 1 686
Ето част от моето преди и след.... Май се справих с качването.
Скрит текст:

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 16:59 от Не се сърди, човече

# 290
  • SF
  • Мнения: 21 167
Уф!!! Брилянтно!
Но и вие върху естествен паркет, сте наредили ламинат.
Напът съм точно това да направя. И то точно такъв цвят.

# 291
  • Мнения: 11 605
Наистина ли?!

# 292
  • Мнения: 1 686
Да върху естествения сложихме 7мм ламинат

# 293
  • Мнения: 5 346
Станало е много хубаво. Единственото, което бих препоръчала е сиви щори или сива стена. Червеното е силен цвят и ми се струва в повече червена стена и червени щори. Червено и сиво си върви, както би вървяло и с цвета на ламината.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 22:25 от K.A.G.

# 294
  • Мнения: 1 686
Едната стена е в сиво,светличко,а кухнята боядисвам в бяло .Тя е с чамови вратички..Утре ще я добоядисам и ще снимам.

# 295
# 296
  • Мнения: 11 605
Пак ли са червени щорите, че всичко изглежда розово?

# 297
  • Мнения: 3 944
На мен толкова силно червено в интериора ми навява неприятни асоциации. Старият паркет е бил по-хубав. Не разбирам защо хората затварят хубави паркети с ламинат за десет лева квадрата, вместо да се изцикли и нагласи старият.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 18:30 от Аmélie

# 298
  • Мнения: 2 113
Предполагам, защото са минали майстори и просто са ги заблудили, че старият трябва да се изхвърли и смени или върху него да се сложи ламинат.
Реално може да се натегне ( не знам дали правилно се изразявам), да се махнат само съвсем изгнили части , да се изцикли, лакира и т.н., но това е само за специалисти, каквито рядко се намират.
 

# 299
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние имаме червено, но е като акцент на сиво-бяла стая. Един диван, една табуретка, една рамка.

Общи условия

Активация на акаунт